Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (97)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.201.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Потапов Ю.О. 
Діагностика та диференційована патогенетична терапія гіпертрофічної кардіоміопатії у хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ю.О. Потапов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку внутрішньосерцевих структур і потоків крові під час проведення гострих фармакологічних тестів з використанням бета-адреноблокаторів, антагоністів кальцію, блокаторів ангіотензинперетворюючого ферменту, серцевих глікозидів у хворих на гіпертрофічну обструктивну кардіоміопатію (ГОКМП) з супутнім хронічним бронхітом. У ході клініко-експериментального дослідження виділено кардіодепресивний чинник з молекулярною масою близько 10000, який має чітку нозологічну спрямованість і визначає формування серцевої недостатності. Визначено особливості гемодинаміки та вентиляційної функції легень у хворих з різними формами захворювання. Вперше доведено неоднозначний вплив засобів патогенетичної терапії на показники ЕхоКГ у хворих на ГОКМП з супутнім хронічним бронхітом з різним ступенем фракції викиду крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.40-37 + Р412.201.1-37
Шифр НБУВ: РА310092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Маауі Іссам Бен Тахар 
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту, сполученого з хронічним необструктивним бронхітом, у хворих, що перенесли резекцію шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Маауі Іссам Бен Тахар ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 22 с. — укp.

З'ясовано клінічні особливості, функціональні порушення, структурні зміни підшлункової залози (ПЗ) у хворих на постгастрорезекційний хронічний панкреатит (ПХП) з супутнім хронічним необструктивним бронхітом (ХНБ). Доведено, що за поєднаної патології високою є частота зовнішньосекреторної недостатності ПЗ (84,7 % випадків). За умов ПХП з супутнім ХНБ домінує гіпоферментація, а як найчастіший тип панкреатичної секреції є гіпосекреторний. У хворих з поєднаною патологією більше, ніш, ніж за половини випадків має місце зниження шлункової секреції, у третині випадків виявляють слабко виявлені передракові зміни слизової оболонки шлунка (СО). Хелікобактеріоз діагностовано у 53,8 % хворих. Проаналізовано взаємозв'язки між клінічними, функціональними та сонографічними даними у хворих з поєднаною патологією та виділено два основні варіанти патогенезу ПХП з супунім ХНБ. Доведено, що за ПХП на фоні ХНБ часто формується біліарний склад і конкремент у жовчному міхурі. Одержано дані щодо в'ялого торпідного перебігу ХНБ з супутнім ПХП. Доведено ефективність комбінації антигомотоксичних препаратів у лікуванні поєднаної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3 + Р457.445.22-86 +
Шифр НБУВ: РА350062

Рубрики:

      
3.

Шестакова К.Г. 
Епідеміологічне, клініко-патогенетичне обгрунтування організації етапного лікування та реабілітації хворих похилого та старечого віку на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.Г. Шестакова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу епідеміологічних, клініко-інструментальних показників у хворих похилого та старечого віку з ускладненим хронічним бронхітом і супровідними кардіо- та церебральними захворюваннями. Запропоновано індивідуальні схеми реабілітаційно-етапного лікування категорій хворих, які передбачають алгоритм диспансерного спостереження за хворими, схеми індивідуальної медикаментозної корекції базисного лікування хронічного бронхіту, спрямовані на одночасне профілактичне лікування супровідних захворювань органів системи кровообігу. Доведено ефективність ербісолу у комплексній терапії хворих з важким перебігом хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ткачишин В.С. 
Загальний патогенетичний аспект формування патологічних процесів внутрішніх органів та обумовлені ним клінічні особливості гіпертонічної хвороби і хронічного бронхіту у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.С. Ткачишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості гіпертонічної хвороби II стадії (ГХII) та хронічного бронхіту (ХБ) у ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС. Доведено, що дані захворювання суттєво зростають у процентному відношенні серед ЛНА через 10 років після впливу малих доз іонізуючого випромінювання (ІВ). Встановлено, що виявлені клінічні особливості - ураження судин очного дна та перевантаження дилятаційних процесів над збільшенням м'язової маси міокарда у хворих на ГХII, виражено місцевий запальний компонент реакції та бронхообструктивні порушення у хворих на ХБ - обумовлені структурними змінами у тканинах ЛНА. Структурні зміни охарактеризовано утворенням специфічних маркерів впливу ІВ - зерен псевдоамілоїду (ЗП), навколо яких сформовано зони деструктивно-дистрофічних процесів, іноді некроз. Дані маркери виявлено за допомогою спеціальної патогістологічної методики. З точки зору загального патогенетичного аспекту одноманітність даних змін дозволила стверджувати, що ЗП є універсальним, не завжди основним (дані ритмокардіографії та функції зовнішнього дихання свідчать про роль стресу), але суттєвим патогенетичним компонентом механізму розвитку всіх захворювань внутрішніх органів у ЛНА та обумовлюють їх клінічні особливості, що показано на прикладі ГХII та ХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Решетар О.І. 
Зміни активності процесів переокиснення ліпідів та стану антиоксидантної системи в еритроцитах і шляхи їх немедикаментозної корекції у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.І. Решетар ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

У результаті комплексного дослідження у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) вивлено виражені зміни в системі пероксидного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту (ПОЛ - АОЗ) та морфометричних показників (МПЕ), які характеризуються надмірним нагромадженням продуктів ПОЛ, пригніченням системи АОЗ та підвищенням значень МПЕ. Розкрито взаємозв'язки вказаних порушень зі статтю, віком, тривалістю захворювання та ступенем порушень функції зовнішнього дихання. Встановлено позитивну динаміку показників системи ПОЛ - АОЗ та МПЕ під впливом комплексного лікування. Показано гальмівний вплив магнітолазеротерапії на процеси ліпопероксидації та нормалізуючий на активність ферментів антиоксидантної системи (АОС) та МПЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330360

Рубрики:

      
6.

Шуть С.В. 
Клініко- гемодинамічні особливості перебігу ішемічної хвороби серця з супутнім хронічним обструктивним бронхітом та шляхи корекції виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Шуть ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р412.201.1-37

Рубрики:

      
7.

Іванова 
Клініко- функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Інна Володимирівна Іванова ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с.: мал. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653

Рубрики:

      
8.

Товт-Коршинська М.І. 
Клініко-імунні та психоемоційні розлади в патогенезі бронхіальної астми і хронічного обструктивного бронхіту, методи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.І. Товт-Коршинська ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Встановлено різного характеру та вираженості дисбаланс, стосовно здорових людей, у показниках імунітету хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) різного ступеня тяжкості, що необхідно враховувати для проведення профілактичних і лікувальних заходів. Виявлено зміни параметрів імунітету, які у осіб на етапі ризику та у хворих на БА та ХОБ зв'язані з частими гострими респіраторними інфекціями та/або загостреннями хвороби. Встановлено статеві відмінності клініко-імунної реактивності у здорових осіб на дію факторів ризику хронічних неспецифічних захворювань легень, а у хворих на БА та ХОБ на клінічні прояви захворювання. Зазначено, що дані відхилення у психологічних профілях хворих на БА та ХОБ вказують на зміни переважно тривожного характеру, їх залежність від клінічних проявів, тривалості захворювання, а також віку та статі хворих. Доведено, що дані психоімунні та психоендокринні зв'язки у хворих на БА та ХОБ свідчать про необхідність нормального рівня одних ланок імунної та ендокринної систем і напруження інших для забезпечення оптимальної психоемоційної реактивності. Розроблено диференційований підхід щодо імуно- та психокорекції за різних умов тяжкості БА та ХОБ із застосуванням медикаментозних (лікування циклофероном, поєднаної терапії стероїдами та антилейкотрієновим препаратом) і немедикаментозних методів (сольової аерозольтерапії, розвантажувально-дієтичної терапії та раціональної психотерапії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р412.202-3 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323863

Рубрики:

      
9.

Тягла В.М. 
Клініко-імунологічні аспекти перебігу хронічного пилового бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.М. Тягла ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

Оцінено функціональний стан клітинної та гуморальної ланок неспецифічного імунітету, визначено інтенсивність оксидативних і антиоксидантних процесів у респіраторному тракті та крові хворих на хронічний пиловий бронхіт (ХПБ). Показано низьку фагоцитарну активність нейтрофілів і моноцитів крові на наявність здатності до фагоцитозу у еозинофілів. Відзначено посилення оксидативних процесів, виражене в посиленні метаболізму оксиду азоту в респіраторному тракті, посиленні активності НСТ-тесту нейтрофілів і перекис-індукованої хемілюмінесценції, та зниження антиоксидантної активності плазми крові. Проведено оцінку показників якості життя хворих на ХПБ. Доведено клінічну ефективність застосування препарату "Теком" у складі базисної терапії зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА327172

Рубрики:

      
10.

Марусенко О.А. 
Клініко-патогенетична характеристика і лікування інфаркту міокарда у хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.А. Марусенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні особливості інфаркту міокарда (ІМ) у хворих із супутнім хронічним бронхітом (ХБ), а також удосконалено терапевтичну тактику шляхом залучення у комплексну терапію сполученої патології комбінації антиоксидантів і антигіпоксантів. Встановлено гемодинамічний профіль у хворих на ІМ і на ІМ у сполученні з хронічним необструктивним бронхітом і хронічним обструктивним бронхітом. Вивчено взаємозв'язки між перерозподілом гемодинамічних типів, наявністю бронхообструктивного синдрому і ступенем виразності дихальної недостатності. Визначено характер і напрямок респіраторних порушень, змін у системах перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту та мікроциркуляції. Розроблено оптимальні терапевтичні підходи з застосуванням у комплексному лікуванні - токоферолу ацетату і пірацетаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА313275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Долинська М.Г. 
Клініко-патогенетична характеристика і лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт з супутньою ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.Г. Долинська ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості патогенезу та перебігу хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). У обстежених хворих клінічна картина характеризувалась розвитком синдрому взаємного обтяження, виразнішими, ніж у групі порівняння, порушеннями клітинного та гуморального імунітету. Дослідження бронхоальвеолярних змивів хворих на ХОБ виявлено зміни неспецифічної резистентності бронхів, інтенсивніші на тлі ІХС: десквамацію епітелію бронхів та рекрутування АМ у поєднанні зі зниженням життєздатності та метаболічної активності зазначених клітинних типів, менш активною міграцією до бронхоальвеолярного простору нейтрофілів тощо. Аналіз інтегральних показників місцевої системи антиоксидантного захисту, що був проведений з використанням полярографічного методу дослідження бронхоальвеолярних змивів, засвідчив порівняно виразніший дисбаланс у бік перекисного окиснення ліпідів. На підгрунті спостереження терапевтичних ефектів кверцетину та бемитилу розроблено засади до призначення цих препаратів у комплексному лікуванні ХОБ у сукупності з ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37

Рубрики:

      
12.

Ватанська І.Ю. 
Клініко-патогенетична характеристика та медикаментозна корекція метеопатичних реакцій у хворих на хронічний обструктивний бронхіт, сполучений з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.Ю. Ватанська ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено клінічні прояви, стан вегетативної нервової системи, цитогенетичні особливості, показники імунітету, стан перекисного окислення ліпідів у метеочутливих хворих на хронічний обструктивний бронхіт зі сполученою ішемічною хворобою серця. Обгрунтовано необхідність застосування з лікувальною метою бемитилу - препарату з антигіпоксичною та імунокоригуючою діями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37 + Р410.11-37
Шифр НБУВ: РА310659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тюріна С.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень синтезу оксиду азоту при лікуванні хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.М. Тюріна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено, що обструктивний синдром у хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту зумовлений зростанням опору не тільки дрібних, але й крупних бронхів. Визначено, що обструкція крупних бронхів корелює зі ступенем зменшення синтезу оксиду азоту. L-аргінін коригує бронхіальну обструкцію, в тому числі - унаслідок зменшення опору крупних бронхів, зменшує ступінь ендотеліальної дисфункції та потребу в споживанні таблеток нітрогліцерину, а також підвищує толерантність до фізичного навантаження. Відзначено, що інгаляційне введення нірогліцерину є більш ефективним, ніж сублінгвальне, оскільки воно, на відміну від останнього, зменшує бронхіальну обструкцію та покращує функціональний стан хворих. Установлено, що комбінований (пероральний та інгаляційний) прийом ізосорбіду динітрату зменшує бронхіальну обструкцію, покращує клінічний перебіг захворювання, підвищує толерантність до фізичного навантаження та покращує якість життя пацієнтів. Показано, що небіволол не призводить до погіршення функції зовнішнього дихання, оптимізує функцію ендотелію, покращує клінічний перебіг стенокардії та толерантність до фізичного навантаження, покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324733

Рубрики:

      
14.

Рибалко Г.С. 
Клініко-патогенетичний взаємозв'язок і лікування хронічного бронхіту, поєднаного з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.С. Рибалко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-патогенетичні взаємовідносини ішемічної хвороби серця (ІХС) та хронічного бронхіту у разі їх сукупного розвитку. Досліджено питання підвищення якості діагностики, прогнозування перебігу й лікування респіраторної патології. На підставі результатів електро- та ехокардіографічного досліджень установлено, що хронічний обструктивний бронхіт відрізняється від хронічного необструктивного бронхіту частотою регургітації у клапанах і залученням до процесу правих відділів серця, більшою - на 9 % - товщею міжшлуночкової перегородки та задньої стінки лівого шлуночка, діаметром аорти - на 6 %, систолічним тиском у легеневій артерії - 29 %, загальним легеневим судинним опором (ЗЛСО) - 44 %, ЗЛСО/ЗПСО - на 37 %. Виявлено, що хронічний бронхіт з супутньою ІХС характеризується зменшенням концентрації холестерину, фосфоліпідів, аміаку, сечовини та сечової кислоти в респіраторній волозі, пригніченням легеневого кліренсу цих речовин. Відзначено, що на результат лікування хронічного бронхіту у хворих на ІХС має вплив характер захворювання, наявність артеріальної гіпертензії, систолічної та діастолічної дисфункції лівого шлуночка, а комбіноване застосування бронхолітиків, антибіотиків й інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту сприяє підвищенню ефективності терапевтичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА331523

Рубрики:

      
15.

Разумний Р.В. 
Клініко-патогенетичні особливості і лікування хронічного обструктивного бронхіту, сполученого з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Р.В. Разумний ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Уперше у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) з супутньою гіпертонічною хворобою (ГХ) проведено оцінку клітинного складу, метаболічної та функціональної активності клітин бронхо-альвеолярного секрету, за даними динамічної міжфазної тензіо- і реометрії досліджено фізико-хімічні властивості конденсату вологи видихуваного повітря (КВВП), за методом ендобронхіальної селективної pH-метрії вивчено показники пристінного pH трахеобронхіального дерева (ТБД). Охарактеризовано взаємозв'язок між цими показниками, активністю та поширеністю ендобронхіту. Установлено негативний вплив супутньої ГХ на показники клітинних механізмів неспецифічної реактивності ТБД, реологічні властивості сироватки крові (СК), стан мікрогемоциркуляції. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні хворих на ХОБ з супутньою ГХ індуктора ендогенного інтерферону циклоферону. Виявлено його позитивний вплив на клітинні чинники неспецифічної реактивності бронхів, сурфактантні та реологічні властивості КВВП і СК, показники пристінної pH-метрії ТБД та мікрогемоциркуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА325514

Рубрики:

      
16.

Лінніченко 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування хронічного обструктивного бронхіту, сполученого з дисбіозом кишечнику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олена Ростиславівна Лінніченко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2004. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р413.301.11-3
Шифр НБУВ: РА329858

Рубрики:

      
17.

Іванова І.В. 
Клініко-функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Іванова ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі, що виявляється в підвищенні ефективності лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) у фазі клінічної ремісії шляхом вдосконалення діагностичного процесу за рахунок визначення клініко-функціональних варіантів (КФВ) захворювання. Вперше в період маловиражених виявів ХОБ виділено його КФВ та обгрунтовано доцільність їх діагностування. Існуючу класифікацію доповнено в фазі клінічної ремісії 10 КФВ. Розширено уявлення про патогенетичні механізми ХОБ у фазі клінічної ремісії. Визначено патогенетичні особливості, що стало передумовою до формування індивідуального лікування хворих у період ремісії. Запропоновано обчислювальний метод розпізнавання КФВ ХОБ, на базі якого розроблено автоматизований блок прийняття рішень про варіанти захворювання у фазі клінічної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Лінник І.В. 
Комплексна радіонуклідна діагностика уражень міокарда при легенево-серцевій недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / І.В. Лінник ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностики порушень функціонального стану та перфузії міокарда у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень, ускладнені легенево-серцевою недостатністю (ЛСН), з використанням радіонуклідної вентрикулярографії (РНВГ) та перфузійної сцинтиграфії міокарда. З застосуванням цих методів досліджено функціональний стан міокарда правого та лівого шлуночків серця у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень, ускладнені ЛСН різних стадій тяжкості. Установлено, що РНВГ - найбільш точний, фізіологічно обгрунтований метод діагностування, що дозволяє визначити функціональні зміни на ранньому, доклінічному етапі захворювання. Проаналізовано динаміку змін основних параметрів насосної та скоротливої функції кожного шлуночка серця за умов наростання тяжкості захворювання. Виділено найбільш діагностично значущі показники внутрішньосерцевої гемодинаміки як предиктори прогресування ЛСН. Досліджено механізми компенсації та забезпечення гемодинамічної продуктивності серця за умов наростання легеневої гіпертензії. Одержані дані проаналізовано залежно від вираженості порушень внутрішньосерцевої гемодинаміки, а саме, від величини інтегрального показника скоротливості шлуночків - загальної фракції викиду. Розроблено схему, яка визначає місце радіонуклідних методів дослідження у комплексній діагностиці порушень функціонального стану міокарда у хворих з ЛСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-436 + Р412.201.1-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА359789

Рубрики:

      
19.

Білоконь 
Оптимізація діагностики та лікування ерозивно-виразкових захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки на тлі хронічного необструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Таміла Михайлівна Білоконь ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА345839

Рубрики:

      
20.

Колкіна 
Оптимізація лікування хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вікторія Яківна Колкіна ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2006. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА351501

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського