Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.57$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Сидорчук Л.І. 
Видовий склад, популяційний рівень та чутливість до антибіотиків провідних збудників уретриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / Л.І. Сидорчук ; Ін-т мікробіол. імунол. ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено мікробіологічними методами якісні та кількісні показники мікрофлори біотопу уретри. Визначено фактори персистенції провідних збудників, показники системного імунітету хворих, а також взаємозв'язки основного захворювання з дисбалансом мікрофлори товстої кишки. З'ясовано, що у хворих на уретрит вегетує патогенна й опортуністична мікрофлора на тлі дисбіотичних змін товстої кишки I-IV ступенів за одночасного прояву імунодифіцитного стану за гуморальним та клітинним типами. Встановлено провідні збудники, що володіють високою антикомплементарною, антилізоцимною та антиімуноглобуліновою активністю. Визначено, що провідним збудникам запального процесу в уретрі притаманна поліантибіотикорезистентність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА373332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Железко О. І. 
Ендоскопічне лікування набутих стриктур сечоводів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / О. І. Железко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 126-ти хворих із набутими стриктурами сечоводів і мисково-сечовідного сегмента. Доведено, що ефективність ендоскопічного бужування набутих стриктур ВСШ значно нижча балонної дилятації. Для ендоскопічного відновлення прохідності верхніх сечовивідних шляхів у разі наявності набутих стриктур застосовано два методи - ендоскопічне бужування стриктур і балонна дилятація. Розроблено показання для проведення ендоскопічної реканалізації, встановлено основні чинники виникнення набутих стриктур ВСШ, теоретично та науково обгрунтовано механізми балонної дилятації та телескопічного бужування. Наведено високу ефективність рентгенендоскопічного лікування стриктур ВСШ, що дозволяє широко використовувати його як альтернативний хірургічному лікуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.50-59
Шифр НБУВ: РА376539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гарбі В. 
Комплексне лікування хворих із стриктурами уретри з застосуванням ендохірургічної техніки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В. Гарбі ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання діагностування та комплексного лікування стриктур сечівника з застосуванням внутрішньої оптичної уретротомії. Наведено дані обстежень, та вивчено безпосередні та віддалені результати комплексного лікування 219-ти хворих чоловічої статі зі стриктурами різних відділів сечовика. Групу порівняння становили 97 (44,3 %) хворих, основну групу - 122 (55,7 %) чоловіка, які одержали модифікований комплекс лікування. Внаслідок візуалізації структури встановлено її особливості, а саме: локалізацію стенозу, діаметр, протяжність стенозу, а у хворих другої групи визначено протяжність і товщину спонгіофіброзу. За результатами виконання урофлометрії виявлено, що ступінь порушень сечовипускання не залежить від одного фактора, а має поліетологічний характер. Певним пацієнтам другої групи виконано внутрішню оптичну уретротомію модифікованого варіанта. Відзначено, що впровадження в клінічну практику вдосконалених методик обстеження, передопераційної підготовки, ендоскопічного хірургічного втручання та післяопераційної реабілітації пацієнтів дозволяють збільшити кількість "гарних" віддалених результатів у хворих зі стриктурами довжиною понад 9 мм з 25,0 % до 54,8 % і зменшити у них кількість рецидивів з 43,8 % до 9,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.57 + Р694.57 +
Шифр НБУВ: РА363895

Рубрики:

      
5.

Байло О.В. 
Обгрунтування ефективності трансуретральних методів лікування звужень сечівника у чоловіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.В. Байло ; Ін-т урології АМН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності лікування звужень сечовивідного протоку у чоловіків шляхом використання трансуретальних втручань. Проведено клінічне обстеження 251-го хворого, яким виконано 275 ендоуретральних втручань з приводу звуження сечівника. Встановлено високу ефективність трансуретальних втручань, які є альтернативою відкритим оперативним втручанням. Обгрунтовано доцільність використання трансуретальних втручань для лікування чоловіків зі звуженнями сечівника. Обгрунтовано концепцію диференційного підходу щодо лікування хворих зі звуженнями сечівника, яка базується на основних клінічних критеріях - протяжності звуження та стані парауретральних тканин. Запропоновано алгоритм діагностики та лікування досліджуваної патології. Показано, що його використання сприяє оптимізації й індивідуалізації лікування залежно від протяжності звуження, стану парауретральних тканин, що в кінцевому результаті зменшує частоту рецидивів, подовжує тривалість безрецидивного періоду та покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.57-5 +
Шифр НБУВ: РА350546

Рубрики:

      
6.

Кривобок О.Г. 
Патофізіологічна інтерпретація імунного статусу хворих на стриктури уретри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.Г. Кривобок ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено суттєву роль імунних порушень у процесі розвитку неускладнених та ускладенених стриктур уретри (НСУ і УСУ). Виявлено особливості реагування імунної системи хворих осіб на різних етапах перебігу патологічного процесу. Встановлено, що стриктури уретри супроводжуються імунологічними зрушеннями у двох напрямках: НСУ характеризуються нормоергічним, а УСУ - гіпоергічним типом реакції імунної системи. З'ясовано взаємозв'язок кількості імунологічних порушень зі ступенем тяжкості патологічного процесу. Виявлено, що в процесі переходу від неускладнених до ускладнених стриктур уретри відбувається порушення гомеостазу організму з розвитком вторинного імунодефіцитного стану переважно за T-клітинним типом, а виразність порушень в імунному статусі пацієнтів тісно пов'язана зі ступенем тяжкості захворювання. Вперше доведено, що у хворих на стриктури уретри (СУ) існує зворотна залежність між частотою активованих лімфоцитів без та з двома асоціаціями акроцентричних хромосом (ААХ) у периферичній крові та ступенем тяжкості патологічного процесу. Вперше визначено прогностичний критерій переходу НСУ в УСУ та науково обгрунтовано комплексне лікування даної патології з використанням імуномодулятора ІРС-19 і удосконаленої техніки оперативного впливу на базі застосування пристрою для видалення СУ та сечовивідного катетера оригінальної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.57-2 +
Шифр НБУВ: РА339614

Рубрики:

      
7.

Нікітюк І.М. 
Розробка метода місцевого лікування хворих на бактеріальний та трихомонадний уретрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / І.М. Нікітюк ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення бактеріальної флори уретри у хворих на бактеріальний уретрит визначено, що серед збудників захворювання поширена антибіотикорезистентність. Виявлено найбільшу поширеність мікроорганізмів збудників бактеріальних уретритів в асоціаціях, що створює значні труднощі у виборі адекватної етіотропної терапії й обумовлює недостатню ефективність призначення антимікробних засобів у вигляді монотерапії. Вперше науково обгрунтовано можливість самостійного місцевого застосування антисептичного препарату з широким спектром антимікробної дії під час лікування хворих на бактеріальних і трихомонадний уретрит. Запропоновано оптимальний спосіб використання антисептика у формі уретральних паличок, який дозволяє підтримувати високу антимікробну концентрацію препарату у порожнині уретри протягом тривалого часу. Вперше доведено, що використання гідрофільної (проксанол-пропілен-глікольової) основи у складі уретральних паличок забезпечує у 4-ри рази довшу експозицію антисептика у порожнині уретри у порівнянні з жировою основою. На підставі дослідження клініко-імунологічного стану хворих до та після лікування виявлено перевагу запропонованого методу у порівнянні з загальноприйнятими консервативними терапевтичними методами. Вперше клінічно доведено, що новий спосіб лікування дозволяє підвищити ефективність терапії хворих на бактеріальний і трихомонадний уретрит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52 +
Шифр НБУВ: РА342361

      
8.

Федоренко О.Є. 
Співвідношення клінічних, патопсихологічних та соціально-епідеміологічних характеристик при венеричних уретропростатитах у чоловіків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 ; 19.00.04 / О.Є. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Здійснено науково обгрунтовану побудову функціонального діагнозу у разі специфічних соматичних уражень сечостатевих органів у чоловіків, що містить крім традиційного клінічного діагнозу, оцінку адекватності особистого психологічного реагування на хворобу та соціальної поведінки за таких умов. Описано базисні риси загальної картини соціально-демографічної та інформаційно-вікової ситуації розвитку сексуальної поведінки чоловіків-городян до їх інфікування венеричною хворобою та під час хвороби. З'ясовано основні параметри та характерні риси внутрішньої картини хвороби (ВКХ), а також найбільш типові особливості особистого психологічного реагування на ситуацію венеричного ураження сечостатевих органів у чоловіків з урахуванням особливостей їх преморбідної психологічної характеристики. Об'єктивно визначено психологічний вплив соматичного статусу хворого та його окремих клінічних параметрів на кількісний рівень тривожності та невротизації у хворих на уретропростатити чоловіків. Проведено порівняльне вивчення ефективності та адекватності застосування в ШВД групи стандартних тестових психологічних методик (психологічної діагностики типів ставлення до хвороби (ТСХ), особистісної шкали проявів тривоги (ОШПТ = MAS), опитувальника нервово-психічної напруги, визначення рівнів невротизації та психопатизації, особистісної суб'єктивної шкали, методики полярних профілів Є.Н.Горфінкеля, шкали товариськості-залежності, шкали Спілбергера - Ханіна, тестів Айзенка, Шмишека, у ході комплексного обстеження чоловіків зі специфічною соматичною патологією та встановлено, що найбільш прийнятним є використання тестів ОШПТ - MAS, ТСХ. Розроблено та апробовано на статистично значущій виборці хворих оригінальні скринінгові тести (шкалу оцінки побоювань хворого - шкалу залишкової тривожності; особистісну шкалу залишкових проявів тривожності венеричного хворого - особистісну шкалу залишкових проявів тривожності) з визначення в динаміці різних видів реактивної тривожності взагалі та її специфічних складових серед контингенту хворих на венеричні уретропростатити чоловіків. Розроблено та апробовано систему індивідуальної психокорекції методами індивідуально-групової раціональної психотерапії та аутотренінгу з включенням спеціального комплексу лікувальної фізкультури, самомасажу, пальцевого впливу на ряд біологічно активних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-3 + Р696.620.11-3 +
Шифр НБУВ: РА325849

Рубрики:

      
9.

Куцяк Т.Л. 
Стан ниркової гемодинаміки та уродинаміки верніх сечових шляхів при обструктивних уропатіях за даними ультразвукової допплерографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Т.Л. Куцяк ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено проблему підвищення ефективності визначення структурно-функціонального стану нирок і верхніх сечових шляхів (ВСШ) за обструктивних уропатій (ОУ) шляхом використання комплексного ультразвукового дослідження (УЗД) нирок з оцінкою параметрів кровотоку ниркових судин, пасажу сечі по ВСШ за допомогою кольорового доплерівського картирування та імпульсної доплерометрії. Розроблено диференційно-діагностичні критерії ОУ на підставі результатів досліджень 100-та хворих з ОУ, з них 64 - з гідронефротичною трансформацією (ГН), 26 - з нирковою колькою (НК), обумовленою уролітіазом, 10 вагітних жінок, хворих на гестаційний пієлонефрит з ретенційними змінами чашково-мискової системи, та 45 здорових осіб контрольної групи. Установлено, що чутливість діагностики обструктивного характеру уропатії за комплексного УЗД зростала до 92 % у разі I стадії і до 94,4 % - II і III стадії ГН, специфічність за умов I стадії становила 95,0 %, II і III стадії - 100 %. За НК чутливість підвищувалася до 94,6 %, специфічність - до 96,0 %. Зазначено, що запропоновані алгоритми комплексного УЗД і бальна система оцінки параметрів з виділенням незначного, помірного та вираженого ступенів змін підвищують діагностичну значимість УЗД та дозволяють визначити рекомендації до консервативної або оперативної тактики лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.57-433 +
Шифр НБУВ: РА341201

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського