Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р620.424.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гончарова Я.А. 
Діагностика і лікування хворих на рецидивуючу неврогенну аміотрофію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Я.А. Гончарова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено нові діагностичні критерії хворих на рецидивуючу неврогенну аміотрофію. На підставі ретельного обстеження і лікування 60 хворих на рецидивуючу неврогенну аміотрофію різного віку й етіології уточнено клінічну картину, удосконалено діагностичні критерії за допомогою ЕМГ-дослідження неврогенної аміотрофії. Визначено характер неврогенних порушень у разі больових синдромів плечового сплетіння (мієлінопатія, аксонопатія, змішана форма) та імунологічних змін. Запропоновано диференційну терапію, яка містить в собі ацилизін, дексаметазон, метаболічні препарати (мілдронат, АТФ-лонг, L-карнітин) та імуномодулятори (спленін), статистично доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.0-43 + Р620.424.0-52
Шифр НБУВ: РА319475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зима А.М. 
Діагностика та ортопедичне лікування різних форм прогресуючої м'язової дистрофії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.М. Зима ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 21 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування хворих на прогресуючу м'язову дистрофію (ПМД) з ортопедичними проявами розроблено та впроваджено діагностичний алгоритм і спеціальну систему її лікування. Досліджено структурно-функціональний стан скелетних м'язів, особливості виникнення та перебігу ортопедичної патології, зроблено її систематизацію. Проаналізовано результати комплексного обстеження 91-го хворого на ПМД, проведеного з використанням клінічних, біохімічних, електроміографічних, статистчних методів дослідження. Встановлено, що деформація стоп діагностується за ПМД Дюшена, Ерба - Рота та Емері - Дрейфуса. За ПМД Дюшена діагностовано найбільше випадків еквінусної деформації стоп (37 %), еквіно-варусної (31 %), порожнистої падаючої стопи (6 %). У осіб, хворих на ПМД Ерба - Рота найбільш поширеними були такі деформації стопи: евінусна - у 36 % обстежених, еквіно-варусна - у 40 %. У пацієнтів з ПМД Емері - Дрейфуса встановлено найбільше випадків еквінусної деформації стоп (у 57 %). З'ясовано, що контрактури у хворих на ПМД є згинальні та симетричні, у більшості випадків формуються у великих суглобах, залежать від стадії захворювання та відзначаються схильністю до постійного прогресування; за ПМД Дюшена діагностуються переважно у плечових (9 %), кульшових (24 %) та колінних (37 %) сгулобах; Ерба - Рота - у кульшових (27 %) та колінних (27 %); Емері - Дрейфуса - у ліктьових (100 %), кульшових (43 %) та колінних (57 %); Ланлузі - Дежеріна - у плечових (100 %). На підставі результатів електроміографічного дослідження встановлено залежність між змінами показників потенціалів рухових одиниць і динамікою патологічного процесу у м'язах. Проведено біохімчне дослідження сироватки крові та м'язової тканини хворих на ПМД. Об'єктивно оцінено активність патологічного процесу та встановлено залежність між активністю ферментів енергетичного обміну у сироватці крові та м'язовій тканині та клініко-ортопедичними проявами ПМД. Виявлено, що дана залежність найбільш виражена у хворих з швидкопрогресуючими формами ПМД, найменше - з повільнопрогресуючими. Експериментально доведено, що впровадження розробленого діагностично-лікувального алгоритму та системи ортопедичного лікування хворих на ПМД сприяє досягненню позитивних результатів лікування у 73 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.0 +
Шифр НБУВ: РА357963

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського