Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (380)Книжкові видання та компакт-диски (144)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р601.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Курченко А.І. 
Атопічний дерматит: характеристика змін системного та локального імунітету: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / А.І. Курченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів зіставлення імунологічних показників периферичної крові та запаленої шкіри у 160-ти хворих на різні форми атопічного дерматиту (АД) з'ясовано, що для гострого періоду IgE-незалежної форми АД на відміну від IgE-залежної форми був характерний малий ступінь активації імунітету на системному рівні. На локальному рівні, в ураженій шкірі відмінності між формами АД виявилися у зменшенні вмісту в запальних інфільтратах IgE-незалежного АД CD80+, CD86, HLA-DR+ і CD25+ клітин. З'ясовано, що виділені лімфоцити запаленої шкіри хворих на IgE-залежну форму АД за умов in vitro здійснювали прояв значно більшого рівня проліферативної активності у відповідь на дію стафілококового токсину-1. Під час дослідження антигістамінних препаратів з'ясовано, що ефект препарату "Цитиризин" виявився у стимуляції продукції клітинами периферичної крові хворих IgE-залежним АД IFN-gamma та IL-10, а також у зниженні запальної реакції, взаємопов'язаної зі зменшенням в епідермісі кількості кератиноцитів, що експресують міжклітинну молекулу адгезії-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-2 +
Шифр НБУВ: РА355064

Рубрики:

      
2.

Пуришкіна О.Д. 
Вивчення змін показників тезиграфії сироватки крові у хворих на екзему в динаміці комплексного лікування екземи із застосуванням мікрохвильової резонансної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Д. Пуришкіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведене комплексне клініко-лабораторне обстеження 120 хворих на справжню й мікробну екзему із застосуванням тезиграфічного, газохроматографічного визначення ліпідів й імунологічного методів. Показано, що у хворих на екзему спостерігається виражене порушення показників тезиграфії сироватки крові, наявність імунодефіцитного стану з підвищенням рівня ЦІК, а також зміни жирнокислотного спектра сироватки і плазми крові. Виявлені кореляційні зв'язки, переважно середньої сили, між дослідженими показниками. Результати проведених досліджень переконують, що тезиграфічний метод може бути застосованим у якості допоміжного діагностичного тесту при екземі, а також як прогностичного - в динаміці терапії дерматозу. Розроблений новий комплексний метод лікування екземи із застосуванням МРТ і місцевого крему "Дермазин", який вміщує сульфадиазин срібла, що суттєво підвищує ефективність лікування і подовжує строки ремісії дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-451

Рубрики:

      
3.

Денисенко О.І. 
Вплив ритмічної діяльності щитоподібної залози на стан оксидантної та антиоксидантної систем крові у хворих на алергодерматози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Денисенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування та профілактики алергодерматозів шляхом застосування нових хронобіологічно детермінованих і диференційованих методів антиоксидантної та комбінантної лазерної терапії на підставі вивчення у пацієнтів з біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду параметрів циркадіанних ритмів функції щитовидної залози та її впливу на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз. Робота базується на аналізі результатів обстеження та лікування 328-ми хворих на алергодерматози (екзему, дерматит контактний алергійний, атонічний дерматит, нейродерміт) віком від 16-ти до 76-ти років - мешканців Чернівецької області (Північної Буковини) - біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду. Уставлено, що факторами ризику розвитку алергодематозів за умов природнього йододефіциту є еутиреоїдний синдром зниженого трийодтироніну і стан субклінічного гіпотиреозу. У період загострення алергодерматозів виявлено зміни циркадіанних ритмів гіпофізарно-тиреоїдної системи, а також дисбаланс і десинхроноз показників оксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Установлено наявність кореляційних взаємозв'язків між циркадіанними ритмами тиреоїдних гормонів і показниками оксидантної та антиоксидантної систем крові, що доводить регулювальний вплив ритмічної діяльності щитовидної залози на стан оксидантно-антиоксидантного гомеостазу пацієнтів. Розроблено й апробовано диференційовані методи лікування алергодерматозів, які базуються на хронодетермінованому (у другій половині дня) застосуванні антиоксидантних засобів (гранул кверцетину, Три-Ві Плюс, аєвіту, аскорбінової кислоти) та комбінованої лазерної терапії (черезшкірне лазерне опромінення крові, диференціальної зовнішньої лазерної терапії), які зумовлюють нормалізувальний і синхронізувальний вплив на стан оксидантно-антиоксидатного гомеостазу і параметри циркадіанних ритмів тиреоїдних гормонів, а також скрочують терміни лікування пацієнтів, подовжують тривалість ремісії та зменшують частоту рецидивів алергійних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА351017

Рубрики:

      
4.

Біловол А.М. 
Діагностика стану компенсаторних систем та їх патогенетична корекція препаратом "Амізон" у лікуванні хворих на екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.М. Біловол ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Вивчено частоту та характер компенсаторних реакцій (КР) антиоксидантно/оксидантної системи та системи імунного захисту, що дало змогу удосконалити діагностику та обгрунтувати корекцію стану цих компенсаторних систем (ВС). Визначено систему кореляційних взаємозв'язків між поширенням екземи та віко-статевими й еколого-етіологічними факторами. Запропоновано способи прогнозування поширення екземи. За умов дослідження стан КС розглянуто у їх цілісному взаємозв'язку та доведено, що КР досліджених КС тотожні й формуються у визначеній послідовності: компенсація - дисбаланс - декомпенсація. Обгрунтовано класифікацію клінічних варіантів КР. Розвинуто методологію оцінки ефективності лікування даних хворих. Доведено, що клінічна ефективність препарату "Амізон" визначається особливістю мішеней модуляції впливу, власним імуномодулювальним ефектом та зростанням функціональної впорядкованості компенсаторних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-52 +
Шифр НБУВ: РА338483

Рубрики:

      
5.

Шкільна М. І. 
Клініко-патогенетичні особливості деяких форм кропив'янки та дерматитів алергічного генезу на тлі лямбліозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / М. І. Шкільна ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вирішення актуальної наукової задачі - підвищення ефективності комплексної терапії хворих на кропив'янку, алергічні контактні дерматити на тлі лямбліозу на підставі вивчення клініко-патогенетичних особливостей їх перебігу, вдосконалення діагностики супутнього паразитозу. Встановлено обтяжливий вплив лямбліозу на клінічний перебіг кропив'янки й алергічних контактних дерматитів. Розроблено експрес-метод виявлення лямблій у зіскрібку зі слизової оболонки язика хворих. Доведено негативний вплив лямбліозу на клітинну ланку імунітету даних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.37-3 + Р601.111.3-3 + Р517.56-3
Шифр НБУВ: РА373446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Калашнікова В.С. 
Комплексна корекція біоритмологічних порушень гормонів адаптації, інтерлейкінів у хворих на хронічну екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.С. Калашнікова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено патогенез та досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну екзему (ХрЕ). У пацієнтів з ХрЕ на підставі вивчення добових біоритмів кортизолу й інсуліну встановлено два типи реакції організму на хворобу, що мала прояв у більшості хворих підвищенням у крові рівня кортизолу вранці, у частини пацієнтів - зменшенням вмісту гормону протягом доби. Варіанти змін кортизолу й інсуліну характеризують рівний ступінь тяжкості дії стресорного фактора, який спричиняє загострення хвороби. У хворих на ХрЕ встановлено зміщення акрофази гормонів, збільшення або зменшення мезора й амплітуд коливань. За умов використання даларгіну чи мелатоніну та гропригозину підвищується ефективність терапії, що дозволило одержати позитивні результати у 92,8 % хворих, скоротити строки лікування в 1,6 разів, зменшити кількість рецидивів у 3,0 рази, нормалізувати біоритми гормонів, а також стан адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349637

Рубрики:

      
7.

Паращук Б.М. 
Комплексна терапія хворих на екзему з урахуванням стану пероксидного окиснення ліпідів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Б.М. Паращук ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено характер змін імунного гомеостазу, процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ) у хворих на екзему. Проведено порівняльне вивчення біохімічних та імунологічних показників у хворих з істинною та мікробною екземою. Встановлено, що ступінь вираженості активації процесів ПОЛ у хворих з істинною екземою є дещо вищим у порівнянні з мікробною. Вперше експериментально доведено вплив антиоксидантних препаратів на корекцію порушень ПОЛ у щурів. Обгрунтовано доцільність включення у комплексне лікування хворих на екзему лікарських засобів з антиоксидантними властивостями. Розроблено етапний метод комплексного лікування хворих на істинну та мікробну екзему з застосуванням антиоксидантних засобів (реамберину та тіотриазоліну). Вперше встановлено показники ПОЛ та антиоксидантної активності у разі застосування даних препаратів, проведено їх порівняльне дослідження. Доведено доцільність обстеження антиоксидантної активності організму та ПОЛ у хворих на екзему. Експериментально підтверджено ефективність застосування запропонованого комплексного методу лікування хворих на екзему з використанням препаратів реамберину та тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА370005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Турчіна І.П. 
Комплексна терапія хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.П. Турчіна ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості перикисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та їх взаємозв'язок з порушеннями гемодинаміки, мікроциркуляції та оксигенації шкіри у хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок. Розроблено методику та диференційовані показання щодо комплексної патогенетичної терапії хворих на екзему та нейродерміт з локалізацією патологічного процесу на шкірі нижніх кінцівок з використанням антиоксидантів та препаратів для корекції гемодинаміки. Враховуючи клінічні особливості дерматозів, вивчено терапевтичний вплив запропонованих коригувальних препаратів на стан ПОЛ та регіональної гемодинаміки, мікроциркуляції та оксигенації шкіри. Надано клініко-лабораторну оцінку комплексної диференційованої терапії хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок з подальшою їх реабілітацією та диспансеризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 + Р601.32-5
Шифр НБУВ: РА331087

Рубрики:

      
9.

Пащенко В.М. 
Комплексна терапія хворих на екзему, спричинену варикозним симптомокомплексом, з урахуванням особливостей гемодинаміки та гормонального гомеостазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.М. Пащенко ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи патогенетичної терапії хворих на екзему, спричинену варикозним симптомокомплексом (ВС), на підставі даних, одержаних у процесі вивчення особливостей венозної гемодинаміки нижніх кінцівок, гемоциркуляції та гормонального гомеостазу. Відзначено, що дані, одержані в результаті досліджень стану гемомікроциркуляторного русла у хворих на екзему, зумовлену ВС, дозволяють розвинути уявлення про патогенез захворювання. Установлено взаємозв'язок гемоциркуляторних порушень зі станом гормонального гомеостазу організму. Досліджено особливості перебігу перименопаузального періоду в жінок, хворих на екзему, зумовлену ВС. Показано роль порушень гормонального гомеостазу у перебігу захворювання. Розроблено оригінальний метод комплексного патогенетичного лікування хворих на екзему, спричинену ВС, з застосуванням вазотропної та гормонокоригувальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА356421

Рубрики:

      
10.

Євдошенко К.І. 
Комплексне лікування алергодерматозів у робітниць швейного виробництва з урахуванням порушень мікроциркуляції шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.І. Євдошенко ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність лікування алергодермазотів (АД) у робітниць швейного виробництва з урахуванням порушень мікроциркуляції (МЦ). Вивчено особливості МЦ верхніх кінцівок, у робітниць швейного виробництва з АД вивчено рівень молекули міжклітинної адгезії ІСАМ-1. Обгрунтовано застосування препаратів судинної дії в комплексному лікуванні АД. Доведено застосування пентоксифіліну (Трентал) і для корекції порушень ендотеліальної функції - призначення Кораогіну (L-аргінін, інозин). Проаналізовано, що використання розробленої методики дозволило скоротити в 1,4 раза тривалість лікування АД хворих та продовжити тривалість ремісії на 2 місяці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 + Р124.517.2-4 +
Шифр НБУВ: РА365974

Рубрики:

      
11.

Іванюшко-Назарко Н.В. 
Комплексне лікування важких токсико-алергічних дерматозів з урахуванням стану гомеостазу, амінокислотного спектра та системи оксиду азоту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.В. Іванюшко-Назарко ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на токсико-алергічні дерматози (ТАД) з використанням препаратів метаболічної дії з урахуванням біохімічних показників гомеостазу, амінокислотного спектра та системи оксиду азоту (NO). На підставі даних, одержаних завдяки вивченню спектра всіх замінних і незамінних амінокислот установлено роль метаболічного компонента у патогенезі ТАД - дисаміноацидемії у разі медикаментозної алергії за типом багатоформної ексудативної еристеми (БЕ), гіпоаміноацидемії за умов синдрому Стівенса - Джонсона (ССД), гіпо- та гіпераміноацидемії за токсичного епідермального некролізу (ТЕН). Виявлено інтенсифікацію окиснювального метаболізму L-аргініну у вигляді порушення функціонування ситеми NO, що призводить до гіперпродукції NO і може перетворюватися з ланки адаптації (у випадку медикаментозної алергії за типом БЕЕ) в ланку пошкодження (за умов ССД і ТЕН). Розроблено метод терапії з використанням антиоксидантних засобів (Три-Ві плюс), амінокислотних сумішей (октаміну плюс, інфезолу 40), волемічного стабілізатора (рефортану) і коректора метаболічного ацидозу (4 %-го гідрокарбонату натрію). Запропонований метод лікування уможливлює швидке клінічне одужання в 94,4 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3 + Р601.29 +
Шифр НБУВ: РА359644

Рубрики:

      
12.

Александрук О.Д. 
Комплексне лікування мікробної екземи із використанням мікрохвильової резонансної терапії та спіруліни: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Д. Александрук ; Укр. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню вивчення порушень клітинної та гуморальної ланок імунологічної реактивності, стану аутомікрофлори шкіри у хворих на мікробну екзему, а також динаміки показників під впливом традиційного комплексного лікування. Доведено доцільність застосування в комплексі лікування хворих на мікробну екзему мікрохвильової резонансної терапії, спіруліни та їх поєднання, що сприяє покращанню ефективності лікування, скороченню його термінів, нормалізації показників імунітету та аутомікрофлори шкіри в більш ранні терміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5

Рубрики:

      
13.

Качук Ю.В. 
Комплексне лікування хворих на атопічний дерматит з урахуванням механізмів регуляції синтезу оксиду азоту, стану антиоксидантного захисту і макроелементів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ю.В. Качук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Уперше у хворих на атопічний дерматит (АД) у стадії загострення вивчено інтенсивність функціонування окисного та неокисного шляхів метаболізму L-аргініну у крові. Установлено активацію аргіназного шляху обміну. Виявлено пригнічення антиоксидантної системи на підставі зниження активності супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази в еритроцитах. Показано, що дерматоз у більшості хворих супроводжується дисбалансом макроелементів (зниженням вмісту Mg сироватки й еритроцитів, тенденцію чи збільшення рівня Ca еритроцитів, підвищення співвідношення Ca/Mg еритроцитів). Розроблено комплексний метод терапії пацієнтів препаратами метаболічної дії "Глутаргін", "Три-ві плюс", "Магнерот", застосування якого дозволяє одержати позитивні результати у 92,6 % хворих, скоротити термін лікування у 1,5 раза, зменшити кількість рецидивів у 2,2 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354099

Рубрики:

      
14.

Туркевич О.Ю. 
Лікування дерматиту та екземи у робітників хімічної промисловості з урахуванням фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Ю. Туркевич ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль порушення фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу в патогенезі дерматиту й екземи. Запропоновано алгоритми дослідження фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу у хворих на дерматит та екзему. Встановлено, що ступінь порушень відповідних показників фізіологічного стану шкіри та гуморального імунітету у хворих на дерматит та екзему можна використовувати як додатковий діагностичний критерій, який необхідно враховувати під час розробки тактики комплексної патогенетичної терапії, спрямованої на корекцію даних показників. Запропоновано удосконалений, патогенетичний комплексний метод лікування екземи, який передбачає паралельно з проведенням базової комплексної терапії призначнення хворим сучасного вітчизняного імунотропного препарату "Флуренізил". Доведено, що використання нового методу терапії дозволяє коригувати деякі порушення в організмі хворих на дерматит та екзему, а також сприяє прискоренню лікування та досягнення позитивного результату, зменшенню часу лікування на 20 - 30 % та подовженню строку ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354476

Рубрики:

      
15.

Розумій Н.М. 
Особливості офтальмологічної діагностики та лікування ураження органа зору у хворих на атопічний дерматит: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н.М. Розумій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено імунологічні показники у хворих на атопічний дерматит (АД) з ураженням органа зору. Запропоновано підхід до оцінки прогнозування перебігу захворювання, який полягає у застосуванні рівня імунологічних показників як маркерів тяжкості патологічного процесу в органі зору. Вперше досліджено аберометричні особливості у хворих на АД. Зазначено, що збільшення аберацій вищого порядку свідчить про передчасні інволюційні зміни у кришталиках людей віком до 35-ти років, хворих на АД. Уперше встановлено, що застосування у комплексній терапії препаратів імунофан, етеросгель і сістейн підвищує ефективність лікування АД і сприяє покращанню стану органа зору у таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р67-5 + Р601.3 +
Шифр НБУВ: РА366889

Рубрики:

      
16.

Бакалець О.В. 
Особливості перебігу алергічних дерматозів на тлі цитомегаловірусної інфекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / О.В. Бакалець ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність проведення діагностичних досліджень щодо реактивації цитомегаловірсної інфекції у хворих на алергічні дерматози шляхом визначення специфічних імуноглоблінів і ДНК цитомегаловірусу. Вивчено стан імунної системи й особливості реалізацї алергічної реакції у хворих на алергодерматози залежно від тяжкості та тривалості захворювання, наявності цитомегаловірусної інфекції та використання глюкокортикоїдної терапії. Встановлено, що інтенсивність ендогенної інтоксикації, процесів деструкції колагенових волокон, утворення кріоглобулінів залежать від активності супутнього вірусного процесу та клінічного перебігу алергодерматозу. Виявлено, що використання ацикловіру та гропринозину в комплексі з протиалергічними засобами сприяє стійкій ремісії у 62 - 63 % хворих на алергодерматози із цитомегаловірусною інфекцією, а також нормалізації показників імунної системи, зменшенню ендогенної інтоксикації, кріоглобулінемії, кількості оксипроліну та маркерів реактивації цитомегаловірусної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-3 + Р514.37 +
Шифр НБУВ: РА363077

Рубрики:

      
17.

Мацідонська І.В. 
Особливості поширеності, діагностики, клінічного перебігу алергічного контактного дерматиту, спричиненого косметичними засобами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.В. Мацідонська ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу, стану сенсибілізації, супутньої патології, а також метод корекції вивлених порушень у хворих на алергічний контактний дерматит (АКД). Описано клінічну картину, яка характеризувалась поліморфізмом і залежала від виду косметичного алергену, індивідуальної реактивності організму, гостроти процесу, патологічний процес локалізувався в періорбітальній, періоральній, коловушній ділянках у 77 % випадків. Відзначено найбільшу сенсибілізацію до консервантів - суміші парабенів (25 %) та формальдегіду (17 %), а також парфумерних додатків (23 %) за результатами епікутанного тестування. Доведено, у 51 % хворих на АКД, знизився загальний рівень Т-лімфоцитів, порушився фенотипной профіль Т-клітин, підвищився рівень B-лімфоцитів, а також дисімуноглобулінемії, в якій дефіцит IgA та IgG асоційований зі значним підвищенням вмісту IgE, у 30 % хворих - під час патології гастродуоденальної системи. Висвітлено позитивні результати у 96,3 % хворих, зокрема, зменшилась кількість рецидивів в 2,5 рази на основі алгоритму діагностики та лікування з диференційованим призначенням імунокоректорів Ербісола та Ехінацеї композитум С, сорбента Ентеросгель та пробіотика Біфіформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-3 +
Шифр НБУВ: РА341686

Рубрики:

      
18.

Бочарова О.А. 
Порушення системи ейкозаноїдів у хворих на нейродерміт, їх роль в патогенезі клінічних проявів, вибір тактики лікувально-профілактичних заходів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.А. Бочарова ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методів лікування нейродерміту. Встановлено кореляцію між тяжкістю патологічного процесу, клінічною ефективністю лікування і ступенем порушень в системах ейкозаноїдів та вторинних посередників. Розроблено та впроваджено у практику новий метод комплексного лікування хворих на нейродерміт з використанням антиейкозаноїдів. Ефективність методів терапії оцінювалась по ступеню регресу клінічної картини дерматозу, динаміці показників вище зазначених систем. Досягнуто скорочення тривалості лікування, подовження тривалості ремісії, скорочення числа та ступеня виразності рецидивів у хворих на нейродерміт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-3

Рубрики:

      
19.

Савко Н.В. 
Препарати рослинного походження у комплексному лікуванні хворих на хронічний нейродерміт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.В. Савко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Удосконалено терапію хворих на хронічний нейродерміт, визначено шляхи профілактичних заходів. З використанням методів комплексного лікування хворих на нейродерміт проаналізовано можливі причини виникнення даної хвороби. За результатами експерименту з гвінейськими кролями та щурами доведено, що рослинний препарат "Катамас", який містить каротино-токоферолову олію, не виявляє властивостей облігатного подразника, не чинить алергічної, токсичної дії, має протимікробну, протизапальну, епітелізовану дії. Розроблено рослинний препарат "Біотритом" - екстракт з проростків і зеленої маси пшениці для залучення у комплексну терапію даних хворих разом з вітаміном С за допомогою методу електрофорезу з вогнищевим дозованим вакуумом і параверальним ультразвуковим впливом. Вивчено функціональний стан периферичних нервових закінчень у шкірному покриві до та після лікування, а також показники тургору та стійкості стінок капілярів, температури, температурної та больової чутливості та опору шкіри постійному електричному струму, завершеного та незавершенного фагоцитозу. Проаналізовано показники клітинного та гуморального імунітету, досліджено їх роль у виникненні та розвитку нейродерміту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-52
Шифр НБУВ: РА319044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чорна Н.А. 
Розробка складу та технології гомеопатичної мазі для застосування в дерматології: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.А. Чорна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію виготовлення нового гомеопатичного препарату у формі мазі, який містить матричні настойки отрути бджолиної та прополісу, а також олію горіха волоського. Носієм даного засобу обрано дифільну основу (вазелін : ланолін безводний у співвідношенні 8:2). Із використанням фармактотехнологічних, біологічних, фізичних і фізико-хімічних методів досліджень об'єктивно оцінено якісні та кількісні характеристики препарату на підставі експериментально одержаних і статистично оброблених результатів. Обгрунтовано умови зберігання та термін придатності гомеопатинчої мазі під умовною назвою "Апі-дерма" для лікування алергічних контактних дерматитів. В експерименті на лабораторних тваринах доведено біологічну активність гомеопатичної мазі комбінованої дії. Обгрунтовано методики якісного та кількісного визначення діючих речовин у препараті. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації та промислового технологічного регламенту на лікарський засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-52 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА368064

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського