Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.510.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Сличко І.Й. 
Діагностично-лікувальна тактика при травмі печінки на етапах надання медичної допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.Й. Сличко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше створено експериментально-біологічну модель тупої травми печінки (ТП). Доведено, що навіть незначна травма у ділянці печінки призводить до суттєвих морфометричних змін в органі. Удосконалено семіотику ТП у перші години після отримання травми та оптимізовано відповідний діагностично-лікувальний алгоритм. Розроблено методологію післяопераційного лікування постраждалих з ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8 +
Шифр НБУВ: РА336903

Рубрики:

      
2.

Пилипчук В.В. 
Експериментальна фармакотерапія синдрому довготривалого здавлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Пилипчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальному дослідженню фармакологічної ефективності актопротекторів, антиоксидантів і антигіпоксантів при синдромі довготривалого здавлення. Встановлено, що за допомогою вивчених засобів вдається нормалізувати морфофункціональний стан печінки та нирок при крашсиндромі. Найбільш терапевтичний ефект, при цьому, мають актопротектори бемітил і томерзол, а також антиоксидант альфа-токоферол в ліпосомах. Механізм дії актопротекторів полягає, в основному, в нормалізації метаболізму білка, а ліпосомального альфа-токоферолу - реакцій вільнорадикального окиснення і репарації мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8

Рубрики:

      
3.

Кучерявченко В. В. 
Інтенсивна терапія у постраждалих із травматичними ушкодженнями печінки при політравмі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. В. Кучерявченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 90-та потерпілих з ушкодженням печінки. Наведено епідеміологічні особливості травми печінки, визначено основні критерії перебігу травматичної хвороби у динаміці. Доведено значимість показників ендогенної інтоксикації та маркерів імунної відповіді у діагностиці тяжкості перебігу травматичної хвороби. Доведено, що запропоновані компоненти інтенсивної терапії дозволили обмежити ступінь залучення ушкодженої тканини печінки, досягти "режиму охорони органу" в післяопераційному періоді, зменшити вираженість інтоксикації в гострому періоді травматичної хвороби та кількість ускладнень, їх перевага полягає у зниженні порушень функції печінки на 41,63 % на фоні зниження тяжкості їх перебігу, частоти виникнення випадків госпітальної пневмонії - на 21 %, нагноєння ран - на 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8-5
Шифр НБУВ: РА376166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Влахов О.К. 
Оптимізація хірургічної тактики при травмі печінки (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.К. Влахов ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему вибору раціональної хірургічної тактики у разі механічних ушкоджень печінки. Встановлено, що в зоні травми розвиваються некробіотичні, а в неушкоджених відділах печінки - дегенеративні та дисциркуляційні процеси. Виявлено кореляційний зв'язок між ступенем виразності цих порушень і тривалістю посттравматичного періоду. Встановлено, що блок гепатодуоденальної зв'язки як спосіб тимчасового гемостазу у разі ТП, призводить до збільшення зазначених порушень. Обгрунтовано застосування ОІР як ефективного засобу корекції патологічних зрушень під час лікування потерпілих з ТП. Вивчено можливість використання для місцевого лікування ран печінки мазевого препарату "Офлотримол-П", що не ушкоджує паренхіму та строму органа, позитивно впливає на перебіг репаративних процесів у рані печінки. Запропоновано спосіб місцевого лікування ран печінки та їх гнійних ускладнень з використанням мазі "Офлотримол-П". Систематизовано симптоми та ознаки у потерпілих з закритою травмою печінки. Розроблено діагностичний алгоритм, що дозволив знизити кількість діагностичних помилок, скоротити тривалість доопераційного періоду. Визначено обсяг первинної хірургічної обробки ран печінки, розроблено 2 групи оперативно-технічних прийомів профілактики гнійно-септичних ускладнень ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.808-43 с 13
Шифр НБУВ: РА319563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Гродецький В.К. 
Попередження ранніх післяопераційних ускладнень гнійно-запального характеру при травматичних пошкодженнях печінки (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.К. Гродецький ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему профілактики та лікування гнійно-запальних ускладнень у разі травматичних пошкоджень печінки у ранньому післяопераційному періоді. Проведено експериментальне дослідження на 140-ка безпородних собаках з метою вивчення впливу шовного матеріалу (ШМ) (вікрилу, дексону, капромеду, кетгуту) на тканину печінки за її травматичного пошкодження. Апробовано запропонований новий метод лікування травм печінки, який передбачає використання методики ВТЕ для запобігання гнійно-запальних ускладнень у дослідженому періоді. За результатами проведених досліджень виявлено, що оптимальним ШМ за травматичних пошкоджень печінки є вікрил. Відзначено, що застосування розробленого способу лікування гнійно-запальних ускладнень дозволило знизити їх кількість у ранньому післяопераційному періоді. Обгрунтовано використання запропонованого методу профілактики та лікування зазначених ускладнень. Завдяки застосуванню даної методики на фоні вікрилового шва, а також електричного поля постійного струму кількість гнійно-запальних ускладнень у цьому періоді знизилась на 13,2 % та скоротився термін перебування хворих у стаціонарі на 3,4 дні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8-387 +
Шифр НБУВ: РА341555

Рубрики:

      
6.

Удербаєв Н.Н. 
Хірургічне лікування постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Н.Н. Удербаєв ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 36 с. — укp.

Проведено аналіз даних, одержаних внаслідок лікування 494-х постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки й експериментальне моделювання травми печінки. З'ясовано, що у постраждалих з тяжкою травмою печінки спостерігаються незадовільні результати, зумовлені високою частотою ускладнень і значною летальністю. Завдяки використанню розробленої хірургічної тактики на підставі об'єктивної оцінки тяжкості анатомічних ушкоджень печінки тяжкого стану у постраждалих дозволило зменшити кількість ускладнень з 29,2 % до 20,7 %, а післяопераційну летальність - з 17,2 % до 8,4 %, тобто у 1,4 і 2 рази відповідно. Під час вивчення впливу експериментальної травми печінки на ультраструктуру гепатоцитів встановлено можливість прогнозування функціональних розладів печінки у постраждалих. Висвітлено нові підходи для розв'язання наукової проблеми травматичних ушкоджень печінки, що передбачає зниження кількості ускладнень і летальності шляхом покращання хірургічного лікування постраждалих з застосуванням розробленої хірургічної тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.8 +
Шифр НБУВ: РА349095

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського