Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (341)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>U=Р56-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Прилуцька 
Біохімічні ефекти фулеренів С60 та С60-композитів у клітинах різних типів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Світлана Володимирівна Прилуцька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242.*723-642.9:Г741.4 + Е60*697.5 + Р56-2
Шифр НБУВ: РА354631

Рубрики:

      
2.

Вінничук Ю.Д. 
Взаємодія аутологічних лімфоцитів з клітинами меланоми: реалізація протипухлинного ефекту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Ю.Д. Вінничук ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено процес взаємодії лімфоцитів і пухлинних клітин в динаміці росту меланоми B16 мишей та хворих на меланому шкіри, визначено роль експресії ядерного антигена проліферуючих клітин, CD25 і CD54 лімфоцитами і пухлинними клітинами у реалізації протипухлинної дії лімфоцитів, розглянуто можливість корекції даної взаємодії мієлопептидом-2. Визначено, що ЛПК хворих на меланому і лімфоцити лімфатичних вузлів мишей з меланомою B16 посилюють свою протипухлинную дію під впливом мієлопептиду-2, що має здатність також безпосередньо пригнічувати ріст клітин меланоми B16 і клітин меланоми хворих в системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА329424

Рубрики:

      
3.

Рассоха І.В. 
Вплив кріоконсервованих продуктів ембріофетоплацетарного комплексу на процеси апоптозу при аутоімунних захворюваннях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Рассоха ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено, що за умов розвитку ад'ювантного артриту (АА) кріоконсервована та нативна суспензії плаценти ((КСП) і (НСП) знижують рівень експресії антиапоптичного білка Dcl-2 та підсилюють апоптоз імунокомпетентних клітин (ІКК). За результатами досліджень одержано дані щодо особливостей коригувальної активності КСП і НСП стосовно апоптичних і антиапоптичних процесів у ІКК. Установлено наявність більш виразного апоптоз-індукованого потенціалу у КП у порівнянні з НСП. З'ясовано, що у віддалені строки посттрансплантаційного періоду проапоптозна активність КСП знижувалась. Відзначено, що виявлена феноменологія прояву функціональної активності КСП детермінується зміною її клітинного складу після кріоконсервування, а саме, зниженням вмісту клітин Кащенко - Гофбауера. Уперше у порівняльному аспекті оцінено імунокоригувальний ефект КСП і НСП. Показано, що у динаміці розвитку АА застосування суспензії плаценти сприяє купіруванню у мишей-реципієнтів клінічних ознак артриту, стимулюванню гемопоезу та інгібуванню розвитку гіперплазії тимусу, селезінки та лімфатичних вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА337082

Рубрики:

      
4.

Федосова Н.І. 
Вплив тривалої дії малих доз іонізуючої радіації на протипухлинну резистентність організму: Автореф. дис... канд. біол. наук : 14.01.07 / Н.І. Федосова ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан імунної системи постійно перебуваючих у зоні відчуждення ЧАЕС експериментальних тварин (мишей, щурів), у строки, що передують індукції або перещипленню пухлин. Досліджено вплив тривалого комбінованого опромінення мишей-самців на імунологічні показники та припухлинну резистентність їх нащадків, які народилися та протягом життя утримувалися за умов безпідвищених радіаційних навантажень. Проаналізовано динаміку змін припухлинної резистентності, селекцію пухлинних клітин в організмі статевозрілих тварин залежно від тривалості опромінення в зоні відчуждення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА318727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хмель Т.О. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на ліпідний склад злоякісних та умовно нормальних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.О. Хмель ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив N-стеароїлетаноламіну (NSE) на ріст злоякісних клітин in vivo й in vitro, а також їх метастазування. З'ясовано можливі шляхи реалізації гальмівної дії NSE на розвиток пухлини. Показано, що NSE здатний гальмувати ріст і метастазування карциноми Льюїс у мишей за умов його введення на різних етапах розвитку пухлини. З'ясовано, що NSE сирияє зменшенню активної каталази у метастазах у мишей з карциномою Льюїс. У той же час в умовно нормальній тканині легенів NSE підвищує активність каталази та гальмує накопичення продуктів перекисного окиснення ліпідів. Установлено здатність NSE модулювати ліпідний склад умовно нормальної тканини легенів, що зумовлює нормалізацію фосфоліпідного спектра та вільного холестеролу. Одночасно NSE змінює ліпідну організацію злоякісних клітин: відбувається підвищення рівня вільного холестеролу та змінюється склад жирних кислот у сумарних фосфоліпідах. Установлено здатність NSE гальмувати накопичення поліамінів і нормалізувати вміст стабільних метаболітів NO у печінці мишей-пухлиноносіїв. На підставі аналізу експериментальних даних показано, що NSE порушує регуляцію обміну у злоякісних клітинах, а в умовно нормальних тканинах виявляє протекторні властивості та покращує загальний стан тварин пухлиноносіїв. Показано, що у разі проведення антипухлинної терапії з використанням цисплатину та NSE не відбувається погіршення цитостатичного ефекту цисплатину та знижується рівень сечовини у крові мишей пухлиноносіїв, що доводить послаблення токсичної дії цисплатину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА357304

Рубрики:

      
6.

Погрібний П.В. 
Дефенсини та регуляція активності рецептора епідермального фактора росту в пухлинних клітинах людини: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / П.В. Погрібний ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 31 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА329699

Рубрики:

      
7.

Гоголь С.В. 
Дослідження дії екзогенного церулоплазміну при хіміотерапії злоякісних новоутворень в експерименті та клініці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Гоголь ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі проведених експериментальних досліджень встановлено, що церулоплазмін (ЦП) сприяє протипухлинному впливу доксорубіцину та цисплатину, у разі використання лише ЦП зафіксовано зменшення маси карциноми Герена на 27 %. Доведено, що внаслідок використання ЦП під час хіміотерапії у тварин з прищепленими пухлинами відбувається стабілізація структурно-функціонального стану мембран гепатоцитів, еритроцитів і кардіоцитів, зниження вираженості інтоксикації, викликаної доксорубіцином і цисплатином. Виявлено гальмування процесу перекисного окиснення ліпідів, зумовлене ЦП, у печенці, серці та нирках із суттєвим зниженням вмісту малонованого діальдегіду. Висунуто гіпотезу про можливість впливу ЦП на підвищення ступеня антиоксидантного захисту за рахунок збільшення відновленого глутатіону в печінці на 19 %, зниження рівня токсичних метаболітів у крові та підвищення вмісту гемоглобіну в крові та еритроцитах хворих з рецидивами раку прямої кишки - відбувається стабілізація клітинних мембран. Встановлено, що завдяки ЦП знижується ступінь вираженості біохімічних ознак ендотоксикозу після проведення хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 + Р56-52
Шифр НБУВ: РА316941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Николюк 
Дослідження компонентів захисних систем печінки і крові щурів при опроміненні та канцерогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ігор Дмитрович Николюк ; Чернівецький держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА310813

Рубрики:

      
9.

Лісовський І.Л. 
Експресія генів дефенсинів в клітинах злоякісних пухлин людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / І.Л. Лісовський ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено конститутивну експресію генів дефенсинів у клітинах злоякісних пухлин людини різного гістогенезу. Визначено умови індукції експресії генів А431 та М-Hela, що походять з пухлин вульви та шийки матки відповідно. Досліджено закономірності експресії генів дефенсинів і рецептора ЕФР у зразках нормального та злоякісного трансформованого епітелію шийки матки та вульви людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА318008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Григор'єва О.В. 
Ендогенний протеоліз гістонів та вміст малонового диальдегіду в хроматині клітинних ядер печінки та карциноми Герена щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Григор'єва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ріст трансплантованої карциноми Герена у щурів відбувається на фоні зниження гістоноспецифічної активності в клітинах ядра печінки та пухлини і не призводить до зміни специфічності гідролізу окремих фракцій гістонів цих клітин. З'ясовано, що вміст малонового діальдегіду (МДА) в хроматині клітин печінки в процесі росту новоутворення зростає, а в хроматині пухлини не змінюється. Виявлено, що між вмістом МДА в хроматині клітин карциноми Герена та печінки щурів, а також інтенсивністю ендогеного ядерного протеолізу гістонів цих тканин існує зворотний зв'язок. У процесі росту пухлини спостережено активацію нейтральних і пригнічення активності кислих цитоплазматичних протеїназ печінки; у ході росту карценоми Герена активність нейтральних цитоплазматичних протеїназ ракових клітин не змінюється, а кислих - знижується. Простежено вплив модуляторів перекисного окиснення ліпідів (фітопрепарату з трав Буковини та кумаринового похідного урацилу) на біохімічні показники, які регулюють функціональний стан хроматину печінки та пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА316102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Куценок В.В. 
Ефективність фотодинамічної терапії пухлин з використанням 5-амінолевулінової кислоти (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Куценок ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальне вивчення протипухлинної та антиметастатичної ефективності, імунологічних, морфологічних та ангіогенезозалежних особливостей впливу на організм фотодинамічної терапії з застосуванням вітчизняного фотосенсибілізатора другого покоління - 5-амінолевулінової кислоти (5-АЛК). Показано, що у дослідах in vitro малігнізовані клітини виявляють високу чутливіть до фотодинамічного впливу у разі застосування як фотосенсибілізатора 5-АЛК. Встановлено, що чутливіть пухлинних клітин до фотодинамічного впливу за присутності 5-АЛК залежить від концентрації фотосенсибілізатора, часу інкубації, дози лазерного опромінення, а також від типу клітин. В експериментах щодо застосування фотодинамічної терапії (ФДТ) з 5-АЛК пухлин на лабораторних тваринах встановлено істотне гальмування росту первинних пухлин як за системного введення фотосенсибілізатора (внутрішньочеревному, пероральному), так і місцевому (внутрішньопухлинному та аплікаційному), а також значне пригнічення процесу метастазування у мишей з карциномою Льюїс. Показано, що метод ФДТ з використанням 5-АЛК значно гальмує процес васкуляризації легеневих метастазів у мишей з карциномою Льюїс та призводить до зниження у крові рівня фактора росту ендотеліальних клітин (VEGF). Представлено результати експериментального дослідження впливу ФДТ з застосуванням 5-АЛК на імунологічну реактивність тварин-пухлиноносіїв. Показано, що в першу чергу активуються локальні фактори неспецифічної резистентності, а з часом в імунну відповідь на ФДТ-АЛК залучаються реакції адаптивного імунітету. Доведено, що новий вітчизняний фотосенсибілізатор 5-АЛК має специфічну активність, подібну до офіцинального препарату на основі 5-АЛК ("Аласенсу"). Фотосенсибілізатор 5-АЛК рекомендовано для ФТД злоякісних новоутворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА339419

Рубрики:

      
12.

Ковтонюк О.В. 
Зміни протеїназно-інгібіторного балансу при рості злоякісних пухлин з індукованою резистентністю до цисплатину: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.В. Ковтонюк ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості протеїназно-інгібіторного балансу в плазмі крові та пухлинній тканині в динаміці росту карциноми Герцена та карциноми легені Льюїс з індукованою резистентністю до цисплантану. В експериментах in vitro показано, що зниження чутливості злоякісних пухлин до цисплатину супроводжується суттєвими змінами кінетики пухлинного росту: пролонгацією латентного періоду росту та підвищенням швидкості росту в експоненційній фазі. Показано, що формування резистентності карциноми легені Льюїс до цисплатину супроводжується підвищенням інтенсивності метастазування та підвищенням ПРА у плазмі крові та пухлинній тканині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА356061

Рубрики:

      
13.

Співак С.І. 
Значення проліферативних, адгезивних, активаційних властивостей пухлинних клітин та лімфоцитів для їх взаємодії в динаміці злоякісного росту (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.І. Співак ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємодію імунокомпетентних та пухлинних клітин в динаміці злоякісного процесу в мишей з експериментальними пухлинами та в хворих на саркоми м'яких тканин. Одержано значення експресії маркерів активації, проліферації та адгезії на лімфоїдних та пухлинних клітинах для характеристики даної взаємодії. Встановлено, що виражена протипухлинна дія лімфоцитів різної локалізації мишей з перевивною МХ-рабдоміосаркомою поєднується з високим рівнем експресії молекул адгезії CD54, IgM та рецептора до інтерлейкіну-2 на лімфоцитах та CD54 на пухлинних клітинах, а у разі бластомогенезу, індукованого МХ, поєднується з експресією антигенів проліферації та рецепторів до інтерлейкіну-2 на лімфоцитах. Доведено, що виражена протипухлинна дія лімфоцитів хворих на саркоми м'яких тканин поєднується з експресією лімфоїдними клітинами рецептора інтерлейкіну-2, молекул адгезії CD11b та експресією пухлинними клітинами молекул адгезії CD54. Виявлено, що значний рівень експресії рецепторів до інтерлейкіна-2 та трансферину на пухлинних клітинах достовірно вище у випадках прогресуючого пухлинного процесу у порівнянні з незначним ростом пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА320996

Рубрики:

      
14.

Соляник Г.І. 
Математичне моделювання процесів виникнення, росту та прогресії злоякісних пухлин: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Г.І. Соляник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 34 с. — укp.

Запропоновано нові адекватні математичні моделі кінетики росту популяцій нормальних і пухлинних клітин, що враховують гетерогенність клітинного складу популяції та динамічну природу взаємодії клітин популяції з мікрооточенням. Доведено, що поступові зміни мітотичної активності нормальних клітин, пов'язані із змінами біохімічних та фізико-хімічних властивостей клітинної мембрани, у гетерогенній популяції призводять до автоселекції клітин, з пухлинним фенотипом. Зазначено, що гетерогенність популяції нормальних клітин у даному випадку може бути причиною виникнення злоякісних пухлин і гетерогенності їх клітинного складу. З'ясовано, що гетерогенна пухлина у композиційному плані є тригерною системою, у якій реалізується дискретний набір стійких клітинних композицій. Встановлено, що тригерний характер клітинного складу обумовлений існуванням композиційних нестійкостей пухлин, для яких визначено необхідні умови їх виникнення. Розглянуто композиційні нестійкості, що визначають напрямок та незворотний характер прогресії злоякісних пухлин. Таким чином, гетерогенність клітинних популяцій є узагальнючою закономірністю механізмів виникнення та прогресії злоякісних пухлин. Це дозволяє запропонувати міжклональну та внутрішньоклональну варіабельність характеристики мітотичної активності нормальних клітин як маркер ризику виникнення канцеру, а відповідно варіабельність пухлинних клітин - як маркер прогресії злоякісних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2с21
Шифр НБУВ: РА308722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Раєцька Я.Б. 
Молекулярні механізми внутрішньоклітинної передачі сигналу за умов злоякісного росту та променевої терапії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Я.Б. Раєцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження впливу локального рентгенівського опромінення на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і трансдукції сигналів за злоякісного росту у разі застосування препаратів, одержаних з кісточок винограду. Установлено, що введення щурам з прищепленою карциномою Герена антиоксидантів "ActiVin" та "Pycnogenol" призводить до зниження вмісту продуктів ПОЛ та підвищення активності антиоксидантних ферментів суперроксиддисмутази та каталази. Показано, що опромінення щурів на фоні пухлинного процесу призводить до порушень трансдукції сигналів у циклонуклеотидзалежному каскаді, що виявляється у зниженні вмісту цАМФ і збільшенні вмісту цГМФ на фоні зростання активності аденілатциклази та падіння активності гуанілатциклази. Відзначено, що комбінований вплив препарату "АММІВІТ" і радіотерапії нормалізує систему трансдукції сигналів, що була порушена за злоякісного росту. Зроблено висновок, що препарати рослинного походження "ActiVin", "Pycnogenol" та "АММІВІТ" з антиоксидантними властивостями мають протипроменеву та антистресову спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 + Р56-29
Шифр НБУВ: РА336954

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Кашуба В.І. 
Нові гени-супресори росту епітеліальних пухлин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.І. Кашуба ; НАН України, Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Із використанням сучасних методів дослідження сформовано бібліотеки NorI-зв'язувальних і NotI-стрибаючих клонів 3-ї хромосоми людини. Уперше картовано 3-ю хромосому людини з використанням NotI-клонів. Визначено найбільш часто делетовані ділянки в області 3p21.3 у разі різноманітних типів злоякісних пухлин, побудовано їх фізичну та генетичну карти. На даних ділянках локалізовано понад 50 генів. Ідентифіковано понад 20 нових генів, визначено їх первинну структуру, а також білкові продукти, що ними кодуються. Розроблено метод для визначення супресорної активності потенційних генів-супресорів росту злоякісних пухлин. З використанням даного методу, названого тестом на інактивацію генів, досліджено понад 20 генів. Виявлено, що гени RASSF1A, RASSF1C (в KRC/Y), RBSP3A, RBSP3B, G21/NPRL2, SEMA3B, HYAL1, HYAL2, FUS1, EP53, RB1 супресували ріст злоякісних пухлин у мишей SCID. Відкрито нові потенційні маркери для створення діагностикумів. Показано, що потенційні гени-супресори росту пухлин можуть бути інактивовані не лише за рахунок мутацій і делецій, але й епігенетично - внаслідок метилування їх промоторних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА363200

Рубрики:

      
17.

Міхалап С.В. 
Нові моноклональні антитіла ІПО-38 до ядерного антигену, що асоційований з проліферацією нормальних та злоякіснотрансформованих клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Міхалап ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25

Рубрики:

      
18.

Меньок Т.А. 
Обгрунтування використання препарату "Бластен" в якості засобу підтримувальної терапії та імунореабілітації онкологічних хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Т.А. Меньок ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано використання вітчизняного імуномодулятора мікробного походження - бластена як засобу підтримувальної терапії та імунореабілітації під час комплексного лікування онкологічних хворих. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що спектр ефектів бластена включає дозозалежний вплив на специфічні та неспецифічні реакції імунітету. Бластен ефективно запобігає розвитку пострадіаційної або хімічноіндукованої цитосупресії та підвищує терапевтичну ефективність циклофосфаміду у мишей з карциномою легенів Льюїс. Одним з механізмів впливу бластена на індуковану гемодепресію є активація продукції цитокінів "фізіологічного захисту" - фактор некрозу пухлин та інтерлейкін-1. Використання бластена в комплексному лікуванні пацієнток з II - IV стадіями раку молочної залози суттєво зменшує прояви гемотоксичності та загальної токсичної дії променевої та хіміотерапії, має виразний імунореабілітуючий вплив на організм хворих та покращує якість їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА313668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Усач О.М. 
Особливості впливу вакцин, виготовлених на основі пухлинних клітин за різними технологіями, на специфічні і неспецифічні реакції протипухлинного імунітету (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.М. Усач ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Показано, що протипухлинна та антиметастатична активність протипухлинних вакцин, виготовлених на основі пухлинних клітин з використанням фільтрату культуральної рідини (ФКР) росту B. subtilis 7025, цитотоксичного лектину (ЦЛ) B. subtilis 7025, протеолітичних ферментів грунтується як на індукції адаптивної імунної відповіді, так і на активації реакцій природного імунітету. Установлено, що ефективність вакцинації залежить не тільки від рівня цитотоксичності лімфоцитів-ефекторів протипухлинних реакцій (цитотоксичних Т-лімфоцитів, природних кілерів (ПК), ефекторів антитілозалежної клітинної цитотоксичності), але значною мірою від ступеня та динаміки активації моноцитів/макрофагів, а саме, швидкістю переходу останніх з деструктивної фази в продуктивну. З метою стандартизації технології виготовлення вакцин за допомогою ЦЛ B. subtilis 7025 доведено можливість вирощування останнього на оптимізованому для синтезу лектинів синтетичному середовищі Гаузе. На основі кореляційного аналізу одержаних результатів обгрунтовано, що для імунологічного моніторингу ефективності застосування даних вакцин слід оцінювати рівень специфічних реакцій клітинного та гуморального імунітету, функціональну активність ПК і макрофагів, а також здатність мононуклеарних клітин до продукції in vitro ІЛ-2, ФНП, ІЛ-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25 + Р56-55 +
Шифр НБУВ: РА325092

Рубрики:

      
20.

Стєклєньова 
Рівень екпсресії та мікрогетерогенність альфа-кислого глікопротеїну при запаленні та онкотрансформації: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Наталя Іванівна Стєклєньова ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.6 + Р56-2
Шифр НБУВ: РА361566

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського