Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дахнов С.Л. 
Акустичні властивості респіраторного тракту людини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / С.Л. Дахнов ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено акустичні властивості респіраторного тракту людини. Розроблено ряд сучасних методів електронної багатоканальної реєстрації та комп'ютерної обробки сигналів, характерних для коливань поверхні тіла людини. Проведено аналіз респіраторного тракту як аеродинамічного й акустичного каналів. Досліджено вплив фізичних та фізіологічних особливостей верхніх дихальних шляхів на характеристики шумів дихання.Показано, що завдяки великій швидкості потоку повітря в голосовій щілині виникає його турбулізація і, як наслідок, ефективне шумоутворення. На підставі аналізу спектрально-часових характеристик шумів дихання в нормі та патології проведено об'єктивізацію аускультативних ознак (вербальних моделей). Виконано і досліджено зміни основних і додаткових типів дихання, акустичних характеристик респіраторного тракту хворих в процесі їх одужання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*715.2,022 + Р412-431с05
Шифр НБУВ: РА310500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Макаренкова А.А. 
Акустичні характеристики звуків дихання та методи їх реєстрації і обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.А. Макаренкова ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси переходу звуків, генерованих процесами життєдіяльності організму на прийомні акустичні перетворювачі. Визначено шляхи побудови ефективних електроакустичних перетворювачів, призначених для аускультації звуків дихання. Запропоновано нові перетворювачі, в яких перехід звуку здійснюється більш раціонально. Установлено, що запропоновані перетворювачі перевершують за ефективністю закордонні. Здійснено дослідження, класифікацію та ранжування перешкод перетворювачів, електронного стетофонендоскопа: звукової, вібраційної та електромагнітної природи, розроблено рекомендації щодо їх зниження. Сформовано електронну цифрову базу звуків дихання верифікованих здорових і хворих на певмоконіоз - 600 звукових образів. Проведено комп'ютерну обробку даних звуків, виявлено звукові артефакти у хворих на пневмоконіоз, здійснено їх об'єктивізацію. Запропоновано фізичні гіпотези генерації додаткових звуків дихання у хворих на пневмоконіоз, спричинені морфологічними змінами у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733 + Р412-4 + В323.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА356705

Рубрики:

      
3.

Джога Н.В. 
Математичні моделі оцінки стану системи зовнішнього дихання людини та їх комп'ютерний аналіз: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.В. Джога ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод уніфікації різноякісної інформації без втрати первинного смислового навантаження, що може розглядатися як один з прийомів інтелектуалізації під час усвідомлення даних. Вперше розроблено метод ієрархічного згортання побудови кількісних оцінок стану системи зовнішнього дихання. Показано, що даний метод дозволив з єдиних позицій оцінити стан системи зовнішнього дихання в цілому та її складових, обгрунтовано стиснути багатопараметричний простір показників і сформулювати нове інформаційне знання (кількісну оцінку), що неможливо одержати шляхом прямого вимірювання. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення комп'ютерної системи, що надало можливість автоматичного одержання висновку у текстовій (з використанням понятійного апарату медицини) і графічній формах. Відзначено, що оцінки стану всіх ієрархічних рівнів системи зовнішнього дихання в їх кількісному вираженні зіставлені між собою та є результатом ієрархічного інформаційного скринінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-43 с51 +
Шифр НБУВ: РА342740

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського