Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Золотарьова-Андрєєва Н.А. 
Гіпермобільний синдром (механізми розвитку, клініко-лабораторна діагностика, принципи лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Н.А. Золотарьова-Андрєєва ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-3

Рубрики:

      
2.

Теслюк 
Клініко- імунологічна характеристика хворих на ревматоїдний та реактивний артрити при наявності пілоричного хелікобактеріозу та дисбактеріозу кишечника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Людмила Вікторівна Теслюк ; АМН України; Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-3 + Р419.1-3
Шифр НБУВ: РА311510

Рубрики:

      
3.

Зарудна О.І. 
Клініко-патогенетична гетерогенність гемокоагуляційних порушень та судинного гемостазу при ревматичних захворюваннях, методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.І. Зарудна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність і глибину розладів периферичного кровоплину, а також досліджено ступінь морфологічних змін на підставі результатів аналізу біоптатів шкіри пальця хворих на системну склеродермію, системний червоний вовчак і ревматоїдний артрит. Виявлено достовірне зменшення питомої ваги розміщення гемокапілярів на одиницю площі, а також зменшення кількості капілярів нормальних розмірів і переважання дилатованих і мегакапілярів у пацієнтів з порушенням периферичної гемодинаміки. У хворих без розладів периферичного кровоплину за умови нормальної середньої щільності розміщення капілярів на одиницю площі виявлено зменшення кількості капілярів нормальних розмірів, які переважають у порівнянні з дилатованими та мегакапілярами. З'ясовано, що розлади периферичної гемодинаміки та мікроциркуляції супроводжуються високими значеннями показника ендотеліну-1 та посиленням гіперкоагулятивного синдрому. Здійснено поглиблене вивчення імунного статусу та виявлено напруження клітинного та гуморального імунітету у хворих з порушенням периферичного кровоплину, без нього, а також високі рівні кріоглобулінів. Виявлено посилення активності метаболізму сполучної тканин з гемодинамічними розладами. Уперше оцінено вплив стандартної та модифікованих програм лікування у хворих з/без порушення периферичного кровообігу. Обгрунтовано застосування вазоактивних засобів "Пентоксифілін" і "Актовегін" у зазначених хворих за наявності розладів периферичного кровоплину. Установлено позитивний вплив даних препаратів на показники гемостазіограми та функцію ендотелію судин, імунний статус, активність метаболізму сполучної тканини. Підтверджено, що у хворих без порушення периферичної гемодинаміки застосування стандартної терапії є достатнім.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341315

Рубрики:

      
4.

Трипілка С.А. 
Особливості патогенезу та перебігу ішемічної хвороби серця у хворих на ревматизм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.А. Трипілка ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено принципи індивідуального підходу до проведення профілактики та терапії ішемічної хвороби серця (ІХС) за умов ревматизму за результатами обстеження 120-ти хворих віком 21 - 65-ти років. Показано патогенетичну роль у розвитку ІХС у хворих на ревматизм хронічного імунозапального процесу та його тривалості, що призводять до порушення ліпідно-білкового обміну атерогенного характеру - збільшення вмісту ліпопротеїду (а) (ЛП (а)), загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької щільності, тригліцеридів, холестерину дуже низької щільності та зниження холестерину високої щільності), розвитку аутоімунних процесів (збільшення вмісту антифосфоліпідних антитіл, оксидантного стресу (збільшення вмісту активних форм кисню та зниження активності антиоксидантного захисту). Показано, що в активній фазі ревматизму відбувається вірогідне посилення порушень ліпідного обміну атерогенного характеру, збільшення синтезу антифосфоліпідних антитіл, ЛП (а), активація вільнорадикального окиснення ліпідів, сприяючи прискореному розвиткові атеросклерозу та ІХС. Визначено прогностичну інформативність клініко-біохімічних показників та розроблено алгоритм прогнозу виникнення ІХС у хворих на ревматизм. На базі прогностичного підходу запропоновано метод визначення в конкретного хворого ведучих патогенетичних механізмів ІХС, що дає змогу клініцисту проводити індивідуально спрямовану профілактику або патогенетичну терапію ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-3 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА326434

Рубрики:

      
5.

Звягіна Т.В. 
Порушення метаболізму оксиду азоту при системних захворюваннях сполучної тканини (діагностика, патогенез, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Т.В. Звягіна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 37 с.: табл. — укp.

Уперше за кінічними та експериментальними дослідженнями доведено роль порушень обміну NO в патогенезі системних захворювань сполучної тканини, залежність змін метаболітів NO, аргініну та циклічного гуанозинмонофосфату від віку хворих, тривалості, характеру перебігу, активності та стадії захворювання, гемодинамічних показників, функції нирок, тяжкості ураження суглобів, м'язів, лімфатичних вузлів, шкіри, нервової системи та внутрішніх органів. Визначено взаємозв'язки параметрів метаболізу NO з морфологічними змінами тимуса, селезінки й інших органів, доведено зв'язок з гормональними й імунними порушеннями (популяцією та функцією імуноцитів, показниками аутоімунітету, рівнем прозапальних цитокінів), пуриновим і електролітним обмінами, фізико-хімічним станом крові та сечі. Доведено доцільність використання стимуляторів синтезу NO в лікуванні системних захворювнь сполучної тканини, установлено клініко-лабораторні (біохімічні, імунологічні, імуноферментні, фізико-хімічні) чинники, що визначають ефективність терапевтичних заходів у випадку системного червоного вовчаку, системної склеродермії та ревматоїдного артриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-3 +
Шифр НБУВ: РА326559

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського