Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.59-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Щербіна І. М. 
Клініко-патогенетичні підходи до діагностики, лікування і профілактики перименопаузальних порушень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / І. М. Щербіна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено особливості патогенезу перименопаузальних порушень з урахуванням імунних, нейроендокринних, обмінних, генетичних, морфологічних змін і розроблено науково-обгрунтовані підходи щодо ранньої комплексної діагностики та диференційованої лікувальної тактики, спрямованої на покращання якості життя жінки. Обстежено жінок з різними формами перименопаузальних порушень. Розроблено шкалу оцінювання тяжкості клінічних проявів перименопаузи. Доведено, що перименопаузальні порушення виникають на тлі зниження загальної реактивності організму, розладів механізмів клітинної та гуморальної імунорегуляції, що зумовлено дисфункцією імунної системи. На підставі вивчення характеру імунних реакцій виявлено істотні відмінності в їх перебігу залежно від клінічної форми та ступеня тяжкості перименопаузальної патології. Перименопаузальні ускладнення супроводжуються порушеннями продукції моноамінів і мелатоніну. Визначено, що патологічний перебіг перименопаузи та його клінічні варіанти мають генетичну схильність. Розроблений алгоритм призводить до більше раннього та стабільного клінічного ефекту у порівнянні із традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-52
Шифр НБУВ: РА376676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колотвіна Л.І. 
Комплексна терапія гіпертонічної хвороби у жінок з клімактеричним синдромом в практиці сімейного лікаря: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Колотвіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методи комплексної терапії гіпертонічної хвороби в жінок з клімактеричним синдромом з використанням еналаприлу, соєвих фітоестрогенів препарату "ЕКСО". Оцінено ефективність цього лікувального комплексу у порівнянні з монотерапією еналаприлом за основними показниками біоелектричної активності міокарда, внутрішньосерцевої та центральної гемодинаміки, добового моніторування артеріального тиску (АТ). Установлено, що за більш важких проявів клімактеричного синдрому виявляються більш значні коливання АТ протягом доби та у разі кліно-ортостатичної проби спостерігається його недостатнє зниження в нічні години, виявлено наявність збільшення частоти реєстрації порушень ритму та провідності, а також процесів реполяризації. Застосування комплексної терапії призводить до покращання адаптації до фізіологічних навантажень за даними добового моніторування АТ. Установлено, що монотерапія еналаприлом супроводжується зниженням його середньодобового рівня, але не впливає на прояви клімактеричного синдрому. У разі комплексного застосування еналаприлу та ЕКСО, крім зниження АТ, відзначено регресію прояв клімактеричного синдрому. Проаналізовано показання до диференційованого застосування ЕКСО у комплексі з еналаприлом залежно від ступеня важкості синдрому, рівня АТ, клінічного перебігу артеріальної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА328528

Рубрики:

      
3.

Копаниця О.М. 
Обгрунтування патогенетичної терапії хвороб сальних залоз у жінок в перименопаузальному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.М. Копаниця ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та удосконалено методи патогенетичної терапії жінок з хворобами сальних залоз у перименопаузальному періоді. Виявлено підвищення рівнів гонадотропних гормонів (фолітропіну, лютропіну). З'ясовано, що у жінок з хворобами сальних залоз у перименопаузальному періоді відсутні субклінічний гіпер- та гіпотиреоз, як можливі обмінно-ендокринні порушення у клімактерії. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено до практики новий метод комплексного лікування жінок з зазначеними хворобами за наявності клімактеричного синдрому з застосуванням замісної гормональної терапії, що призводить до усунення порушень ендокринного статусу, порушень у структурно-функціональному стані кісткової системи, морфофункціональних і клінічних проявів себореї, пізніх вугрів та надмірної сухості шкіри, що значною мірою підвищує ефективність лікування цих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА337662

Рубрики:

      
4.

Єфіменко О.О. 
Обгрунтування принципів лікування клімактеричного синдрому у жінок з дисгормональними захворюваннями молочних залоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Єфіменко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше доведено взаємообтяжувальний вплив клімактеричного синдрому (КС) та дисгормональних захворювань молочних залоз (ДЗМЗ) у жінок у пери- та ранній постменопаузі. Установлено, що одним зі стресогенних чинників у генезі розвитку КС у жінок з ДЗМЗ є онкофобія на тлі дефіциту адекватної інформації про стан молочних залоз і можливих прогнозів розвитку патології та обгрунтовано доцільність використання психопрофілактичних засобів та вживання препаратів нейротропної та седативної дії. Доведено ефективність і безпечність застосування фітоестрогенів, комбінованих естроген-гестагенних препаратів з гестагенами селективної дії та тканиноспецифічної терапії під час лікування КС у жінок з ДЗМЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА337332

Рубрики:

      
5.

Заєць В.Б. 
Остеоартроз колінних суглобів у жінок в пері- та постменопаузальному періоді, особливості діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Б. Заєць ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Визначено особливості структурно-функціонального стану кісткової тканини (за показниками ультразвукової денситометрії) залежно від стадії остеоартрозу колінного суглоба та тривалості постменопаузального періоду. Уперше в Україні запропоновано кількісний спосіб і пристрій для діагностики гонартрозу з використанням комп'ютеризованої рентгеностеоденситометрії, які дозволяють об'єктивно оцінювати рентгенограми та стандартизувати одержані результати. Запропоновано диференційований підхід до лікування остеоартрозу залежно від вираженості клініко-рентгенологічних проявів, структурно-функціонального стану кісткової тканини, особливостей перебігу та тривалості постменопаузального періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА341875

Рубрики:

      
6.

Чумак З.В. 
Перебіг та лікувальна тактика клімактеричних порушень у жінок з гіпотиреозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / З.В. Чумак ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено функціональну активність аденогіпофізу, тиреоїдної та яєчникової системи у жінок клімактеричного періоду на тлі гіпотиреозу й можливий взаємозв'язок між гормональними показниками та проявами клімактеричного синдрому. Доведено наявність у цих жінок підвищеного рівня урогенітальних розладів: диспареуній, дизурій та рецидивуючих піхвових інфекцій, а також порушення мікробіоценозу у перші 5 років постменопаузи у напрямку розвитку важких форм дизбіозу та високого ризику виникнення запальних процесів нижніх відділів урогенітальної системи. Проведено оцінку основного маркеру кісткової резорбції - дезоксіпіридиноліну. Уперше обгрунтовано необхідність використання низьких доз L-тироксину (25 - 50 мг/добу) у комплексному лікуванні хворих з клімактеричними порушеннями та гіпотиреозом на фоні естроген-гестагенної терапії препаратами кальцію, вітамінами, що сприяє нормалізації гормональних показників, піхвової системи та процесів кісткового метаболізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-52 + Р415.120.23-52 +
Шифр НБУВ: РА340530

Рубрики:

      
7.

Пушак К.І. 
Фармакоекологічні дослідження лікарських засобів для запобігання вагітності та лікування клімактеричних розладів у жінок: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / К.І. Пушак ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Зроблено фармакоекономічне оцінювання контрацептивів і схем фармакотерапії клімактеричних розладів. Розроблено інформаційну складову для оптимізації лікарського забезпечення жінок. Вперше теоретично обгрунтовано й апробовано методику фармакоекономічного аналізу гормональних контрацептивів і препаратів для лікування клімактеричних розладів, яка базується на використанні методів "вартість - ефективність" і "мінімізація вартості". Наведено перелік перспективних препаратів для формулярної системи в Україні. Визначено роль провізора та напрямки фармацевтичної опіки жінок репродуктивного та постменопаузального віку. Створено комп'ютерну базу даних "Інформаційне забезпечення та моніторинг застосування лікарських засобів - гормональних контрацептивів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА361349

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського