Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.307$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Журахівська Н.В. 
Генетичні маркери схильності до розвитку пневмоконіозу у шахтарів вугільних шахт: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.В. Журахівська ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено генетичні маркери спадкової схильності до розвитку пневмоконіозу (ПК) шахтарів вугільних шахт для прогнозування ризику розвитку даної патології у осіб, які влаштовуються на работу у підземні вугільні шахти та/або вже працюють там. Розкрито роль генетичної схильності у розвитку ПК, виникнення якого обумовлено впливом вугільного пилу. Виявлено три варіанти поєднань алельних поліморфізмів генів GSTTI, GSTMI та TNF-alpha, які асоціюються зі схильністю або резистентністю до ПК у шахтарів вугільних шахт України. Запропоновано новий спосіб визначення спадкової схильності до розвитку ПК у шахтарів вугільних шахт України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-14 + Р124.434.55 +
Шифр НБУВ: РА362293

Рубрики:

      
2.

Крутенко С.О. 
Закономірності формування пилової обстановки у вугільних шахтах і удосконалювання заходів запобігання захворюваності гірників пневмоконіозом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.О. Крутенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що впливають на пилові умови в шахтах та рівень захворюваності пневмоконіозом, пиловим бронхітом, розглянуто питання удосконалювання заходів запобігання захворюванням гірників. Досліджено, що рівень захворюваності залежить від рівня концентрації пилу, об'єму видобутку вугілля та виходу з нього летких речовин. Розроблено метод розрахунку прогнозованих показників концентрації пилу у вугільних шахтах. Визначено гранично допустимі пилові навантаження на організм людини в залежності від складності виконуваних робіт, виду, пилу і вмісту в ньому вільного діоксиду кремнію. Розглянуто метод розрахунку залишкової запиленості повітря в очисних вибоях на основі даних про умови виймання, гранулометричний склад зруйнованого вугілля та середніх значень ефективності знепилюючих заходів. Відзначено, що сьогодні на більшості шахт неможливо досягти санітарних норм за пиловим фактором. Запропоновано організувати на шахтах контроль середньозмінної концентрації пилу на робочих місцях та ввести обрахування і облік пилових навантажень на органи дихання шахтарів з метою виключення перевищення допустимих навантажень. Розроблено галузевий стандарт з пилового контролю та інструкція з обліку пилових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-3 +
Шифр НБУВ: РА336156

Рубрики:

      
3.

Солоділов А. І. 
Обгрунтування реабілітаційних заходів при пневмоконіозі у гірників вугільних шахт: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / А. І. Солоділов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено зростання частоти виникнення пневмоконіозів у гірників вугільних шахт, виявлено особливості клініко-функціональних порушень органік дихання у гірників із пневмоконіозом. Визначено, що у разі пневмоконіозу має місце вторинний імунодефіцит зі зменшенням кількості T- і B-лімфоцитів, їх субпопуляцій та NK-лімфоцитів, збільшення вмісту інтерлейкіну 6. За пневмоконіозу встановлено зменшення кількості нейтрофілів, які фагоцитують, і захоплених ними стафілококів. У хворих має місце збільшення рівнів імуноглобулінів A, M, G, а також циркулюючих імунних комплексів і титрів автоантитіл до усіх досліджених антигенів. Виявлено у хворих високий рівень таких оксидантів, як дієнові кон'югати та малоновий діальдегід, одночасно зі зниженням активності супероксиддисмутази й антиоксидантної активності плазми крові. Доведено ефективність комплексної реабілітації з використанням гіпербаричної оксигенації й альфа-ліпоєвої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-25 + Р124.506.1-4
Шифр НБУВ: РА380182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Боєва С. С. 
Особливості порушень імунітету у гірників вугільних шахт, хворих на пневмоконіоз, та їх корекція (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / С. С. Боєва ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено концентрацію медіаторів клітинного імунітету інтердейкіну (IL) 6,10 за пневмоконіозі в експерименті. Виявлено порушення пуринового обміну у разі пневмоконіозу та вивчено їх вплив на імунопатогенез даного захворювання. Розроблено нову модель пневмоконіозу на щурах, яка подібна до захворювання, яке розвивається у гірників вугільних шахт. Розглянуто нові підходи до корекції порушень імунної системи та пуринового обміну в експерименті та виявлено позитивний вплив алопуринолу та преднізолону на дані показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-25 + Р124.506.1-4
Шифр НБУВ: РА375958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Нагорна О. П. 
Роль ендотеліну-1 та фібронектину в розвитку силікозу ливарників в поєднанні з артеріальною гіпертензією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. П. Нагорна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено, що провідними факторами ризику розвитку силікозу у ливарників машинобудівних підприємств Харківщини є стаж роботи за умов підвищеної концентрації фіброгенного пилу більше 15-ти років, вік більше 50-ти років і тютюнопаління. Виявлено у хворих на силікоз у поєднанні з артеріальною гіпертензією (АГ) більш виражені клінічні ознаки та порушення стану бронхолегеневої системи. Доведено, що у хворих на силікоз відбувається підвищення рівню ендотелін (ЕТ) -1 і фібронектин (ФН). Встановлено зворотній взаємозв'язок між концентрацією маркерів ендотеліальної дисфункції та ступенем функціональних порушень бронхо-легеневої системи. Визначено прямий кореляційний зв'язок між ЕТ-1 та ФН за силікозу, особливо за його сполучення з АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307 + Р410.030 + Р124.505
Шифр НБУВ: РА374783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Басанець А.В. 
Сучасні підходи до діагностики та профілактика пневмоконіозу у працюючих вугільних шахт як пріоритетна проблема професійної патології: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / А.В. Басанець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Розв'язано актуальну проблему галузі охорони здоров'я за допомогою удосконаленої системи профілактики пневмоконіозу у шахтарів вугільних шахт України та на основі застосування сучасної системи діагностики захворювання. Досліджено умови праці у даних шахтах з визначенням концентрацій загального пилу, та його складових - респірабельної фракції пилу та кварцу в персональних пробах повітря, розкрито їх головну роль у розвитку пневмоконіозу. Визначено частоту та особливості клінічного перебігу захворювання у шахтарів, фактори ризику його розвитку. Проведено порівняльний аналіз та висвітлено ефективність методів функціональної діагностики (спірометрії, бодіплетізмографії та визначення дифузійної здатності альвеоло-капілярної мембрани) для діагностики початкових ознак порушення бронхолегеневої функції під час пневмоконіозу, викладено показники, що є біомаркерами патологічних змін. Запропоновано метод визначення дифузійної здатності альвеоло-капілярної мембрани у пробі з фізичним навантаженням для діагностики початкових порушень легеневої функції. Досліджено залежність даної функції за пневмоконіозу від рентгенологічних змін. Визначено генетичні маркери ризику розвитку пневмоконіозу та обгрунтовано підходи щодо застосування молекулярно-генетичних методів дослідження для профілактики захворювання працівників за умов впливу пилу. Створено інтегративну систему діагностики пневмоконіозу на різних рівнях медико-санітарного обстеження працівників за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА352892

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського