Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.027$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Швець О. А. 
Вагітність та пологи як чинники зміни смисложиттєвих орієнтацій жінки: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. А. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено, що вагітність, пологи та перші місяці догляду за дитиною становлять таку зміну соціальної ситуації розвитку, яка веде до значущих трансформацій ціннісно-смислової сфери особистості через формування нової внутрішньої позиції (внутрішньої материнської позиції) та виникнення особливої психологічної структури - внутрішньої картини вагітності, а трансформація смисложиттєвих орієнтацій жінки відбувається в контексті становлення та взаємодії цих психологічних систем. Доведено, що ієрархія ціннісних орієнтацій впродовж вагітності змінюється, як і ієрархія сфер життя й емоційна насиченість життя. Доведено, що основним структурним елементом смисложиттєвих орієнтацій, який зазнає найбільших трансформацій під впливом вагітності, пологів і перших місяців догляду за дитиною, є ціннісне ставлення до себе та до інших (компонент "смисли"), відбувається перехід від афективних парціальних форм ставлень і самоставлення до формування смислової системи ставлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю937.231 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА382774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пушкарьова Т.М. 
Депресивні та тривожні розлади непсихотичного рівня у жінок під час вагітності, після пологів та охорона психічного здоров'я немовлят (клініка, діагностика, терапія, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Пушкарьова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поширеності, структурно-синдромологічної, психодинамічної типології й закономірностей формування та динаміки депресивних і тривожних розладів непсихотичного рівня у 250-ти пацієнток та 81-ої вагітної жінки з групи порівняння. На підставі інтеграції клініко-психопатологічного та психодинамічного підходів вивчено закономірності формування та динаміки депресивних і тривожних розладів у жінок у період вагітності та після пологів, а також пограничної психічної патології їх немовлят. Розроблено, апробовано та впроваджено систему діагностики, лікування, психотерапії та профілактики депресивних і тривожних розладів у вагітних і матерів, а також пограничних психічних розладів у їх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р645.027.7 + Р733.64 +
Шифр НБУВ: РА346539

Рубрики:

      
3.

Кузнєцова В. І. 
Особливості подолання вітальної емоційно важкої ситуації у жінок з ускладненнями вагітності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / В. І. Кузнєцова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Досліджено особливості подолання вітальної емоційно тяжкої ситуації ускладненої вагітності. Описано особливості сприйняття такої ситуації: суб'єктивна оцінка якості життя, тип ставлення до вагітності, конотативне значення себе вагітної та своєї майбутньої дитини. Охарактеризовано механізми адаптації до такої ситуації (механізми психологічного захисту та копінг-стратегії). Виявлено особливості реагування на стрес жінок з ускладненою вагітністю. Визначено психологічні чинники їх дезадаптації/адаптації. Розроблено рекомендації щодо надання психологічної допомоги таким жінкам, які орієнтовані на підвищення ефективності їх адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА384723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Воробйов В.В. 
Психологічні й сексуальні чинники в генезі мастопатії та їх психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.В. Воробйов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 150 подружніх пар, серед яких у 100-та дружин виявлено мастопатію. Встановлено, що у таких жінок мають місце стан психологічного благополуччя, а також психічні порушення у вигляді невротичних, пов'язаних зі стресом, або особистісних розладів з превалюванням психопатологічної симптоматики тривожно-депресивного спектру. Виділено клінічні варіанти сексуальної дезаптадації подружньої пари, в якій дружина хворіє на мастопатію. Визначено преморбідні й актуальні особистісні особливості таких жінок. Вивчено особливості сімейного функціонування у жінок, що хворіють на мастопатію, виділено причини виникнення та варіанти його порушень. Встановлено, що облігатними складовими в розвитку мастопатії у жінок є наявність психічних і сексуальних розладів, а також порушення функціонування сім'ї. Розглянуто взаємозв'язок соціальних, біологічних, психологічних і соціально-психологічних чинників і їх роль в генезі мастопатії. Запропоновано модель формування, корекції і профілактики мастопатії, на основі якої розроблено систему психопрофілактики та психокорекції психологічних і сексуальних чинників в генезі мастопатії, ефективність впровадження якої склала 77 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р645.027 + Р712.53 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА367943

Рубрики:

      
5.

Макаренко А. О. 
Психологічні чинники адаптації/дезадаптації у жінок, яким виконана гістеректомія, в ранньому післяопераційному періоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / А. О. Макаренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

Визначено роль особистісних особливостей у адаптації/дезадаптації. Розкрито феноменологію означення хвороби й аспекти щодо ролі когнітивних процесів в емоційних феноменах, що спостерігаються після гістеректомії. Визначено особливості емоційності та протективних стратегій, що є базовими компонентами цілісної адаптаційної системи. Показано специфіку самоставлення, яка відіграє свою роль у адаптації/дезадаптації. Визначено роль неусталеності самооцінок, що призводить до дезадаптації, та спонукає до механізмів психологічного захисту, які вбудовані у самооцінки, що сприяють адаптації. З'ясовано, що тілесні та гендерно-рольові жіночі ідентифікації традиційного змісту призводять до дезадаптації. Ідентифікаційні схеми "домогосподарки" та впевненої, емансипованої жінки, зберігають адаптацію. Показано роль шлюбних стосунків в адаптації/дезадаптації жінок після гістеректомії. Розкрито засади медико-психологічного супроводу жінок, яким виконано гістеректомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-87 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА385023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського