Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р456.10-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Павлова Н.В. 
Мікробіологічне обгрунтування поєднаного застосування мірамістину й антибіотиків при стафілококовій раневій інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Н.В. Павлова ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше застосовано поєднання антибіотикотерапії з антисептиком мірамістином з метою зниження та формування резистентності стафілококів до лікарських препаратів. Доведено, що антисептик мірамістин не має елімінуючих властивостей до R-, F-, Hly- та Col-плазмід, а також зменшує передачу даних плазмід під час генетичних рекомбінацій. Вперше досліджено вплив поєднання неповної терапевтичної дози (0,5 дози) з 0,01% розчином мірамістину на загоювання гнійних ран, наведено деякі показники неспецифічної резистентності організму. Виявлено імунодепресивну дію бензилпеніциліну на активність мієлопероксидази нейтрофільних гранулоцитів під час місцевого застосування антибіотика, а також імунокорегуючий вплив на дану дію поєднання неповної дози антибіотика з мірамістином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52
Шифр НБУВ: РА308552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коржик Н.П. 
Розробка комплексного способу лікування гнійних ран місцевими антисептиками в поєднанні з ципрофлоксацином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.П. Коржик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного бактеріологічного, імунологічного та цитологічного досліджень розроблено спосіб лікування гнійних ран місцевими антисептиками в поєднанні з ципрофлоксацином. У процесі досліджень імунної системи, ранового процесу у хворих з'ясовано, що застосування ципрофлоксацину в поєднанні з хірургічним лікуванням та місцевими антисептиками сприяє більш швидкому очищенню гнійної рани від некротичних тканин, прискоренню регенерації. Розроблено нову схему лікування гнійних ран із застосуванням препаратів фторхінолонового ряду, лікувальною основою яких визначено ципрофлоксацин у складі препаратів "Цифран" і "Ципробай". Це дозволило забезпечити імунний захист макроорганізму шляхом підвищення хемотаксису, згубної дії на бактеріальну клітину через блок ДНК-гірази без ураження макроорганізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52
Шифр НБУВ: РА311801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шеремета Л.М. 
Фармакологічне обгрунтування розробки та вивчення ефективності мазі з протимікробною та антиоксидантною дією при експериментальному раневому процесі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Л.М. Шеремета ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення та дослідження нової комбінованої мазі з протимікробною та антиоксидантною дією для лікування ран різної етіології. Будь-які раневі пошкодження супроводжуються активацією процесів ПОЛ, що, в свою чергу, сприяє накопиченню перекисних сполук, подальшому пошкодженню клітинних мембран, розвитку запального процесу, погіршенню кровопостачання і сповільненню очищення раневої поверхні, приєднанню інфекційних агентів, подовженню термінів загоєння. Патогенетично обгрунтована і експериментально доведена доцільність і ефективність місцевого використання мазі з протимікробною та антиоксидантною дією при термічних опіках, площинних ранах, а особливо, при променевих пошкодженнях, де має місце ефект "післядії" радіоактивного опромінення та вогнепальних пораненнях, що супроводжуються значним об'ємом некротизованих тканин навколо раневого каналу. Використання комбінованої мазі, до складу якої входять протимікробні засоби (нітазол і стрептоцид), антиоксидант фенозан-кислота та водорозчинна основа, дозволяє зменшити об'єм пошкодження тканин, запобігти запальним та гнійно-некротичним ускладненням, стимулювати розвиток грануляційної тканини, і, в кінцевому результаті, прискорити загоєння ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського