Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.133$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Чернишов В.І. 
Використання плазмозамінників на основі сорбітолу для ресусцитації хворих з травматичним шоком : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.І. Чернишов ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Висвітлено уявлення щодо гемодинамічного профілю високого темпу інфузії 6 % / 1,9 % та 20 % / 1,9 % розчинів сорбітолу/натрію лактату. Досліджено зміни показників гемостазу до та після інфузії даних розчинів сорбітолу/натрію лактату, визначено вплив інфузії на рівень гідратації легеневої паренхіми. Проаналізовано динаміку рівня глікемії до та після інфузії, проведено порівняння ефектів інфузії препаратів на основі сорбітолу з представниками колоїдних і кристалоїдних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 + Р458.133-52 +
Шифр НБУВ: РА370959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Форманчук О.К. 
Вплив антагоністів і агоніста опіатних рецепторів на перебіг шоку від поєднаної дії механічної травми та гострої крововтрати (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.К. Форманчук ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше експериментально встановлено, що від поєднання не шокогенних механічної травми та гострої крововтрати у кролів настає синдром взаємного обтяження та виникає смертельний шок. Визначено, що внутрішньовенні введення в ранньому періоді шоку налоксону, налорфіну не є ефективними, а тільки застосування даларгіну достовірно та суттєво збільшує тривалість життя піддослідних тварин. Виявлено, що аналогічне застосування цих препаратів у пізньому періоді шоку, як і сама реінфузія крові, не мають позитивного впливу. Показано, що внутрішньовенні введення налоксону, налорфіну чи даларгіну в пізньому періоді шоку, після попередньої реінфузії крові, достовірно та суттєво продовжують життя тварин. Доведено, що після усунення дефіциту об'єму циркулюючої крові реінфузією крові введення налаксону зменшує пригнічуючий вплив ендорфінів на серцево-судинну систему, проявляються агоністичні властивості налорфіну та відновлюється антистресовий, антигіпотоксичний і гіпобіотичний впливи даларгіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.313 + Р458.133 +
Шифр НБУВ: РА330184

Рубрики:

      
3.

Заведея 
Вплив іонолу та альфа- токоферолу при спільному застосуванні на процеси пероксидації ліпідів та вміст циклічних нуклеотидів у серці, печінці та крові при синдромі тривалого розчавлювання в експерименті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Тетяна Леонтіївна Заведея ; НАН України, Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.133-29
Шифр НБУВ: РА308296

Рубрики:

      
4.

Лисенко І.А. 
Системна гемодинаміка, імунологічна реактивність та метаболізм при травматичному шоку в осіб похилого та старечого віку (особливості патогенезу і обгрунтування фармакопрофілактики ускладнень): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.А. Лисенко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень вперше встановлено особливості патогенезу тяжкої механічної травми та шоку в осіб похилого та старечого віку. Доведено, що дефіцит об'єму циркулюючої крові під час шоку в осіб похилого та старечого віку компенсується за рахунок підвищення загального периферичного опору; в осіб молодого та зрілого віку - за рахунок збільшення хвилинного об'єму крові. Розроблено методи прогнозування виходу шоку та терміну виникнення ускладнень у постшоковому періоді травматичної хвороби. Проведено оцінку ефективності фармакологічних засобів основних груп під час шоку та в постшоковому періоді. Запропоновано ефективний лікарський комплекс для щоденного застосування в динаміці травматичної хвороби. Даний комплекс, на фоні базової терапії, дозволив знизити більш як удвічі частоту ускладнень у постраждалих похилого та стеречого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.133
Шифр НБУВ: РА311857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського