Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Р56-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Вінничук Ю.Д. 
Взаємодія аутологічних лімфоцитів з клітинами меланоми: реалізація протипухлинного ефекту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Ю.Д. Вінничук ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено процес взаємодії лімфоцитів і пухлинних клітин в динаміці росту меланоми B16 мишей та хворих на меланому шкіри, визначено роль експресії ядерного антигена проліферуючих клітин, CD25 і CD54 лімфоцитами і пухлинними клітинами у реалізації протипухлинної дії лімфоцитів, розглянуто можливість корекції даної взаємодії мієлопептидом-2. Визначено, що ЛПК хворих на меланому і лімфоцити лімфатичних вузлів мишей з меланомою B16 посилюють свою протипухлинную дію під впливом мієлопептиду-2, що має здатність також безпосередньо пригнічувати ріст клітин меланоми B16 і клітин меланоми хворих в системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА329424

Рубрики:

      
2.

Рассоха І.В. 
Вплив кріоконсервованих продуктів ембріофетоплацетарного комплексу на процеси апоптозу при аутоімунних захворюваннях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Рассоха ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено, що за умов розвитку ад'ювантного артриту (АА) кріоконсервована та нативна суспензії плаценти ((КСП) і (НСП) знижують рівень експресії антиапоптичного білка Dcl-2 та підсилюють апоптоз імунокомпетентних клітин (ІКК). За результатами досліджень одержано дані щодо особливостей коригувальної активності КСП і НСП стосовно апоптичних і антиапоптичних процесів у ІКК. Установлено наявність більш виразного апоптоз-індукованого потенціалу у КП у порівнянні з НСП. З'ясовано, що у віддалені строки посттрансплантаційного періоду проапоптозна активність КСП знижувалась. Відзначено, що виявлена феноменологія прояву функціональної активності КСП детермінується зміною її клітинного складу після кріоконсервування, а саме, зниженням вмісту клітин Кащенко - Гофбауера. Уперше у порівняльному аспекті оцінено імунокоригувальний ефект КСП і НСП. Показано, що у динаміці розвитку АА застосування суспензії плаценти сприяє купіруванню у мишей-реципієнтів клінічних ознак артриту, стимулюванню гемопоезу та інгібуванню розвитку гіперплазії тимусу, селезінки та лімфатичних вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА337082

Рубрики:

      
3.

Федосова Н.І. 
Вплив тривалої дії малих доз іонізуючої радіації на протипухлинну резистентність організму: Автореф. дис... канд. біол. наук : 14.01.07 / Н.І. Федосова ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан імунної системи постійно перебуваючих у зоні відчуждення ЧАЕС експериментальних тварин (мишей, щурів), у строки, що передують індукції або перещипленню пухлин. Досліджено вплив тривалого комбінованого опромінення мишей-самців на імунологічні показники та припухлинну резистентність їх нащадків, які народилися та протягом життя утримувалися за умов безпідвищених радіаційних навантажень. Проаналізовано динаміку змін припухлинної резистентності, селекцію пухлинних клітин в організмі статевозрілих тварин залежно від тривалості опромінення в зоні відчуждення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА318727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Погрібний П.В. 
Дефенсини та регуляція активності рецептора епідермального фактора росту в пухлинних клітинах людини: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / П.В. Погрібний ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 31 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА329699

Рубрики:

      
5.

Гоголь С.В. 
Дослідження дії екзогенного церулоплазміну при хіміотерапії злоякісних новоутворень в експерименті та клініці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Гоголь ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі проведених експериментальних досліджень встановлено, що церулоплазмін (ЦП) сприяє протипухлинному впливу доксорубіцину та цисплатину, у разі використання лише ЦП зафіксовано зменшення маси карциноми Герена на 27 %. Доведено, що внаслідок використання ЦП під час хіміотерапії у тварин з прищепленими пухлинами відбувається стабілізація структурно-функціонального стану мембран гепатоцитів, еритроцитів і кардіоцитів, зниження вираженості інтоксикації, викликаної доксорубіцином і цисплатином. Виявлено гальмування процесу перекисного окиснення ліпідів, зумовлене ЦП, у печенці, серці та нирках із суттєвим зниженням вмісту малонованого діальдегіду. Висунуто гіпотезу про можливість впливу ЦП на підвищення ступеня антиоксидантного захисту за рахунок збільшення відновленого глутатіону в печінці на 19 %, зниження рівня токсичних метаболітів у крові та підвищення вмісту гемоглобіну в крові та еритроцитах хворих з рецидивами раку прямої кишки - відбувається стабілізація клітинних мембран. Встановлено, що завдяки ЦП знижується ступінь вираженості біохімічних ознак ендотоксикозу після проведення хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 + Р56-52
Шифр НБУВ: РА316941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Николюк 
Дослідження компонентів захисних систем печінки і крові щурів при опроміненні та канцерогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ігор Дмитрович Николюк ; Чернівецький держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА310813

Рубрики:

      
7.

Лісовський І.Л. 
Експресія генів дефенсинів в клітинах злоякісних пухлин людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / І.Л. Лісовський ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено конститутивну експресію генів дефенсинів у клітинах злоякісних пухлин людини різного гістогенезу. Визначено умови індукції експресії генів А431 та М-Hela, що походять з пухлин вульви та шийки матки відповідно. Досліджено закономірності експресії генів дефенсинів і рецептора ЕФР у зразках нормального та злоякісного трансформованого епітелію шийки матки та вульви людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА318008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Григор'єва О.В. 
Ендогенний протеоліз гістонів та вміст малонового диальдегіду в хроматині клітинних ядер печінки та карциноми Герена щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Григор'єва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ріст трансплантованої карциноми Герена у щурів відбувається на фоні зниження гістоноспецифічної активності в клітинах ядра печінки та пухлини і не призводить до зміни специфічності гідролізу окремих фракцій гістонів цих клітин. З'ясовано, що вміст малонового діальдегіду (МДА) в хроматині клітин печінки в процесі росту новоутворення зростає, а в хроматині пухлини не змінюється. Виявлено, що між вмістом МДА в хроматині клітин карциноми Герена та печінки щурів, а також інтенсивністю ендогеного ядерного протеолізу гістонів цих тканин існує зворотний зв'язок. У процесі росту пухлини спостережено активацію нейтральних і пригнічення активності кислих цитоплазматичних протеїназ печінки; у ході росту карценоми Герена активність нейтральних цитоплазматичних протеїназ ракових клітин не змінюється, а кислих - знижується. Простежено вплив модуляторів перекисного окиснення ліпідів (фітопрепарату з трав Буковини та кумаринового похідного урацилу) на біохімічні показники, які регулюють функціональний стан хроматину печінки та пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА316102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Куценок В.В. 
Ефективність фотодинамічної терапії пухлин з використанням 5-амінолевулінової кислоти (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Куценок ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальне вивчення протипухлинної та антиметастатичної ефективності, імунологічних, морфологічних та ангіогенезозалежних особливостей впливу на організм фотодинамічної терапії з застосуванням вітчизняного фотосенсибілізатора другого покоління - 5-амінолевулінової кислоти (5-АЛК). Показано, що у дослідах in vitro малігнізовані клітини виявляють високу чутливіть до фотодинамічного впливу у разі застосування як фотосенсибілізатора 5-АЛК. Встановлено, що чутливіть пухлинних клітин до фотодинамічного впливу за присутності 5-АЛК залежить від концентрації фотосенсибілізатора, часу інкубації, дози лазерного опромінення, а також від типу клітин. В експериментах щодо застосування фотодинамічної терапії (ФДТ) з 5-АЛК пухлин на лабораторних тваринах встановлено істотне гальмування росту первинних пухлин як за системного введення фотосенсибілізатора (внутрішньочеревному, пероральному), так і місцевому (внутрішньопухлинному та аплікаційному), а також значне пригнічення процесу метастазування у мишей з карциномою Льюїс. Показано, що метод ФДТ з використанням 5-АЛК значно гальмує процес васкуляризації легеневих метастазів у мишей з карциномою Льюїс та призводить до зниження у крові рівня фактора росту ендотеліальних клітин (VEGF). Представлено результати експериментального дослідження впливу ФДТ з застосуванням 5-АЛК на імунологічну реактивність тварин-пухлиноносіїв. Показано, що в першу чергу активуються локальні фактори неспецифічної резистентності, а з часом в імунну відповідь на ФДТ-АЛК залучаються реакції адаптивного імунітету. Доведено, що новий вітчизняний фотосенсибілізатор 5-АЛК має специфічну активність, подібну до офіцинального препарату на основі 5-АЛК ("Аласенсу"). Фотосенсибілізатор 5-АЛК рекомендовано для ФТД злоякісних новоутворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА339419

Рубрики:

      
10.

Співак С.І. 
Значення проліферативних, адгезивних, активаційних властивостей пухлинних клітин та лімфоцитів для їх взаємодії в динаміці злоякісного росту (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.І. Співак ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємодію імунокомпетентних та пухлинних клітин в динаміці злоякісного процесу в мишей з експериментальними пухлинами та в хворих на саркоми м'яких тканин. Одержано значення експресії маркерів активації, проліферації та адгезії на лімфоїдних та пухлинних клітинах для характеристики даної взаємодії. Встановлено, що виражена протипухлинна дія лімфоцитів різної локалізації мишей з перевивною МХ-рабдоміосаркомою поєднується з високим рівнем експресії молекул адгезії CD54, IgM та рецептора до інтерлейкіну-2 на лімфоцитах та CD54 на пухлинних клітинах, а у разі бластомогенезу, індукованого МХ, поєднується з експресією антигенів проліферації та рецепторів до інтерлейкіну-2 на лімфоцитах. Доведено, що виражена протипухлинна дія лімфоцитів хворих на саркоми м'яких тканин поєднується з експресією лімфоїдними клітинами рецептора інтерлейкіну-2, молекул адгезії CD11b та експресією пухлинними клітинами молекул адгезії CD54. Виявлено, що значний рівень експресії рецепторів до інтерлейкіна-2 та трансферину на пухлинних клітинах достовірно вище у випадках прогресуючого пухлинного процесу у порівнянні з незначним ростом пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА320996

Рубрики:

      
11.

Раєцька Я.Б. 
Молекулярні механізми внутрішньоклітинної передачі сигналу за умов злоякісного росту та променевої терапії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Я.Б. Раєцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження впливу локального рентгенівського опромінення на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і трансдукції сигналів за злоякісного росту у разі застосування препаратів, одержаних з кісточок винограду. Установлено, що введення щурам з прищепленою карциномою Герена антиоксидантів "ActiVin" та "Pycnogenol" призводить до зниження вмісту продуктів ПОЛ та підвищення активності антиоксидантних ферментів суперроксиддисмутази та каталази. Показано, що опромінення щурів на фоні пухлинного процесу призводить до порушень трансдукції сигналів у циклонуклеотидзалежному каскаді, що виявляється у зниженні вмісту цАМФ і збільшенні вмісту цГМФ на фоні зростання активності аденілатциклази та падіння активності гуанілатциклази. Відзначено, що комбінований вплив препарату "АММІВІТ" і радіотерапії нормалізує систему трансдукції сигналів, що була порушена за злоякісного росту. Зроблено висновок, що препарати рослинного походження "ActiVin", "Pycnogenol" та "АММІВІТ" з антиоксидантними властивостями мають протипроменеву та антистресову спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 + Р56-29
Шифр НБУВ: РА336954

Рубрики:

      
12.

Меньок Т.А. 
Обгрунтування використання препарату "Бластен" в якості засобу підтримувальної терапії та імунореабілітації онкологічних хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Т.А. Меньок ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано використання вітчизняного імуномодулятора мікробного походження - бластена як засобу підтримувальної терапії та імунореабілітації під час комплексного лікування онкологічних хворих. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що спектр ефектів бластена включає дозозалежний вплив на специфічні та неспецифічні реакції імунітету. Бластен ефективно запобігає розвитку пострадіаційної або хімічноіндукованої цитосупресії та підвищує терапевтичну ефективність циклофосфаміду у мишей з карциномою легенів Льюїс. Одним з механізмів впливу бластена на індуковану гемодепресію є активація продукції цитокінів "фізіологічного захисту" - фактор некрозу пухлин та інтерлейкін-1. Використання бластена в комплексному лікуванні пацієнток з II - IV стадіями раку молочної залози суттєво зменшує прояви гемотоксичності та загальної токсичної дії променевої та хіміотерапії, має виразний імунореабілітуючий вплив на організм хворих та покращує якість їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА313668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Якшібаєва Ю.Р. 
Роль ендогенних лектинів і вуглеводнів в агрегації, адгезії і міграції злоякісних клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Ю.Р. Якшібаєва ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше проаналізовано роль ендогенних лектинів і вуглеводів у процесах, що обумовлюють метастазування злоякісних клітин. Виявлено відмінності в експресії ендогенних лектинів на поверхні пухлинних клітин з різним метастатичним потенціалом. Досліджено вплив екзогенних вуглеводів на агрегацію, адгезію і міграцію клітин пухлин з різною здатністю до метастазування. В системі in vitro вперше доведено, що екзогенні вуглеводи здатні пригнічувати процеси, задіяні в метастазуванні. Встановлено, що ступінь пригнічення корелює з рівнем експресії ендогенних лектинів та суттєво залежить від присутності імуносупресорних клітин селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 +
Шифр НБУВ: РА329994

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Репницька О.П. 
Структурні особливості нуклеїнових кислот з опромінених та пухлинних тканин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.П. Репницька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням методів інфрачервоної (ІЧ) фур'є-спектроскопії поглинання та відбивання, SEIRA-спектроскопії та ультрафіолетової спектроскопії досліджено особливості структури нуклеїнових кислот, що виникають внаслідок дії іонізуючого опромінення, канцерогенних процесів та застосування протипухлинних препаратів. Запропоновано нову методику підсиленого металевою поверхнею ІЧ поглинання для реєстрації ІЧ-спектрів нуклеїнових кислот, доведено високу чутливість даного методу, а також правомірність його використання для спектроскопічних досліджень біологічних об'єктів. Виявлено, що у випадку дії слабких доз іонізуючого опромінення (1 - 50 сГр) виникають пошкодження вторинної структури, які полягають у перерозподілі сітки водневих зв'язків, розупорядкуванні в структурі, ослабленні зв'язків і появі потенційних місць розривів, тоді як вплив сильних доз опромінення призводить до розривів цукрово-фосфатного остову та можливої зміни конформації окремих ділянок ДНК. Показано спектроскопічні прояви відмінностей в структурі РНК з пухлинних тканин різного ступеня злоякісності, а також в структурі ДНК з чутливих і резистентних штамів пухлин. Грунтуючись на спектральних особливостях, сформульовано ознаки структурних пошкоджень нуклеїнових кислот з пухлинних тканин. Досліджено вплив протипухлинних препаратів на структуру ДНК з різних штамів пухлинних тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.33*716-638.2 + Р56-29
Шифр НБУВ: РА318548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського