Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Р451.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Зноскова І.О. 
Анестезіологічне забезпечення отомікрохірургічних втручань в умовах стаціонару одного дня: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / І.О. Зноскова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено оптимальний варіант анастезіологічного забезпечення слухопокращувальних отомікрохірургічних втручань, який можна використовувати за умов стаціонару одного дня. Виявлено недоцільність використання атропіну сульфату перед отомікрохірургічними втручаннями. Математичний аналіз варіабельності ритму серця визнано якісним моніторингом стану пацієнта в периопераційному періоді. Тепінг-тест і оцінка оперативної пам'яті дозволили швидко та легко оцінювати ступінь реадаптації хворих. Виявлено переваги седації пропофолом перед седацією тіопенталом і доцільність використання пропофолу у разі анестезіологічного забезпечення отомікрохірургічних втручань за умов стаціонару одного дня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.360.21 + Р451.2 +
Шифр НБУВ: РА369092

Рубрики:

      
2.

Коваленко О.Ю. 
Пошук шляхів підвищення анальгетичної активності та безпечності місцевих анестетиків при їх інтратекальному введенні (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.Ю. Коваленко ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено шляхи оптимізації регіонарного знеболювання з метою підвищення його ефективності та зменшення ризику виникнення негативних ефектів анестезуючих засобів. У дослідженнях на щурах вивчено динаміку сегментарних і супрасегментарних механізмів больової перцепції за умов моделей післяопераційної больової травми (лапаротомії, мононейропатії, плантарного надрізу). Проведено пошук ефективних речовин з анестезувальними властивостями серед нових сполук у ряду похідних хінолінів і хіназолонів. Вивчено особливості проявів дозозалежної анальгетичної та анестезуючої активності місцевих анестетиків лідокаїну та бупівакаїну. За результатами нейрохімічних досліджень установлено, що за умов моделювання операційної травми у тканинах спинного мозку щурів виникають порушення рівноваги між процесами вільнорадикального окиснення й активністю ферментів антиоксидантного захисту. Одержано дані щодо особливостей дозозалежного впливу інтратекального введення місцевих анестетиків лідокаїну та бупівакаїну на регуляцію перебігу процесів пероксидації ліпідів мембран у тканинах спинного мозку. Показано, що раціональні комбінації лідокаїну з клонідином та бупівакаїну з клонідином за їх інтратекального введення зумовлюють позитивний вплив на стабілізацію процесів рівноваги окисно-антиоксидантного балансу у тканинах спинного мозку щурів. Результати, одержані завдяки проведеному дослідженню, мають суттєве значення для розробки нових підходів до підвищення ефективності та безпечності проведення регіонарної анестезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.24 + Р451.52 +
Шифр НБУВ: РА359861

Рубрики:

      
3.

Йовенко І.О. 
Пролонгована регіональна анестезія при операціях на верхній кінцівці в травматології-ортопедії (клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / І.О. Йовенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено оптимальний варіант анестезіологічного забезпечення під час операцій на верхній кінцівці. Виявлено доцільність використання регіональної анестезії лідокаїном з додаванням в якості ад'ювантів буторфанолу та клофеліну, або анестезії бупівакаїном для покращання перебігу анестезіологічного забезпечення та лікування післяопераційного болю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.24 + Р457.864-59
Шифр НБУВ: РА372841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бишовець С.М. 
Якісна та кількісна інтеракція препаратів для тотальної інтравенозної анестезії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.М. Бишовець ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-обгрунтований метод, що дозволяє визначити якісну та кількісну гіпнотичну інтеракцію препаратів, які застосовуються в анестезіології та інтенсивній терапії. Даним методом обстежено 139 пацієнтів, фізичний статус яких відповідає І-ІІ класу класифікації Товариства анестезіологів США. Визначено, що синергізм властиво гіпнотичній інтеракції між: мідазоламом і пропофолом (коефіцієнт потенціювання - 3,3), мідазоламом і тіопентал-натрієм (коефіцієнт потенціювання - 2,8), мідазоламом і буторфанол-тартратом, клофеліном і кетаміном. Побудовано графіки інтеракції мідазоламу із пропофолом, тіопентал-натрієм і кетаміном, які є номограмами еквіпотенційних гіпнотичних доз даних препаратів. Встановлено клінічне значення одержаних параметрів взаємодії препаратів для загального знеболювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.2 +
Шифр НБУВ: РА321970

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського