Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.441.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Першин О.І. 
Біохімічні механізми впливу свинцю на клітини крові щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Першин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу ацетату свинцю за умов його одноразового введення на інтенсивність гемопоезу та метаболізм у еритроцитах і лімфоцитах лабораторних щурів. З'ясовано можливість корекції порушень функціонального стану антиоксидантної системи цих клітин шляхом введення тваринам вітаміну E. За результатами досліджень показано, що у лабораторних щурів під впливом ацетату свинцю відбуваються порушення процесів еритропоезу та лімфопоезу, процесів синтезу гемоглобіну та його киснево-транспортної функції. Визначено, що під впливом катіонів свинцю порушуються деякі ланки процесів енергетичного метаболізу в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів. Катіони свинцю активують процеси пероксидного окиснення ліпідів в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів і здійснюють інгібувальний вплив на функціональний стан антиоксидантної системи у цих клітинах. З'ясовано, що вітамін E коригує процеси пероксидного окиснення ліпідів та впливає на активність ферментів-антиоксидантів у клітинах крові щурів, інтоксикованих катіонами свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732,241-641 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА358604

Рубрики:

      
2.

Рогозіна О.В. 
Вікові зміни передньої частки гіпофізу за звичайних умов середовища, при хронічній свинцевій інтоксикації та застосуванні коригуючих засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Рогозіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові зміни в аденогіпофізі за звичайних умов середовища, під впливом хронічної свинцевої інтоксикації й у разі застосування фармакологічних препаратів. За допомогою комплексу морфологічних методів (світлової й електронної мікроскопії, морфометрії) проаналізовано вікові особливості будови аденоцитів. Встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація викликає дистрофічні та деструктивні зміни аденогіпофізу та репаративні процеси, ступінь яких залежить від тривалості надходження ацетату свинцю. Визначено кількісні показники, які характеризують ушкодження та відповідні адаптаційні реакції, забезпечують фазність реагування аденоцитів. Встановлено, що застосування alpha-токоферолу у разі свинцевої інтоксикації значно зменшує деструктивні зміни, але найбільшу протекторну дію на структуру аденогіпофізу забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА362024

Рубрики:

      
3.

Дмитруха Н. М. 
Імунотоксична дія свинцю і кадмію як гігієнічна проблема (до патогенезу, діагностики та профілактики інтоксикацій важкими металами): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01 / Н. М. Дмитруха ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено вплив свинцю та кадмію на імунну систему організму працівників, експонованих даними металами. На підставі одержаних даних вдосконалено методичні підходи щодо оцінювання імунного статусу осіб, які за умов виробництва зазнають впливу важких металів. Визначено особливості та механізми імунотоксичної дії свинцю та кадмію. Встановлено, що великі дози свинцю ацетату та кадмію сульфату викликають пригнічення клітинних і гуморальних показників імунологічної реактивності, тоді як низькі дози даних металів чинять імуностимулювальну дію. Застосування препаратів глутаргін і кверцетин у разі свинцевої та кадмієвої інтоксикацій сприяє зменшенню проявів токсичних ефектів даних металів на організм щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2 + Р419.441.4
Шифр НБУВ: РА378097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Остапенко О.В. 
Морфогенез підшлункової залози при кумуляції сполук свинцю в організмі та при застосуванні деяких фармакологічних коригуючих засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Остапенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив хронічної інтоксикації свинцем на морфогенез підшлункової залози (ПЗ) мишей-самців лінії BALB/c другого покоління. Вивчено морфогенез ПЗ з використанням світлової та електронної мікроскопії, гісторадіоавтографії, морфометрії та математичних методів. Установлено, що вплив солей свинцю призводить до виникнення морфологічних змін у ПЗ тварин усіх вікових груп. Виявлено атрофічні та дистрофічні зміни клітин паренхіми та строми підшлункової залози, зміни будови судин, стаз і сладж еритроцитів протягом експерименту (30-та, 60-та, 90-та доба експерименту). Ступінь і спрямованість цих змін залежать від віку тварин, тривалості впливу свинцю, а також умов, за яких знаходилися експериментальні тварини. Встановлено, що застосування альфа-токоферолу й ербісолу дозволяє суттєво зменшити негативний вплив ацетату свинцю на морфофункціональні зміни в екзокринній частині ПЗ. Найбільшу протекторну дію на структуру та функцію ПЗ забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-29 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА362543

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського