Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=Р542-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Леоненко-Бродецька О.М. 
Виявлення, клінічний перебіг та лікування туберкульозу в інфікованих вірусом імунодефіциту людини осіб та хворих на синдром набутого імунодефіциту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.М. Леоненко-Бродецька ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностування та лікування хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз (ТБ). Досліджено епідеміологічну ситуацію щодо розповсюдження заховрювання в Одеській області. Проаналізовано особливості виявлення ТБ серед ВІЛ-позитивної популяції та структуру даної патології у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Встановлено клінічні та рентгенологічні особливості перебігу ТБ у даної категорії осіб. Досліджено рівень CD4 клітин протягом основного курсу хіміотерапії. Розроблено 6-компонентний режим хіміотерапії з застосуванням офлоксацину. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексному лікуванні хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований ТБ біологічно активної домішки "Антивір" як патогенетичного засобу, доведено його ефективність і безпечність. Експериментально апробовано нову схему хіміотерапії, застосування якої сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз на 23 % у порівнянні з існуючими терапевтичними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3 + Р514-3 +
Шифр НБУВ: РА337718

Рубрики:

      
2.

Потайчук В.І. 
Гемокоагуляція і фібриноліз у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.І. Потайчук ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено корекцію патогенетичної терапії за допомогою вивчення гемокоагуляції та фібринолізу в процесі комплексного лікування хворих на туберкульоз легень, які страждають хронічним алкоголізмом. Підвищено ефективність лікування даної категорії хворих шляхом застосування ендолімфатичного введення протитуберкульозних препаратів. Встановлено значні порушення гемостазу у хворих із вперше виявленим туберкульозом і у разі загострення його хронічних деструктивних форм, особливо у тих, хто страждає на хронічний алкоголізм II - III стадії. У випадку кровохаркань і легеневих кровотечах на фоні гіперкоагуляції спостерігається посилення фібринолітичної активності плазми крові (ФА), зниження активності фібринази, накопичення в крові продуктів деградації фібриногену та фібрину (ПДФ), зниження функціональної активності тромбоцитів. Проведення інтенсивної гемостатичної терапії протягом 5 - 7 днів, направленої на зниження ФА з застосуванням інгібіторів фібринолізу, дозволило досягти припинення кровохаркань і кровотеч у 96,2 % хворих. У процесі ефективного лікування антимікобактеріальними препаратами на 3 - 4 місяці відмічається нормалізація рівня фібриногену, ФА, зниження концентрації ПДФ, що є лабораторним симптомокомплексом сприятливого перебігу туберкульозного процесу. Застосування ендолімфатичного введення рифампіцину, ізоніазиду та канаміцину в комплексі з інгібіторами фібринолізу і гепарином у більшості випадків дозволило досягти не тільки стабілізації туберкульозного процесу, його регресу, а й призводило до позитивних змін у системі гемостазу хворих на туберкульоз, які страждають на хронічний алкоголізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-37 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА313164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Клочков 
Клініко- патогенетична характеристика та лікування хронічного гепатиту на тлі туберкульозу легенів і хронічної алкогольної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Клочков ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р542-3 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА296251

Рубрики:

      
4.

Тімченко О.Б. 
Клініко-імунологічне обгрунтування комплексної терапії хронічного обструктивного захворювання легенів у хворих, які перенесли туберкульоз легенів: автореф... канд. мед. наук . 14.01.27 / О.Б. Тімченко ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості формування дисбалансу ендокринного та цитокінового гомеостазу, функціональної активності судинного ендотелію та функціональної інтеграції гормонів репродуктивної сфери та систему імунітету у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) після перенесеного туберкульозу легенів. Науково обгрунтовано доцільність застосування та доведено клінічну ефективність використання плацентарного гормону як модулятора цитокінової активності й екстраімунного імунокоректора у хворих на ХОЗЛ, які перенесли туберкульоз легенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.16-5 + Р542-37 +
Шифр НБУВ: РА358937

Рубрики:

      
5.

Єрмакова Л. Г. 
Клініко-лабораторна характеристика основних стоматологічних захворювань та мікробної колонізації порожнини рота у хворих на туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Г. Єрмакова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено структуру, поширеність, інтенсивність та особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у хворих на туберкульоз легень залежно від туберкульозного процесу. Визначено рівень стоматологічної допомоги й обгрунтовано обсяг лікувально-профілактичних заходів таким хворим залежно від типу туберкульозного процесу. З'ясовано особливості мікробіоценозу порожнини рота з урахуванням кількісних показників обсіменіння різних біотипів порожнини рота. Встановлено наявність Mycobacterium tuberculosis у біотопів порожнини рота у хворих на туберкульоз легень, що свідчить про постійну небезпеку інфікування лікаря-стоматолога в процесі надання стоматологічної допомоги. Доведено наявність порушень властивостей ротової рідини у хворих залежно від типу туберкульозного процесу та значимість виявлених порушень у формуванні основних стоматологічних захворювань. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень обгрунтовано обсяг необхідних лікувально-профілактичних заходів щодо запобігання виникненню та прогресуванню стоматологічних захворювань у хворих на туберкульоз легень залежно від типу туберкульозного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-3 + Р542-37
Шифр НБУВ: РА385799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Султанов М.П. 
Медичні фактори ризику та їх значення в розвитку туберкульозу у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / М.П. Султанов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Зазначено, що залишкові зміни в легенях, плеврі та внутрішньогрудних лімфатичних вузлах після спонтанно вилікуваного туберкульозу виявлено у 4,04 % здорових і у 71,57 % хворих на туберкульоз військовослужбовців. Доведено, що ці зміни у 8,51 рази частіше призводять до туберкульозу, аніж у разі їх відсутності. Встановлено, що частота контактів з хворими на туберкульоз серед призовників становить 0,14 %, військовослужбовців - 0,49 % і хворих на туберкульоз - 89,11 %. Контактні військовослужбовці захворюють на туберкульоз у 26,05 разів частіше, аніж ті, в кого контакт відсутній. Гіперчутливість до туберкуліну в 6,56 разів частіше, а поєднані фактори ризику в 4,49 разів вища сприяють розвитку туберкульозу, аніж у випадку їх відсутності. Зроблено висновок, що молодь, в якої прогнозується туберкульоз, недоцільно призивати до армії, бо лікування одного хворого на туберкульоз в 1,88 разів дородче, ніж річне утримання боєздатного віськовослужбовця. Щорічні економічні затрати на лікування та профілактику туберкульозу військовослужбовців у країні становлять 2542584 грн. Розроблено систему заходів, яка в 1,97 разів знижує рівень данного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3
Шифр НБУВ: РА317480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Асмолова А.О. 
Обгрунтування методів хірургічного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на туберкульоз легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Асмолова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у хворих на туберкульоз легенів з захворюваннями пародонту за методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) встановлено наявність у пародонтальних карманах мікобактерій туберкульозу, за цього виявлення збудника не залежить від клінічної форми та ступеня розвитку генералізованого пародонтиту (ГП). Показано, що загальновідомі консервативні методи лікування ГП на фоні специфічної протитуберкульозної терапії з використанням антибіотиків не ліквідують мікобактерії у пародонтальних карманах. Виявлено, що пародонтальні клаптеві операції з використанням остеозаміщувальних композицій у таких хворих остаточно не усувають пародонтальний карман, тобто не сприяють ліквідації осередку інфекції. Установлено, що найбільш ефективним методом лікування ГП у хворих на туберкульоз легенів є хірургічний, зокрема, гінгівектомія та гінгівотомія, які остаточно ліквідують пародонтальний карман, що є джерелом і резервуаром туберкульозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р542-37 +
Шифр НБУВ: РА349518

Рубрики:

      
8.

Гришун Ю. А. 
Стан бронхіальної прохідності і мукоциліарного транспорту у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / Ю. А. Гришун ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського Акад. мед. наук України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено, що у хворих зі вперше діагностованим туберкульозом легень за умов промислового регіону мають місце складні порушення функції зовнішнього дихання, які виявляються розвитком мукоциліарної недостатності, бронхообструктивними змінами і є причиною зниження насичення крові киснем. У результаті дослідження функції зовнішнього дихання з визначенням статистичних і динамічних легеневих об'ємів і часу мукоциліарного транспорту виявлено, що одноразовий вплив протитуберкульозних препаратів у стандартному з'єднанні супроводжується негативними змінами у функціональному стані бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3
Шифр НБУВ: РА373775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського