Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.021.11-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Опря Є.В. 
Клініко-патогенетичні аспекти та умовно-рефлекторна терапія алкогольної залежності: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.17 / Є.В. Опря ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності змін функціонування головного мозку за алкогольної залежності шляхом визначення змін біоелектричної активності та психопатологічних симптомів до та після проведеної терапії. Розроблено об'єктивізацію оцінки ефективності застосованої терапії шляхом проведення комп'ютерної електроенцелографії. Встановлено зв'язок тривоги з коефіцієнтом активації. Розроблено патогенетично обгрунтований комплексний метод умовно-рефлекторної терапії алкогольної залежності дитиліном на фоні застосування топілепсина. Доведено високу протирецептивну ефективність даного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5
Шифр НБУВ: РА371861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гончарова О.Ю. 
Клініко-терапевтичні аспекти тривожних розладів при алкогольній залежності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / О.Ю. Гончарова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології ". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної задачі сучасної наркології, а саме: обгрунтування, розробки та диференційного застосування нової комплексної психокорекційної терапевтичної програми у лікування тривожних розладів за алкогольної залежності. На підставі даних всебічного обстеження 132-х хворих (до основної групи увійшли 102 пацієнта, до контрольної - 30) з застосуванням клініко-психопатологічного, патопсихологічного дослідження й ідентифікації електрофізіологічних маркерів тривожних розладів розроблено та впроваджено в практику спосіб комбінованого вживання тимолептичних ефектів фармакологічного препарату карбамазепін і немедикаметозного методу - біоадаптивного регулювання систем організму. Виявлено виражений анксіолітичний ефект запропонованого способу лікування, рекомендованого до застосування у клінічній наркології як ефективний спосіб купірування тривожних розладів за алкогольної залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА358370

Рубрики:

      
3.

Купрієнко 
Купірування запійних станів із застосуванням карбамазепіну у хворих на алкоголізм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Ірина Володимирівна Купрієнко ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-52
Шифр НБУВ: РА310690

Рубрики:

      
4.

Кузнецова Т. В. 
Лікарське забезпечення терапії алкогольної залежності: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Т. В. Кузнецова ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Висвітлено лікарське забезпечення терапії алкогольної залежності з використанням традиційного методу фармакотерапії та гірудотерапії. Визначено перелік препаратів, що увійшли до розроблених формулярів лікарських засобів за кодами F 10.0 - F. 10. 4 міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду. Проведено дослідження щодо використання медичних п'явок у процесі лікування алкогольадиктивних хворих. Розроблено інструктивно-методичні рекомендації щодо нормативно-правового регулювання контрольно-дозвільного обігу медичних п'явок на етапах гірудообігу від розведення до знищення. Доведено вартісні переваги використання гірудотерапії в порівнянні з традиційною фармакологією у разі купірування абстинентного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-52 +
Шифр НБУВ: РА342991

Рубрики:

      
5.

Коршко 
Лікування алкоголізму психотерапевтичними методами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Ірина Наумівна Коршко ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-57
Шифр НБУВ: РА312499

Рубрики:

      
6.

Лісна Н. М. 
Особливості комплаєнса хворих на алкогольну залежність та система його психокорекції: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Н. М. Лісна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено соціально-демографічні, клінічні та психологічні фактори формування комплаєнса хворих. Розроблено критерії діагностики рівня та типів додержання пацієнтами терапевтичного режиму, згідно з якими виділено такі варіанти комплаєнса: повний (20,00 %), частковий (62,22 %), низький (17,78 %); конструктивний (4,44 %), формальний (15,56 %), пасивний (18,89 %), симбіотичний (11,11 %), нестабільний (27,78 %), негативістичний (7,78 %), дефіцитарний (14,44 %). Створено систему психологічної корекції, спрямовану на підвищення мотивації до лікування й оптимізацію дотримання терапевтичного режиму хворими даної категорії. Проведено оцінку результативності розробленої системи психокорекції, яка доказала її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5
Шифр НБУВ: РА376706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Панас А.Р. 
Порушення Na-транспортуючих систем в еритроцитах у хворих на алкоголізм, алкогольні психози та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.Р. Панас ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-52

Рубрики:

      
8.

Артемчук А.П. 
Проблема коморбізму алкогольної хвороби та клініко-патогенетичне обгрунтування комплексних терапевтичних програм: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.17 / А.П. Артемчук ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 46 с. — укp.

На підставі дослідження клініко-епідеміологічних, психологічних, електрофізіологічних та біохімічних аспектів вивчено феноменологію, патогенетичні закономірності та динаміку алкогольної залежності за впливу розроблених і впроваджених до практики нових комплексних терапевтичних програм. Здійснено реперзентативну вибірку (7 320 осіб) регіональних, вікових і професійних верств населення та проведено комплексне, лонгітудіальне (більше 20-ти років) клініко-епідеміологічне, клініко-психопатологічне, психодіагностичне, електрофізіологічне та біохімічне дослідження. Показано, що основними тенденціями розвитку алкогольної залежності протягом останніх 20-ти років були її подальше поширення серед населення країни та патоморфоз, який мав прояв як невпинне збільшення частоти коморбідних психічних, неврологічних і соматичних розладів. Доведено, що факторами, які сприяють розвитку алкогольної залежності, яка є коморбідною з психічними, неврологічними та соматичними розладами (АЗК), за результатами інструментальної та лабораторної діагностики, є: підвищена судома готовність, ендокринний і макро- та мікроелементний дисбаланс. Розроблено патогенетично обгрунтовані компонентні програми лікування хворих на АЗК, які передбачають використання адаптаційно-метаболічної терапії, що грунтується на застосуванні запропонованих комплексів фармакологічних засобів "Композит-1(2)" і технологій стресопсихотерапії, а також методів прогнозування результатів лікування. На підставі катамнестичних спостережень доведено високу протирецидивну ефективність наведених комплексних терапевтичних програм у зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА341031

Рубрики:

      
9.

Гатицька А. Е. 
Психотерапія у комплексному лікуванні хворих на алкогольну залежність в амбулаторних умовах у крупному центрі Донбасу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.17 / А. Е. Гатицька ; Укр. н.-д. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше в Україні проведено обстеження хворих з алкогольною залежністю за амбулаторних умов на прикладі крупного центру Донбасу.Систематизовано основні соціально-демографічні особливості хворих на алкогольну залежність. Визначено клініко-психопатологічну структуру алкогольної залежності та досліджено закономірність її формування в осіб чоловічої статі. Вперше типологізовано особливості особистості, відношення до захворювання пацієнтів з алкогольною залежністю й якість їх життя. Вперше в Україні науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено модифікований варіант емоційно-стресової психотерапії у поєднанні з аурікулорефлексотерапією в комплексному лікуванні пацієнтів з алкогольною залежністю за амбулаторних умов у крупному центрі Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-57
Шифр НБУВ: РА382861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Зінченко О.М. 
Система психотерапії в комплексному лікуванні хворих на алкогольну залежність в амбулаторних умовах установ нового типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / О.М. Зінченко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості організації та лікування хворих на алкогольну залежність за амбулаторних умов установ нового типу. Проведено цілісне соціально-демографічне, клініко-психопатологічне, психодіагностичне та катамнестичне дослідження, виділено особливості проявів алкогольних розладів у даного контингенту хворих. На підставі вивчення клініко-психопатологічних, психологічних особливостей формування алкогольної залежності науково обгрунтовано та розроблено систему психотерапії у комплексному лікуванні даних пацієнтів з використанням інтегративного підходу. Виявлено та описано варіанти терапевтичних настанов (зовнішніх, проміжних, внутрішніх), з урахуванням яких запропоновано диференційовані підходи щодо формування та закріплення адекватного усвідомлення хвороби, активної настанови пацієнтів на лікування. Проведено апробацію та впровадження системи психотерапії у комплексному лікуванні хворих на алкогольну залежність, а також порівняльний аналіз її терапевтичної ефективності та різних психотерапевтичних методів лікування вищезазначеної категорії пацієнтів. Удосконалено надання наркологічної допомоги хворим на алкогольну залежність за амбулаторних умов установ нового типу шляхом впровадження розроблених підходів в організацію терапевтичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-57
Шифр НБУВ: РА330664

Рубрики:

      
11.

Галущак О.В. 
Структура та характеристика тривожно-депресивних розладів у хворих на алкогольну залежність та принципи їх терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Галущак ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані про індивідуальні та загальні закономірності й особливості мотиваційного відношення до вживання алкоголю. Досліджено вплив індивідуальних особливостей особи на мотиваційне рейтингове відношення до вживання алкоголю. Розкрито значення тривожно-депресивних розладів у процесі становлення алкогольної залежності. Досліджено патогенетичні механізми взаємообтяження алкогольної залежності й емоційних порушень, зокрема, тривожно-депресивних розладів. Вивчено ланку патогенезу виникнення змін мотиваційного відношення до алкоголю, визначено ступені ризику трансформації мотиваційних потреб в алкоголі від суто нейтрального до необхідного. Вперше одержно дані про закономірність взаємовпливу смисложиттєвої спрямованості на вживання алкоголю. Розкрито етіопатогенетичний вплив базальних емоцій (страху, гніву, радості, тривоги) на ступінь стресостійкості й агресивності особи, досліджено їх взаємозв'язок (або його відсутність) з вживанням алкоголю. Вперше введено до наукового обігу поняття біологічної тверезості та соціальної тверезості. Розроблено комплексну методику лікування та профіалктики пияцтва та синдрому алкогольної залежності. Виявлено патогенетичні механізми розвитку доклінічних змін, які можуть бути ранніми попередниками синдрому алкогольної залежності, уточнено наукові уявлення про його етіопатогенез і запропоновано засоби профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА368970

Рубрики:

      
12.

Артемчук О.А. 
Формування терапевтичної ремісії в амбулаторних умовах у хворих залежних від алкоголю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / О.А. Артемчук ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання наукової задачі, яка полягає у формуванні терапевтичної ремісії за амбулаторних умов у хворих, залежних від алкоголю, шляхом застосування нової фармакотерапевтичної технології адаптаційно метаболічної дії. Установлено зростання ризику повернення до алкоголізації на етапах формування терапевтичної ремісії у обстежених осіб внаслідок виснаження адаптаційних механізмів. Одержано дані про взаємозв'язок психічного та соматичного стану осіб, залежних від алкоголю, та їх наявним метаболічним статусом. Розроблено й апробовано за амбулаторних умов спеціальну фармакотерапевтичну технологію "Композит 1" адаптаційно-метаболічної дії. Показано, що її застосування суттєво поліпшує соматичний, психічний і метаболічний статус пацієнтів. Доведено, що повторна терапевтична ремісія за цих умов може бути досягнута більш, ніж у 50 % випадків захворювання. За цього призначення "Композиту 1" вірогідно знижує кількість хворих, які достроково перервали лікування внаслідок повернення до пияцтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА356676

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського