Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.61-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шиш Н.В. 
Антиоксиданти в профілактичній терапії вільнорадикального пошкодження сім'яників при хронічному надходженні прооксидантів (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.В. Шиш ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень обгрунтовано застосування препаратів антиоксидантної дії alpha-токофорелу ацетату, екстракту ехінацеї рідкого, азупростату) Для профілактики біохімічних, функціональних і морфофункціональних змін у сім'яниках за хронічної дії прооксидантів - ацетату свинцю та клопіраліду. Виялдено, що введення прооксидантів ацетату свинцю за дози 60 мг/кг і клопіраліду - 150 мг/кг призводило до активації прооксидантної та інгібування антиоксидантної систем організму, що спричиниювало розвиток біохімічних, морфологічних і фукціональних порушень у сім'яниках, зниження фертильності самців та з рештою - загибелі потомства. Застосування препаратів антиоксидантів на тлі введення прооксидантів призводило до певних наслідків, а саме: alpha-токоферолу ацетат за дози 10 мг/кг знижував вільнорадикальне перекисне окиснення ліпідів крові та у тканинах сім'яників, але надавав недостатню протекторну дію на якість сперми; введення екстракту ехінацеї за дози 5 мг/кг призводило до підвищення активності системи антиоксидантного захисту тканин сім'яників, але питомо не впливало на кількісні характеристики сперми; азупростат за дози 30 мг/кг призводив до зниження вільнорадикального перекисного окиснення ліпідів у крові та тканинах сім'яників, нормалізації морфологічних змін у них та функціональної готовності сперми та показників ембріо- та фетогенезу в інтактних самок. Азупростат забезпечив найбільш виражений гонапротекторний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА356923

Рубрики:

      
2.

Денисенко С.В. 
Зміни окиснювального метаболізму та сперматогенної функції сім'яників щурів при хронічній інтоксикації нітратом натрію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.В. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено сперматогенну функцію сім'яників білих щурів і з'ясовано роль розладів енергетичного метаболізму та вільнорадикального окиснення у порушенні сперматогенезу за умов хронічної інтоксикації нітратом натрію. Встановлено, що у разі хронічної нітратної інтоксикації у динаміці змін мітохондріального окиснення та фосфорилювання у сім'яниках має місце певна фазність: на 14-ту добу інтоксикації - вірогідне зростання швидкості ендогенного дихання, енергетичного потенціалу, на 30-ту та 90-ту добу - прогресуюче зниження енергетичного потенціалу, пригнічення активності ферментів дихального ланцюга. Відзначено, що у патогенезі роз'єднання мітохондріального окиснення та фосфорилювання АДФ у сім'яниках щурів істотну роль відіграє утворення продукту метаболізму нітрат-іонів - оксиду азоту (NO). У динаміці хронічної інтоксикації нітратом натрію у сім'яниках білих щурів відзначається прогресуюче збільшення продукції супероксидного аніон-радикалу мітохондріальним і мікросомальним електронно-транспортними ланцюгами. Морфологічними та морфометричними методами дослідження встановлено, що хронічна інтоксикація нітратом натрію призводить до розвитку дистрофічних змін сперматогенного епітелію та розладів мікроциркуляції. Підвищене надходження нітратів до організму самців призводить також до суттєвих розладів ембріо- та фетогенезу в парованих з ними самок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА324096

Рубрики:

      
3.

Запривода Л.П. 
Морфо-функціональна характеристика сперматогенезу при дії деяких хімічних і фізичних чинників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.П. Запривода ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено загальні закономірності перебігу сперматогенезу за умов впливу хімічних (летючих компонентів епоксиднодіанової смоли ЕД-22ф) і фізичних (різноспрямованої гіпергравітації та локального опромінення електромагнітним полем надвисокої частоти низької інтенсивності) пошкоджуючих чинників навколишнього середовища. Розроблено та апробовано на всіх експериментальних моделях морфометричний метод для оцінки стану сперматогенезу, який з використанням кількісних критеріїв дає змогу виявляти початкові зрушення цього процесу, що можуть виникати за мінімальних (порогових) рівнів дії чинників хімічної та фізичної природи. Одержані дані є теоретичною засадою для розробки профілактичних заходів з метою запобігання можливого несприятливого впливу хімічних і фізичних агентів на організм людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА335195

Рубрики:

      
4.

Кузьменко В.А. 
Чоловіча репродуктивна система виводку, отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.А. Кузьменко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами комплексних експериментальних досліджень установлено особливості функціонального стану системи перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантної системи (ПОЛ - АОС), циклічних нуклеотидів та вмісту макроергів у тканинах сім'яників за різних етапів фізіологічного онтогенезу тварин. Уперше проведено морфологічні дослідження та прослідковано динаміку змін кількісного складу окремих клітин сперматогенного епітелію за умов фізіологічного перебігу сперматогенезу та якісного складу сперматозоїдів за даними спермограм. Доведено, що на кожному етапі онтогенезу є наявним певний стаціонарний рівень системи ПОЛ - АОС та циклічних нуклеотидів. З'ясовано роль функціональних взаємовідносин ПОЛ - АОС, стану системи циклічних нуклеотидів та вмісту АТФ, АДФ та АМФ у тканинах сім'яників, у патофізіологічних механізмах порушення сперматогенезу на різних етапах антогенезу щурів, одержаних під попередників, які зазнали впливу <$Egamma>-опромінення, алкоголю та їх сумісної дії. Визначено ступінь розладів у функціонуванні систем циклічних нуклеотидів, ПОЛ - АОС та вмісту макроергів залежно від виду негативного чинника, а також виявлено подібність і відмінність їх впливу на функціональний стан сім'яників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29 +
Шифр НБУВ: РА337491

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського