Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р636.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чомоляк Ю.Ю. 
Локальний вплив аплікації прогестерону на ремієлінізацію зони входу трійчастого нерва в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.Ю. Чомоляк ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему ремієлінізації корінця трійчастого нерва за умов невралгії цього нерва. Вивчено можливість аплікації розчину прогестерону на його корінець у лабораторних тварин під час мікрохірургічного втручання. Проаналізовано морфологічні зміни мієлонової оболонки за місцевого використання цього гормону. Для проведення дослідження вдосконалено мікрохірургічний доступ до корінця трійчастого нерва морської свинки, на базі якого розроблено експериментальну модель сегментарної токсичної демієлінізації зони входу цього нерва. З використанням морфологічних і гістохімічних методів установлено, що аплікація 2,5 %-го розчину прогестерону на демієлінізовану частину корінця трійчастого нерва під час мікрохірургічного втручання покращує відновлення мієлонової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-29 + Р636.580.62 +
Шифр НБУВ: РА355640

Рубрики:

      
3.

Дмитерко І.П. 
Повторні нейрохірургічні операції при рецидивах тяжких форм невралгій трійчастого нерва: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.05 / І.П. Дмитерко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

На підставі ретроспективного вивчення клінічних спостережень 160-ти хворих на невралгію трійчастого нерву (НТН), які перенесли повторні хірургічні втручання з приводу рецидиву даного захворювання після хірургічного лікування, з'ясовано фактори, що сприяють рецидивам. Розроблено тактику повторного обстеження хворих з рецидивами тяжких форм НТН і показання та протипоказання щодо повторного хірургічного втручання. Визначено вагомість малих хірургічних і нейрохірургічних методів у повторному хірургічному лікуванні тяжких форм НТН. Доведено, що ефективність повторних нейрохірургічних операцій не залежить від характеру методів первинного хірургічного втручання, а залежить від кількості їх попереднього застосування, що слід враховувати під час вибору методу повторного хірургічного лікування рецидивів даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.580.62 +
Шифр НБУВ: РА324483

Рубрики:

      
4.

Танасійчук О.Ф. 
Пункційна лазерна дискектомія при дискогенних попереково-крижових радикулітах (уточнення показів, технології, найближчі та віддалені результати лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Ф. Танасійчук ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальним питанням лікування остеохондрозу хребта, зокрема використання пункційної лазерної дискектомії в лікуванні попереково-крижових дискогенних радикулітів. Уточнений комплекс обстежень необхідний для визначення показів та протипоказів до пункційної лазерної дискектомії, обгрунтовані покази і протипокази до проведення ПЛД, визначені особливості проведення ПЛД в залежності від рівня ураження та ступеню випинання міжхребцевого диска, вивчені найближчі та віддалені результати лікування хворих з дискогенними попереково-крижовими радикулітами, проведений аналіз ускладнень та незадовільних результатів лікування при застосуванні пункційної лазерної дискектомії. Доведена ефективність методу ПЛД в лікуванні дискогенних попереково-крижових радикулітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.5

Рубрики:

      
5.

Демидчук А. С. 
Регенерація периферійного нерва за умов застосування нейропептидних засобів (експериментально-морфологічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / А. С. Демидчук ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено особливості відновлення сідничного нерва за умов нейротомії з відтермінованою нейрорафією, стан нервових волокон, що проростають у периферичний (дистальний) відрізок нервового стовбура, особливості їх мієлінізації під впливом нейропептидних засобів. З'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон у різні терміни після пошкодження та залежно від впливу нейропептидних засобів за умов нейротомії з відтермінованою нейрорафією. Встановлено доцільність використання нейропептидних засобів у разі відновлення сідничного нерва за таких умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.59
Шифр НБУВ: РА382411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кирпа Ю.І. 
Результати лікування дискогенних поперекових радикулопатій із застосуванням малоінвазивних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.І. Кирпа ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Проаналізовано найближчі та віддалені результати лікування з використанням мініінвазивних методів 300-т хворих з дискогенними поперековими радикулопатіями. За цього стан хворих оцінювався за багатьма параметрами: виразністю больового синдрому за візуальною аналоговою шкалою болю, вербальною оцінною шкалою та процентною шкалою, рівень якості життя хворих визначався за Островським питальником і питальником якості життя EUROQOL. Грижі розрізнялися за локалізацією, розмірами, формою. З застосуванням методів лікування поперекових дисків, зокрема, мікрохірургічної дискектомії за W.Caspar, ендоскопічної мікродискектомії за Destadau і лазерної вапоризації дисків за P.Ascher, прооперовано 150 осіб. На підставі аналізу ефективності кожного мініінвазивного методу виявлено основні критерії відбору хворих для використання певного методу лікування, а саме: виразність больового синдрому, розмір, локалізацію та форму грижі, тип будови хребетного каналу та тривалість анамнезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-5 + Р636.59 +
Шифр НБУВ: РА339634

Рубрики:

      
7.

Цимбалюк Ю.В. 
Хірургічне лікування тунельних невропатій ліктьового та серединного нервів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.В. Цимбалюк ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше на підставі аналізу результатів хірургічних втручань у разі тунельних нейропатій (ТН) ліктьового та серединного нервів залежно від ступеня та тривалості компресії, варіанту оперативного втручання уточнено показання до хірургічного лікування зазначеної хвороби, запропоновано оптимальний термін і обгрунтовано доцільність його проведення. Виявлено, що симптоматика ТН може імітуватися цілою низкою захворювань, що вимагає проведення диференційної діагностики. За певних випадків діагноз ТН може бути діагнозом виключення. Розроблено оптимальний діагностичний алгоритм, який дає змогу диференційовано визначати показання до лікування хворих з ТН ліктьового та серединного нервів. Виявлено, що для візуалізації є необхідним розширення показань до магнітно-резонансної терапії. Результати хірургічного лікування не залежать від віку та статі, найкращий ефект цього лікування одержано у хворих з симптомами іритації та гірший - з симптомами випадіння. Ефективність лікування залежить від ступеня компресії та тривалості хвороби - за більш ранніх термінів здійснення декомпресії та меншого її ступеня мав місце більший відсоток ефективного відновлення функції нерва. У ранньому післяопераційному періоді у першу чергу поліпшується чутливість та меншою мірою змінюється об'єм рухів. Кращі результати відновлення функції нерва одержані у разі проведення у післяопераційному періоді ранньої електростимуляції. Результати операції за кубітального тунельного синдрому з переводом та без переводу ліктьового нерва відрізняються несуттєво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.5 +
Шифр НБУВ: РА336931

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського