Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (267)Книжкові видання та компакт-диски (314)Журнали та продовжувані видання (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Р668.62 с$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:

      
2.

Лисюк С.В. 
Вибір методів місцевої ін'єкційної анестезії при протезуванні незнімними суцільнолитими протезами на основі порівняльної клініко-лабораторної оцінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Лисюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено зміни швидкості кровотоку у судинах пульпи різних груп зубів на верхній та нижній щелепах за використання різних методик та засобів місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляцію змін швидкості пульпарного кровотоку та ефективності місцевого ін'єкційного знеболення. Виявлено різний вплив мандибулярної анестезії на гемодинаміку одно- та багатокореневих зубів на нижній щелепі. Об'єктивно підтверджено, що ефективне знеболення твердих тканин забезпечується під час зниження швидкості пульпарного кровотоку не менше ніж на 40 % за перші 10 хв. після ін'єкції. Досліджено вплив місцевої ін'єкційної анестезії на зміни потужності термовипромінювання слизової оболонки за використання різних методик місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляційний зв'язок змін потужності термовипромінювання та швидкості пульпарного кровотоку. Проведено кількісну оцінку електроодонтометричних показників за використання інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії. Проведено комплексну оцінку комбінації провідникової, інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії під час знеболення молярів нижньої щелепи. Запропоновано схему вибору методики місцевої ін'єкційної анестезії, що враховує особливості втручань у клініці ортопедичної стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА328473

Рубрики:

      
3.

Старікова 
Використання танталу і ніобію з модифікованою поверхнею для дентальної імплантації (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Світлана Леонідівна Старікова ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА327139

Рубрики:

      
4.

Чикор Т.О. 
Вплив звукопоглинання стоматологічних протезних матеріалів на вимовляння у хворих, що користуються зубними протезами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Чикор ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено акустичні характеристики стоматологічних протезних матеріалів та їх вплив на мовлення хворих з повними знімними зубними протезами на верхню щелепу та суцільнолитими мостоподібними протезами у фронтальній ділянці верхньої щелепи. Встановлено, що повна відсутність зубів на верхній щелепі більше порушує потужність звуків у порівнянні з дефектом зубного ряду у її фронтальній ділянці. Доведено, що використання "Поліпропілену" та кобальто-хромового сплаву як базисних матеріалів сприяє відновленню найбільшої кількості порушених звуків у день накладання. Виявлено, що застосування хромо-нікелевого сплаву як матеріалу для виготовлення суцільнолитого мостоподібного протезу у день фіксації протезу відновлює потужність 11 % та частоту 25 % звуків з числа порушених фонем. Доведено, що базисні протезні матеріали мають коефіцієнт звукопоглинання близький до 1.0, який в акрилових пластмас зменшується на частоті більше 1 000 Гц. Встановлено, що коефіцієнт звукопоглинання кобальто-хромого сплаву найбільший і майже не залежить від частоти падаючих звукових хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА357988

Рубрики:

      
5.

Угрин М.М. 
Експериментальна та клінічна оцінка застосування дентальних імплантатів власної конструкції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.М. Угрин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено, випробовано та клінічно застосовано внутрішньокістковий імплантат. Визначено властивості титану марки ВТ1-0, кобальто-хромового сплаву (КХС) з індій-паладієвим покриттям та КХС - металів, що застосовуються у стоматологічній практиці. Вивчено біосумісні та остеоінтеграційні властивості досліджених матеріалів в експерименті на культурі стромальних клітин кісткового мозку та за умов ендосального вживлення імітаторів імплантатів з цих матеріалів у нижню щелепу лабораторних тварин (кролів) з використанням макроскопічних, рентгенологічних і гістоморфологічних методів. На підставі результатів досліджень установлено, що найкращі властивості, необхідні для імплантаційного матеріалу, має титан. Досліджені зразки (пластини й ошурки титану марки ВТ1-0) у культурі клітин in vitro позитивно впливали на ріст і проліферацію стромальних кістковомозкових клітин, кумулюючи біля своєї поверхні густий культуральний моношар, що дозволило констатувати остеотропні властивості титану. У дослідах на кролях на підставі результатів ендосальної імплантації титанових штифтів підтверджено його остеотропні й остеоінтеграційні властивості з використанням даних макроскопічного, рентгенологічного та гістоморфологічного досліджень. У кінцевий термін досліджень (180-ту добу) констатовано повне відновлення кісткових структур імплантантного ложа. Одержані результати є обгрунтуванням для виготовлення імплантанту "У-Імпл" з титану марки ВТ1-0 з набором інструментів для його встановлення. Дані, одержані внаслідок вивчення процесів репараційного остеогенезу після вживлення імплантатів "У-Імпл" у гомілкову кістку собак в експерименті, підтвердили результати попередніх експерментальних досліджень. Завдяки вираженим біосумісним і остеоінтеграційним властивостям розвинутої поверхні констатовано виражену остеотропність поверхні імплантату, яка реалізується первинним утворенням відновлених остеогенних структур на поверхні імплантатів. Позитивні результати експериментальних досліджень імплантату "У-Імпл" підтверджені клінічними показниками. Проведено клінічно-рентгенологічне дослідження результатів ортопедичного лікування з використанням імплантатів системи "У-Імпл" 224-х пацієнтів віком від 18-ти до 75-ти років. Протягом періоду спостереження від одного до 8-ми років установлено показник виживання імплантатів - 96,83 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА351695

Рубрики:

      
6.

Кіндій В.Д. 
Клініко-експериментальна оцінка дентальних сплавів для литва після багаторазової переплавки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Кіндій ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування можливості використання кобальтохромових та нікелехромових сплавів після багаторазової переплавки для незнімного суцільнолитого протезування. На підставі комплексного використання експериментальних даних і результатів клінічних, біохімічних, бактеріологічних і морфологічних досліджень вперше встановлено фізико-хімічні властивості та мікроструктуру сплавів за їх багаторазової переплавки та визначено біосумісність суцільнолитих конструкцій зубних протезів, виготовлених з даних матерілів. Розроблено новий спосіб рециркуляції сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe, який забезпечує їх підвищену чистоту. Одержано нові дані про хімічний склад, фізико-механічні, технологічні властивості сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe за багаторазової переплавки. За структурою, якісним та кількісним складом елементів встановлено їх відповідність вимогам щодо матеріалів, які використовуються в біологічно активних середовища організму людини. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень наведено оцінку якості незнімних суцільнолитих протезів, виготовлених з багаторазово переплавлених сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe та підтверджено доцільність їх використання у практиці ортопедичної стоматології. Доведено, що новий спосіб рециркуляції підвищує відсоток використання переплавлених матеріалів в ортопедичній стоматології та зменшує витрати сертифікаційних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА339577

Рубрики:

      
7.

Сухоребський Ю.І. 
Клініко-експериментальне обгрунтування використання методів литва сплавів металів для зубних протезів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.І. Сухоребський ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення клінічної ефективності лікування хворих з дефектами зубних рядів суцільнолитими зубними протезами шляхом обгрунтування вибору методу литва нікель-хромових і кобальто-хромових сплавів металів для суцільнолитих знімних і незнімних конструкцій зубних протезів. Вивчено кристалічну структуру, рельєф і шорсткість зразків сплавів металів виготовлених різними методами литва (центробіжне литво з плавленням сплаву відкритим полум'ям, центробіжне литво з плавленням сплаву високочастотними струмами і метод вакуумного литва) після їх електрохімічного травлення. Доведено більшу стійкість до корозії зразків сплавів металів, виготовлених методом центробіжного литва з плавленням сплаву високочастотними струмами. Проведено клінічне обстеження та лікування 130-ти пацієнтів суцільно-литими конструкціями зубних протезів, виготовленими різними методами литва. Проведено порівняльне вивчення впливу цих протезів на біохімічні показники ротової рідини. Запропоновано нову конструкцію зубного протезу - бюгельний протез з жорсткими металевими базисами. Обгрунтовано доцільність запису в медичну картку виду сплаву для зубного протезу та методу його литва. Створено схему-алгоритм дій за ортопедичного лікування хворих з використанням суцільнолитих зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 со 3 + К61,4 +
Шифр НБУВ: РА362952

Рубрики:

      
8.

Бульбук 
Клініко-експериментальне обгрунтування покращення якості лікування хворих незнімними конструкціями зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Олександр Іванович Бульбук ; Івано-Франківська держ. медична академія. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА333159

Рубрики:

      
9.

Іщенко П.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування реставрації твердих тканин зубів пломбами з термокомпенсатором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / П.В. Іщенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження зразків з пломбувальних матеріалів щодо теплового лінійного розширення та визначення усадки. Виконано дослідження стосовно проникності межі "зуб - пломба" з використанням барвників і токсико-хімічну оцінку пломбувальних конструкцій. Клінічні дослідження з оцінки пломб проведено за методикою, запропонованою Д.М.Каральником, електрометричні дослідження межі "зуб - пломба" виконано за методикою професора В.К.Леонт'єва, Г.Г.Іванова, Т.Н.Жорова. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують доцільність використання запропонованої конструкції пломби з термокомпенсатором для реставрації ушкоджених твердих тканин зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Маслов О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування способу профілактики та лікування протезних стоматитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Маслов ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження частоти виникнення протезних стоматитів виявлено, що дане захворювання виникає більш ніж у 13 % пацієнтів із знімними зубними протезами. Доведено пряму залежність адаптації до знімних зубних протезів від стану протезного ложа. Відзначено, що вірогідність розвитку протезного стоматиту у пацієнтів, що не звикли до протеза протягом 2-х місяців, складає більше 80 %. Конкретизовано визначення нозологічної форми дійсних протезних стоматитів як локального запалення слизової оболонки протезного ложа, що виникає через один або більше місяців, не зникає після корекції протезів, має виражену клінічну симптоматику та припиняється після вилучення протеза з порожнини рота. Запропоновано новий метод профілактики та лікування протезних стоматитів на базі застосування адаптаційного (пом'якшувального) препарату "Профогель" і коригуючого (з заданими властивостями) гелю "Шавлієвий". У разі розвинутого протезного стоматиту встановлено високу ефективність застосування лікувального комплексу, що включає екранування протеза гелем "Шавлієвий", антисептичну обробку протезного ложа тетраборатом натрію, полоскання рота розчином календули і дезинфікуючу обробку протеза засобом "Корега".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335234

Рубрики:

      
11.

Обідняк В.З. 
Клініко-експериментальне обгрунтування удосконаленої технології виготовлення повних знімних протезів на нижній щелепі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.З. Обідняк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Систематизовано дані щодо проблеми ортопедичного лікування пацієнтів з повною втратою зубів. Проведено епідеміологічне дослідження з метою виявлення потреби у протезуванні мешканців Іванофранківщини. За результатами математичного моделювання (шляхом розв'язання рівнянь другого роду) обгрунтовано оптимальний профіль беззубого ольвеолярного відростка нижньої щелепи. Проведено комплесне фізико-хімічне та токсико-гігієнічне дослідження матеріалу "Біогерм" з наступним використанням його для реконструкції атрофованого альвеолярного відростка. З використанням клінічних, рентгенологічних та іммунологічних методів обстеження встановлено ефективність використання удосконаленої технології виготовлення повних знімних протезів на нижню щелепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА322441

Рубрики:

      
12.

Янішен І.В. 
Клініко-лабораторна оцінка і обгрунтування клінічного застосування нового вітчизняного альгінатного відбиткового матеріалу "Стомальгін-04": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Янішен ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий вітчизняний безпиловий альгінатний матеріал "Стомальгін-04" для одержання анатомічних відбитків. Вивчено фізико-механічні та технологічні властивості альгінатного відбиткового матеріалу (АВМ) "Стомальгін-04" та запропоновано методику оцінки й універсальну класифікацію АМВ за узагальненим показником технологічної якості. Комплексно досліджено фактори, які визначають розмірну точність гіпсових моделей, відлитих з відбитків, виготовлених з альгінатних матеріалів, і розроблено стандартизовану за критеріями ISO-1563 систему оцінки якості стоматологічних відбитків з різних АВМ з урахуванням розмірної точності зубних протезів. Вивчено закономірності первинної (усадки матеріалу) та вторинної (розширення гіпсу) зміни розмірної точності гіпсової моделі у їх системному взаємозв'язку. Обгрунтовано оптимальні технологічні варіанти клінічного застосування АВМ і марки гіпсу для виливки моделей. Уперше застосовано АВМ "Стомальгін-04" під час виготовлення знімних конструкцій зубних протезів з урахуванням розмірної точності опорних елементів, а також анатомічних особливостей альвеолярного відростка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА334748

Рубрики:

      
13.

Без'язична Н.В. 
Клініко-лабораторна оцінка та обгрунтування застосування нового силіконового підкладочного матеріалу для зубних протезів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Без'язична ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати клініко-лабораторного оцінювання нового вітчизняного конструкційного матеріалу "ПМ-С" для виготовлення м'яких підкладок базису. Обгрунтовано технологію його клінічного застосування, визначено клініко-функціональну та клініко-економічну ефективності використання. За результатами експериментального вивчення клініко-технологічних і фізико-механічних властивостей створено систему оцінки якості матеріалів для м'яких підкладок базису. Обгрунтовано суть поняття "ефективна товщина" м'якої підкладки з матеріалу "ПМ-С". Удосконалено методику ортопедичного лікування хворих з адентією знімними протезами з м'якою підкладкою з урахуванням індивідуальної податливості протезного ложа та закономірностей перерозподілу жувального тиску. Досліджено динаміку змін зон запалення слизової оболонки протезного ложа пацієнтів на етапах клінічної експлуатації знімних конструкцій даних протезів. На підставі значного зменшення видового, родового та кількісного складу мікроорганізмів доведено ефективність знезаражування протезів з двошаровим базисом з використанням 0,5 % розчину гіпохлориту натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА356080

Рубрики:

      
14.

Кабанчук С.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування безпосереднього протезування на внутрішньокісткових дентальних імплантатах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Кабанчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено реабілітацію 120-ти пацієнтів з дефектами зубних рядів за методом дентальної імплантації за різних термінів протезування. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень доведено високу ефективність застосування методики безпосереднього протезування на дентальних імплантатах. Успішні імплантації становили 95,2 %. З метою корекції метаболічних процесів кісткової тканини пацієнтам групи ризику на етапі підготовки до дентальної імплантації застосовано комплекс медикаментозної остеотропної терапії. Ефективність реабілітації пацієнтів з генералізованим пародонтитом II - III ступеня тяжкості після проведеного комплексу остеотропної корекції за методом дентальної імплантації з раннім і безпосереднім протезуванням становила 97,2 %. Науково обгрунтовано показання та протипоказання до застосування безпосереднього протезування. Розроблено диференційований підхід до визначення термінів протезування під час реабілітації пацієнтів з дефектами зубних рядів з використанням методу дентальної імплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА358244

Рубрики:

      
15.

Касіянчук М.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування протезування часткових дефектів зубних рядів з використанням удосконалених технологій зубної імплантації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М.В. Касіянчук ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с
Шифр НБУВ: РА371579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Король Д.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування вторинної часткової і повної адентії із застосуванням дентальних субперіостальних та ендоосальних імплантатів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Д.М. Король ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматолог. акад.". — Полтава, 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено математично обгрунтовану конструкцію субперіостального імплантата з урахуванням анатомічних особливостей конкретного пацієнта. Вивчено стан м'яких тканин, що оточують внутрішньокісткові та підокісні імплантанти на різних етапах лікування за допомогою комплексу гігієнічних та гінгівальних індексів. Обгрунтовано та впроваджено модифікацію проби Шиллера - Писарєва, що відповідає особливостям обстеження субперіостальних імплантантів. Вдосконалено методи аналізу рентгенографічної інформації на до- та післяімплантаційному етапі лікування. Вдосконалено заходи щодо покращення протезування на субперіостальних імплантах з використанням незнімних конструкцій покривного типу. Розроблено алгоритм лікування пацієнтів та визначена його ефективність. Проаналізовано віддаленні результати лікування пацієнтів з диференційованим застосуванням ендоосальної та субперіостальної імплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА368211

Рубрики:

      
17.

Парасюк Г.З. 
Клініко-технологічне обгрунтування використання фіксуючих елементів при лікуванні хворих частковими знімними пластинковими протезами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.З. Парасюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено, апробовано та впроваджено в клініку ортопедичної стоматології пристрій для дозування силового навантаження на пародонт опорних зубів. Доведено доцільність використання комп'ютерної томографії у разі здійснення вивчення стану тканин пародонту цих зубів до та після ортопедичного лікування хворих частковими знімними пластинковими протезами. Розроблено таблиці для визначення товщини та довжини утримувальних кламерів у конструкціях часткових знімних пластикових протезів. Визначено об'єктивні показання до використання цих кламерів залежно від стану тканин пародонту - атрофії кісткової тканини комірки в різних її ділянках. Вивчено та доведено переваги запропонованої методики дозування силового навантаження утримувальних кламерів на пародонт опорних зубів у конструкціях часткових знімних пластикових протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335009

Рубрики:

      
18.

Згонник О.С. 
Клініко-технологічні особливості виготовлення повних знімних протезів з використанням еластичних пластмас: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Згонник ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та здійснено клінічну апробацію нової технології виготовлення повного знімного протеза з поліпшеною фіксацією та стабілізацією. Уперше з використанням паралелометра вивчено анатомічні особливості ретенційних утворів залежно від ступеня атрофії й форми беззубих альвеолярних відростків. Експериментально вивчено властивості різних пластмас та їх з'єднань у порівнянні. Обгрунтовано методику створення замикального клапана протеза нижньої щелепи за допомогою паралелометрії. На підставі результатів електроміографічних досліджень вивчено процеси адаптації до повних знімних протезів, оцінено якість протезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА334907

Рубрики:

      
19.

Абу Сахюн Іяд 
Конструктивне вирішення проблеми протезування при непереносимості пластмаси: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абу Сахюн Іяд ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено та здійснено клініко-функціональну оцінку конструкції знімного протезу без пластмасових включень. Визначено послідовність і показано доцільність дотримання клініко-лабораторних етапів його виготовлення. Запропоновано гіпотетичну схему обстеження хворих, що дозволяє визначити "групу ризику" серед тих, які потребують протезування, та сформувати показання до застосування розробленої конструкції. Уперше оцінено її функціональну ефективність за допомогою електроміографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА338231

Рубрики:

      
20.

Воскресенська О. Ю. 
Корекція ортопедичного лікування дефектів зубного ряда біоінертними конструкціями з титану у ВІЛ-позитивних пацієнтів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Ю. Воскресенська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність стоматологічних захворювань ВІЛ-позитивних пацієнтів на Донеччині. Вперше виявлено потребу ВІЛ-позитивних пацієнтів в ортопедичному лікуванні дефектів зубних рядів. Вперше проведено порівняльну індексну оцінку стану пародонта у ВІЛ-позитивних пацієнтів, які користуються зубними протезами з кобальто-, нікелехромових сплавів, сталі та титану. Вивчено мікробну колонізацію слизової оболонки порожнини рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів, що мають незнімні мостоподібні протези з різних металів. Вперше доведено високу клінічну ефективність незнімних зубних протезів з титану та підтверджено біоінертність даних конструкцій у порожнині рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5 + Р668.62 с03 + Р514.0-37
Шифр НБУВ: РА377241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського