Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.365.608$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Рамхурн А. П. 
Бужування післяопікових стриктур стравохідно-шлункового переходу в комплексі лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. П. Рамхурн ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено покращання результатів лікування хворих з післяопіковими стриктурами стравохідно-шлункового переходу на підставі комплексної клінічної розробки, індивідуальної тактики лікування з урахуванням власних розробок. Виявлено, що вібраційне бужування, окрім механічного розширення стриктури, посилює регіонарний кровотік і покращує трофіку ушкоджених тканин стравоходу. Роль гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у формуванні післяопікових стриктур стравохідно-шлункового переходу свідчить, що зміни, які відбуваються в клітинах на рівні субмікроскопічних є зворотними з використанням вібраційного бужування. Представлено ефективність методики вібраційного бужування стравохідно-шлункового переходу з розташуванням джерела вібрації в дистальному відділі пристрою, що дозволяє покращити результати лікування з 74,8 % до 92,4 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4-5
Шифр НБУВ: РА382712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ксенофонтов С.С. 
Вдосконалення товстокишкової езофагопластики при високих опікових та протяжних доброякісних рубцевих стриктурах стравоходу і глотково-стравохідного переходу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.С. Ксенофонтов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення діагностики, тактики та методики хірургічного лікування пацієнтів з високими опіковими та протяжними доброякісними рубцевими стриктурами стравоходу та глотково-стравохідного переходу. Проведено лікування 85-ти хворих з використанням розроблених діагностичних способів, передопераційної підготовки, яким виконано субтотальну (58-ми пацієнтам) і тотальну (27-ми пацієнтам) колоезофагопластики. Вивчено виникаючі причинно-наслідкові зв'язки та морфофункціонально зв'язані стани в асоційованій системі природний - штучний стравохід, їх безпосередній вплив на розвиток післяопераційних ускладнень і невдач, функціонально-реабілітаційні показники езофагопластики. Розроблено діагностичні й оперативно-тактичні алгоритми курації хворих. Визначено прогностично значущі фактори щодо одержання певних результатів реконструктивно-пластичних операцій. Післяопераційна летальність становила 5,88 %. Розглянуто результати лікування, одержані внаслідок спостережень хворих протягом 5-ти та 15-ти років після проведення операції відповідно у 59-ти (69,5 %) пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 +
Шифр НБУВ: РА351127

Рубрики:
  

      
3.

Сухомлін Ю.А. 
Клініка, діагностика та лікування проникаючих ушкоджень стравоходу та їх ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.А. Сухомлін ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики та лікування проникаючих ушкоджень стравоходу та їх ускладнень. Описано семіотику проникаючих ушкоджень стравоходу, встановлено причини можливих діагностичних помилок. Проведено порівняльний аналіз діагностичної цінності ендоскопічних і променевих методів. Розроблено діагностичний алгоритм. Вивчено гістологічні зміни стінки стравоходу залежно від етіології його ушкоджень. Систематизовано підходи щодо вибору консервативного й оперативного лікування, доступу й обсягу хірургічного втручання. Обгрунтовано клінічне значення ушивання дефекту стравоходу незалежно від часового чинника. Показано особливості передопераційної підготовки та післяопераційного ведення хворих, запропоновано нові способи лікування. Встановлено, що застосування диференційованого підходу щодо діагностики та лікування проникаючих ушкоджень стравоходу та їх ускладнень сприяє зниженню летальності у 2,9 рази, з 62,9 % у групі порівняння до 21,9 % в основній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608 +
Шифр НБУВ: РА350115

Рубрики:

      
4.

Савві С. О. 
Комплексне лікування хворих з післяопіковими стриктурами стравоходу (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / С. О. Савві ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011 — укp.

Розглянуто особливості лікування хворих з післяопіковими стриктурами стравоходу шляхом удосконалення методів консервативного лікування, дилатаційної терапії та реконструктивно-відновних операцій. Розроблено нову експериментальну модель хімічного опіку стравоходу, що дає уявлення про перебіг післяопікових стриктур під впливом нових методів місцевої консервативної терапії з використанням Тіофосфаміду, кріовпливу або НВЧ-випромінювання. Запропоновано нову класифікацію хімічних опіків стравоходу та їх наслідків й алгоритм комплексного лікування з використанням нових удосконалених пристроїв та методик місцевої консервативної та дилатаційної терапії на кожному етапі лікування хворих. Впроваджено нові методи оперативних втручань з використанням відеоторакоскопічних технологій та двохетапних операцій, що дозволило знизити частоту неспроможності езофагоанастомозу та післяопераційну летальність з 12 % до 5,9 %, а також підвищити показники якості життя. Впровадження запропонованого алгоритму дозволило знизити частоту незадовільних результатів лікування післяопікових стриктур стравоходу III ступеня на 11,3 %, IV ступеня - на 16,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4-5
Шифр НБУВ: РА377883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сизий М.Ю. 
Комплексне лікування хворих на післяопікові стриктури стравоходу з використанням ендопротезування та балонної дилатації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.Ю. Сизий ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексну індивідуалізовану лікувальну тактику у хворих на післяопікову стриктуру стравоходу (ПОСС). На підставі аналізу клінічного матеріалу показано, що у разі ПОСС відбуваються порушення білкового та водно-електролітного обміну, які більш значні у випадку вищого ступеня звуження стравоходу. Головною метою лікування є відновлення харчування хворого, а основним напрямком ендохірургії - стабільне розширення стриктури до відповідного розміру, що дозволить це зробити повноцінно. Для проведення лікування запропоновано використання відомих методів (вібраційного бужування, реконструктивної пластики стравоходу), а також удосконалено та розроблено нові (балонної дилатації, пролонгованої балонної дилатації, ендопротезування). На підставі аналізу особливостей і недоліків кожного з методів, визначення чітких показань для кожного з них, розроблено індивідуалізований алгоритм комплексного лікування хворих на ПОСС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 +
Шифр НБУВ: РА345124

Рубрики:

      
6.

Сейковський О.В. 
Лікування поєднаних трахео-стравохідних захворювань та пошкоджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Сейковський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика {Київ}. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності діагностики та лікування хворих з поєднаними захворюваннями трахеї та стравоходу непухлинної етіології та трахео-стравохідними пошкодженнями. Проведено обстеження та лікування 50-ти хворих з рубцевими стенозами трахеї і залученням до процесу стінки стравоходу, трахео-стравохідними норицями, поєднаними трахео-стравохідними пошкодженнями. Визначено ефективність різних методів діагностики, показано переваги та недоліки кожного з них. Обгрунтовано, що в лікуванні хворих з трахео-стравохідними захворюваннями та пошкодженнями необідно надавати перевагу одномоментному хірургічному пластичному органозберігальному втручанню, спрямованому на відновлення фізіологічної функції відповідних органів. З'ясовано, що паліативні втручання, такі як трахеостома та гастростома, необхідно виконувати лише у виключних випадках, якщо нема можливості проведення радикального втручання. Показано недоліки, ускладнення та складність наступного радикального лікування після таких видів втручань. У разі поєднання стенозу трахеї з трахео-стравохідною норицею для одномоментної ліквідації патології цих органів як операцію вибору запрпоновано резекцію рубцево зміненої ділянки трахеї з пластикою дефекту стравоходу клаптями з мембрани трахеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.266.5 + Р457.365.608 +
Шифр НБУВ: РА344969

Рубрики:

      
7.

Білоконь О.Ю. 
Хірургічне лікування післяопікових рубцевих стриктур стравоходу і шлунку із застосуванням малоінвазівних методів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Білоконь ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 24 с.: рис., табл. — укp.

На підставі результатів досвіду спеціалізованої клініки в лікуванні хворих з післяопіковими рубцевими стриктурами стравоходу (ПРСС) та шлунку уперше надано комплексну порівняльну оцінку застосованим оперативно-технічним методам лікувального бужування стравоходу. Вивчено показники гуморального антиоксидотоксінового та загального імунітету у хворих з наслідками хімічного опіку верхнього відділу травного каналу в подостром за хронічного періоду перебігу хвороби. На підставі одержаних даних доведено доцільність використання ентеросорбентів для протекції гастроінтестінального бар'єра й ослаблення транслокації кишкової мікрофлори в цих хворих. Уперше розроблено та апробовано методику ретроградного інтраопераційного проведення та внутрішньостравохідного встановлення кільцеподібної ниті-направника для бужування стриктур стравоходу з використанням мікрогастростоми, в тому числі й у хворих з ятрогенною перфорацією стравоходу. Запропоновано новий метод малоінвазивної ("кулісної") гастростомії, що дає змогу забезпечити гастроентеральне харчування, зберегти шлунок для можливої езофагогастропластики. Зазначено, що за використання цього методу зникає необхідність у спеціальній операції для її закриття. Надано клінічну оцінку методу бужування по кільцеподібній ниті-направника у хворих з протяжними і складними стриктурами, після ліквідації наслідків перфорації стравоходу, а також у комплексі лікувальних заходів у хворих зі спільним рубцевим ураженням стравоходу та шлунку. На підставі визначення групи хворих з ятрогенною перфорацією стравоходу у разі бужування визначено фактори ризику даного ускладнення та розроблено нові міри її профілактики та лікування. Розроблено критерії оптимального обсягу оперативного втручання на шлунку залежно від стану його стінки та довжини післяопікового рубцевого стенозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 + Р457.465.208.4 +
Шифр НБУВ: РА329482

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського