Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1127)Книжкові видання та компакт-диски (418)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Торгало Є.О. 
Біохімічні механізми дії кверцетину за умов експериментального геморагічного інсульту: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.О. Торгало ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості процесів вільнорадикального окиснення ліпідів за умов експериментального геморагічного інсульту, вивчено особливості дії антиоксидантних препаратів на розвиток даної патології для корекції захворювання за допомогою лікувально-профілактичних засобів. Встановлено, що цереброваскулярна патологія призводить до змін показників пероксидного окиснення ліпідів. Зазначено, що порушення процесів пероксидації в результаті геморагічного інсульту супроводжується зростанням рівня ТБК-активних продуктів, зниженням зміни активності ключових ферментів супероксиддисмутази (СОД) та каталази, а також вмісту глутатіону. Досліджено зниження активності глутатіон-залежних ферментів і ключового ферменту інтерферон-індукованого каскаду 2',5'-олігоаденілат-синтетази. Показано, що геморагічний інсульт супроводжується зниженням активності антиоксидантних ферментів у органах щурів, особливо в тканині головного мозку. Зазначено, що введення антиоксидантних препаратів суттєво покращує стан організму, особливо головного мозку, у якому негативні наслідки найбільш виражені - активність антиоксидантних ферментів зростає. Доведено, що введення лікувальних препаратів з властивостями антиоксидантів сприяє нормалізації процесів пероксидації. Запропоновано антиоксидантні препарати для профілактики та лікування цереброваскулярних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360746

Рубрики:

      
2.

Іванюк О.С. 
Використання інфіта- та лазеротерапії у санаторно-курортній реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.С. Іванюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено ефективність санаторно-курортної реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку (ІМ) з урахуванням клініко-патогенетичних особливостей захворювання та термінів початку відновлювальних заходів з використанням інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що залучення інфіта- та лазеротерапії до реабілітаційного комплексу сприяє позитивній динаміці клінічних показників, функціонального стану центральної та приферичної гемодинаміки, відновленню когнітивних функцій і психоемоційного статусу. Комплексне застосування інфіта- та лазеротерапії в реабілітації хворих з наслідками ІМ сприяє підвищенню ефективності ранньої санаторно-курортної реабілітації за рахунок суттєвого регресу скарг, неврологічної симптоматики, покращання центральної та периферичної гемодинаміки, ліпідного обміну та реолого-коагуляційних властивостей крові, підвищення м'язової сили та покращання опороспроможності, а також відновлення когнітивних функцій, що значно перевищує дані, одержані у разі окремого використання інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що їх комплексне застосування позитивно впливає на відновлення порушених функцій у хворих з наслідками ІМ на пізньому відновлювальному та резидуальному періодах реабілітації, але ефективність лікування зменшується зі збільшенням терміну після перенесеного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364890

Рубрики:

      
3.

Ейяд М.С.Алар 
Вікові особливості церебральної гемодинаміки та ліпідного обміну у хворих на ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ейяд М.С.Алар ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі комплексного аналізу стану церебральної гемодинаміки у хворих на ішемічний інсульт (ІІ) середнього та похилого віку наведено характеристику вікових особливостей патогенетичних механізмів цереброваскулярних синдромів, що формуються після інсульту, зокрема ризику розвитку повторних порушень мозкового кровообігу у хворих на ІІ. Так, у хворих середнього віку виявлено більш виражені порушення церебральної гемодинаміки (висока частота зустрічаємості стенозування понад 75 % просвіту судини, менші внутрішні розміри загальної сонної артерії, превалювання гіпоехогенних атеросклеротичних бляшок, більш низький рівень лінійної й об'ємної швидкості кровотоку в судинах каротидного басейну), чим у хворих похилого віку. Надано характеристику структури взаємозв'язків між показниками церебральної та системно-інтракардіальної гемодинаміки у хворих на ІІ різного віку в реабілітаційному періоді. Відзначено, що дані про вікові особливості церебро-кардіальних взаємозв'язків є теоретичним обгрунтуванням для розробки системи їх фармакологічної корекції. Уперше за результатами комплексного обстеження установлено особливості взаємозв'язків між показниками церебральної гемодинаміки в інтактній та ураженій півкулях і станом ліпідного обміну у зазначених хворих похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА329535

Рубрики:

      
4.

Романюк Т.Ю. 
Вікові особливості церебральної, системної та інтракардіальної гемодинаміки у хворих на артеріальну гіпертензію, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Ю. Романюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З застосуванням етапного та комплексного підходів проаналізовано вікові особливості стану мозкової, системної та інтракардіальної гемодинаміки у практично здорових людей, у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) та пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт на фоні АГ. Вивчено та розширено уявлення про механізми розвитку цереброваскулярних розладів на фоні АГ за даними ультразвукової допплерографії та ехокардіографії. Виявлено, що у хворих, які перенесли ішемічний інсульт на фоні АГ зміни церебральної гемодинаміки, шляхи компенсаторно-колатерального кровообігу визначаються віком і локалізацією вогнища ішемії. Встановлено вікові особливості структури кореляційних зв'язків між показниками церебральної та системної, інтракардіальної гемодинаміки у хворих на ішемічний інсульт на фоні АГ, які залежать від локалізації вогнища ішемії. Показано необхідність комплексного обстеження хворих з цереброваскулярною патологією на фоні АГ з метою оптимізації лікування та профілактики інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324311

Рубрики:

      
5.

Даценко І.В. 
Вплив магнітолазерної та медикаментозної терапії на функціональний стан ЦНС у хворих похилого віку, що перенесли ішемічний інсульт: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.В. Даценко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Комплексно вивчено церебральну гемодинаміку, біоелектричну активність головного мозку та їх взаємовпливи у хворих похилого віку у ранньому відновному періоді атеротромботичного інсульту у каротидному басейні. У хворих на інсульт з урахуванням півкульної локалізації ішемічного вогнища встановлено особливості компенсаторних механізмів у системі постінсультної реорганізації мозку під впливом магнітолазерної терапії, іпідакрину. У хворих з локалізацією інсульту в лівій гемісфері більш виражені зміни мозкового кровотоку й електрогенезу мозку під впливом магнітолазерної терапії, іпідакрину, ніж у хворих з локалізацією вогнища у правій гемісфері, а також наявна більш виражена зміна показників церебральної гемодинаміки й електроенцефалографії у порівнянні з контрольною групою. Стандартне медикаментозне лікування іпідакрином, магнітолазерною терапією більш ефективне та важливе для медичної реабілітації хворих похилого віку, що перенесли ішемічний інсульт, оскільки сприяє відновленню функціональної активності морфологічно збережених, але тимчасово дезорганізованих нейронів (згідно з даними електроенцефалографії) та підвищує ефективність реабілітації. Ефективність такої комплексної медичної реабілітації грунтується на застосуванні методів з різними механізмами дії, а саме: магнітолазерна терапія більшою мірою впливає на біоелекричну активність головного мозку, іпідакрин - на показники церебральної гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363833

Рубрики:

      
6.

Ракова І.О. 
Вплив мозкового інсульту на стан серцевої діяльності в залежності від його характеру та перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.О. Ракова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в гострий період інсульту розвиваються зміни електрокардіографічних показників у вигляді порушень серцевого ритму, провідності та реполяризації, частота яких залежить від характеру та локалізації інсульту. Визначено особливості пошкодження центральних вегетативних механізмів регуляції, які полягають в загальній тенденції до пригнічення варіабельності серцевого ритму та зростанні симпатичної активації. Виявлено міжпівкульну асиметрію та зв'язок цих змін з тяжкістю інсульту. Зазначено, що зміни на електрокардіограмі супроводжуються появою в сироватці крові маркера некрозу міокарда тропоніну І, що був статистично значуще вище за геморагічного інсульту та субарахноїдального крововиливу, ніж за ішемічного інсульту та зростає залежно від тяжкості інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р410.1-37 +
Шифр НБУВ: РА368366

Рубрики:

      
7.

Дорогий Ю.А. 
Гемодинамічне обгрунтування застосування антагоністів кальцію в комплексній терапії ішемічного й геморагічного інсультів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.А. Дорогий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив нейропротекторів з кальційблокуючим ефектом (фенігідин, ділтіазем, німодипін) на стан центральної гемодинаміки у 126 хворих на ішемічний і геморагічний інсульти у гострому періоді. Отримано нові дані про спільні та відмінні особливості циркуляційного гемостазу внаслідок інфаркту та гематоми мозку. Показано динаміку серцевого, а також мозкового кровотоку під впливом антагоністів залежно від характеру інсульту. Запропоновано і впроваджено у практику новий метод диференційного призначення вивчених ангіонейропротекторів, який обмежує їх небажані гемодинамічні фармоефекти, уточнює показання й протипоказання до застосування та підвищує клінічну ефективність у гострому періоді інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА314291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Довбонос Т.А. 
Геморагічна трансформація інфаркту мозку: клінічні прояви, діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.А. Довбонос ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Виділено типи геморагічної трансформації (ГТ) інфаркту мозку. Виявлено збільшення ризику інтраінфарктних типів ГТ на тлі артеріальної гіпертензії, миготливої аритмії, цукрового діабету або стресової гіперглікемії, а також їх поєднаної дії. У змішаних типів небезпека більш проявляється у разі поєднання зазначених чинників і порушень коагуляційного гемостазу. Встановлено, що у разі артеріальної гіпертензії переважають перфузійні механізми, кардіоемболічний генез інсульту здебільшого зумовлює реперфузійне пошкодження; а за цукрового діабету або стресової гіперглікемії - метаболічне ураження судинної стінки. Виражений неврологічний дефіцит асоціюється з наявністю великовогнищевого супратенторіального ураження у разі інтраінфарктних типів вторинної геморагії. Відзначено, що тяжкість стану хворих зі змішаними типами ГТ більшою мірою залежить від масивності крововиливу. Визначено, що системно-церебральні гемодинамічні порушення мають певні особливості за умов різних типів ГТ. Розроблено диференційований підхід у лікуванні ГТ інфаркту мозку залежно від типу геморагічних ускладнень, який є патогенетично обгрунтованим та індивідуалізованим, що дає змогу збільшити частку хворих з повним регресом неврологічного дефіциту та легкими неврологічними порушеннями, а також зменшити відсоток фатальних випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324726

Рубрики:

      
9.

Безсмертна Г.В. 
Гіпергомоцистеїнемія та інші метаболічні предиктори розвитку і перебігу ішемічного інсульту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Безсмертна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вивчено роль гіпергомоцистеїнемії та інших метаболічних предикторів (дисліпідемії, запального й антифосфоліпідного синдромів) у розвитку та перебігу ішемічного інсульту. На підставі узагальнення результатів комплексного обстеження 183-х хворих з цереброваскулярною патологією (ЦВП) (153-х чоловіків з ішемічним інсультом і 30-ти - з транзиторною ішемічною атакою) та 167-ми практично здорових осіб, серед хворих установлено більш високу частоту (від 3-х до 7-ми разів) підвищених рівнів гомоцистеїну, загального холестерону та тригліцеридів, високі значення маркерів запалення й антитіл до кардіоліпіну та бета-2 глікопротеїну 1. У гострому періоді інсульту тяжкий стан хворих асоціювався з високими рівнями С-реактивного білку й інтерлейкіну-6. Більш глибокий неврологічний дефіцит, порушення когнітивних функцій і зниження м'язової сили реєстровано у хворих з гіпергомоцистеїнемією, дисліпідеміями, наявністю маркерів запалення. Поєднання гіпергомоцистеїнемії з підвищеним вмістом С-реактивного білку й інтерлейкіну-6, а особливо з антифосфоліпідними антитілами є предиктором підвищеного ризику виникнення повторних інсультів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА345207

Рубрики:

      
10.

Астахова М.В. 
Гострі порушення мозкового кровообігу у хворих з атеросклеротичними ураженнями екстракраніальних судин та супутнім цукровим діабетом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.В. Астахова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На підставі даних кольорової дуплексної сонографії встановлено особливості атеросклеротичного ураження сонних артерій у хворих з інфарктом мозку (ІМ) та супутнім цукровим діабетом (ЦД): частішу двобічну локалізацію атеросклеротичних бляшок, які викликають стенози, менші 70 %; високу частоту бляшок зі стенозами 50 - 85 % просвіту судин, які є "рухомими" та найбільш уразливими для гідродинамічних дій пульсової хвилі; атеросклеротичні бляшки з нерівною люмінальною поверхнею. Доведено, що збільшення частоти повторних ІМ серед хворих на ЦД пов'язано з більш високою частотою двобічного атеросклеротичного ураження сонних артерій у вигляді бляшок. Охарактеризовано артеріальну гіпертензію, як найбільш важливий чинник ризику розвитку ІМ. Визначено особливості клінічної картини цієї хвороби в гострому періоді захворювання. Результати дослідження дають змогу виявляти ланки патогенезу ІМ, які є визначальними у разі вибору тактики лікування ІМ у хворих на ЦД, а також виділити хворих з підвищеним ризиком виникнення повторного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА329909

Рубрики:

      
11.

Михайлов О.Б. 
Динаміка геморагічних осередків у хворих на мозковий інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Михайлов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-функціональні особливості первинних внутрішньомозкових крововиливів у хворих на геморагічний інсульт (ГІ) з метою встановлення особливостей патогенезу та патоморфогенезу з розробкою прогностичних критеріїв, удосконаленням діагностичних і лікувальних схем. На підставі динамічного клініко-параклінічного, біохімічного та клініко-нейровізуалізаційного дослідження встановлено неоднозначну спрямованість патобіохімічних і структурно-функціональних зрушень. У хворих з позитивним перебігом захворювання спостерігається повне клінічне та структурне відновлення на 20 - 21-у добу захворювання. При цьому патобіохімічні зміни характеризувалися розвитком синдрому гіперкоагуляції гострого періоду, активною елімінацією продуктів гемолізу з тканин мозку з появою пікоподібної гіпербілірубінемії некон'югованого типу, зміною ліпідного обміну (мінімальної атерогенної спрямованості) та підвищенням антиатеросклеротичних фракцій, активацією ліпідної пероксидації, що у межах компенсації є компенсаторно-пристосувальною реакцією загальнозапального типу, що підтверджується достовірними кореляційними зв'язками зі зміною абсолютного числа поліморфноядерних лейкоцитів. Створено діагностично-прогностичну систему ГІ, виявлено маркерні ознаки дисметаболізму й обгрунтовано принципи патогенетичного лікування, спрямованого на стабілізацію в системі гемостазу, прискорення елімінації продуктів гемолізу з тканин мозку, модулювання ліпідної пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА316033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Данько 
Динаміка мовних порушень в процесі реабілітації післяінсультних хворих: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Руслан Володимирович Данько ; Державна установа "АМН України. Інститут неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5
Шифр НБУВ: РА354893

Рубрики:

      
13.

Плющев І. Є. 
Диференційоване лікування гіпертензивних внутрішньомозкових крововиливів півкуль великого мозку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / І. Є. Плющев ; АМН України ; "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України", державна установа. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р636.770.32
Шифр НБУВ: РА369514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Романенко Л.І. 
Діагностика, попередження та лікування ішемічних порушень в головному мозку при внутрішньочерепних аневризмах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.І. Романенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Встановлено фазність змін в системі гемокоагуляції та водно-іонного, кислотно-основного стану залежно від вираженості ускладнень (ЦВС, вторинної ішемії), супутньої соматичної патології та тяжкості перебігу периопераційного періоду внаслідок розривів внутріньочерепних артеріальних аневризм (АА). Розроблено патофізіологічну основу інтенсивної терапії, визначено режим та особливості застосування контрольованої гіпертензії та гіперволемічної гемодилюції залежно від тяжкості стану хворих в периопераційному періоді та з урахуванням встановленої фазності змін клініко-фізіологічних, гемокоагуляційних показників та водно-іонного обміну, вірогідних чинників ризику появи ішемічних післяопераційних порушень мозкового кровообігу. Запропоновано спосіб індивідуального прогнозування ускладненого перебігу периопераційного періоду у хворих після розривів АА на підставі аналізу клініко-статистичних факторів ризику за програмним забезпеченням "Statistica Soft" з урахуванням критерію Фішера (Fisher's extract test) та критерію Ст'юдента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА330597

Рубрики:

      
15.

Завгородня Г.М. 
Діагностичні критерії та медикаментозна корекція церебрального ішемічного інсульту з урахуванням структурно-функціонального стану судинного ендотелію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.М. Завгородня ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні особливості судинного ендотелію у патогенезі церебрального ішемічного інсульту (ЦІІ), розроблено діагностичні критерії та методику медикаментозної корекції захворювання з урахуванням виявлених змін. Встановлено, що функціональний стан ендотелію у хворих з ЦІІ характеризується порушенням балансу в системі вазорегулюючих агентів - окису азоту та ендотеліну-I в крові, що супроводжується активацією процесів вільнорадикального окиснення (ВРО) та структурними змінами ендотеліальних клітин. Проведено кореляційний аналіз між вазорегулюючими ендотеліальними факторами, рівнями показників ВРО, десквамованих ендотеліоцитів, тяжкістю стану хворих на ЦІІ. Розроблено діагностичні критерії оцінки тяжкості ЦІІ та запропоновано медикаментозу корецію з призначенням комплексу препартів L-лізину есцинату та тіотріазоліну на основі одержаних даних про зміни структурно-функціональних властивостей судинного ендотелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 +
Шифр НБУВ: РА354942

Рубрики:

      
16.

Федорова О.П. 
Діастолічна функція міокарда і показники енергетичного обміну у хворих на цереброішемічну форму артеріальної гіпертензії та їх корекція периферичними вазодилятаторами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.П. Федорова ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено в порівняльному аспекті діастолічну дисфункцію міокарда лівого шлуночка та показники енергетичного метаболізму в хворих з різним ступенем порушення кровотоку у екстракраніальних артеріях. Визначено кореляційну залежність між параметрами трансмітрального кровотоку та показниками енергетичного метаболізму. Вивчено ефективність впливу монотерапії та поєднаного застосування еналаприлу та нимодипіну на діастолічну дисфункцію й енергетичний обмін у хворих на артеріальну гіпертензію залежно від ступеня асиметрії лінійної швидкості кровотоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА317537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мосенко С.В. 
Дослідження рухово-тонічних та вегетативних розладів у відновному періоді півкульового ішемічного інсульту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Мосенко ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

З метою оптимізації діагностики рухово-тонічних і вегетативних дисфункцій проведено клініко-інструментальні обстеження 122-х осіб, зокрема, 92-х пацієнтів у відновному періоді ішемічного інсульту з півкульовою локалізацією вогнища. Рухово-тонічні та вегетативні розлади вивчено з урахуванням клінічних проявів, латералізації вогнищевого ушкодження та у контексті клініко-нейрофізіологічних зіставлень. З'ясовано роль парезу та змін м'язового тонусу в структурі рухових порушень відповідно до їх ступеня. Запропоновано використовувати як діагностичні нейрофізіологічні критерії ступеня парезу межі змін показників максимальної амплітуди H-рефлексу m. gastrocnemius, Hmax/Mmax співвідношення, амплітуд викликаної моторної відповіді m. abductor digiti minimi, часу центрального моторного проведення у спокої та за фасилітації. Наведено рекомендації щодо використання як диференційно-діагностичних критеріїв порушення м'язового тонусу параметрів H-рефлексу m. gastrocnеmius (максимальна амплітуда й Hmax/Mmax-співвідношення), а також парамтери F-хвилі n. ulnaris (середня амплітуда, Fсер/M амплітудне співвідношення та Fсер/M-співвідношення площі у зоні геміпарезу). З використанням методу нейрофізіологічного аналізу викликаного шкірного симпатичного потенціалу зроблено об'єктивне оцінювання порушень симпатичної активності, пов'язаних з дисфункцією центральної та периферичної вегетативної регуляції, підтверджено патогенетичну спільність рухово-тонічних і вегетативних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-4 +
Шифр НБУВ: РА358141

Рубрики:

      
18.

Бибик О.Ю. 
Експериментальне обгрунтування комбінованого застосування ацелізину та тіотриазоліну в умовах гострої ішемії головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.Ю. Бибик ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Експериментально доведено доцільність та ефективність комбінованого застосування ацелізину з тіотриазоліном, розроблено оптимальний режим їх дозування за умов гострої цереброваскулярної патології ішемічного генезу. Встановлено особливості кінетики різних етапів вільно-радикальних реакцій в утвореннях головного мозку тварин з ішемічним інсультом після попереднього введення ацелізину в комбінації з тіотриазоліном. У порівняльному аспекті виявлено найбільшу чутливість до ішемічного пошкодження кори головного мозку, якій поступаються в даному відношенні гіпокамп та, особливо, стовбур мозку. Розширено та поглиблено існуючі уявлення про стан центрального компонента аденілатциклазного меседжерного каскаду - цАМФ, а також вперше виявлено здатність досліджуваних засобів з церебропротекторною активністю збільшувати продукцію цього ендогенного антигіпоксанту в сироватці крові та головному мозку тварин з церебральним інсультом за типом ішемії. Доведено можливість фармакологічної регуляції захисно-адаптаційних механізмів організму на етапі біотранспорту шляхом підвищення афінітету комплексу "білок - ліганд" з одночасним збільшенням числа місць фіксації та молекул протеїну сироватки крові. Визначено шляхи цілеспрямованого застосування лікарських засобів у підсиленні природних механізмів захисту організму за екстремальних киснедефіцитних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА319255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дорошко В.А. 
Експериментальне обгрунтування ролі статевих гормонів у перебігу ішемічно-реперфузійних пошкоджень мозку в щурів різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.А. Дорошко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості нейрохімічних і біохімічних механізмів участі статевих гормонів сім'яників у розвитку відстрочених наслідків неповної глобальної ішемії мозку в щурів. У тварин двох вікових груп досліджено вплив ішемії-реперфузії на вміст прогестерону та тестостерону у плазмі крові, а також вплив кастрації на постішемічні показники інтенсивності флуоресценції катехоламінів, стану пероксидного окиснення ліпідів, окиснювальної модифікації білків, активності ферментів антиоксидантного захисту, фібрино- та протеолітичної активності у корі лобової та потиличної часток, полях гіпокампа CA1, CA2 CA3. Доведено, що постішемічне зниження вмісту прогестерону та тестостерону у плазмі крові щурів різних вікових груп має кількісні відмінності та здійснюється шляхом різних механізмів. Установлено, що дефіцит статевих гормонів спричинює значну перебудову реакції досліджених структур у мозку на ішемічно-реперфузійні пошкодження. На вікові відмінності постішемічної інтенсивності флуоресценції катехоламінів кастрація має посилювальний вплив, а процесів ліпопероксидації та окиснювальної модифікації білків - послаблювальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29 +
Шифр НБУВ: РА341597

Рубрики:

      
20.

Запорожець Є.О. 
Електронейроміографічні особливості тонічно-рухових та вегетативно-адаптаційних порушень у хворих після мозкового інсульту та патогенетичне обгрунтування їх терапії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 14.03.04 / Є.О. Запорожець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Наукова робота містить результати електронейроміографічних досліджень особливостей тонічно-рухових та вегетативно-адаптаційних розладів у хворих після перенесеного мозкового інсульту. Було встановлено, що у даної категорії хворих з м'язовою спастикою у значному відсотку випадків реєструється пластичний тип м'язової гіпертонії, наявна залежність ступеня вегетативно-адаптаційних розладів від півкульної латералізації вогнищевого ушкодження. Запропонована та обгрунтована необхідність диференційованого підходу до лікування вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського