Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.504.3-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Панасенко М.В. 
Особливості взаємовідносин кальцитоніну та ендогенних опіоїдів при сечокам'яній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / М.В. Панасенко ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядаються питання патогенезу сечокам'яної хвороби (СКХ) як порушення обмінних процесів та водно-сольового балансу у порівнянні з іншою патологією нирок. Вивчені порушення гормонального спектру були модульовані в експерименті, який розглядався як модель порушення обміну кальцію. Крім того, був використаний новий метод діагностики порушень водно-електролітного балансу при патології нирок - ЯМР-спектроскопія. Аналіз результатів проведених досліджень дозволяє зробити висновки, що патогенез СКХ пов'язаний з порушенням стану системи ендогенних опіоїдів (підвищення рівня мет-енкефаліну в плазмі крові) та значне пригнічення рівня кальцитоніну на фоні пригніченого вже рівня цього гормону у здорових жителів "кам'яного пасу". Порушення водно-сольового балансу є наслідком порушень гормонального спектру. Вивчення ЯМР-спектроскопії дозволяє використовувати дану методику для диференційної діагностики патології нирок. Експериментальна частина роботи дозволяє зробити висновок, що порушення в стані ендогенних опіоїдів, кальцитоніну та простаноїдів пов'язані між собою, відрізняються залежно від віку та є причиною електролітних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3

Рубрики:

      
2.

Кадурін С.В. 
Парагенетичні асоціації мінералів і онтогенія органо-мінеральних агрегатів у нирках людей: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / С.В. Кадурін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Описано морфологію та анатомію уролітів. На підставі отриманої інформації розглянуто онтогенію ниркових каменів. Проведено лабораторне і математичне моделювання процесів росту уролітів. Визначено парагенетичні асоціації мінералів уролітів. Досліджено мікроелементний склад органо-мінеральних агрегатів у нирках людини, визначено залежність його від геоекологічного стану навколишнього середовища в Одесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3
Шифр НБУВ: РА316045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Борисов О.В. 
Рецидивний нефролітіаз в умовах супутнього хронічного пієлонефриту (етіологія, патогенез, лікування та профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / О.В. Борисов ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблему уролітіазу за умов супутнього хронічного пієлонефриту під час використання різних способів видалення каменів із верхніх сечових шляхів. Доведено, що за умов хронічного інфекційно-запального процесу в нирках синтез надвеликих концентрацій секреторного імуноглобуліну А сприяє розвитку і рецидиву каменів нирок. Обгрунтовано імуно-біологічний критерій, що визначає схильність до рецидивного каменеутворення (надвисокий рівень секреторного імуноглобуліну А у сечі та наявність в структурі видаленого каменя адгезованих лейкоцитів, бактерій та органічних субстанцій - носіїв імуноглобуліну А). Розглянуто інтегративну характеристику морфологічного, структурного, хімічного та мікроелементного складу каменів нирок. Досліджено динаміку морфологічних та метаболічних змін у нирковій тканині у разі експериментальної закритої травми нирки, що моделює її ушкодження під час дистанційної нефролітотрипсії. З метою корекції імунологічних і метаболічних порушень у хворих, профілактики рецидивного каменеутворення за умов супутнього пієлонефриту розроблено комплексний підхід до лікування рецидивного уролітіазу та доведено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3 + Р696.540.112-3
Шифр НБУВ: РА316346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Штільвасер Л.М. 
Шляхи підвищення ефективності ранньої метафілактики з метою зниження частоти рецидивного каменеутворення у хворих на сечокам'яну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Л.М. Штільвасер ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2004. — 18 c. — укp.

Вперше науково обгрунтовано застосування фітопрепарату "Канефрон Н" у ранній метафілактиці сечокислого (уратного) нефролітіазу та сечокислій гіперкристалурії, встановлено його вплив на основні фактори рецидивного уратного нефролітіазу - pH та рівень сечової кислоти крові та сечі. Досліджено ефективніть використання препарату "Літовіт У" в ранній метафілактиці фосфорнокислого нефролітіазу, встановлено основні закономірності протирецидивного лікування даної патології, направлені на проведення корекції pH з лужної у кислу, у разі застосування адекватної антибактеріальної та діуретичної терапії. Вивчено варіанти та можливості використання цитратної суміші "Блемарен" у ранній метафілактиці кальцій оксалатного нефролітіазу. Досліджено вплив на функціонально-відновний стан нирок нових фітопрепаратів "Канефрон Н", "Літовіт У" та цитратної суміші "Блемарен" у ранній метафілактиці нефролітіазу, проаналізовано віддалені результати лікування. Науково обгрунтовано метод проведення ранньої метафілактики сечокам'яної хвороби з використанням фітопрепаратів "Канефрон Н" і "Літовіт У", а також їх застосування після хірургічного видалення каменів нирок, ЕУХЛ та уретеролітоекстракції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3 +
Шифр НБУВ: РА332264

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського