Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р60-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Цепколенко В.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованого підходу до корекції інволюційно-дистрофічних змін шкіри: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / В.О. Цепколенко ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2006. — 33 с. — укp.

Розроблено класифікацію інволюційно-дистрофічних змін (ІДЗ) шкіри та виділено чотири основні типи - гіпоестрогенемічного, гіперпластичного, судинного й атопічного. Представлено новий напрямок корекції ІДЗ, що полягає у диференційованих підходах до призначення системних косметологічних і хірургічних дій, які базуються на встановленій патогенетичній ролі метаболічних, імунологічних і біохімічних порушень у жінок з різним станом шкіри. Уперше представлено особливості метаболізму шкіри. Розкрито патогенетичні механізми формування основних типів ІДЗ. Установлено особливості синтезу колагену, обміну протеогліканів, а також ліпідного обміну з різним типом ІДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-3 +
Шифр НБУВ: РА345089

Рубрики:

      
2.

Галникіна С.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування патології шкіри та слизових оболонок у жінок з постоваріоектомічним синдромом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / С.О. Галникіна ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 39 с. — укp.

На основі комплексного клініко-експериментального дослідження уточнено патоморфологічний механізм ураження шкіри за умов постваріоектомічного синдрому, визначено нові напрямки їх патогенетичної корекції шляхом застосування гормонозамісної та ензимотерапії. Уперше доведено ефективність використання препаратів "Естрожель", "Клімадинон" та "Вобензим" з метою корекції порушень метаболічних процесів за умов посткастраційного синдрому. Встановлено, що у тварин з даною патологією відбуваються дистрофічні зміни в клітинах епідермісу та структурних компонентах дерми, внаслідок яких виникають дерматичні захворювання. На підставі електронно-мікроскопічного дослідження шкіри встановлено наявність значних деструктивно-структурних уражень внутрішньоклітинних компонентів епітеліоцитів епідермісу та структур дерми у тварин з посткастраційним синдромом. З урахуванням електронно-мікроскопічної характеристики стану шкіри у жінок з постваріоектомічним синдромом визначено переважну кількість атрофічних змін над регенераторними процесами, що виявляється у вигляді порушення функціональних властивостей шкіри. Уперше комплексно досліджено активність ліпідної пероксидації та системи антиоксидантного захисту за умов посткастраційного синдрому. Встановлено прояви активації ліпопереокиснення та фазові зміни ферментної та неферментної ланок антиоксидантної системи. Експериментально вивчено ступінь ендогенної інтоксикації після хірургічного видалення матки з придатками. Виявлено зростання концентрації та порушення фракційного складу молекул середньої маси. На підставі вивчення особливостей клінічного перебігу та стану імунної системи виявлено, що у жінок з папіломавірусною інфекцією за наявності постваріоектомічного синдрому у разі застосування препаратів "Протефлазид" і "Колломак" зменшується надлишкове антигенне навантаження та імунодефіцитний стан, що є патогенетично значимим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-3 +
Шифр НБУВ: РА332274

Рубрики:

      
3.

Остапів Д.Д. 
Оксидно-відновні процеси в статевих клітинах бугаїв і корів, способи оцінювання якості та підвищення запліднюваності: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.13 / Д.Д. Остапів ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено роль окисно-відновних процесів у формуванні та забезпеченні фізіологічних показників якості та запліднювальної здатності сперміїв бугаїв in vivo та in vitro, дозрівнанні та заплідненні ооцитів і розвитку ембріонів корів in vitro. Експериментально досліджено процеси перебігу та регуляції окисно-відновних процесів під час дозрівання та капацитації сперміїв поза організмом, а ооцитов - у процесі дозрівання та після запліднення - росту ембріонів. Виявлено чинники, які характеризують співвідношення між окисненням та відновленням у статевих клітинах, встановлено маркери їх інтенсивності. Розроблено способи оцінювання якості статевих клітин бугаїв і корів, корекції інтенсивності окисно-відновних процесів у сперміях та ооцитах, підвищення запліднювальної здатності сперміїв, запліднення корів і телиць in vivo, ооцитів - in vitro. Розроблено й апробовано за виробничих умов "Спосіб захисту сперміїв бугаїв під час заморожування" та "Спосіб визначення кількості живих сперміїв в еякулятах бугаїв". Удосконалено методи оцінювання якості та запліднюючої здатності сперміїв за активністю ферментів дихального ланцюга - сукцинатдегідрогеназою та цитохромоксидазою. Розроблено СОУ 1.42-37-6171:2007 "Велика рогата худоба. Оцінювання якості еякуляту та запліднювальної здатності сперміїв бугаїв". Створено середовище для вирощування зигот корів ранніх стадій in vitro, підтверджено його високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + Р60-34 +
Шифр НБУВ: РА358492

Рубрики:

      
4.

Хрупало Г.В. 
Особливості психічних станів жінок дітородного віку при передчасній інволюції шкіри: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.В. Хрупало ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження психічного стану (ПС) жінок дітородного віку у разі передчасної інволюції шкіри (ПІШ) та порівняльне оцінювання його результатів з даними, одержаними під час обстеження жінок без косметичних дефектів. У жінок дітородного віку з ПІШ виявлено тривожне напруження, зміни іпохондричного характеру, астенію, неврастенію, депресію та субдепресію, обсесії, афективне мислення та психалгії. Визначено типи та рівень вираженості особистісних акцентуацій (найчастішим виявлено акцентуацію за демонстративно-збудливим, екзальтовано-застрягаючим, циклотимно-гіпертимно-дистимічним і тривожно-педантичним типами). Установлено основні варіанти конфліктів у ставленні жінок до ПІШ, до самих себе й оточення. Високі показники реагування виявлено за неврастенічним, тривожним, сенситивним, обсесивно-фобічним і егоцентричним типами. Визначено біологічний вік жінок дітородного віку з урахуванням суб'єктивної оцінки здоров'я. Доведено, що такий вік жінок з ПІШ є більшим, ніж календарний, що супроводжується зниженням функціональних можливостей організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Р60-3 + Р64-3 +
Шифр НБУВ: РА353464

Рубрики:

      
5.

Каменська І. С. 
Формування відтворювальної здатності у бугаїв-плідників голштинської породи чорно-рябої та червоно-рябої масті: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / І. С. Каменська ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено за умов Середнього Придніпров'я комплексні дослідження вікової динаміки живої маси, екстер'єрно-конституційних особливостей, кількісних та якісних показників спермопродукції, морфологічних і біохімічних показників крові бугаїв-плідників голштинської породи чорно- та червоно-рябої масті. Проведено цитогенетичну експертизу плідників, досліджено активність ферментів сперми й їх зв'язок з показниками спермопродукції. Вивчено вплив зміни структури хромосом в клітинах крові на відтворювальну здатність тварин, їх живу масу, середньодобові прирости й активність ферментів сперми. Досліджено вплив лінійної належності бугаїв на живу масу, проміри статей тіла, кількісні й якісні показники спермопродукції, морфологічні та біохімічні показники крові. Встановлено зв'язки між кількісними й якісними показниками сперми, а також між цими показниками та віком, живою масою, промірами статей тіла, біохімічними та морфологічними показниками крові, вплив пори року на відтворювальну здатність бугаїв-плідників. Вивчено тривалість життя та продуктивного використання бугаїв і причини їх вибуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-37
Шифр НБУВ: РА382370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського