Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.620.11-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Котелевець Н.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності клінічного застосування нового препарату - феполен на основі продуктів бджільництва, призначеного для лікування простатитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Котелевець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено та доведено лікувальну ефективність феполену на різних моделях експериментальних простатитів, яка проявлялась у відновленні структури та функції передміхурової залози. Експериментально встановлено здатність феполену стимулювати сперматогенез. Установлено протизапальну дію феполену, показано, що цей ефект реалізується переважно внаслідок впливу на ліпооксигеназу, ніж на циклооксигеназу. У дослідженні антиоксидантної активності феполену за умов in vitro та in vivo на моделі гострого токсичного ураження печінки вперше доведено його антиоксидантні властивості. Виявлено виражену анальгізувальну активність феполену, яка перевершує активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 2,4 та 4,0 рази відповідно. Установлено мембраностабілізувальну дію феполену, яка перевершувала активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 1,8 та 4,5 рази відповідно. Вивчено токсичність феполену, показано його нешкідливість за експериментальних гострого та хронічного простатитів. Досліджено дію феполену на морфофункціональний стан печінки за умов експериментальних хронічного та токсичного процесів і встановлено його виражену гепатопротекторну активність, яка перевершувала активність препарату порівняння "Силібору". На підставі результатів вивчення хронічної токсичності встановлено гіполіпідемічну дію феполену, що є одним з механізмів його гепатопротекторної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА346667

Рубрики:

      
3.

Музика Н.Я. 
Експериментальне обгрунтування клінічного застосування оригінального простатопротекторного засобу рослинного походження - супозиторіїв альтабору: автореф. дис. ... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Н.Я. Музика ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що альтабор належить до класу практично нетоксичних речовин за внутрішньошлункового шляху уведення та до класу малотоксичних - за внутрішньоочеревинного надшляху уведення до організму тварин. Встановлено, що субстанція та супозиторії альтабору не чинять алергічної, імунотоксичної, місцевоподразнювальної та гонадотоксичної дії, яка має суттєве значення для підвищення ефективності простатопротекторної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА370871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чистяков О. Г. 
Експериментальне обгрунтування простатопротекторних властивостей простатофіту: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. Г. Чистяков ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового рослинного препарату простатофіт. Встановлено простатопротекторну активність простатофіту та його перевагу над простаполом за здатністю пригнічувати запальний процес у передміхуровій залозі. Доведено простатопротекторну дію простатофіту та встановлено перевагу простатофіту над простаполом за вираженістю простатопротекторної дії. Встановлено антиексудативний ефект простатофіту на різних моделях запалення: карагеніновому набряку, УФ-еритемі, кріопошкодженні простати та сечового міхура. Доведено, що простатофіт виявляє анальгетичну (38 %), спазмолітичну (33 %) й антиоксидантну (26,4 %) активності, антиандрогенну та помірну протимікробну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р569.696.2-52
Шифр НБУВ: РА372290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бардов П.В. 
Лікування хронічного простатиту і простатовезикуліту, ускладнених порушеннями копулятивної та репродуктивної функцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / П.В. Бардов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення етіологічних чинників виникнення хронічного інфекційного простатиту, на підставі яких визначено суттєве значення хламідійної, мікоуреаплазмової та змішаної (мікстінфекційної) етіології ураження передміхурової залози, досить часте поширення запального процесу на інші придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, яєчка, придатки яєчок), що сприяє порушенню копулятивної та репродуктивної функції у хворих чоловіків. Встановлено, що порушення місцевого імунітету репродуктивного тракту та показників якісного та кількісного складу секретів придаткових статевих залоз за різних за етологічним (інфекційним) походженням хронічних простатитів мали однонаправлений характер і суттєво не відрізнялись в групах порівняння (згідно етіології ураження). Вперше проведено комплексне вивчення місцевого імунітету репродуктивного тракту, а також якісного та кількісного складу ряду показників секрету передміхурової залози, сім'яних міхурців, еякуляту в хворих на хронічний простатит. Доведено взаємозалежність характеру та ступеня виявлених патологічних змін і тяжкості клінічного перебігу захворювання, в тому числі порушень копулятивної та репродуктивної функцій у чоловіків, що має важливе діагностично-прогностичне значення та повинно індивідуалізовано враховуватись у процесі проведення комплексної терапії. Розроблено методи терапії за різних форм хронічного простатиту з урахуванням результатів всебічного обстеження, яке включає виявлення етіологічних чинників ураження, вивчення ряду показників якісного та кількісного складу секретів додаткових статевих залоз та показників локального імунітету репродуктивного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р698-52
Шифр НБУВ: РА321029

Рубрики:

      
6.

Клименко П.М. 
Наукове обгрунтування застосування методів альтернативної терапії в комплексному лікуванні хворих на хронічний простатит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / П.М. Клименко ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Уперше науково обгрунтовано застосування антигомотоксичної терапії (АГТ) у комплексному лікуванні хворих на хронічний простатит (, яка передбачає визначення вмісту внутрішньоклітинного глікогену у нейтрофілах периферичної крові; вивчення активності ряду дегідрогеназ тканинного дихання, дегрануляцію тканинних базофілів, вільнорадикального окиснення ліпідів, стану клітинної та гуморальної ланок неспецифічної імунологічної резистентності та ультразвукової діагностики гемодинаміки передміхурової залози (ПЗ). Запропоновано гемодинамічну класифікацію ХП на підставі комплексного ультразвукового доплерографічного дослідження кровозабезпечення ПЗ, що дає змогу верифікувати діагноз і обгрунтовувати неінвазивні, клінічно ефективні методи лікування. Установлено, що у разі ХП активація перекисного окиснення ліпідів є важливою патогенетичною ланкою захворювання, застосування антигомотоксичних препаратів супроводжується вірогідним зменшенням продуктів вільно-радикального окиснення ліпідів. Обгрунтовано нові методичні підходи до лікування хворих на ХП за допомогою плоскополяризованого світла та ендоуретрального лазерофорезу з застосуванням препарату "Траумель С" і фармакопунктурного методу введення. Виявлено зворотній зв'язок між вмістом внутрішньоклітинного глікогену та стадією запальних змін у ПЗ. Доведено, що останні знижують інтенсивність гліколізу у залозі. Досліджено вплив АГТ на імунну систему хворих на ХП. Установлено, що реакція хворих на імунокорекцію зазначеними препаратами має індивідуальний характер і залежить не тільки від характеру комплексних гомеопатичних препаратів, що використовуються, але і від характеру гемодинамічних порушень у ПЗ. Уперше обгрунтовано та впроваджено новий методичний підхід до лікування ХП, який передбачає компексне застосування класичної антибактеріальної терапії й антигомотоксичних препаратів. Досягнуто суттєве поліпшення результатів лікування зазначеної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА338639

Рубрики:

      
7.

Сидоренко О.В. 
Розробка складу та технології капсул з фенольним гідрофобним препаратом прополісу та обніжжям бджолиним: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Сидоренко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і технологію виготовлення нового лікарського засобу у формі капсул, який містить фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП) і обніжжя бджолине (ОБ), наведено рекомендації щодо його застосування у комплексній терапії простатитів. На підставі результатів кристалографічних, технологічних, біофармацевтичних і фармакологічних досліджень визначено оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення капсул. Вивчено їх фізико-хімічні властивості, запропоновано методики аналізу якості, визначено умови та термін зберігання. Розроблено методику якісного та кількісного оцінювання діючих речовин у препараті. Експериментально встановлено мікробіологічну чистоту та фармакологічну дію препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Л663.32 +
Шифр НБУВ: РА355694

Рубрики:

      
8.

Малек Ф.Е. 
Фармакологічне вивчення нового рослинного препарату-супозиторіїв флагінат для лікування простатитів: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 14.03.05 / Ф.Е. Малек ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового рослинного препарату - супозиторіїв флагінат, розроблених на основі субстанції флагінат, одержаної з трави звіробою звичайного. Показано, що супозиторії флагінат у дозі 25 мг/кг мають широкий спектр фармакологічної активності: антиексудативну, анальгетичну та мембраностабілізувальну, яка була на рівні субстанції флагінат і вітаміна E. Препарат виявив бактерицидну дію відносно E.coli, P.aeruginosa, P.mirabilis, B.subtilis. Антибактеріальна активність супозиторіїв флагінат відносно E.coli перевищує таку референс-препарата "Просталін". За результатами вивчення простатопротекторної дії супозиторіїв флагінат на білих щурах на моделях простатиту з гемодинамічними порушеннями у тканині предміхурової залози (хлоретиловому, ксилоловому, скипідарному) установлено їх переваги у порівнянні з супозиторіями з олією насіння гарбуза (60 мг/кг) та супозиторіями "Просталін" (12 мг/кг) за здатністю зменшувати запальну реакцію, пригнічувати процес ліпопероксидації, відновлювати активність антоксидантної системи та морфофункціональний стан простати. Супозиторії флагінат є "відносно нешкідливими", не чинять місцевоподразнювальну дію на слизову оболонку прямої кишки. За результатами експериментальних досліджень установлено простатопротекторну дію супозиторіїв флагінат, що доводить перспективність його застосування для лікування простатитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА346451

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського