Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (129)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.301.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Белявська Б.М. 
Гострий апендицит: вузлові питання діагностики та лікування хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.М. Белявська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено характер помилок у діагностиці гострого апендициту (ГА) та лікувально-діагностичні етапи, на яких вони виникають. Визначено чинники, що спричиняють гіпердіагностику ГА. Розглянуто негативні наслідки необгрунтованих апендектомій. Вивчено цінність класичного та модифікованого у процесі дослідження варіантів діагностичної шкали Alvarado, ефективність ультрасонографії для діагностики ГА, а також поєднання цих двох методів. На підставі результатів вивчення залежності різних патоморфологічних форм ГА від тривалості захворювання та патоморфозу цих форм протягом 10-ти років обгрунтовано можливість збільшення терміну спостереження за пацієнтами з підозрінням на ГА у клінічно сумнівному випадку з використанням повторних клінічних, лабораторних та ультразвукових методів дослідження. Наведено практичні рекомендації щодо застосування формалізованого методу діагностики за допомогою шкали Alvarado та ультрасонографії у пацієнтів з підозрінням на ГА. Розроблено алгоритм обстеження та спостереження протягом певного часу пацієнтів, в яких діагноз ГА є сумнівним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 +
Шифр НБУВ: РА330383

Рубрики:

      
2.

Міщенко В.В. 
Дистанційна радіаційна динамічна теплометрія в діагностиці гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) у працівників морського транспорту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.34 / В.В. Міщенко ; Укр. НДІ мор. медицини. — О., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методичних підходів та вивченню теплового балансу органів черевної порожнини, удосконаленню діагностики гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит), оцінці перебігу післяопераційного періоду і запального процесу у рані методом дистаційної радіаційної динамічної теплометрії (ДРДТ). Вивчено густину теплового потоку із глибоких структур органів черевної порожнини на передню черевну стінку в залежності від конституції, статі, віку, сезонів року, часу доби, вживання їжі, професії, географічної довготи, широти, хвилювання океану у практично здорових людей-працівників морського транспорту і жителів берегової зони; у хворих з грижами передньої черевної стінки; при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) з метою діагностики і контроля за перебігом післяопераційного періоду, оцінки регенерації і ступеня виразності запального процесу в операційній рані. Визначено можливості ДРДТ у фізіологічних дослідженнях у морській медицині та діагностичному алгоритмі при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-43

Рубрики:

      
3.

Мильніков М.О. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту за допомогою лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) плазми крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.О. Мильніков ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 17 с. — укp.

Шляхом методу лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) проведено порівняльне зіставлення плазми крові 50 донорів та 102 хворих з діагнозом "гострий апендицит". Встановлено, що ЛКС дозволяє з високим ступенем достовірності диференціювати плазму крові хворих гострим апендицитом від плазми крові донорів та хворих з іншими захворюваннями, що протікають з ознаками гострого апендициту, а плазму крові хворих з деструктивним апендицитом - від плазми крові хворих з недеструктивним апендицитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1
Шифр НБУВ: РА308844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Атаманюк О.Ю. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту та апоплексії яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 2 001-го хворого, оперованого внаслідок наявності підозри на гострий апендицит (ГА). З'ясовано, що найбільшу кількість діагностичних помилок припущено в жінок, у 21,1 % яких інтраопераційно діагностовано гостру гінекологічну патологію, у структурі якої найбільшу кількість становлять випадки апоплексії яєчника (АЯ) (61,4 %). Встановлено значення лейкоцитозу та нейтрофільного зсуву для диференціальної діагностики ГА та АЯ. На підставі результатів вивчення клітинного складу лейкоцитарної формули виявлено значущість лейкоцитарних індексів інтоксикації та клітинних співвідношень у диференціальній діагностиці зазначених нозологій. Впроваджено методику визначення рівня сорбційної здатності еритроцитів для диференціальної діагностики ГА та АЯ. Розроблено алгоритм ультразвукового обстеження хворих з підозрою на ГА, використання якого дозволило підвищити специфічність і чутливість методу. Визначено показання до діагностичної лапароскопії у цієї групи хворих. На підставі результатів досліджень опрацьовано диференціально-діагностичний алгоритм у пацієнток з підозрою на ГА, використання якого сприяло зменшенню кількості діагностичних помилок до 2 % і покращанню безпосередніх і віддалених результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-4 + Р715.520.32-4 +
Шифр НБУВ: РА362804

Рубрики:

      
5.

Багрій О.С. 
Діагностична інформативність системної електрометрії шкіри при гострому апендициті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.С. Багрій ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

З використанням методу електрометрії шкіри розроблено комплексну систему діагностики гострого апендициту. Досліджено питання додаткової об'єктивізації показань до його раннього оперативного лікування, динамічної оцінки загального стану організму та перебігу ранового процесу в післяопераційному періоді. Встановлено, що діагностичними ознаками зрушень загального стану у випадку гострого апендициту є гіпертермія з розвитком терморегуляторно неадаптивного та дизрегуляторного стану, а також незбалансованість стану в основних системах та органах. Діагностичними проявами гострого апендициту визначено зростання шкірного кровотоку по зонах, що відповідають апендикулярним больовим точкам Кюмеля, Мак-Бурнея, з правобічною асиметрією по вказаних зонах і по зоні, яка відповідає точці Ланца. Діагностичними ознаками ускладнень ранового процесу визначено порушення фазових співвідношень між збалансованим станом, гіперемічною та ішемічною складовими мікроциркуляторного профілю рани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 +
Шифр НБУВ: РА322931

Рубрики:

      
6.

Древетняк А.А. 
Клініко-морфологічні і генетичні особливості гострого апендициту у хворих на шизофренію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.А. Древетняк ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-морфологічні зіставлення у випадку гострого апендициту у хворих на шизофренію з урахуванням впливу на них ряду генетичних та середовищних факторів. Виділено найбільш інформативні клінічні симптоми деструктивного апендициту, а також фактори ризику його розвитку у цих пацієнтів. Імунологічні зрушення, які виявлено у хворих на шизофренію у разі розвитку у них деструктивного апендициту, зумовлюють необхідність активної діагностичної тактики та застосування імуномодуляторів у післяопераційному періоді. Урахування особливостей гострого апендициту та використання додаткових клініко-лабораторних та інструментальних методів дослідження дозволяють знизити кількість діагностичних помилок у випадку гострого апендициту у хворих на шизофренію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-38 + Р645.090-3
Шифр НБУВ: РА308304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мельник 
Лапароскопічна апендектомія з використанням методу електрозварювання біологічних тканин (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ігор Петрович Мельник ; Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р457.445.23
Шифр НБУВ: РА365519

Рубрики:

      
8.

Алтин І.В. 
Нові малоінвазійні способи апендектомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Алтин ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено корекцію голотопії сліпої кишки у дорослих, на основі якої розроблено малоінвазійний доступ для апендектомії, що відрізняється від аналогів меншою травматичністю, більшою косметичністю, скорочує час операції й число післяопераційних ускладнень. На підставі анатомічних, експериментальних, біохімічних і клінічних досліджень проведено порівняльне оцінювання ефективності, ступеня травматичності відомих і нового способів апендектомії, обгрунтовано доцільність практичного використання запропонованих операцій. Вивчено особливості загоєння ран і морфологічні зміни тканин під час виконання нового й удосконалених малоінвазійних доступів до черевоподібного відростка. Вперше на підставі вивчення у динаміці у крові хворих рівня С-реактивного білка та прозапальних цитокінів (IL-6, фактора некрозу пухлин-alpha) оцінено ступінь травматичності досліжуваних способів апендектомії. Розроблено комплексний метод кількісного оцінювання травматичності операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р457.445.23-86 +
Шифр НБУВ: РА363103

Рубрики:

      
9.

Сопельняк В.П. 
Оцінка лапароскопічної апендектомії при гострому апендициті, ускладненому перитонітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Сопельняк ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано застосування лапароскопічної техніки за розповсюджених форм апендикулярного перитоніту. Запропоновано певні вдосконалення стосовно більш безпечного та надійного здійснення лапароскопічного втручання за розповсюджених форм апендикулярного перитоніту. Проведено імунобіохімічні дослідження хворих і показано, що характер відповідної реакції на інтенсивність запальної відповіді прямо залежать від обсягу, тривалості та характеру ушкоджувальної дії. Вивчено рівень кортизолу у крові пацієнтів з перитонітом і доведено наявність впливу на нього інтенсивності запального процесу у черевній порожнині й операційної травми, а також ступеня хірургічної агресії. За результатами дослідження з'ясовано, що у першу добу після оперативного втручання відбувається різке підвищення рівня кортизолу у крові хворих на перитоніт. Установлено, що лапаротомічне втручання призводить до більш вираженого підйому рівня кортизолу, ніж використання лапароскопічних технологій. Особливо виражені зміни виявлено у хворих з розповсюдженими формами перитоніту, оперованих лапаротомним доступом. Вивчено показники запальної відповіді - СРБ, альбумін, імунологічні показники (МУЛ-1, МУЛ-6, ФНО). За цього не виявлено вірогідних відмінностей у хворих основної та контрольної груп та відзначено незначне перевищення рівня СРБ, МУЛ-1, МУЛ-6 і ФНО у хворих на ГА, оперованих лапаротомно. Вивчено моторику товстої кишки (механоголографію) у передопераційному періоді, а також у першу, другу, третю, п'яту та сьому добу після оперативних втручань. На підставі аналізу даних механоголограм, виконаних у післяопераційному періоді, показано, що перебіг цього періоду значною мірою залежить від чинників - ступеня запальних змін у черевній порожнині та характеру оперативного втручання. За результатами досліджень підтверджено переваги лапароскопічної апендектомії та необхідність застосування мініінвазивної технології у лікуванні дослідженої патології, зокрема, у хворих з розлитим перитонітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА356863

Рубрики:

      
10.

Кавин В.О. 
Прогнозування ускладнень у хворих на гострий апендицит та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.О. Кавин ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Обстежено 530 хворих на гострий апендицит та досліджено випадки його ускладнення. У 112-ти хворих вивчено спектр фракцій сироваткового білка методом диск-електрофорезу у поліакриламідному гелі, вміст Ig G, Ig A, Ig M в його фракціях, зміни T- і B-лімфоцитів та їх популяцій, активність окремих ферментів (каталази та карбоангідрази) та характер патогенної мікрофлори. Доведено, що цілеспрямоване комплексне післяопераційне лікування 57-ми хворих з прогностичними критеріями у 97 % дозволяє попередити розвиток ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 +
Шифр НБУВ: РА322773

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського