Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.130.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Дуда О.К. 
Віддалені наслідки перенесених дифтерійних міокардитів (ранніх і пізніх): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / О.К. Дуда ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі тривалого динамічного спостереження, аналізу великої кількості клінічних випадків проведено поглиблене вивчення перебігу дифтерійних міокардитів (ДМ) (раннього та пізнього) різного ступеня важкості впродовж трирічного спостереження. Вивчено рівень фактора некрозу пухлин у реконвалесцентів ДМ на 6 - 12-му місяці хвороби з урахуванням проявів серцевої недостатності (СН). Установлено відмінності клінічного перебігу та характеру гемодинаміки за динамічного спотереження у реконвалесцентів раннього та пізнього ДМ у порівнянні з реконвалесцентами неспецифічного інфекційно-алергічного міокардиту. Ці відмінності відображають особливості патогенезу пошкодження міокарду зазначених ускладнень та зумовлюють використання певних підходів до їх лікування. Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи у реконвалесцентів раннього ДМ (РДМ), пізнього ДМ (ПДМ) і неспецифічного інфекційно-алергічного міокардиту. Застосування навантажувальних тестів дозволяє об'єктивізувати зміни гемодинаміки у реконвалесцентів РДМ і ПДМ за різних етапів хвороби. Велоергометрична навантажувальна проба уможливлює кількісне визначення функціонального стану серцево-судинної системи, розробки й обгрунтування рекомендації щодо трудового режиму та трудової діяльності реконвалесцентів. Оцінено толерантність до фізичного навантаження та визначено реакцію на неї серцево-судинної системи впродовж реабілітаційного періоду після перенесених дифтерійних міокардитів. Проведено диференціацію органічних і функціональних змін на електрокардіограмі у реконвалесцентів РДМ і ПДМ. Проаналізовано їх якість життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-37 + Р514.23-3 +
Шифр НБУВ: РА348693

Рубрики:

      
2.

Пашинська 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування вінборону в лікуванні алкогольної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Ольга Степанівна Пашинська ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-52
Шифр НБУВ: РА336389

Рубрики:

      
3.

Трофімова Т.С. 
Експериментальні дослідження ефективності тіотриазоліну за умов доксорубіцинової кардіоміопатії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.С. Трофімова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано доцільність застосування тіотриазоліну для запобігання токсичних уражень міокарда, спричинених цитостатиком доксорубіцином. Установлено захисну дію тіотриазоліну за умов доксорубіцинової та фторичної інтоксикації, що має прояв у дозозалежному зменшенні токсичності даних препаратів. Установлено, що тіотриазолін запобігає виникненню порушень показників кардіо- та системної гемодинаміки у кролів з доксорубіциновою кардіоміопатією. Доведено позитивний вплив медикаменту на процеси енергозабезпечення міокарда за умов токсичної дії доксорубіцину. З'ясовано, що провідними ефектами у механізмах кардіотропної дії тіотриазоліну є антиоксидантний і антитоксичний. За результатами дослідження визначено, що профілактичне курсове лікування тіотриазоліном запобігає виникненню метаболічних порушень і корелює з позитивною динамікою на мікроструктуру серця піддослідних тварин. На підставі одержаних даних обгрунтовано доцільність включення тіотриазоліну в схеми лікування антрацикліновими антибіотиками з урахуванням кардіопротекторної та адаптаційної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-52 +
Шифр НБУВ: РА358812

Рубрики:

      
4.

Павлова Ю. В. 
Клінічні, ехокардіографічні особливості та системна запальна відповідь в залежності від важкості перебігу міокардиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Ю. В. Павлова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології НАМН України. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено особливості ремоделювання серця у разі гострого та хронічного міокардиту (МК) з різною тяжкістю перебігу, порушення діастолічної та систолічної функцій шлуночків, змін показників еходенситометрії серця, що сприяє поглибленню наукових уявлень про розвиток МК і суттєво покращує діагностику захворювання. Вперше доведено взаємозв'язок активності системної запальної відповіді, рівня цитокінів, ЕхоКГ показників серця й еходенситометрії у хворих на гострий та хронічний МК різної тяжкості перебігу, що дозволяє вдосконалити діагностику. Вдосконалено та запропоновано використання інтегрального показника гострої запальної відповіді для підтвердження запалення у разі гострого та хронічного МК різної тяжкості. З'ясовано вплив медикаментозного лікування згідно зі стандартами на клініко-інструментальні показники, рівень цитокінів у хворих на гострий та хронічний МК різної тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА379375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Красюк О.А. 
Комплексна ехо-радіонуклідна діагностика порушень гемодинаміки у хворих на міокардит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.А. Красюк ; Укр. НДІ онкології і радіології. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності діагностики порушень центрального та периферичного кровообігу у хворих на міокардит. На підставі обстеження 167 хворих та 20 осіб контрольної групи запропонована методика синхронної радіоциркулографії. Визначено наявність, крім гіпер- та гіпокінетичного, двох парадоксальних типів гемодинаміки. Доведено, що в процесі становлення і прогресування недостатності кровообігу відбувається ступінчата адаптивна перебудова типів гемоциркуляції в наступній послідовності: гіперкінетичний; I-парадоксальний; II-парадоксальний; гіпокінетичний. Продемонстрована залежність характеру кардіальних та екстракардіальних пристосовно-компенсаційних механізмів адаптації функціональної системи кровообігу від стадії недостатності кровообігу та типу гемоциркуляції. Розроблено науково обгрунтований алгоритм застосування ехокардіографії та синхронної радіоциркулографії в процесі комплексного обстеження хворих на міокардит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-436.7

Рубрики:

      
6.

Канана 
Механізми ремоделювання міокарда за умов алоксанового діабету у щурів з різною сенситивністю АТ1 рецепторів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Наталя Миколаївна Канана ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА368963

Рубрики:

      
7.

Распутняк О.В. 
Патогенетичне обгрунтування клінічної ефективності постійної двокамерної електрокардіостимуляції у лікуванні обструктивної гіпертрофічної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Распутняк ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено зміни послідовності збудження лівого шлуночка у 59-ти хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію (ГКМП) та ефективність постійної двокамерної електрокардіостимуляції у 18-ти пацієнтів з обструктивною ГКМП. Встановлено, що розвиток запізнювання активації верхівки лівого шлуночка (ЛШ) відносно гіпертрофованої зони міжшлуночкової перетинки (МШП) призводить до анатомічного ремоделювання ЛШ та лівого передсердя (ЛП), розвитку обструкції вихідного тракту лівого шлуночка (ВТ ЛШ) та митральної регургітації. Зазначено, що перезбудження верхівки ЛШ та папілярних м'язів під час двокамерної електрокардіостимуляції призводить до зниження систолічного градієнта тиску на ВТ ЛШ та зменшення регургітації на митральному клапані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-542 +
Шифр НБУВ: РА330069

Рубрики:

      
8.

Федоркова О.М. 
Функціональна активність та імуногенність тропоміозин-тропонінового комплексу кардіоміоцитів при дилатаційній кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.М. Федоркова ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2003. — 21 с. — укp.

З застосуванням методу твердофазного імуноферментного аналізу (ELISA) показано, що імуногенність кардіального пропоміозину не підвищується, а тропонінового комплексу зростає за дилатаційної кардіоміопатії у людини. Розроблено методику реконструкції скоротливого апарату кардіоміцитів із структурних (актоміозин) та регуляторних (тропоміозин та тропонін) білків. Цю методику застосовано для вивчення функціональної активності тропоміозин-тропонінового комплексу у випадку дилатаційної кардіоміопатії. Виявлено зміни у функціонуванні регуляторного комплексу, а саме здатність дилатаційного тропонінового комплексу достовірно інгібувати АТРазну активність актоміозину в безкальцієвому середовищі. Зафіксовано появу біологічно активних антитропонінових антитіл та зниження вмісту шаперону Hsp70 в цитоплазмі кардіоміоцитів за цієї патології. Запропоновано гіпотетичну модель конформаційного переходу тропонінового комплексу, яка базується на уявленні про конформаційні зміни даного комплексу за рахунок зниження кількості шаперонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-2
Шифр НБУВ: РА326593

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського