Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.154.1-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Соколов А.С. 
Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.С. Соколов ; М-во охорони здоров'я України. Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто ендоскопічну картину слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТДБ) залежно від гострої дихальної недостатності (ГДН). Досліджено вплив методів респіраторної терапії у потерпілих з термоінгаляційним ураженням (ТІУ) на цитологічні, бактеріологічні, біохімічні та імунологічні показники бронхіального секрету. Розроблено метод протизапальної та імуномодулювальної інтенсивної респіраторної терапії, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Доведено, що використання даного методу дозволяє знизити летальність на 12 % у стадії відносної компенсації ГДН та на 12,3 % - у стадії декомпенсації. Розроблено препарат молозин з високим вмістом sIgA для місцевого застосування з метою відновлення нестачі даного компонента в секреті ТДБ у разі ТІУ. Виявлено високу антиінфекційну та протизапальну активність препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА321846

Рубрики:

      
2.

Петрюк Б.В. 
Застосування внутрішньотканинного електрофорезу антибактеріальних препаратів і ентеросорбції в комплексному лікуванні опечених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.В. Петрюк ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі експериментальних і клінічних досліджень обгрунтовано доцільність і доведено ефективність внутрішньотканинного електрофорезу (ВТЕ) антибактеріальних препаратів у разі обмежених за площею термічних уражень. Розроблено методики його проведення залежно від площі, локалізації опіку з урахуванням фази ранового процесу. Застосування ВТЕ позитивно впливає на динаміку ранового процесу: знижує мікробну контамінацію опікових ран, на 6 - 8 діб прискорює епітелізацію поверхневих опіків, у разі глибоких опіків - на 20,6 % скорочує термін підготовки гранулюючих ран до шкірної пластики. Поєднане використання ВТЕ антибактеріальних препаратів та ентеросорбції у хворих з опіковою хворобою забезпечує істотне зниження рівня ендогенної інтоксикації, протеолітичної активності плазми крові, забезпечує оптимальний перебіг ранового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52
Шифр НБУВ: РА313845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ладарія О.Г. 
Застосування гіпербаричної оксигенації у комплексній реабілітації гірників глибоких вугільних шахт з тепловими ураженнями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Г. Ладарія ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Вперше встановлено особливості формуванння теплових уражень (ТУ) у гірників глибоких вугільних шахт залежно від мікрокліматичних і гірничо-геологічних умов, ступеня трудового навантаження, спеціальності, вікового та статевого чинників. За результатами динамічного спостереження виявлено та уточнено клініко-функціональні особливості перебігу гострого та хронічного перегрівів. Встанвлено закономірність формування характеру ТУ на підставі вивчення основних зрушень гомеостатичних показників і тривалості впливу теплового фактора. Виявлено залежність між віковим чинником, стажем роботи за умов нагріваючого мікроклімату та розвитком наслідків ТУ. Науково обгрунтовано використання гіпербаричної оксигенації у комплексній реабілітації гірників глибоких вугільних шахт з проявами ТУ. Розроблено режими гіпербаричної оксигенеації та доведено їх ефективність у комплексній реабілітації гірників з гострим і хронічним перегрівами на підставі уточнення їх віддалених наслідків. Одержано дані щодо використання гіпербаричного кисню як універсального адаптогену в комплексній реабілітації гірників з ТУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА333927

Рубрики:

      
4.

П'ятковський Т.І. 
Мікробіоценоз опікової рани та його корекція А-бактерином: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Т.І. П'ятковський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Наведено результати мікробіологічного дослідження експериментальної опікової рани, неушкодженої шкіри здорових осіб, опікової (II - IIIА - Б ступенів) рани й аналогічної ділянки неушкодженої шкіри у опечених. Підтверджено, що мікробний пейзаж такої рани змінюється залежно від періоду її розвитку. Установлено, що опікову рану (експериментальну та у потерпілих) спочатку колонізують представники нормальної мікрофлори шкіри, а саме, стафілококи, бацили, мікрококи, коринебактерії. Пізніше у рані з'являються P. aeruginosa та представники родини Enterobacteriaceae, зростає частота виявлення S. aureus. Вивчено антибіотикочутливість одержаних штамів мікроорганізмів. Показано появу полірезистентних мікроорганізмів в опіковій рані у пацієнтів комбустологічного стаціонару, переважно S aueus і P. aeruginosa. Досліджено адгезивні й антагоністичні властивості виділених штамів мікроорганізмів у порівнянні з ними пробіотичного штаму Aerococcus viridans N 167. Доведено, що кокова флора, зокрема стафілококи, має високі адгезивні властивості, а штами Bacillus spp. на непошкодженій шкірі та P. aeruginosa в опіковій рані мають виражені антагоністичні властивості. Установлено, що A. viridans має високі адгезивні й антагоністичні властивості, затримуючи ріст клінічно важливих мікроорганізмів. Доведено клінічну ефективність препарату А-бактерин стосовно корекції мікробіоценозу поверхневих опікових ран, підтверджено його нешкідливість і добру переносимість хворими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360110

Рубрики:

      
5.

Сиворіг Л.О. 
Оцінка ступеня тяжкості шоку і адекватності інтенсивної терапії при опіковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Л.О. Сиворіг ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

В Одеському опіковому центрі обстежено 125 хворих основної групи та 92 - контрольної групи з І, ІІ і ІІІ ступенем тяжкості шоку. Зазначено, що розподіл хворих в обстежених групах проводився за статтю, віком і ступенем шоку. Доведено, що поряд з лабораторними та клініко-функціональними методами, такими як вимір артеріального та центрального венозного тисків, частоти пульса, добового діурезу, артеріальної сатурації кисню для оцінки стану гемодинаміки та вегетативної регуляції, добре зарекомендували себе методики дослідження показників варіабельності серцевого ритму та багатофункціональна інформаційно-діагностична система аларм - хірург. Встановлено, що комплексна характеристика клініко-функціональних, лабораторних показників, типу гемодинаміки та стану вегетативної регуляції серцевої діяльності дозволяє ефективно контролювати оптимальну інтенсивну терапію хворих з опіковим шоком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА324541

Рубрики:

      
6.

Пастернак Ю. Б. 
Патогенетичні особливості перебігу запалення в зоні опікової рани та корекція його порушень засобом "Кротозин": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Ю. Б. Пастернак ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у динаміці розвитку запального процесу в м'яких тканинах зони опікової рани порушується функціональний стан прооксидантної й антиоксидантної систем, зокрема, різко посилюються процеси перекисного окиснення ліпідів, пригнічується ферментативна активність антиоксидантної системи. Доведено, що термічна травма призводить до зростання рівня B-лімфоцитів, концентрації загальних циркулюючих імунних комплексів, фагоцитарної активності лейкоцитів, особливо в пізній період розвитку термічного запалення, має виражений супресивний вплив на окремі показники клітинного імунітету, супроводжується розвитком гіпопротеїнемії та диспротеїнемії в динаміці розвитку запалення в зоні опікової рани. Вперше встановлено коригувальний вплив нового фармакологічного засобу комплексної дії кротозин на порушені показники прооксидантної, антиоксидантної й імунної систем в зоні опікової рани шкіри. Вперше визначено, що щоденне нанесення засобу кротозин на опікову рану пришвидшує стихання явищ перифокального запалення та сприяє швидшому розвитку грануляційної тканини та загоєнню рани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52
Шифр НБУВ: РА381012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шаповал О.В. 
Раннє хірургічне лікування хворих на опікову хворобу та особливості профілактики ранових ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Шаповал ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено й обгрунтовано комплексну програму профілактики ранових ускладнень у хворих на опікову хворобу (ОХ) та основі патогенетичної корекції порушень, які виникають у гострому періоді ОХ. Доведено, що особливості запобігання рановим ускладненням (РУ) визначаються структурою опікової рани за глибиною термічного пошкодження, термічним агентом і необхідністю керування зоною паранекрозу. Уперше визначено керовані (термін початку лікування, колоїдний індекс та темп інфузії) і некеровані (вік, супутня патологія, структура та площа ранової поверхні) фактори, які впливають на стан опікової рани. Удосконалено систему профілактики РУ у хворих на ОХ, яка передбачає розробку способів їх прогнозування, врахування тяжкості перебігу ОХ та вибір лікувальної тактики. Розвинуто наукову концепцію профілактики РУ у разі раннього хірургічного лікування таких хворих, удосконалено спосіб хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА340775

Рубрики:

      
8.

Батрак О.А. 
Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Батрак ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблений та досліджений состав пінного аерозольного препарату "Профезоль пінний" для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків. Проведені дослідження фізико-хімічних та технологічних властивостей допоміжних речовин, фенольно гідрофобного препарату прополісу, концентратів та аерозолю. Вивчені показники якості аерозолю, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52

Рубрики:

      
9.

Заяц Ю.В. 
Роль активних методів в інтенсивному лікуванні тяжкообпечених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.В. Заяц ; Дніпропетр. держ. мед. акад. МОЗ України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми лікування тяжкообпечених у період опікового шоку. Встановлено залежність формування поліорганних порушень від умов макро- та мікроциркуляції з перерозподілом кровотоку, ушкодження еритрону, імунних змін та ендогенної інтоксикації. На підставі вивчення змін гемодинамічного профілю опіковий шок охарактеризовано як гіповолемічний і вазогенний. Встановлено I та II типи (стадії) діастолічної дисфункції лівого шлуночка серця, що відображає ступінь тяжкості порушення внутрішньосерцевої гемодинаміки за опікового шоку. Виявлено, що порушення макроциркуляції поєднувалися з мікроциркуляторними змінами у внутрішніх органах, внаслідок яких відбувались деструктивні та дистрофічні відхилення, які формують синдром поліорганних порушень. Показано, що ендогенна інтоксикація у разі опікового шоку супроводжується порушенням монооксигеназної й екскреторної, а також імунної ланки системи детоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА334593

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського