Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.442.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Власова О.В. 
Морфофункціональні показники адаптаційно-компенсаторних можливостей серцево-судинної системи при хронічній фтористій інтоксикації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Власова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфо-функціональні аспекти патогенезу ураження серцево-судинної системи за хронічної фтористої інтоксикації та встановлено лікувально-профілактичні можливості його корекції. Наукове дослідження проведено з використанням сучасних морфологічних методів (серійних напівтонких зрізів, трансмісійної та сканувальної електронної мікроскопії) у поєднанні з електрофізіологічними (реовазографією) зі статистичним аналізом кількісних показників. Встановлено, що тривалий надлишковий вміст фтору в організмі експериментальних тварин викликає у міокарді деструкцію міжм'язевоволоконних анастомозів (порушення паралельних зв'язків між м'язовими волокнами), пошкодження спеціалізованих з'єднувальних структур у зоні вставних дисків (порушення послідовних зв'язків між кардіоміоцитами), а також патологічні зміни майже усіх органел і міофібрил кардіоміоцитів. Доведено, що до перебудови обмінних мікросудин і змін процесів мікроциркуляції в міокарді тварин за хронічної фтористої інтоксикації відноситься підвищення активності люмінальної поверхі ендотеліального шару кровоносних капілярів, посилення мікропіноцитозного транспорту, зменшення у капілярах еритроцитів, а також розвиток венозної гіперемії, яка супроводжується підвищенням гідратації інтерстиції в міокраді. За експериментальних умов проведено дослідження лікувально-профілактичних властивостей гліцерофосфату кальцію та яблучного пектину. Виявлено, що використання даних препаратів за хронічної фтористої інтоксикації сприяє покращенню досліджених морфологічних та функціональних показників. Обгрунтовано доцільність використання гліцерофосфату кальцію та яблучного пектину як ефективний засіб лікування та профілактики флюорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29 + Р419.442.8-29 +
Шифр НБУВ: РА339972

Рубрики:

      
2.

Костенко А.Г. 
Стан окиснювального метаболізму при дії на організм іонізуючої радіації, надлишкового надходження фториду натрію та його корекція антиоксидантами: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.Г. Костенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 34 с. — укp.

Виявлено, що зміни перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ) у печінці та крові залежать від доз радіації, фториду натрію та їх сумісної дії. Малі дози іонізуючої радіації та фториду натрію переважно стимулюють АОЗ у тканинах і призводять до певного накопичення продуктів ПОЛ у крові. Великі дози пригнічують АОЗ та спричинюють накопичення ПОЛ у крові і, особливо, у тканинах печінки. Установлено, що під впливом іонізуючої радіації та фториду натрію спостерігається істотне зниження концентрації аденозинтрифосфату (АТФ) і енергетичного потенціалу. За цього спостерігається певна залежність у динаміці між концентраціями АТФ, цАМФ і цГМФ. Після сумісної дії великих доз радіації та введення фториду натрію протягом 6-ти місяців пригнічуються пластичні процеси - синтез РНК і білків (глобулінів і гістонів) у печінці. Комплекс антиоксидантів запобігає глибоким порушенням процесів ПОЛ, енергетичного метаболізму або корегує їх і тим самим послаблює розвиток інтоксикації та збільшує резистентність організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5-29 + Р419.442.8-29 +
Шифр НБУВ: РА343175

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського