Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.2-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Полякова В.О. 
Особливості регенерації поверхневого епітелію слизової оболонки бронхів у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: ультраструктурна характеристика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / В.О. Полякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняння даних ультраструктурного аналізу бронхобіопатів хворих на хронічний бронхіт ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пацієнтів контрольної нозологічної (за захворюванням) групи. Інтерпретація отриманих результатів базується на загальноприйнятих поняттях про нормальну будову та функцію слизової оболонки бронхів людини. В осіб з радіаційним фактором в анамнезі простежено динаміку змін поверхневого епітелію бронхів, яка поєднувалась з порушеннями епітеліально-сполучнотканинних взаємовідносин і трансформацією мікрооточення. Визначено особливості дисрегенерації бронхіального епітелію в осіб, що зазнали дії "чорнобильського чинника", запропоновано концепцію її морфогенезу. Розглянуто прогностичне значення виявлених порушень кінетики клітинних репопуляцій поверхневого епітелію бронхів щодо канцерогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*693.216-638.23 + Р412.2-2
Шифр НБУВ: РА317485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Задорожна А.Г. 
Патогенетична спорідненість хронічних запальних процесів слизових оболонок носа та бронхів у ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / А.Г. Задорожна ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації діагностичної, лікувальної та експертної тактики у разі ураження дихальних шляхів у ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, базуючись на спорідненості хронічних запальних процесів у слизових оболонках носа та бронхів таких пацієнтів. Установлено, що зміни у слизових оболонках наса та бронхів у ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи були односкерованими. З'ясовано, що на відміну від пересічних ЛОР-хворих, хронічному риніту ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС притаманні клініко-морфологічні особливості, а саме: наявність всіх їх різновидів з супутніми хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ); інше співвідношення нозологічних форм, за яких у пацієнтів-ліквідаторів виявлено вищі показники атрофічного (у 14,7 раза) й алергічного (втричі) ринітів, а нижчі - гіпертрофічного (у 1,8 раза), а також нейровегетативної форми вазомоторного ринітів; прояви недостатності запальної та імунної відповідей у слизових оболонках носа та бронхів. На підставі порівняльного аналізу структурних змін у слизових оболонках носа та бронхів у пацієнтів-ліквідаторів установлено порушення відтворення популяцій диференційованих епетеліоцитів, зумовлене виразною патологією камібальних елементів; інтенсифікацію інволюційних процесів; гіпореактивність запалення з пригніченням ексудативного компоненту та домінування продуктивних процесів; прогресувальний характер і переважальна необоротність патологічних змін через їх взаємне обтяження. Обгрунтовано проведення хворим на хронічні риніти та ХОЗЛ - ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи щадливих хірургічних втручань у порожнинні носа та післяопераційне лікування пацієнтів-ліквідаторів. Доведено доцільність застосування фармакологічних засобів "Фенспірид" і ліофілізованого лізату бактерій. Верифікація змін у верхніх дихальних шляхах, спричинених участю даних осіб у післяаварійних роботах у зоні ЧАЕС, за умов лікарсько-трудової експертизи є принципово можливою, але за обов'язкового залучення комплексного морфологічного аналізу й обізнаності фахівців з його особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2-2 + Р682.4-2 +
Шифр НБУВ: РА354084

Рубрики:

      
3.

Жадан В.М. 
Стан глутатіон-залежної ферментної системи та вплив на неї омега-3 поліненасичених жирних кислот при експериментальній бронхолегеневій патології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.М. Жадан ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості функціонального стану глутатіон-залежної ферментної системи за експериментальної бронхолегеневої патології та вплив на цю систему екзогенних омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). Уперше з використанням експериментальних моделей гострого, хронічного бронхітів і пневмосклерозу встановлено порушення у глутатіон-залежній ферментній системі у цитозольній фракції печінки та в еритроцитах. Показано залежність ступеня цих порушень від характеру патології. Доведено, що патологічні стани, які були вивчені, призводять до вірогідного зниження вмісту цитохрому Р-450 у мікросомній фракції печінки білих щурів. Установлено, що використання омега-3 за даних експериментальних бронхолегеневих патологій сприяє нормалізації функції глутатіон-залежної ферментативної системи та вмісту цитохрому Р-450. У дослідах in vitro показано, що омега-3 ПНЖК мають виражений активувальний вплив на глутатіон-залежні ферменти у цитозольній фракції печінки та в еритроцитах. За цього даний ефект був більш виражений у цитозольній фракції печінки тварин з модельованим гострим бронхітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2-29 + Р412.3-29 +
Шифр НБУВ: РА341993

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського