Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (335)Книжкові видання та компакт-диски (89)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.285.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Боєва І.А. 
Вибір індивідуальної терапевтичної тактики у хворих на остеоартроз колінних суглобів за даними клініко-інструментальних зіставлень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / І.А. Боєва ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Відібрано 16 ознак, які покладені в основу бальної шкали оцінки ступені активності остеоартроза. Показано, що у хворих з мінімальним ступенем активності остеоартроза парацетамол був ефективний у відношенні болі, скутості, обмеження фізичної активності. У групі з помірною та високою активністю захворювання за умов використання парацетамолу не встановлено значимого клінічного покращання. Встановлено, що за застосування не стероїдних протизапальних препаратів у даних групах пацієнтів в 92,4 і 90,0 % випадків, було досягнуто позитивний ефект у відношенні клінічних, лабораторних і ультразвукових змін. Визначено, що з метою індивідуалізації лікувальних підходів у хворих на остеоартрит колінних суглобів, розроблено методи вибору терапії та прогнозування її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-5
Шифр НБУВ: РА372075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Волошина І.С. 
Вікові та індивідуальні особливості будови менісків колінного суглоба та їх зв`язок: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.С. Волошина ; Луган. держ. мед. ун-т . — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нову класифікацію менісків колінного суглоба залежно від їх форм і поширеності. Встановлено, що морфологічні зміни структури менісків залежать від віку людини й їх індивідуальних анатомічних особливостей. Показано кореляційну залежність між морфологічними показниками менісків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-92 + Е70*738.83*334 +
Шифр НБУВ: РА369693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тарек Зіяд Абдельазіз Рашед 
Диспластична вальгусна деформація колінного суглоба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Тарек Зіяд Абдельазіз Рашед ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено рентгено-антропометричні особливості вальгусної деформації колінних суглобів, зумовленої спадковою схильністю. Виявлено симптомокомплекс порушень опорно-рухової системи, характерний для цієї патології. Вивчено особливості перебігу захворювання та результати лікування залежно від тяжкості його проявів. Розроблено систему діагностування й оперативного лікування зазначеної патології. На базі математичної моделі колінного суглоба та шляхом кінетостатичних розрахунків проведено біомеханічні дослідження "поведінки" кісткових структур нижньої кінцівки під впливом статичних навантажень за норми та у разі наявності деформацій колінного суглоба. Результати проведених досліджень використано під час проведення клінічного спостереження та планування оперативних втручань. Проведено клінічну апробацію запропонованої системи діагностування та лікування 26-ти хворих з вальгусною деформацією колінного суглоба диспластичного генезу. На підставі даних оцінювання найближчих (протягом одного - трьох років) і віддалених клінічних результатів лікування за бальною оцінковою методикою з використанням запропонованого сумарного оцінкового критерію підтверджено доцільність виокремлення оперативних втручань - профілактичних, лікувально-профілактичних і лікувальних, що дозволяє суттєво покращити стан хворих і запобігти розвитку гонартрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 +
Шифр НБУВ: РА365049

Рубрики:

      
4.

Гужевський І.В. 
Діагностика та хірургічне лікування передньо-медіальної нестабільності колінного суглоба на ранніх стадіях ревматоїдного артриту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.В. Гужевський ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики та підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на ранніх стадіях ревматоїдного артриту (РА) з синдромом передньо-медіальної нестабільності колінного суглоба (ПМНКС). Виявлено нові сонографічні симптоми ПМНКС. За результатами клінічних спостережень 119 хворих, сонографічного дослідження капсульно-зв'язкового апарату колінного суглоба й аналізу даних літератури систематизовано фактори патогенезу ПМНКС у обраної категорії хворих. На підставі уявлень щодо механізмів розвитку ПМНКС вперше розроблено диференційовані показання до обсягу лікувально-профілактичних операцій та запропоновано методику реконструкції передньо-медіальної зони капсульно-зв'язкового апарату колінного суглоба на ранніх стадіях РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4
Шифр НБУВ: РА314954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Головаха М. Л. 
Діагностика, консервативне лікування та реконструктивно-відновна хірургія остеоартрозу колінного суглоба: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / М. Л. Головаха ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 36 с.: табл. — укp.

Розглянуто проблему покращання результатів лікування хворих з остеоартрозом колінного суглоба методами, які дозволяють зберегти його анатомо-функціональну цілісність. Проаналізовано лікування 767-ми пацієнтів з таким діагнозом. На підставі результатів біохімічних досліджень показано, що лікування гонартрозу препаратами глюкозаміна сульфату та гіалуронової кислоти сприяє вірогідному покращанню показників біохімічних маркерів руйнування сполучної тканини. Розроблено "Шкалу прогнозування результату пластики дефекту хряща колінного суглоба", перевірка якої показала позитивні результати. Розглянуто питання прогнозування результатів високих коригувальних остеотомій у випадках нестабільності колінного суглоба. Аналіз монокондилярного ендопротезування та коригувальних остеотомій показав, що ці методи не є конкурентними, тому їх слід виконувати у різних груп пацієнтів. Запропоновано "Алгоритм диференційного вибору хірургічного лікування остеоартрозу колінного суглоба", перевірка якого дала позитивні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-59
Шифр НБУВ: РА385667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черняк В.П. 
Ендопротезування колінного суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.П. Черняк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на пізніх стадіях ревматоїдного артриту (РА) з ураженням колінного суглоба (КС). Розроблено систему передопераційної підготовки й удосконалення технології ендопротезування. На підставі аналізу лікування 78-ми хворих на РА, яким виконано 104 операції тотального ендопротезування КС, визначено анатомо-функціональні зміни у КС й ураженій кінцівці. Розроблено систему підготовки до ендопротезування КС, яка передбачає усунення згинальних контрактур у КС шляхом поетапних редресацій з накладання гіпсових пов'язок, а за стійких контактур - апарата Волкова - Оганесяна. Удосконалено технологію ендопротезування за випадків тугорухомості та анкілозу КС. Доведено необхідність застосування кісткової аутопластики дефектів кісток, що утворюють КС. Вивчено структурно-функціональний стан кісткової тканини й обгрунтовано необхідність проведення скринінгового обстеження стану кісткової тканини та відповідної медикаментозної корекції у перед- та післяопераційному періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р458.285.4-5 +
Шифр НБУВ: РА358165

Рубрики:

      
7.

Мосаб С.Х. Амуді 
Комплексна фізична реабілітація хворих після хірургічного лікування остеоартрозу колінного суглоба: автореф. дис... канд. наук з фіз. вих. і спорту: 24.00.03 / Мосаб С.Х. Амуді ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено науково-обгрунтовану програму фізичної реабілітації хворих на остеоартроз колінного суглоба після хірургічного лікування, що складається з шести періодів, для кожного з яких визначено часові параметри. Уточнено наукові уявлення про дію запропонованих засобів фізичної реабілітації на стан нижніх кінцівок після хірургічного лікування гонартрозу на стаціонарному та амбулаторному етапах відновної терапії на підставі оцінювання їх ефективності. Експериментально доведено необхідність послідовного застосування засобів фізичної реабілітації хворих на остеоартроз колінного суглоба після хірургічного лікування на етапах відновного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-5 +
Шифр НБУВ: РА370073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабко А.М. 
Комплексне ортопедичне лікування синовіту колінного суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис. канд... мед. наук: 14.01.21 / А.М. Бабко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова МОЗ України. — Вінниця, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено новий діагностичний симптом, характерний для синовіту колінного суглоба у разі ревматоїдного артриту (РА). Проведено інтерпретацію результатів біохімічного дослідження ферментів обміну колагену на ранніх стадіях РА. Застосовано метод ультразвукової діагностики з доплерівським дослідженням судин синовіальної оболонки та метод артрофонографії з комп'ютерною обробкою результатів для визначення внутрішньосуглобових змін у хворих на РА та контролю за цими змінами в процесі лікування. Клінічно та лабораторно підтверджено доцільність використання в комплексному ортопедичному лікуванні антигомотоксичного препарату "Traumeel S" у вигляді внутрішньосуглобових ін'єкцій та мазевої форми за допомогою фонофорезу. Досліджено показання та протипоказання до ортопедичних - консервативних та оперативних методів лікування хворих на РА з раннім ураженням колінного суглоба, визначено оптимальні строки оперативних втручань. Розроблено нову схему імунокорегувальної терапії як елемент комплексного ортопедичного лікування синовіту колінного суглоба ревматоїдного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА321763

Рубрики:

      
9.

Осадчук Т.І. 
Коригувальні остеотомії в хірургічному лікуванні хворих на остеоартроз колінних суглобів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.21 / Т.І. Осадчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості метаболічних порушень суглобового хряща залежно від стадії захворювання. Встановлено, що біохімічними маркерами прогресування остеоартрозу є збільшення концентрації глікозаміногліканів (ГАГ) і зростання вмісту вільного гідроксипроліну, що супроводжується збільшенням активності колагенази. Визначено динаміку змін біомеханіки ходи у хворих на остеоартроз колінного суглоба. Виявлено особливості перебігу остеортрозу колінного суглоба у хворих зі структурно-функціональними порушеннями кісткової тканини. Розроблено клініко-діагностичний алгоритм хірургічного лікування хворих на остеоартроз колінного суглоба, критерії та система прогнозування клінічного перебігу гонартрозу, що забезпечують диференційований підхід до лікування та дозволяють визначити оптимальний метод хірургічного втручання у хворих на остеоартроз коліннного суглоба, особливо на пізніх стадіях захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-59 +
Шифр НБУВ: РА369557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Соболевський Ю.Л. 
Особливості структурно-функціональних порушень на ранніх стадіях остеоартрозу колінного суглоба (питання ранньої діагностики, лікування та профілактики прогресування): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.Л. Соболевський ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування хворих на остеоартроз колінного суглоба розроблено патогенетично обгрунтовану систему профілактики прогресування захворювання, його ранньої діагностики та лікування. Експериментально визначено роль значної надлишкової активації системи вільнорадикального окиснення ліпідів у розвитку остеоартрозу. Обгрунтовано способи корекції даного стану. Біохімічно та морфологічно доведено можливості застосування медикаментозних препартів з антиоксидантним типом фармакологічної дії для корекції структурно-функціональних порушень у разі остеоартрозу. Визначено основні причинні фактори, що детермінують розвиток остеоартрозу колінного суглоба. На підставі дослідження чутливості, точності та специфічності сонографії, внутрішньосуглобової магнітно-резонансної артрографії й артроскопії відносно до суглобового хряща колінного суглоба з урахуванням впливу вільних радикалів на розвиток дегенеративних процесів у суглобі розроблено алгоритм діагностики та комплексного лікування ранніх стадій остеоартрозу колінного суглоба. Результати наукового досліження впроваджено у практику діяльності ортопедо-травматологічних відділень закладів охорони здоров'я міста Київ та у навчальний процес профільних кафедр Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Національного університету фізичного виховання та спорту України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0 +
Шифр НБУВ: РА363590

Рубрики:

      
11.

Заєць В.Б. 
Остеоартроз колінних суглобів у жінок в пері- та постменопаузальному періоді, особливості діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Б. Заєць ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Визначено особливості структурно-функціонального стану кісткової тканини (за показниками ультразвукової денситометрії) залежно від стадії остеоартрозу колінного суглоба та тривалості постменопаузального періоду. Уперше в Україні запропоновано кількісний спосіб і пристрій для діагностики гонартрозу з використанням комп'ютеризованої рентгеностеоденситометрії, які дозволяють об'єктивно оцінювати рентгенограми та стандартизувати одержані результати. Запропоновано диференційований підхід до лікування остеоартрозу залежно від вираженості клініко-рентгенологічних проявів, структурно-функціонального стану кісткової тканини, особливостей перебігу та тривалості постменопаузального періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА341875

Рубрики:

      
12.

Михальченко О. М. 
Рентгенкінематографічний аналіз руху колінного суглоба: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / О. М. Михальченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розроблено нову методику дослідження колінних суглобів (КС) за допомогою метода цифрової флюорографії (рентгенкінематографії). На рентгенограмах визначено орієнтири, завдяки яким можливо провести математичну обробку траєкторії руху в КС. На підставі рентгенкіматографічних даних з наступною математичною обробкою результатів одержано кількісну характеристику траєкторію руху компонентів КС після ендопротезування. Вперше визначено ступінь відхилення у функціонуванні між здоровим КС і КС, уражених остеоартрозом III ст. Встановлено кореляційні зв'язки між клінічними й інструментальними даними на етапі діагностики ушкоджень КС на підставі визначення коефіціентів кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-436.1
Шифр НБУВ: РА377677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пашков О.Є. 
Розробка біологічних замінників синовіальної рідини для профілактики і лікування остеоартрозу (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Є. Пашков ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Остеартроз у структурі захворюваності населення становить 6,4 - 12 %, а гонартроз превалює у порівнянні з іншими патологіями суглобів. За цього частота захворювання підвищується, і після 60-ти років становить 97 %. На підставі результатів консервативного лікування показано, що існуючі методики малоефективні, тому у 63,8 % випадків не запобігають інвалідності. За консервативного лікування остеоартрозу колінних суглобів негативні результати становлять 25 - 50 %. Розроблено технологічний регламент щодо виготовлення біологічних замінників синовіальної рідини та вивчено їх профілактичну та лікувальну дії за остеоартрозу. Вивчено фізичні властивості нових біологічних замінників синовіальної рідини та обгрунтовано їх застосування. Запропоновані біологічні замінники синовіальної рідини за фізико-хімічними, структурними та трибологічними властивостями близькі до натуральної синовіальної рідини. На підставі результатів еспериментальних досліджень показано, що біологічний замінник синовіальної рідини на основі 10 % медичного желатину, а також на основі сироватки крові кроля за наявності в них гіалуронової кислоти має трофічні та лумбрикаційні властивості суглобового хряща. Виявлено, що біологічні замінники синовіальної рідини сприяють ковзанню суглобових поверхонь, механічному змащуванню суглобів, відповідають загальноприйнятій концепції еластогідродинамічної взаємодії синовії та хряща, здійснюють хондропротекторний ефект. Експериментально встановлено, що запропоновані замінники синовіальної рідини не спричинюють негативні процеси у суглобі, у порожнину якого їх було введено, а також у всьому організмі. Експериментально показано, що дані замінники запобігають розвитку та прогресуванню естеоартрозу після часткової меніскектомії, що є проявом їх лікувального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-29 +
Шифр НБУВ: РА349561

Рубрики:

      
14.

Пузирьов І.В. 
Роль порушень імунітету в патогенезі гонартрозу і прогнозування його перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.В. Пузирьов ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Уточнено роль імунологічних порушень, обумовлених важкою механічною травмою, у патогенезі гонартрозу. Виявлено, що прогресування гонартрозу призводить до дисбалансу між Т-хелперами та Т-супресорами та сприяє зниженню кількості останніх. Описано механізм використання імунологічних порушень у складі реакцій системної запальної відповіді організму у разі гонартрозу. Доведено доцільність застосування найбільш інформативних імунологічних показників як критеріїв прогнозування й оцінки тяжкості гонартрозу і стану хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-3 +
Шифр НБУВ: РА350214

Рубрики:

      
15.

Євсєєнко В.Г. 
Хірургічне лікування дефектів хряща колінного суглоба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Г. Євсєєнко ; Держ. установа "Ін-т ортопедії та травматології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено питання математичного моделювання результатів хірургічного лікування післятравматичних ушкоджень хряща колінного суглоба залежно від ступеня та розміру ушкодження. Розроблено диференційований підхід до оптимального вибору методики хірургічного лікування дефектів цього хряща. Встановлено значущість впливу на результати хірургічного лікування його пошкодження певних факторів, а саме: методики хірургічного лікування, віку, статі та маси тіла пацієнта, площі, глибини та місця розташування дефектів хряща колінного суглоба. Уточнено кореляційні зв'язки між клінічними й інструментальними даними на етапі раннього діагностування ушкоджень цього хряща. Запропоновано й удосконалено систему відновного лікування після малоінвазивних оперативних втручань у разі пошкодження хряща колінного суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-59 +
Шифр НБУВ: РА364109

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського