Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.54-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Семирожкін В. В. 
Активність прозапальних цитокінів у хворих, що отримують замісну ниркову терапію програмним гемодіалізом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.37 / В. В. Семирожкін ; НАМН України, Ін-т нефрології АМН України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено, що в усіх хворих, що одержують терапію програмним гемодіалізом, рівень TNF-alpha та IL-6 у плазмі крові перевищує показники контрольної групи. Основними чинниками, що визначають надлишковий синтез TNF-alpha та IL-6 у хворих на ГД, є тривалість замісної терапії і тип діалізної мембрани, за умов цього, залежність між діалізним віком і рівнем TNF-alpha позитивна, між IL-6 і діалізним віком - негативна. Рівень TNF-alpha найбільш низький за використання діалізних мембран з полісинтана та гемофана, рівень IL-6 - за використання діалізних мембран з полісульфону та гемофана. За умов замісної терапії програмним гемодіалізом інгібітор АПФ периндоприл викликає зниження рівня TNF-alpha і підвищення рівня IL-6, а також достовірно підвищує рівень гемоглобіну, за цього гіпотензивний ефект периндоприла мінімальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-35 + Р696.54-35
Шифр НБУВ: РА381356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Березовський 
Використання низькомолекулярних гепаринів у хворих на діабетичну нефропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Березовський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р696.54-37
Шифр НБУВ: РА352446

Рубрики:

      
3.

Павлюк С.О. 
Клініко-морфологічна характеристика ураження нирок при інфекційних захворюваннях та нефропатіях бактеріальної і вірусної етіології (клініко- експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.О. Павлюк ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми ураження нирок у разі захворювань бактеріальної та вірусної етіології. Увагу приділено адгезії та колонізації мікроорганізмів до епітелію сечовивідних шляхів з метою створення методів діагностування, лікування та профілактики запальних та інфекційних захворювань. За результатами проведених еспериментальних досліджень показано, що зміна проникності слизової сечового міхура та порушення покривного її захисного шару слизу призводить до розвитку максимально виражених патологічних змін за присутності уропатогенної флори. Виділення мікрофлори, введеної в сечовий міхур з тканини нирок і печінки, у тварин зумовлено наявністю рефлюксу сечі та наступної транслокацією мікрофлори. Потрапляючи в сечові шляхи, умовно патогенна мікрофлора призводить до їх колонізації та розвитку спочатку циститу, а потім - пієлонефриту. Введення в сечові шляхи аерококів не спричиняє запального процесу. Результати посівів свідчать про тривале перебування аерококів у сечових шляхах експериментальних тварин, що свідчить про наявність їх колонізації. З урахуванням даних про здатність ерококів до колонізації слизових і ранових поверхонь за можливого витиснення та придушення патогенної флори розроблено метод лікування та профілактики сечової інфекції з використанням введення аерококів у сечові шляхи. У разі введення аерококів у сечовий міхур (по катетеру, епіцистостомічному дренажу) є можливим нівелювання патогенної мікрофлори з їх наступною колонізацією слизової. Відзначено, що застосування даного підходу дозволяє переривати ланку патогенезу висхідного пієлонефриту. Застосування введення аерококів у порожнинну систему нирок з метою лікування пієлонефриту по нефростомічному дренажу, сечовивідному катетеру. Транслокація аерококів не призводить до патологічних змін. Зазначено, що інстиляція в сечовий міхур суспензії аеjркоків призводить до пролонгованої колонізації слизової сечового міхура, що супроводжується незначно вираженою запальною реакцією. На основі адгезивного механізму в експерименті на щурах розроблено ефективний метод профілактики сечової інфекції з використанням А-бактерину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-37 + Р696.54-3 +
Шифр НБУВ: РА364061

Рубрики:

      
4.

Фролова Є. О. 
Ліпідний профіль, функція ендотелію, стан магістральних та периферичних артерій при хронічній нирковій недостатності у додіалізному періоді: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.37 / Є. О. Фролова ; АМН України ; Ін-т нефрології. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання первинної профілактики серцево-судинних захворювань шляхом підвищення ефективності лікування хворих з хронічною хворобою нирок (ХХН) на додіалізному етапі лікування на основі виявлення субклінічних форм атеросклеротичних змін магістральних і периферичних артерій, на підставі визначення товщини комплексу імтима-медіа, гомілково-плечового індексу, вивчення ліпідного профілю й ендотеліальної функції судин. На прикладі 62-х хворих з ХХН вивчено порушення ліпідного профілю, функції ендотелію судин і вираженіеть факторів атерогенезу. Продемонстровано зв'язок доклінічних форм атеросклерозу з порушенням ліпідного обміну та рівнями маркерів запалення, обгрунтовано доцільність включення в комплексну терапію хворих з ХХН III і IV стадії омега-3 поліненасичених жирних кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-3 + Р696.54-3
Шифр НБУВ: РА379630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського