Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>U=Р601.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Пуришкіна О.Д. 
Вивчення змін показників тезиграфії сироватки крові у хворих на екзему в динаміці комплексного лікування екземи із застосуванням мікрохвильової резонансної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Д. Пуришкіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведене комплексне клініко-лабораторне обстеження 120 хворих на справжню й мікробну екзему із застосуванням тезиграфічного, газохроматографічного визначення ліпідів й імунологічного методів. Показано, що у хворих на екзему спостерігається виражене порушення показників тезиграфії сироватки крові, наявність імунодефіцитного стану з підвищенням рівня ЦІК, а також зміни жирнокислотного спектра сироватки і плазми крові. Виявлені кореляційні зв'язки, переважно середньої сили, між дослідженими показниками. Результати проведених досліджень переконують, що тезиграфічний метод може бути застосованим у якості допоміжного діагностичного тесту при екземі, а також як прогностичного - в динаміці терапії дерматозу. Розроблений новий комплексний метод лікування екземи із застосуванням МРТ і місцевого крему "Дермазин", який вміщує сульфадиазин срібла, що суттєво підвищує ефективність лікування і подовжує строки ремісії дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-451

Рубрики:

      
2.

Біловол А.М. 
Діагностика стану компенсаторних систем та їх патогенетична корекція препаратом "Амізон" у лікуванні хворих на екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.М. Біловол ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Вивчено частоту та характер компенсаторних реакцій (КР) антиоксидантно/оксидантної системи та системи імунного захисту, що дало змогу удосконалити діагностику та обгрунтувати корекцію стану цих компенсаторних систем (ВС). Визначено систему кореляційних взаємозв'язків між поширенням екземи та віко-статевими й еколого-етіологічними факторами. Запропоновано способи прогнозування поширення екземи. За умов дослідження стан КС розглянуто у їх цілісному взаємозв'язку та доведено, що КР досліджених КС тотожні й формуються у визначеній послідовності: компенсація - дисбаланс - декомпенсація. Обгрунтовано класифікацію клінічних варіантів КР. Розвинуто методологію оцінки ефективності лікування даних хворих. Доведено, що клінічна ефективність препарату "Амізон" визначається особливістю мішеней модуляції впливу, власним імуномодулювальним ефектом та зростанням функціональної впорядкованості компенсаторних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-52 +
Шифр НБУВ: РА338483

Рубрики:

      
3.

Калашнікова В.С. 
Комплексна корекція біоритмологічних порушень гормонів адаптації, інтерлейкінів у хворих на хронічну екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.С. Калашнікова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено патогенез та досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну екзему (ХрЕ). У пацієнтів з ХрЕ на підставі вивчення добових біоритмів кортизолу й інсуліну встановлено два типи реакції організму на хворобу, що мала прояв у більшості хворих підвищенням у крові рівня кортизолу вранці, у частини пацієнтів - зменшенням вмісту гормону протягом доби. Варіанти змін кортизолу й інсуліну характеризують рівний ступінь тяжкості дії стресорного фактора, який спричиняє загострення хвороби. У хворих на ХрЕ встановлено зміщення акрофази гормонів, збільшення або зменшення мезора й амплітуд коливань. За умов використання даларгіну чи мелатоніну та гропригозину підвищується ефективність терапії, що дозволило одержати позитивні результати у 92,8 % хворих, скоротити строки лікування в 1,6 разів, зменшити кількість рецидивів у 3,0 рази, нормалізувати біоритми гормонів, а також стан адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349637

Рубрики:

      
4.

Паращук Б.М. 
Комплексна терапія хворих на екзему з урахуванням стану пероксидного окиснення ліпідів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Б.М. Паращук ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено характер змін імунного гомеостазу, процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ) у хворих на екзему. Проведено порівняльне вивчення біохімічних та імунологічних показників у хворих з істинною та мікробною екземою. Встановлено, що ступінь вираженості активації процесів ПОЛ у хворих з істинною екземою є дещо вищим у порівнянні з мікробною. Вперше експериментально доведено вплив антиоксидантних препаратів на корекцію порушень ПОЛ у щурів. Обгрунтовано доцільність включення у комплексне лікування хворих на екзему лікарських засобів з антиоксидантними властивостями. Розроблено етапний метод комплексного лікування хворих на істинну та мікробну екзему з застосуванням антиоксидантних засобів (реамберину та тіотриазоліну). Вперше встановлено показники ПОЛ та антиоксидантної активності у разі застосування даних препаратів, проведено їх порівняльне дослідження. Доведено доцільність обстеження антиоксидантної активності організму та ПОЛ у хворих на екзему. Експериментально підтверджено ефективність застосування запропонованого комплексного методу лікування хворих на екзему з використанням препаратів реамберину та тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА370005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Турчіна І.П. 
Комплексна терапія хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.П. Турчіна ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості перикисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та їх взаємозв'язок з порушеннями гемодинаміки, мікроциркуляції та оксигенації шкіри у хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок. Розроблено методику та диференційовані показання щодо комплексної патогенетичної терапії хворих на екзему та нейродерміт з локалізацією патологічного процесу на шкірі нижніх кінцівок з використанням антиоксидантів та препаратів для корекції гемодинаміки. Враховуючи клінічні особливості дерматозів, вивчено терапевтичний вплив запропонованих коригувальних препаратів на стан ПОЛ та регіональної гемодинаміки, мікроциркуляції та оксигенації шкіри. Надано клініко-лабораторну оцінку комплексної диференційованої терапії хворих на екзему та нейродерміт з переважним ураженням шкіри нижніх кінцівок з подальшою їх реабілітацією та диспансеризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 + Р601.32-5
Шифр НБУВ: РА331087

Рубрики:

      
6.

Пащенко В.М. 
Комплексна терапія хворих на екзему, спричинену варикозним симптомокомплексом, з урахуванням особливостей гемодинаміки та гормонального гомеостазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.М. Пащенко ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи патогенетичної терапії хворих на екзему, спричинену варикозним симптомокомплексом (ВС), на підставі даних, одержаних у процесі вивчення особливостей венозної гемодинаміки нижніх кінцівок, гемоциркуляції та гормонального гомеостазу. Відзначено, що дані, одержані в результаті досліджень стану гемомікроциркуляторного русла у хворих на екзему, зумовлену ВС, дозволяють розвинути уявлення про патогенез захворювання. Установлено взаємозв'язок гемоциркуляторних порушень зі станом гормонального гомеостазу організму. Досліджено особливості перебігу перименопаузального періоду в жінок, хворих на екзему, зумовлену ВС. Показано роль порушень гормонального гомеостазу у перебігу захворювання. Розроблено оригінальний метод комплексного патогенетичного лікування хворих на екзему, спричинену ВС, з застосуванням вазотропної та гормонокоригувальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА356421

Рубрики:

      
7.

Александрук О.Д. 
Комплексне лікування мікробної екземи із використанням мікрохвильової резонансної терапії та спіруліни: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Д. Александрук ; Укр. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню вивчення порушень клітинної та гуморальної ланок імунологічної реактивності, стану аутомікрофлори шкіри у хворих на мікробну екзему, а також динаміки показників під впливом традиційного комплексного лікування. Доведено доцільність застосування в комплексі лікування хворих на мікробну екзему мікрохвильової резонансної терапії, спіруліни та їх поєднання, що сприяє покращанню ефективності лікування, скороченню його термінів, нормалізації показників імунітету та аутомікрофлори шкіри в більш ранні терміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5

Рубрики:

      
8.

Печенежська Л.О. 
Розробка складу, технології та дослідження комбінованої мазі для лікування екземи: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Л.О. Печенежська ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад і раціональну технологію мазі для лікування екземи. Вивчено фізико-хімічні, біофармацевтичні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, фармакологічну активність. За результатами проведених мікробіологічних досліджень встановлено, що комбінована мазь "Ротоксам" має високу протимікробну активність щодо тест-культур, які супроводжують екзему, це дає можливість використовувати її для лікування екземи, ускладненої вторинною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-52
Шифр НБУВ: РА313524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кіраван Захер 
Роль імунологічних і психоемоційних порушень при екземі та їх корекція в ході наступної комплексної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Кіраван Захер ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5
Шифр НБУВ: РА359930

Рубрики:

      
10.

Попова І.Б. 
Стан імунитету у хворих на мікробну екзему з мікогенною алергією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / І.Б. Попова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено стан імунітету у хворих на мікробну екзему з мікогенною алергією. За результатами дослідження виявлено зв'язок наявності хворих на хронічну мікробну екзему (ХМЕ) підвищеного рівня специфічного імуноглобуліну класу E (IgE), IgG4 до алергенів непатогенних і умовно-патогенних грибів: Mucor racemosus, Alternaria tenuis, Candida albicans, Penicillium notatum, Cladosporium herbarum, Aspergillus fumigatus на стан основних показників клітинного та гуморального імунітету. Досліджено рівень специфічного імуноглобуліну E до алергенів окремих грибів у хворих на ХМЕ. У більшості з обстежених хворих установлено підвищення рівня специфічного IgE до алергенів Penicillium notatum - 39 %, за цього середній рівень показників виявися збільшеним удвічі. У 58 % хворих з встановленим підвищеним рівнем специфічного IgE виявлено чутливість до двох і більше алергенів грибів. Одержано вірогідні дані, які свідчать за наявності в пацієнта сенсибілізації до Penicillium notatum чутливість до одного з інших алергенів грибів. Досліджено рівень специфічного IgG4 до алергенів окремих грибів у хворих на ХМЕ. Встановлено в 95,7 % з обстежених хворих підвищення рівня специфічного IgG4 до одного з досліджених алергенів. У 47 % хворих виявлено підвищений рівень специфічного IgG4 до алергенів Mucor racemosus. Досліджено імунну систему у хворих на ХМЕ з підвищеним рівнем специфічного IgE та специфічного IgG4. За цього встановлено, що рівень CD3+ та CD20+ клітин має тенденцію до зниження, показники IgA і IgM - до зниження. Під час проведення кластерного аналізу у більшої кількості випадків виявлено підвищений рівень IgE до одного чи більше алергенів грибів, пов'язаний з з показниками імунограми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.311-2 +
Шифр НБУВ: РА363623

Рубрики:

      
11.

Гладчук В.Є. 
Тактика лікування хворих на хронічну екзему з використанням квантово-енергетичної та гетеротренінгової терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.Є. Гладчук ; Держ. уст. "Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Удосконалено методи лікування хворих на хронічну екзему на підставі вивчення ролі регулювальних структур головного мозку та біогенних амінів (серотоніну, гістаміну). Розроблено метод комплексної квантово-енергетичної та гетеротренінгової терапії, який забезпечує відсутність рецидивів або менший ступінь тяжкості їх проявів у 90% хворих на хронічну екзему, відновлення до фізіологічних значень патологічно змінених показників біогенних амінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА363730

Рубрики:

      
12.

Безвершенко К.І. 
Удосконалення терапії екземи кистей як атипової форми атопічного дерматиту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.І. Безвершенко ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено питання підвищення ефективності лікування хворих на атопічний дерматит (АД) і екзему кистей як атипову форму атопічного дерматиту з урахуванням змін функціонального стану центральної нервової системи, мозкового кровообігу й імунного статусу хворих. У хворих на атопічний дерматит і екзему кистей як атипову форму АД виявлено зниження біоелектричної активності головного мозку, підвищення тонусу мозкових судин з явищами ангіоспазму, утруднення венозного відтоку. Виявлено пригнічення клітинної ланки імунітету, підвищення рівня IgE. Розроблено й обгрунтовано комплексну патогенетичну терапію хворих на атопічний дерматит з використанням препаратів ноотропіл і актовегін. Використано метод індивідуального підбору імуномодуляторів на підставі визначення тіол-дісульфідного співвідношення крові хворих на АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-2 + Р601.31-52 +
Шифр НБУВ: РА367914

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського