Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514,0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
2.

Попова Т.В. 
Диференційний підхід до комплексного лікування та профілактики запальних захворювань шийки матки у ВІЛ-інфікованих жінок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Попова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного обстеження ВІЛ-інфікованих жінок з запальними захворюваннями шийки матки визначено фактори ризику виникнення даних патологій. Наведено порівняльну характеристику перебігу запальних захворювань шийки матки у ВІЛ-інфікованих жінок залежно від стадії ВІЛ-хвороби. Вперше визначено мікробіоценоз піхви та цервікального каналу у даної категорії пацієнток. Розроблено концепцію впровадження патогенетичного підходу до комплексних схем лікування запальних захворювань шийки матки, зроблено оцінювання їх ефективності залежно від стадії ВІЛ-хвороби та складу мікрофлори піхви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-5 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА358516

Рубрики:

      
3.

Світлична Т.Г. 
Ефективність лікування та якість життя хворих на СНІД-асоційований туберкульоз з вираженим імунодефіцитом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.Г. Світлична ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностування та лікування, покращання якості життя хворих на СНІД-асоційований туберкульоз з вираженим імунодефіцитом. Вивчено особливості виявлення, перебігу й ефективності лікування 464-х хворих у разі нових випадків поєднаного захворювання залежно від ступеня імунодефіциту, виявлених в Києві в 1999 - 2007 рр. Установлено структуру ко-інфекції туберкульоз / ВІЛ за клінічною формою, характером туберкульозного процесу та бактеріовиділенням. Удосконалено антимікобактеріальну та патогенетичну терапію за рахунок включення у стандартний 5-компонентний режим хіміотерапії за I клінічною категорією більш активного похідного рифампіцину - рифацини, та гатіфлоксацину замість піразинаміду в осіб з хронічними вірусними гепатитами B та / або C з порушенням функції печінки та призначення комплексного гепатотропного препарату на основі фосфотиділхоліну, шо дозволило на 16,7 - 26,6 % підвищити ефективність антимікобактеріальної терапії та на 33,3 % покращити її переносиміть і суттєво покращити якість життя цих пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514,0-5 + Р54-5 +
Шифр НБУВ: РА360994

Рубрики:

      
4.

Гречанська Л.В. 
Клініко-епідеміологічна характеристика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, у ВІЛ-інфікованих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.В. Гречанська ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-епідеміологічні особливості інфекцій, що передаються статевим шляхом у ВІЛ-інфікованих хворих. Розроблено методику лікування сифілісу на підставі вивчення клінічних і серологічних особливостей перебігу зазначеної хвороби. Установлено, що інфекції, які передаються статевим шляхом, виявляються у 84 % ВІЛ-інфікованих, у 78 % з них діагностуюється змішане інфікування. ВІЛ-інфекція більшою мірою має місце в осіб молодого віку, неодружених і тих, що не мають постійного місця роботи та розпочинають статеві відносини у віці до 17-ти років, у ВІЛ-інфікованих виявляються вірусні інфекції, а саме: вірусний гепатит C, герпес і цитомегаловірус, а також трихомоніаз, кандидоз, хламідіоз і сифіліс. Частота вірусних інфекцій зростає за умов зниження кількості CD4-лімфоцитів та спостерігається частіше в осіб, що споживають наркотичні речовини. Показано, що для ВІЛ-інфікованих хворих на сифіліс характерна різноманітність клінічних проявів вторинного періоду, низький титр реагинів у РЗК й уповільнення негативації серологічних реакцій. З урахуванням одержаних даних розроблено методику лікування хворих на вторинний рецидивний і прихований ранній сифіліс з одночасним призначенням бензілпеніциліну натрієвої солі у дозі 1 млн ОД 8 разів на добу протягом 18-ти днів і цефтріаксону 1,0 г на добу протягом 10-ти днів - внутрішньом'язово. Ефективність нової методики підтверджено даними клініко-серологічного спостереження. Стійка негативація серологічних реакцій відбулась у 83,3 % хворих на вторинний рецидивний і у 78,3 % хворих - на прихований ранній сифіліс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514,0 + Р59-5 +
Шифр НБУВ: РА345197

Рубрики:

      
5.

Варивончик Д.В. 
Обгрунтування та розробка системи медико-соціальної профілактики інфікування вірусом імунодефіциту людини серед підлітків в умовах великого міста: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Д.В. Варивончик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Доведено значення медико-соціальних і медико-психологічних факторів у формуванні соціального й особистого ризику ВІЛ-інфікування підлітків, розроблено інтегративну модель формування ризику ВІЛ-інфікування підлітків. Визначено роль медико-соціальних факторів в ефективності профілактичних заходів, спрямованих на попередження ВІЛ-інфікування підлітків, які мешкають у великому місті. Розроблено науково обгрунтовану систему медико-соціальної профілактики ВІЛ-інфікування підлітків. Запропоновано напрямки удосконалення профілактичної роботи, програму системи медико-соціальної профілактики ВІЛ-інфікування підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)599.51 + Р514,0
Шифр НБУВ: РА316795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Литвиненко М.В. 
Патоморфологія печінки при ВІЛ-інфекції/СНІД: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.В. Литвиненко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З'ясовано патогенетично значущі зміни у печінці у разі ВІЛ/інфекції/СНІД з урахуванням уражального впливу наркотичних речовин та для аргументації окремих положень діагностичної та лікувальної тактики. Опрацьовано статистичні дані за період 1998 - 2002 рр. щодо померлих від ВІЛ-інфекції/СНІД (659 спостережень від загальної кількості розтинів - 17 323-х) з використанням комплексу певним методів та інформаційної бази Інституту екологічної патології людни. Зареєстровано зростання кількості ВІЛ-інфікованих осіб обох статей. Це відображає несприятливу епідеміологічну ситуацію у регіоні. З'ясовано наявність патології печінки в усіх досліджених 80-ти аутопсіях (100 %) ВІЛ-інфікованих осіб, з різним ступенем виразності та залежно від вживання ними за період життя наркотичних речовин. За результатами аналізу спектра уражень печінки у ВІЛ-інфікованих осіб з'ясовано переважання гепатитів, в етіології яких (за даними імуногістохімічної діагностики) суттєва роль належить вірусам гепатитів B і C, а також простого герпесу I і II типів та цитомегаловірусу. Показано, що особливості паренхіматозно-стромальних реакцій за ВІЛ-інфекцій/СНІД відображають ураження макрофагальної системи. Доведено, що у ВІЛ-інфікованих осіб до патологічних процесів долучаються всі клітинні типи печінки, за цього виявлено переважальну кількість уражень гепатоцитів. З урахуванням особливостей уражень гепато-біліарної системи у ВІЛ-інфікованих наркоманів установлено чутливість наочних патоморфологічних ознак, на підставі яких створено діагностичний алгоритм. Докуметовано принципову відмінність стосовно реалізації різнопричинних аномалій імунної відповіді, а саме: за умов ВІЛ/СНІД має місце суто імунодефіцит на тлі вторинного імунодефіциту на противагу аутоагресії, яка розвивається у постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Аргументовано доцільність використання ентеросорбентів у загальних лікувальних комплексах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514,0-2 + Р251.73 +
Шифр НБУВ: РА356523

Рубрики:

      
7.

Баркалов Б.А. 
Психотерапія і психопрофілактика в комплексному лікуванні хворих із залежністю від опіоїдів, інфікованих ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Б.А. Баркалов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості особистості хворих на опіоїдну залежність, кормобідну з ВІЛ-інфекцією. З використанням міждисциплінарного й інтеграційного підходів розроблено систему поетапної психотерапії та психопрофілактики для цього контингенту пацієнтів. Одержано дані щодо особливостей особистості типів відношення хворих з опіоїдною залежністю, поєднаною з ВІЛ-інфекцією, до їх хвороби. Виявлено, що у хворих основної групи значно частіше, ніж у групі порівняння, спостережено сенситивний, обсесивно-фобічний, тривожний, іпохондричний, апатичний і меланхолічний типи реагування на хворобу. На підставі одержаних даних розроблено систему психотерапії та психопрофілактики у комлексному лікуванні хворих з опіоїдною залежністю, інфікованих ВІЛ, яка може бути застосована за стаціонарних і амбулаторних умов. Відзначено, що ефективність зазначеної терапії підвищується у разі її поєднаного використання з певними методами психотерапії, а саме: індивідуальної та групової роз'яснювальної, раціональної, гештальт-терапії, непрямої, короткострокової, поведінкової, сімейної, а також емоційно-вольвого тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-5 + Р514,0 +
Шифр НБУВ: РА363044

Рубрики:

      
8.

Максименок О.В. 
Феномен антигенної мімікрії пептидів ВІЛ-1 та бактерій і маркери прогнозування перебігу у ВІЛ-інфекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.В. Максименок ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Визначено роль антигенної мімікрії пептидів ВІЛ-1 і вуглеводовмісних біополімерів мікроорганізмів у патогенезі ВІЛ-інфекції та вивчено можливості застосування деяких лабораторних показників як побічних маркерів прогнозування перебігу хвороби. Показано, що мікроорганізми Staphylococcus aureus, Vibrio cholerae, Neisseria meningitidis та Bacillus subtilis продукують біополімери - мімікрини, антигенно споріднені між собою та з пептидом p17 ВІЛ-1. Досліджено можливість впливу "антигенної" мімікрії на репродукцію ВІЛ-1 за умов моделювання змішаних інфекцій з вірусами грипу, Епштейна - Барр (ВЕБ) і герпесу I типу. Показано, що залежно від ступеня спорідненості між пептидами вірусів спостерігається пригнічення репродукції ВІЛ-1 (з вірусом грипу та ВЕБ) або її посилення (з ВПГ-1).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514,0-13 + Р264.919 +
Шифр НБУВ: РА346158

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського