Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (83)
Пошуковий запит: (<.>U=Р698-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Любарський А.В. 
Застосування етологічного методу в медичній сексології (У подружніх пар з первинною дисфункцією): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.В. Любарський ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

На основі принципово нового етологічного підходу до аналізу поведінки подружжя при сексуальній дисгармонії досліджено особливості їх невербальної взаємодії. Розроблено систему оцінки складних форм індивідуальної невербальної поведінки подружжя при сексуальній дисгармонії. З врахуванням виявлених закономірностей розроблено етологічно обгрунтовану систему психотерапевтичної корекції порушення сексуального здоров'я з використанням розробленого автором невербального психосексуального тренінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57

Рубрики:

      
2.

Голоцван О.А. 
Інтегративна гештальт-терапія дезадаптивних форм порушення сексуального здоров'я: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.А. Голоцван ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

З позицій системного підходу щодо діагностики порушення сексуального здоров'я досліджено ефективність різних психотерапевтичних методик (тілесно-орієнтованої терапії, гештальт-терапії, психодрами, трансактного аналізу) стосовно корекції сексуальної дезадаптації подружньої пари. Розроблено метод інтегративної гештальт-терапії на основі інтеграції технік та прийомів вказаних психотерапевтичних методів. Метод інтегративної гештальт-терапії застосовано у процесі лікування 150 подружніх пар, у яких спостерігалися різні дезадаптивні форми порушення сексуального здоров'я (соціокультурна, дезінформаційно-оціночна, сексуально-еротична, комунікативна), що дало змогу досягти високого та стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА310356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рахман 
Клінічна характеристика та терапія сексуальних порушень при параноїдній шизофренії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Людмила Володимирівна Рахман ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354 + Р698-5
Шифр НБУВ: РА359161

Рубрики:

      
4.

Бардов П.В. 
Лікування хронічного простатиту і простатовезикуліту, ускладнених порушеннями копулятивної та репродуктивної функцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / П.В. Бардов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення етіологічних чинників виникнення хронічного інфекційного простатиту, на підставі яких визначено суттєве значення хламідійної, мікоуреаплазмової та змішаної (мікстінфекційної) етіології ураження передміхурової залози, досить часте поширення запального процесу на інші придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, яєчка, придатки яєчок), що сприяє порушенню копулятивної та репродуктивної функції у хворих чоловіків. Встановлено, що порушення місцевого імунітету репродуктивного тракту та показників якісного та кількісного складу секретів придаткових статевих залоз за різних за етологічним (інфекційним) походженням хронічних простатитів мали однонаправлений характер і суттєво не відрізнялись в групах порівняння (згідно етіології ураження). Вперше проведено комплексне вивчення місцевого імунітету репродуктивного тракту, а також якісного та кількісного складу ряду показників секрету передміхурової залози, сім'яних міхурців, еякуляту в хворих на хронічний простатит. Доведено взаємозалежність характеру та ступеня виявлених патологічних змін і тяжкості клінічного перебігу захворювання, в тому числі порушень копулятивної та репродуктивної функцій у чоловіків, що має важливе діагностично-прогностичне значення та повинно індивідуалізовано враховуватись у процесі проведення комплексної терапії. Розроблено методи терапії за різних форм хронічного простатиту з урахуванням результатів всебічного обстеження, яке включає виявлення етіологічних чинників ураження, вивчення ряду показників якісного та кількісного складу секретів додаткових статевих залоз та показників локального імунітету репродуктивного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р698-52
Шифр НБУВ: РА321029

Рубрики:

      
5.

Бовт М.В. 
Невротичні, особистісні і сексуальні розлади в овдовілих чоловіків без партнерки та їх психотерапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.В. Бовт ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено розвиток особистості, міжособистісне спілкування й сексуальне здоров'я овдовілих чоловіків без партнерки. Виявлено особливості їх сомато- та психосексуального розвитку, визначено закономірності формування характерологічних й особистісних рис, що перешкоджають успішній загальній і сексуальній комунікації. Вперше встановлено співвідношення соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки. Доведено існування зв'язку між наявним сексуальним розладом і порушенням комунікації. Вперше виокремлено клінічні форми порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки та розроблено систему психотерапевтичної корекції їх психічного й сексуального здоров'я, визначено принципи та напрями профілактики самотності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА354263

Рубрики:

      
6.

Гібнер С.М. 
Невротичні, особистісні й сексуальні розлади у розлучених самотніх чоловіків та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / С.М. Гібнер ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено характеристику особистості розлучених самотніх чоловіків, встановлено причини розлучення та чинники, що перешкоджають створенню нової сім'ї. Проведено дослідження міжособистісного спілкування та сексуального здоров'я розлучених чоловіків без партнерки. Виявлено особливості їх статевого розвитку та закономірності формування особистісних якостей, що перешкоджають успішній загальній та сексуальній комунікації. Визначено роль соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення сексуальної функції й комунікативної неспроможності розлучених самотніх чоловіків. Описано клінічні форми порушення їх сексуального здоров'я та запропоновано ефективну систему психокорекції та профілактики виявлених невротичних, особистісних і сексуальних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Ю948.43 +
Шифр НБУВ: РА345383

Рубрики:

      
7.

Носкова О.В. 
Подружня дезадаптація при хронічних запальних гінекологічних захворюваннях та її психокорекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Носкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 15 с. — укp.

На основі системного підходу до вивчення подружньої дезадаптаптації вперше досліджено причини та механізми розвитку невротичних розладів і порушень сексуальної функції у жінок з хронічним аднекситом. Охарактеризовано клінічні особливості виявлених патологічних відхилень. Вивчено психічний стан, зміни міжособистісних стосунків подружжя та особистісні зміни за наявності дезадаптації. Досліджено роль соматогенних, психогенних і негативних соціально-психологічних чинників у розвитку даної патології. Виділено різні форми подружньої дезадаптації та визначено специфіку їх клінічних проявів. Вперше запропоновано диференційно-діагностичні критерії виявлених форм порушення подружньої адаптації та розроблено адекватні методи їх психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-57 + Р698-57 +
Шифр НБУВ: РА334585

Рубрики:

      
8.

Лях С.Б. 
Подружня дезадаптація та її психокоррекция при ананкастному розладі особистості у чоловіків: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / С.Б. Лях ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 27 с. — укp.

Досліджено стан подружньої адаптації у чоловіків з ананкастним розладом особистості (АРО). Обстежено 97 подружніх пар з використанням системного міждисциплінарного підходу до визначення причин, умов, механізмів розвитку подружньої дезадаптації. З'ясовано соціальні, психологічні, соціально-психологічні, біологічні чинники розвитку порушень подружньої адаптації. Встановлено форми подружньої дезадаптації у разі АРО у чоловіка. Виявлено порушення сомато-, психосексуального розвитку, рівень самооцінювання, особистісні особливості чоловіків з АРО. Визначено особливості подружніх відносин залежно від перебігу психопатологічного процесу. Запропоновано психокорекційні заходи з метою покращання стану подружньої адаптації з використанням методів раціональної, когнітивної психотерапії, аутогенного тренування, статеворольового, сексуально-еротичного тренінгу. За цього система психокорекційних заходів базувалась на принципах комплексності, диференційованості, послідовності й етапності для вдосконалення підсистем особистості - інтра-, мета-, інтеріндивідної - та спрямована на покращання міжособистісних стосунків, підвищення рівня емпатії, адаптацію загальної та сексуальної поведінки. Відзначено, що застосування розробленого комплексу є ефективним у зазначеного контингенту обстежених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю956-73 + Р698-5 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА365481

Рубрики:

      
9.

Васякіна Л.О. 
Порушення адаптації подружньої пари при міомі матки у дружини та його психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Л.О. Васякіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Базуючись на системному підході, вивчено причини, механізми формування, перебіг та прояви подружньої дезадаптації за міоми матки у жінок. Виявлено варіанти та клінічні форми дезадаптації, визначено співвідношення психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і соматичних чинників у їх генезі. Запропоновано диференційно-діагностичні критерії виявлених форм дезадаптації та на підставі даних системно-структурного аналізу сексуального здоров'я розроблено систему психотерапії, що дає змогу оптимізувати сексуальну поведінку та підвищити рівень сексуального та міжособистісного спілкування подружжів за міоми матки у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-57 + Р698-57 +
Шифр НБУВ: РА341135

Рубрики:

      
10.

Саприкін О.В. 
Порушення подружньої комунікації за невідповідності статевої конституції подружжя та його психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Саприкін ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми розвитку та проявів порушення комунікації подружжя у випадку невідповідності у них типів сексуальної культури. Вивчено особливості статевого розвитку, виявлено значення соматогенних, соціогенних та психогенних чинників у формуванні слабкого типу статевої коституції. Визначено характер сексуальної поведінки та сексуальної комунікації, відмінності особистоті чоловіків і жінок зі слабкою статевою конституцією та їх роль у розвитку подружньої дезадаптації. Сформульовано критерії диференціальної діагностики конституціональної дезадаптації, розроблено психотерапевтичні методики, що дають змогу оптимізувати сексуальну поведінку та підвищити рівень сексуальних відносин подружжя у разі невідповідності типів їх статевої конституції. Розроблено систему психотерапевтичної корекції порушення подружньої комунікації, зумовленого невідповідністю типів статевої конституції у чоловіка та дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р698-57 +
Шифр НБУВ: РА323731

Рубрики:

      
11.

Смолін Г.С. 
Причини, механізми формування та психотерапевтична корекція еректильної дисфункції у молодих чоловіків без партнерки (медико-психологічні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.С. Смолін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами комплексного всебічного обстеження самотніх чоловіків уперше виявлено особливості їх соматосексуального та психосексуального розвитку, причини та механізми формування в них різних типів і форм еректильної дисфункції. Визначено роль і співвідношення психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення еректильної функції чоловіків, які не мають сексуальної партнерки. Запропоновано нову системну концепцію формування еректильної дисфункції у самотніх чоловіків, спричиненої внутрішньоособистісним і міжособистісним конфліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА338862

Рубрики:

      
12.

Коломієць В. П. 
Психологічна корекція сексуальних розладів у чоловіків: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / В. П. Коломієць ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що наявність негармонійної батьківської родини з перекрученими зв'язками між батьками, порушеною дитячо-батьківською взаємодією, у сполученні з патологічним загальним і неправильним статевим вихованням, накладає відбиток на формування особистості та тендерної комунікації обстежених і стає передумовою для розвитку сексуальних розладів у чоловіків. З'ясовано, що в генезі сексуальних порушень у чоловіків поєднане порушення компонентів і складових сексуального здоров'я, диференційоване за вираженістю й ієрархічним впливом. Виявлено, що сексуальні розлади у чоловіків, за уявної подібності порушень сексуального здоров'я, мають відмінності за клінічними проявами та ступенем вираженості в залежності від механізму їх виникнення. Встановлено взаємозв'язок між проявами психічного неблагополуччя та генезом сексуальних розладів у чоловіків. Особливості міжособистісної взаємодії визначають тип комунікативних порушень у чоловіків з сексуальними розладами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-82 + Ю937.32 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА378750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Топалов Д.П. 
Психопрофілактика первинних сексуальних розладів у чоловіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Д.П. Топалов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у формуванні особливостей сексуальної поведінки подружжя за первинної сексуальної дисфункції у чоловіків. Розкрито причинно-наслідкові зв'язки даних чинників порушення сексуального здоров'я подружньої пари. Вивчено виконання сімейних функцій та рівень адаптації подружжя. Встановлено причини та розкрито механізми порушення функціонування сім'ї за даної патології. Детально досліджено підготовленість до подружнього життя великої групи молодих людей, що беруть шлюб. Запропоновано систему психопрофілактики первинних розладів сексуального здоров'я подружжя та проаналізовано її ефективність у десятирічному катамнезі. Розроблено програму підготовки молоді до шлюбу як невід'ємної частини зазначеної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57
Шифр НБУВ: РА321058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Риткіс 
Психотерапія подружньої дезадаптації при спинномозковій травмі у чоловіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Іванна Сергіївна Риткіс ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА347186

Рубрики:

      
15.

Лещинський В.О. 
Сексуальна дезадаптація при екскреторно-токсичній безплідності та її психотерапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.О. Лещинський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу досліджено зміни особистості та міжособистісних взаємин подружжя у разі виникнення екскреторно-токсичної безплідності в чоловіка. Розкрито роль сомато-, психо- та соціогенних чинників і негативних соціально-психологічних факторів у розвитку сексуальної дезадаптації за даного захворювання, визначено й охарактеризовано її клінічні форми. У всіх чоловіків з екскреторно-токсичною безплідністю зафіксовано неадекватне реагування на хворобу. Встановлено, що для вторинної сексуальної дезадаптації характерні тривожний, іпохондричний та неврастенічний типи неадекватного реагування, для соціокультурної - тривожний, неврастенічний та сенситивний, комунікативної - ергопатичний та анозогнозичний. Зроблено висновок, що неадекватне відношення чоловіків до свого основного захворювання негативно впливає на його перебіг та посилює сексуальну дезадаптацію подружжя. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення сексуального здоров'я у безплідному шлюбі, обумовленому екскреторно-токсичною безплідністю у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-5 + Р645.093-3-5 +
Шифр НБУВ: РА353867

Рубрики:

      
16.

Бабелюк В.Є. 
Сексуальна дезадаптація при хронічному простатиті та система її психотерапії (медико-психологічні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.Є. Бабелюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження психічного стану та стану сексуальної функції у 120-ти хворих на хронічний простатит. Визначено причини та умови розвитку подружньої дезадаптації у разі такої патології, взаємодію негативних соціальних, психологічних, соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників та хронічного простатиту у генезі дезадаптації. Розроблено діагностичні критерії сексуальних розладів та сексуальної дезадаптації, систему психотерапевтичної корекції, що сприяє досягненню високого лікувального ефекту та запобігає рецидивам порушення сексуального здоров'я подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-57 + Р698-57 + Р712.53-57 +
Шифр НБУВ: РА340485

Рубрики:

      
17.

Романюк М.Г. 
Статева функція та сексуальні розлади у хворих на рак передміхурової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / М.Г. Романюк ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності терапії розладів сексуальної функції у хворих на рак передміхурової залози (РПЗ) на основі визначення їх патогенезу та всіх складових копулятивного циклу. За результатами дослідження 227-ми пацієнтів, хворих на РПЗ, віком від 38-ми до 74-х років у порівняльному аспекті охарактеризовано стан сексуальної функції цих осіб, а також практично здорових чоловіків. Уперше доведено та патогенетично обгрунтовано наявність пригнічуючого впливу методів лікування РПЗ (радикальної простатектомії, гормональної терапії) на сексуальну функцію таких хворих. Установлено, що безпліддя у хворих на РПЗ зумовлено зменшенням концентрації живих сперматозоїдів, зниженням кількості активнорухливих сперматозоїдів і збільшенням відносної кількості їх патологічних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5 + Р698-5 +
Шифр НБУВ: РА359784

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського