Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Знаменська Л. К. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих на бронхіальну астму при специфічній імунотерапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л. К. Знаменська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Обстежено 98 пацієнтів, хворих було рандомізовано на три клінічні групи. У першу групу увійшли 25 хворих, які одержували стандартну терапію, у другу групу - 49 хворих, які одержували специфічну імунотерапію алергенами (СІТ), у третю - 24 хворих, які поряд з СІТ одержували курс лікування пробіотиками. Зазначено, що рівень антиендотоксинових антитіл, ліпополісахарид-зв'язувального білку (LBP) вивчали в периферичній крові й індукованому мокротинні. Визначено, що ефективна СІТ супроводжується зростанням рівня анти-ET-IgA в 2,3 раза, нормалізацією рівня секреторного анти-ET-slgA і зниженням концентрації LBP у мокротинні та IgE в крові. Низька клінічна ефективність СІТ (нонреспондери) асоціюється з ригідністю показників антиендотоксинового імунітету в крові та мокротинні. Встановлено, що після СІТ алергенами, повний контроль астми зберігається у 79,6 % хворих. Сумісне застосування пробіотиків з СІТ алергенами призводить до підвищення ефективності СІТ на 12,1 %. У хворих на бронхіальну астму, які одержали СІТ алергенами з курсом пробіотиками, виявлено більш низький рівень LBP в індукованому мокротинні та більш значуще зниження рівня IgE після лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА381129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мамонтова Т.В. 
Апоптоз мононуклеарів периферичної крові при атопічній бронхіальній астмі: автореф. дис... канд. биол. наук: 03.00.09 / Т.В. Мамонтова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено апоптоз, спонтанний та індукований різними факторами у мононуклеарних клітинах периферичної крові (МНПК) у разі атопічної бронхіальної астми (АБА), з'ясовано імунопатогенез цього захворювання. За результатами дослідження стану спонтанного апоптозу встановлено дисбаланс, який має прояв у пригніченні спонтанного апоптозу, що зумовлено підвищенням експресії білка Bc1-2, який є блокатором гіперекспресії білка p53 в МНПК хворих на АБА на відміну від здорових людей. Показано, що сироватка хворих на АБА блокує апоптоз за рахунок підвищення рівня експресії білка Bc1-2 та пригнічення рівня експресії білка p53 в МНП здорових людей і хворих на АБА. Встановлено, що зв'язування анти-CD95 моноклональних антитіл (мкАТ) з рецепторами Fas за присутності сироватки хворих на АБА зумовлює стійкість до апоптозу та підвищення експресії білка p53 в МНПК і здорових людей. Зв'язування анти-HLA-A,B,C мкАТ з молекулами МНС I класу за присутності сироватки хворих на АБА зумовлює стійкість до апоптозу, підвищення рівня експресії білка Bc1-2 в МНПК хворих на АБА та здорових людей. Зв'язування анти-HLA-DR мкАТ з молекулами МНС II класу за присутності сироватки хворих на АБА забезпечує резистентність до апоптозу, підвищення експресії білка Bc1-2 в МНПК хворих на АБА та здорових людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-2 +
Шифр НБУВ: РА363678

Рубрики:

      
3.

Сирота В. В. 
Вплив кріоконсервованих органотипових культур наднирників на патологічний синдром бронхіальної астми (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / В. В. Сирота ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що використання кріоконсервованого матеріалу має однаковий ефект з лікуванням за допомогою глюкокортикоїдної терапії. Використання нативного ендокринного матеріалу менш ефективно, що обумовлено більш значними та реакціями відторгнення трансплантатів у порівнянні з кріоконсервованим матеріалом, оскільки низькі температури призводять до вибіркового руйнування антигенпредставляючих клітин. Позитивний ефект кріоконсервованого трансплантату у тварин з бронхіальною астмою, обумовлений досягненням рівню катіонних білків у цитоплазмі еозинофілів до значень, близьких до концентрацій у контрольних тварин, що сприяє зменшенню формування слизових пробок у бронхах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-29
Шифр НБУВ: РА377615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Каспрук Н.М. 
Зміни цитокінового та ейкозаноїдного імунорегуляторних потенціалів крові у хворих на бронхіальну астму, їх роль в імунологічному конфлікті на рівні нирок та спосіб корекції виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.М. Каспрук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження змін цитокінового та ейкозаноїдного потенціалів крові, екскреторної, іонорегулювальної, кислотовидільної та інкреторної функції нирок у хворих на бронхіальну астму з різними ступенями тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25 + Р414-25
Шифр НБУВ: РА312533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білоглазов В.О. 
Механізми інтегрального формування імуно-гемокоагуляційного дисбалансу у хворих на бронхіальну астму і хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.29 / В.О. Білоглазов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного клінічного, функціонального, бактеріологічного, імунологічного обстежень і вивчення рівня ендотоксину кишкової палички, його рецепторів, а також гомеостазу та фібринолізу в 414 хворих на бронхіальну астму (БА) (ендогенну неалергічну) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Експериментальні дослідження проведено на 33 мишах лінії BALB/c та 46 безпорідних білих мишах. Встановлено, що дисбактеріоз кишечника в хворих на БА та ХОБ асоціюється з надмірним системним та місцевим (ендобронхіальним) впливом ендотоксину кишкової палички у разі дисрегуляції ендотоксинопосередкованих рецепторних структур, що створює патофізіологічні умови для тяжкого клінічного перебігу захворювань, зниження ефективності традиційних комплексних схем лікування, призводить до вираженого імуно-гемокоагуляційного дисбалансу. Експериментально доведено можливість перорального застосування тималіну. Висвітлено високу клініко-функціональну ефективність та корекцію порушень імунітету і гемостазу замісною пероральною терапією тималіном у хворих на БА і ХОБ та елімінації з крові ендотоксину та комплексів ендотоксину і фібронектину за допомогою ДНК-сорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-25 + Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА313977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ебрахімі М. 
Роль генетичних маркерів спадкової схильності та факторів середовища у виникненні та перебігу бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / М. Ебрахімі ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено поліморфізм генів GSTM1 і GSTT1 та факторів середовища у виникненні та перебігу бронхіальної астми (БА) у жителів України з метою розробки діагностичного алгоритму виявлення спадкової схильності до розвитку захворювання. На підставі результатів клініко-генеалогічного дослідження виявлено, що у родичів пробандів ймовірність розвитку БА у 8,2 разів більша, ніж у кожного індивіда у даній популяції. Проведено порівняння пацієнтів з сімейною та несімейною формами БА і з'ясовано, що частота делеційних і нормальних варіантів генів GSTT1 і GSTM1 вірогідно не відрізнялись. Установлено наявність асоціації генотипу GSTT1 "-" зі схильністю до розвитку БА у дорослих хворих в Україні. З метою оцінки ролі основних факторів ризику у виникненні БА проаналізовано дію 65-ти факторів середовища, які можуть потенційно впливати на розвиток або загострення БА. З використанням результатів дослідження вперше в Україні розроблено діагностичний алгоритм, який дозволяє виявити ступінь спадкової схильності до виникнення БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-2 +
Шифр НБУВ: РА341949

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського