Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (160)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.2-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Колесник П.О. 
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / П.О. Колесник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено високу ефективність альтернативної схеми першої лінії ерадикаційної терапії гелікобактеріозу з включенням омепразолу, аугментину та цитопрофлоксацину для лікування хворих з ураженням гастродуоденальної зони та інфікованих членів їх родин, що оцінено за допомогою інвазивних методів і тривалого серологічного контролю за титрами антигелікобактерних Ig G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5
Шифр НБУВ: РА319958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сірчак Є.С. 
Клініко-патогенетичні особливості гастропатій у хворих на цироз печінки та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Є.С. Сірчак ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України, Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні особливості перебігу гіпертензивної портальної гастропатії (ГПГП) у хворих на цироз печінки (ЦП) та обгрунтовано її диференційовану терапію. Встановлено, що у хворних на ЦП з ГПГП одним з факторів обтяженого перебігу захворювання є персистування Helicobacter pylori (HP) у слизовій оболонці (СО) верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Показано, що клінічні ознаки ГПГП корелюють зі ступенем контамінації HP у СО шлунка, морфологічні зміни СО проявляються переважно у вигляді хронічного антрального гелікобактерного гастриту. З'ясовано, що у HP-негативних хворих ГПГП виникає, в першу чергу, на фоні печінкової недостатності та порушеної мікроциркуляції СО шлунка у поєднанні із кислотно-пептичним фактором. Проведено порівняльну оцінку ефективності диференційованої терапії ГПГП у хворих на ЦП з урахуванням наявності HP і стану кислоутворення за умов використання стандартних схем антигелікобактерної терапії (АГТ), та у модифікації із МВ "Поляна Квасова" на фоні базисної терапії ЦП із застосуванням глутаргіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-5 + Р413.2-5 +
Шифр НБУВ: РА344665

Рубрики:

      
3.

Баранов І.В. 
Обгрунтування лікування хворих з різними клініко-патогенетичними варіантами кислотозалежних захворювань, поєднаних з гіпотиреозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Баранов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Під час дослідження 213-ти хворих на кислотозалежні захворювання, з них 145 - в поєднанні з первинним гіпотиреозом, визначено закономірності формування основних клініко-патогенетичних варіантів поєднаного перебігу цих хвороб: гіперсекреторного, дисмоторного, тирогастрального. Встановлено, що розбалансованість у діяльності гіпофізарно-тиреоїдної системи за гіпотиреозу змінює напрямок функціонування гастринової ланки регуляції, внаслідок чого створюються умови для патогенного впливу факторів агресії на слизову оболонку езофагогастродуоденальної зони. Доведено інгібуючий вплив тиреотропного гормону на фактори резистентності слизової оболонки шлунка та його моторно-евакуаторну функцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5 + Р415.120.23 +
Шифр НБУВ: РА366426

Рубрики:

      
4.

Шостак С.Є. 
Оптимізація діагностики і лікування гелікобактерзалежних хронічного гастродуоденіту та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.Є. Шостак ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено можливості оптимізації діагностики вегетативних і кокових форм Helicobacter pylori (HP) за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та підвищення ефективності лікування хворих на гелікобактерзалежні хронічний гастродуоденіт та виразкову хворобу дванадцятипалої кишки за допомогою препаратів "Гастро-норм" та "Тіотриазолін". Установлено, що найвищу діагностичну цінність серед сучасних методів виявлення HP має метод ПЛР, який забезпечує його визначення до та після антимікробної терапії та виявляє неактивні, кокові форми мікроорганізму. Доведено високу ефективність включення у комплексну терапію хворих на гелікобактерзалежні захворювання вітчизняних препаратів "Гастро-норм" та "Тіотриазолін", оскільки перший забезпечує високий відсоток ерадикації HP (90 %) за незначної (1,3 %) побічної дії препарату "Вісмут", а другий - зменшує окисно-відновний дисбаланс у слизовій оболонці гастродуоденальної зони, що призводить до швидкого згасання запальної реакції у ній. Зазначено, що дана терапія із включенням даних препаратів сприяє зменшенню частоти виникнення рецидивів гелікобактерзалежних захворювань і покращує якість лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-4 + Р413.2-5 +
Шифр НБУВ: РА324933

Рубрики:

      
5.

Гончарук Л. М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування гастродуоденопатій, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. М. Гончарук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення змін оксидантно-протиоксидантного гомеостазу, фібринолітичної та протеолітичної активностей плазми крові, морфофункціонального стану еритроцитів, функціонального стану ендотелію, процесів апоптозу та проліферації, морфологічних змін слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки у разі гастродуоденопатій, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз залежно від наявності Helicobacter pylori. Обгрунтовано доцільність застосування ребаміпіду й амлодипіну з метою лікування та профілактики гастродуоденопатій, спричинених нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5 + Р418.11-37
Шифр НБУВ: РА384761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Паліброда Н.М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування уражень слизової оболонки шлунка у хворих на цироз печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Н.М. Паліброда ; Івано-Франк. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення патогенетичного лікування уражень слизової оболонки шлунку (СОШ) у хворих на цироз печінки. З'ясовано, що включення карведилолу до лікувального комплексу хворим на цироз печінки з портальною гіпертензивною гастропатією призводить до покращання портального кровотоку, метаболічних процесів та стану СОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-3 + Р413.2-5 +
Шифр НБУВ: РА348475

Рубрики:

      
7.

Рубцова Є.І. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хворих на гастродуоденальні та екстрагастроінтестинальні гелікобактерасоційовані захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Є.І. Рубцова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено роль сімейного контакту з Hp-інфікованим хворим на гастродуоденальну патологію: установлено вірогідно вищий ступінь інфікованості Hp та вищу частоту захворюваності цією патологією, більш ранній вік появи таких уражень серед членів родин зазначених хворих. Виявлено, що найвища Hp-інфікованість і ураженість гастродуоденальною патологією серед членів родин дітей шкільного віку, інфікованих гелікобактеріозом, є у батька, і щоденний контакт з ним - один з важливіших факторів ризику щодо поширення інфекції серед них. Визначено високий рівень інфікованості Hp і високу напруженість імунної відповіді на неї у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), на відміну від хворих на бронхіальну астму та хронічний бронхіт. Вказано на гелікобактеріоз як на коригований фактор ризику розвитку ІХС. Визначено вікові особливості процесів кислотопродукції та кислотонейтралізації як чинники високої частоти пептичних виразок дванадцятипалої кишки та шлунка в осіб працездатного віку. Не виявлено вірогідних відмінностей показників нічного pH тіла шлунка між різними віковими групами хворих на виразку дванадцятипалої кишки та хронічний гастрит В (неатрофічного) у фазі загострення, на відміну від здорових осіб. Обгрунтовано необхідність визначення кислотності шлунка за методом інтрагастральної pH-метрії та pH-моніторингу для диференційованого підбору антисекреторного препарату ерадиаційної терапії. Установлено, що залежно від віку у 3,6 % - 50 % хворих, інфікованих гелікобактеріозом, є наявним гіпоацидний стан шлунка. Показано високу ефективність (93 %) ерадикації Hp схеми тритерапії у складі омепразолу, амоксициліну та фуразолідону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-52 +
Шифр НБУВ: РА338701

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського