Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р454.998$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Рожнова Р.А. 
Біологічно активні імплантати на основі здатних до біодеструкції поліуретанів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Р.А. Рожнова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена створенню нових поліуретанових імплантатів для пластики кісткової тканини. Вивчено вплив біологічно активних наповнювачів на фізико-хімічні властивості поліуретанових композицій в умовах in vivo та in vitro. Встановлено, що введення гідроксиапатиту в склад полімерного носія стимулює накопичення неорганічної складової кісткової тканини в умовах in vivo, яка є основою кісткоутворення в регенеруючий тканині. Показано, що присутність гідроксиапатиту в композиції з лікарською речовиною сприяє її виходу в умовах in vitro та in vivo. Встановлено, що розроблені поліуретанові біологічно активні імплантанти стимулюють процес кісткоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998с03

      
2.

Головченко В.В. 
Клінічне і морфологічне обгрунтування застосування гідроксилапатитної кераміки в сполученні з демінералізованим кістковим матриксом для пластики дефектів кісток: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.В. Головченко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено регенераторні процеси у дефектах кісткової тканини під час заповнення їх гідроксилапатитною керамікою, подрібненим демінералізованим кістковим матриксом та їх комбінацією. Встановлено, що імплантація у кісткові дефекти даної кераміки у вигляді порошку з розміром часток менш 63 мкм і подрібненого демінералізованого кісткового матрикса з розміром часток 150 - 600 мкм, забезпечує диференціацію клітин за остеобластним типом. Доведено, що наявність часток даного матрикса у складі комбінованого пластичного матеріалу сприяє активізуції процесів біорезорбції гідроксилапатиту та забезпечує формування новоствореної кісткової тканини на його поверхні. За даними рентгеноструктурного дослідження кісткового мінералу регенерату, який формується, виявлено, що за умов імплантації комбінованого матеріалу стабілізуються параметри елементарного осередку гідроксилапатиту, збільшується загальна обмінна поверхня кісткового мінералу й упорядковуються його кристалічні решітки. Розроблений спосіб лікування кісткових кіст за допомогою пункції та заповнення пластичним матеріалом, який складається з гідроксилапатитної кераміки "КЕРГАП-М", подрібненого демінералізованого кісткового матрикса та гліцерину, як формотвірного компонента, у співвідношенні 5 / 2,5 / 1, сприяє повному відновленню структури кісткової тканини у 5 хворих з 7, а використання тільки зазначеного матрикса дозволило досягти позитивних результатів лише у 4 хворих з 9. Виявлено, що темпи біорезорбції гідроксилапатитної кераміки виробництва НПП КЕРГАП залежать від розмірів і структури часток. Застосування комбінованого матеріалу сприяє появі ознак біорезорбції на 1 - 1,5 місяця раніш, ніж використання тільки кераміки даного розміру, а також забезпечує формування кістково-керамічного блоку, що довзолило у більш ранні терміни призначити комплекс реабілітаційних заходів і повне навантаження на оперовану кінцівку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998
Шифр НБУВ: РА320556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Головань А. П. 
Нанокомпозитні матеріали на основі високодисперсного гідроксіапатиту та біополімерів як модель кісткової тканини: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / А. П. Головань ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено ефекти самоорганізації водно-органічних систем у природній кістковій тканині та продуктах її термічної деградації, що виявляються в утворенні системи нанорозмірних кластерів, до складу яких входять органічні речовини та молекули сильно- і слабоасоційованої води. Для даних матеріалів вивчено вплив температури та співвідношення концентрацій інгредієнтів на термодинамічні характеристики та розподіл за розмірами кластерів різних форм міжфазної води. Показано наявність впливу органічних розчинників на структурні й енергетичні параметри гідратного шару губчастої складової кісткової тканини людини і продуктів термічної деградації природного кісткового матеріалу. Розроблено математичну модель кінетики росту кристалів гідроксіапатиту, яка дозволяє проаналізувати вплив зміни концентрації вихідних реагентів і температури синтезу на розміри частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998 с03
Шифр НБУВ: РА379786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Костицька О. М. 
Обгрунтування можливості використання культивованих клітин міжхребцевого диска для лікування хворих з дегенеративними захворюваннями хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. М. Костицька ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено культивовані клітини міжхребцевого диска щурів різного віку та встановлено, що культура високої щільності дозволяє одержати клітини хрящового диферону з формуванням макромолекул матриксу. Ультраструктурна організація клітин культивованих на колагенових матрицях свідчить про їх високий метаболічний потенціал. Ушкодження міжхребцевого диска призводить до розвитку значних деструктивних змін. Репаративні прояви в ушкодженому диску залежать від кількості трансплантованих клітин. Застосування за трансплантації клітин умов рестабілізації хребтового сегмента оптимізує регенерацію, дозволяє припинити розвиток деструктивних змін у ньому. Доведено можливість оптимізації регенерації міжхребцевого диска старих щурів за трансплантації алогенних клітин молодих тварин. Обгрунтовано можливість використання аутологічних культивованих клітин у оптимізації репарації міжхребцевого диска людини, проведено клінічну апробацію методу та розглянуто пропозиції для клінічного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-59 + Р454.998
Шифр НБУВ: РА380607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ашукіна 
Регенерація кістково-хрящової рани при використанні кальцій-фосфатних керамік: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / Наталія Олексіївна Ашукіна ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998
Шифр НБУВ: РА320593

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського