Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Р601.3-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Денисенко О.І. 
Вплив ритмічної діяльності щитоподібної залози на стан оксидантної та антиоксидантної систем крові у хворих на алергодерматози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Денисенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування та профілактики алергодерматозів шляхом застосування нових хронобіологічно детермінованих і диференційованих методів антиоксидантної та комбінантної лазерної терапії на підставі вивчення у пацієнтів з біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду параметрів циркадіанних ритмів функції щитовидної залози та її впливу на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз. Робота базується на аналізі результатів обстеження та лікування 328-ми хворих на алергодерматози (екзему, дерматит контактний алергійний, атонічний дерматит, нейродерміт) віком від 16-ти до 76-ти років - мешканців Чернівецької області (Північної Буковини) - біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду. Уставлено, що факторами ризику розвитку алергодематозів за умов природнього йододефіциту є еутиреоїдний синдром зниженого трийодтироніну і стан субклінічного гіпотиреозу. У період загострення алергодерматозів виявлено зміни циркадіанних ритмів гіпофізарно-тиреоїдної системи, а також дисбаланс і десинхроноз показників оксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Установлено наявність кореляційних взаємозв'язків між циркадіанними ритмами тиреоїдних гормонів і показниками оксидантної та антиоксидантної систем крові, що доводить регулювальний вплив ритмічної діяльності щитовидної залози на стан оксидантно-антиоксидантного гомеостазу пацієнтів. Розроблено й апробовано диференційовані методи лікування алергодерматозів, які базуються на хронодетермінованому (у другій половині дня) застосуванні антиоксидантних засобів (гранул кверцетину, Три-Ві Плюс, аєвіту, аскорбінової кислоти) та комбінованої лазерної терапії (черезшкірне лазерне опромінення крові, диференціальної зовнішньої лазерної терапії), які зумовлюють нормалізувальний і синхронізувальний вплив на стан оксидантно-антиоксидатного гомеостазу і параметри циркадіанних ритмів тиреоїдних гормонів, а також скрочують терміни лікування пацієнтів, подовжують тривалість ремісії та зменшують частоту рецидивів алергійних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА351017

Рубрики:

      
2.

Євдошенко К.І. 
Комплексне лікування алергодерматозів у робітниць швейного виробництва з урахуванням порушень мікроциркуляції шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.І. Євдошенко ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність лікування алергодермазотів (АД) у робітниць швейного виробництва з урахуванням порушень мікроциркуляції (МЦ). Вивчено особливості МЦ верхніх кінцівок, у робітниць швейного виробництва з АД вивчено рівень молекули міжклітинної адгезії ІСАМ-1. Обгрунтовано застосування препаратів судинної дії в комплексному лікуванні АД. Доведено застосування пентоксифіліну (Трентал) і для корекції порушень ендотеліальної функції - призначення Кораогіну (L-аргінін, інозин). Проаналізовано, що використання розробленої методики дозволило скоротити в 1,4 раза тривалість лікування АД хворих та продовжити тривалість ремісії на 2 місяці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 + Р124.517.2-4 +
Шифр НБУВ: РА365974

Рубрики:

      
3.

Качук Ю.В. 
Комплексне лікування хворих на атопічний дерматит з урахуванням механізмів регуляції синтезу оксиду азоту, стану антиоксидантного захисту і макроелементів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ю.В. Качук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Уперше у хворих на атопічний дерматит (АД) у стадії загострення вивчено інтенсивність функціонування окисного та неокисного шляхів метаболізму L-аргініну у крові. Установлено активацію аргіназного шляху обміну. Виявлено пригнічення антиоксидантної системи на підставі зниження активності супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази в еритроцитах. Показано, що дерматоз у більшості хворих супроводжується дисбалансом макроелементів (зниженням вмісту Mg сироватки й еритроцитів, тенденцію чи збільшення рівня Ca еритроцитів, підвищення співвідношення Ca/Mg еритроцитів). Розроблено комплексний метод терапії пацієнтів препаратами метаболічної дії "Глутаргін", "Три-ві плюс", "Магнерот", застосування якого дозволяє одержати позитивні результати у 92,6 % хворих, скоротити термін лікування у 1,5 раза, зменшити кількість рецидивів у 2,2 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354099

Рубрики:
  

      
4.

Туркевич О.Ю. 
Лікування дерматиту та екземи у робітників хімічної промисловості з урахуванням фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Ю. Туркевич ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль порушення фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу в патогенезі дерматиту й екземи. Запропоновано алгоритми дослідження фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу у хворих на дерматит та екзему. Встановлено, що ступінь порушень відповідних показників фізіологічного стану шкіри та гуморального імунітету у хворих на дерматит та екзему можна використовувати як додатковий діагностичний критерій, який необхідно враховувати під час розробки тактики комплексної патогенетичної терапії, спрямованої на корекцію даних показників. Запропоновано удосконалений, патогенетичний комплексний метод лікування екземи, який передбачає паралельно з проведенням базової комплексної терапії призначнення хворим сучасного вітчизняного імунотропного препарату "Флуренізил". Доведено, що використання нового методу терапії дозволяє коригувати деякі порушення в організмі хворих на дерматит та екзему, а також сприяє прискоренню лікування та досягнення позитивного результату, зменшенню часу лікування на 20 - 30 % та подовженню строку ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354476

Рубрики:

      
5.

Чорна Н.А. 
Розробка складу та технології гомеопатичної мазі для застосування в дерматології: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.А. Чорна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію виготовлення нового гомеопатичного препарату у формі мазі, який містить матричні настойки отрути бджолиної та прополісу, а також олію горіха волоського. Носієм даного засобу обрано дифільну основу (вазелін : ланолін безводний у співвідношенні 8:2). Із використанням фармактотехнологічних, біологічних, фізичних і фізико-хімічних методів досліджень об'єктивно оцінено якісні та кількісні характеристики препарату на підставі експериментально одержаних і статистично оброблених результатів. Обгрунтовано умови зберігання та термін придатності гомеопатинчої мазі під умовною назвою "Апі-дерма" для лікування алергічних контактних дерматитів. В експерименті на лабораторних тваринах доведено біологічну активність гомеопатичної мазі комбінованої дії. Обгрунтовано методики якісного та кількісного визначення діючих речовин у препараті. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації та промислового технологічного регламенту на лікарський засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-52 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА368064

Рубрики:

      
6.

Рибачук В.Д. 
Розробка складу та технології комбінованої мазі для лікування алергічних захворювань шкіри: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.Д. Рибачук ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням системного підходу проведено комплексні дослідження з метою створення мазі для лікування алергічних захворювань шкіри, основною діючою речовиною є кетотифену гідрофумарат. На підставі результатів фізико-хімічних, біофармацевтичних, мікробіологічних та біологічних досліджень розроблено оптимальний склад й обгрунтовано раціональну технологію мазі "Кетоцин", яка містить дану речовину, а також димексид (диметилсульфоксид), цинку оксид, кислоту борну як діючі речовини. Вивчено властивості мазі та стабільність її зберігання. В експерименті на лабораторних тваринах доведено специфічну активність мазі комбінованої дії. Розроблено технологію її виробництва, яку апробовано за промислових умов ВАТ "ХФЗ "Червона зірка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-52 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА354113

Рубрики:

      
7.

Куц Л.В. 
Функціональний стан цитокінової системи у хворих на атопічний дерматит, комплексне їх лікування з використанням цитокіномодулюючої хронотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.В. Куц ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод цитокіномодулюючої хронотерапії (місцевої: мазь "Кортонітол - Дарниця" тільки вранці, а вдень та ввечері - індометацинова; загальної: вранці фенкарол - 1 таблетка протягом 20-ти днів, ввечері - кетотифен перші 20 днів - по 2 таблетки, наступні 20 днів - по 1-й таблетці, наступні 30 днів - по 1/2 таблетки), який забезпечує клінічне одужання або значне поліпшення у 93,4 % пацієнтів, відсутність рецидивів або менший ступінь тяжкості їх проявів - у 86,7 %, відновлення до фізіологічного значення патологічно змінених показників цитокінової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-52 +
Шифр НБУВ: РА335548

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського