Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Р620.426.3-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Буренок Ю.О. 
Клініко-нейрофізіологічне дослідження ефективності магнітолазерної терапії у комплексному патогенетичному лікуванні хвороби Паркінсона на різних етапах розвитку захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.О. Буренок ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання комплексного підходу щодо аналізу функціональної активності мозку у осіб з хворобою Паркінсона (ХП) зроблено клініко-нейрофізіологічну оцінку центральних механізмів регуляції рухової активності на різних стадіях розвитку захворювання. Вперше проведено порівняльне дослідження функціонального стану аферентних систем мозку у хворих на ХП за допомогою викликаних потенціалів та сенсомоторної реакції на різних етапах лікування, визначено їх діагностичне значення для встановлення стадійності перебігу захворювання з метою оцінки механізмів різної ефективності патогенетичної антипаркінсонічної терапії. Розроблено методичні засади застосування магнітолазерної терапії (МЛТ) у комплексному патогенетичному лікуванні ХП, визначено показники для призначення даного методу лікування та його ефективність на різних етапах фармакотерапії захворювання. Обгрунтовано доцільність застосування МЛТ за ХП у вигляді монотерапії та у комплексному патогенетичному курсі лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-542 +
Шифр НБУВ: РА336664

Рубрики:

      
2.

Карабань М.В. 
Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / М.В. Карабань ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено ефективність патогенетичної терапії у пацієнтів з хворобою Паркінсона (ХП), яка передбачає використання комплексного діагностичного підходу до оцінювання клінічного перебігу захворювання, враховує його вплив на результати лікування на різних стадіях розвитку та медико-санітарні фактори інвалідізації та базується на розробці алгоритму діагностики, лікування ХП та принципів етапної патологічної терапії. Побічні ефекти за умов багаторічної леволопа-терапії зумовлені стадією ХП, віком хворого, тривалістю хвороби та лікування. Коморбідні захворювання (цукровий діабет II типу, артеріальна гіпертензія) спричинюють у пацієнтів з ХП дисліпопротеїдемію, зниження швидкості мозкового кровотоку, що є ризиком для розвитку судинної патології, а немоторні симптоми за ХП (когнітивні порушення, депресія) ускладнюють перебіг захворювання. За цього на підставі даних магнітно-резонансної терапії виявлено церебральну атрофію у скроневій і потиличній корі, а ступінь когнітивних порушень корелює з порушеннями мови і постуральною нестабільністю. Вкорочення довжини тіломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. У разі хвороби Паркінсона відбувається зниження співвідношення церебральних метаболітів (NAA/Cho і Cho/Cr) у чорній субстанції (SN) і лентикулярних ядрах, збільшення Cho та зменшення NAA в SN. Регіональні відмінності NAA/Cr на ділянці гіпокампа є нейрохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. Як MRS-показник фармакотерапевтичної активності препаратів леводопи запропоновано використовувати збільшення концентрації NAA і Cr, а також зменшення Cho в SN. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії за умов ХП базується на принципі етапності лікування відповідно до типових варіантів клінічного перебігу захворювання та показників психосоціальної адаптації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354686

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського