Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (195)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Лівшиць 
Алельний поліморфізм генів INHa, FSHR та FMR1 у пацієнтів з порушенням функції яєчників: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Ганна Борисівна Лівшиць ; НАН України; Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55
Шифр НБУВ: РА364243

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Жарова Н. В. 
Морфофункціональні особливості судин та нервів яєчників: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. В. Жарова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що для будови яєчників плодів 37 - 40-го тижнів, новонароджених і жінок зрілого віку характерна індивідуальна анатомічна мінливість. Виділено три форми будови яєчників плодів 37 - 40-го тижнів та новонароджених, дві форми будови яєчників жінок зрілого віку. Досліджено варіанти розподілу та топографії яєчникових артерій, вен і нервів у залежності від соматотипу. Початок мієлінізації нервів відмічено у плодів 37 тижнів. Визначено продуктивний розвиток мієлінізованих волокон у новонароджених, що характеризується збільшенням загальної кількості волокон й диференціюванням волокон середнього діаметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*696.32*33 + Р712.55
Шифр НБУВ: РА381034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ільїн І.Є. 
Профілактика синдрому гіперстимуляції яєчників при екстракорпоральному заплідненні: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Є. Ільїн ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На основі ретро- й проспективного клініко-статистичного аналізу 3 437-ми циклів екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) та методу математичного моделювання встановлено частоту розвитку тяжкої форми синдрому стимуляції яєчників (СГЯ) під час лікування безплідності методом ЕКЗ в Україні, визначено основні чинники розвитку, розроблено діагностичні критерії прогнозу розвитку тяжкої форми СГЯ. Запропоновано алгоритм проведення контрольованої гіперстимуляції яєчників, модифіковано метод контрольованого дрейфу (МКД). Проведено порівняльний аналіз методів періоперативного введення альбуміну та препаратів гідроксиетилкрохмалю з МКД. Встановлено ефективність застосування методу МКД, що дозволяє не лише уникнути розвитку тяжкої форми СГЯ, але й зберегти високу частоту вагітності в циклах екстракорпорального запліднення (41,7 %). Створено та впроваджено в практику охорони здоров'я комплекс прогностичних та профілактичних заходів, що дозволив знизити частоту розвитку тяжкої форми СГЯ під час лікування методом ЕКЗ в п'ять разів - від 2 % до 0,4 %, а у групі високого ризику СГЯ - більше ніж у 7 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-52 +
Шифр НБУВ: РА328209

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кальян В. В. 
Репродуктивна функція самок щурів в умовах різного рівня рухової активності: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. В. Кальян ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Доведено, що тривала гіпокінезія помірної жорсткості пригнічує функцію репродуктивної системи самок щурів та призводить до більш низького рівня функціонування надниркових залоз. Спостерігається зменшення життєздатності нащадків першого покоління й активно-оборонна поведінка у половини самок-нащадків першого покоління за умов відкритого поля. Встановлено, що помірні фізичні навантаження викликають стимуляцію репродуктивної функції самок щурів. Визначено підвищення адаптаційних можливостей надниркових залоз. У нащадків відмічено високу життєздатність та велику масу приплодів. Виявлено, що фізичні навантаження великої інтенсивності призводять до підвищення концентрації естрадіолу в сироватці крові самок щурів. Крім того у 30 % самок щурів спостерігали паралельне збільшення та рівня тестостерону в сироватці крові. У деяких самок встановлено порушення фоляікулогенезу, наявність фолікулярних кіст і кіст жовтих тіл. Морфофункціональний стан надниркових залоз характеризується ознаками стимуляції рівня ендокриноцигів сітчастої зони на фоні активації загибелі спонгіоцитів і виснаження камбіальної зони. У нащадків спостерігається зменшення індексу життєздатності. Адаптивна поведінка самок-нащадків за умов "відкритого поля" характеризується високим рівнем проявів всіх показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.32 + Р712.55-29
Шифр НБУВ: РА376084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського