Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (9)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.520.11-43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бандурин О.Ю. 
Біофізичні властивості жовчі в діагностиці хронічного холециститу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.Ю. Бандурин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне біофізичне та біохімічне дослідження жовчі хворих на хронічний холецистит (ХХ) залежно від типу дискінетичних розладів жовчного міхура. Визначено взаємозв'язок між типом даних розладів та змінами біофізичних показників жовчі. Показано, що найбільш істотні зміни біофізичних властивостей жовчі спостерігаються у хворих з супутньою гіпотонічно-гіпокінетичною дискінезією і вони подібні до змін у хворих на жовчнокам'яну хворобу (ЖКХ). Доведено можливість та діагностичну цінність вивчення нативної жовчі за допомогою рентген-дифракційного аналізу. Встановлено однонаправлені зміни мікроелементного складу жовчі у хворих на ХХ та ЖКХ, що спостерігаються у випадку утворення жовчних конкрементів. Виявлено зміни питомої електроповідності жовчі залежно до типу дискінетичних розладів у хворих на ХХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-43 +
Шифр НБУВ: РА343580

Рубрики:

      
2.

Клавдієва О.Ю. 
Міжтравне жовчовиділення, базальне та стимульоване дуоденальне зондування у здорових та хворих на хронічний некалькульозний холецистит з дискінезіями жовчного міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Ю. Клавдієва ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 17 с. — укp.

За умов гастроентерологічної клініки було обстежено 120 хворих на хронічний некалькульозний холецистит з дискінезіями жовчного міхура віком від 20 до 60 років. Досліджено скорочувальну функцію жовчновивідних шляхів і жовчного міхура у взаємозв'язку з моторикою дванадцятипалої кишки в міжтравний період, взаємозв'язок зовнішньої секреції печінки і виділення міхурової жовчі з фазами моторики дванадцятипалої кишки у здорових та хворих на хронічний некалькульозний холецистит. Встановлено міжтравну інтеграцію жовчного міхура та фазної моторики дванадцятипалої кишки, яка пояснює динамічну діяльність жовчного міхура. У другій половині I фази і у II фазі моторики дванадцятипалої кишки жовчний міхур наповнюється жовчю і тому виділення міхурової жовчі в цей період припиняється. У III фазі та першій половині I фази відбувається звільнення жовчного міхура від накопиченої жовчі. У хворих на хронічний некалькульозний холецистит фазна моторно-евакуаторна функція жовчного міхура змінюється відповідно до типу супутних йому дискінезій. Доведено, що жовчний міхур і печінка працюють асинхронно у фазах міжтравної моторики дванадцятипалої кишки. Розроблено та запропоновано спосіб сучасного дуоденального зондування з урахуванням фаз міжтравної моторики дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-433.4
Шифр НБУВ: РА308434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ольхомяк О.О. 
Морфофункціональна та математична оцінка стану жовчного русла в залежності від виду біліодигестивного сполучення (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.О. Ольхомяк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню морфофункціонального стану та просторової будови жовчовивідних шляхів. У дисертації розробляється нове направлення діагностики захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, яке грунтується на стереометричному аналізі даних холангіограм та коррозійних препаратів жовчного дерева. Встановлено, що порушення біліодинаміки при обтураційному холестазі призводить до патологічних змін у просторово-стереометричній будові жовчного дерева. Запропонований арефлюксний біліодигестивний анастомоз власної конструкції, на відміну від анастомозів Юраш-Виноградова та Вітебського, попереджуючи розвиток рефлюкс-холангіту, сприяє відтворенню просторово-стереометричної будови жовчних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-436.1

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського