Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (205)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р714.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Платонова О.В. 
Диференційований підхід до використання контрацепції у жінок з тиреоїдною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Платонова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження здійснено порівняльний аналіз різних методів контрацепції у жінок з тиреоїдною патологією. На підставі комбінованого використання гормональних і внутрішньоматкових контрацептивів на фоні імунокорекції запропоновано методики попередження непланової вагітності у жінок з тиреотоксикозом і гіпотиреозом з метою зниження виникнення непланової вагітності, поліпшення їх соматичного та репродуктивного стану здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3 + Р714.61
Шифр НБУВ: РА319210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
2.

Донченко Т.М. 
Диференційований підхід до призначення гормональних контрацептивів у жінок з цукровим діабетом I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.М. Донченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зниження частоти виникнення непланованої вагітності та побічних ефектів різних методів контрацепції у жінок з цукровим діабетом I типу на підставі комплексного вивчення ліпідного й вуглеводного обмінів, а також системного гемостазу та розробки диференційованого підходу щодо використання різних гормональних контрацептивних засобів. Встановлено взаємозв'язок між прийомом пероральних контрацептивів і підвищенням тромбогенного потенціалу крові, обумовленого внутрішньосудинною активацією тромбоцитів і залежного від дози етинілестрадіолу й типу прогестагенного компонента. Розроблено диференційований підхід щодо вибору гормональних контрацептивів за цукрового діабету I типу залежно від початкових показників компенсації захворювання та характеру діабетичних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р714.61 +
Шифр НБУВ: РА348850

Рубрики:

      
3.

Рудь В.О. 
Оптимізація хірургічного лікування та прогнозування гнійно-запальних захворювань геніталій при внутрішньоматковій контрацепції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.О. Рудь ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання зниження частоти післяопераційної летальності та захворюваності у жінок з гнійно-запальними захворюваннями геніталій за умов внутрішньоматкової контрацепції на підставі результатів вивчення клініко-морфологічних, мікробіологічних та імунологічних особливостей даної патології, розроблено та впроваджено комплекс лікувально-прогностичних заходів. Вперше встановлено взаємозв'язок між клінічними, морфологічними, мікробіологічними та імунологічними змінами у пацієнток з гнійно-запальними процесами геніталій за умов внутрішньоматкової контрацепції до та після оперативного лікування. Розширено сучасні уявлення про патогенез запальних захворювань репродуктивної системи, науково обгрунтовано необхідність розробки методики оптимізації хірургічного лікування та прогнозування гнійно-запальних захворювань за умов внутрішньоматкової контрацепції. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти післяопераційної летальності та захворюваності у жінок з гнійно-запальними процесами геніталій за умов внутрішньоматкової контрацепції на підставі використання методики оптимізації хірургічного лікування та прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р715.764 +
Шифр НБУВ: РА342591

Рубрики:

      
4.

Рубан Я.А. 
Порівняльні аспекти контрацепції у жінок з нейроциркуляторною астенією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Я.А. Рубан ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз застосування внутрішньоматкового та гормонального методів контрацепції у жінок з нейроциркуляторною астенією (НЦА). Вивчено вплив різних методів контрацепції у таких жінок на функціональний стан вегетативної нервової системи, мікробіоценозу піхви й ендокринного статусу. Патогенетично обгрунтовано, запропоновано та впроваджено комплексний метод контрацепції у жінок з НЦА на підставі поєднаного застосування гормональної контрацепції та медикаментозної корекції соматичної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р628.063-52 +
Шифр НБУВ: РА341537

Рубрики:

      
5.

Литвинчук І.В. 
Порівняльні аспекти контрацепції у жінок з різним індексом маси тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Литвинчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті вивчено вплив оральних контрацептивів (ОК) нового покоління у жінок з підвищеним рівнем загального холестерину (зХс) й індексом маси тіла (ІМТ) на ліпідний спектр крові. Установлено два варіанти змін у ліпідному спектрі крові у пацієнток з нормальним ІМТ, які характеризувалися нормальним і дещо підвищеним вмістом зХс, а у жінок з підвищеним ІМТ зміни у ліпідному спектрі крові в цілому характеризувалися підвищеним вмістом зХс за відсутності змін у вмісті тригліцеридів. Виявлено, що зміни показників вмісту ліпідів під впливом препаратів "Ярина" та "Фемоден" у плазмі крові в жінок з початково нормальними показниками зХс відбуваються у межах довірчого інтервалу нормативних значень і загалом залежать від початкового рівня ліпідів у плазмі крові. Установлено високу прийнятність препаратів "Ярина" та "Фемоден" у жінок з нормальним ІМТ, за значень понад 26-ти балів у пацієнток з підвищеним вмістом зХс прийнятність препарату "Фемоден" знижується, що зумовлює високу частоту побічних реакцій і доводить перевагу препарату "Ярина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 +
Шифр НБУВ: РА351640

Рубрики:

      
6.

Поліщук О.Л. 
Порівняльні аспекти контрацепції у жінок з хронічним пієлонефритом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Л. Поліщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему зменшення частоти непланованої вагітності та побічних ефектів різних методів контрацепції в жінок з хронічним пієлонефритом. Наведено результати комплексного вивчення ендокринологічного статусу, біохімічних, гемостазіологічних показників і стану мікробіоценозу піхви. Розроблено методику поєднаного використання гормональних контрацептивів і медикаментозної корекції. У порівняльному аспекті проаналізовано дані стосовно використання внутрішньоматкового та гормонального методів контрацепції в жінок з хронічним пієлонефритом, а також вплив цих методів контрацепції на біохімічні та гемостазіологічні зміни. Показано переваги та недоліки різних методів контрацепції, що дозволяє лікарям здійснювати індивідуальний підхід до вибору певного методу в жінок цієї групи. Досліджено основні клінічні прояви генітального та соматичного характеру та показано більш високу ефективність комбінованого методу контрацепції у порівнянні з внутрішньоматковою контрацепцією в жінок з хронічними пієлонефритом. Запропоновано методи контролю ефективності та прийнятності різних методів контрацепції, які передбачають використання біохімічних, гемостазіологічних, ендокринологічних і мікробіологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р696.540.112 +
Шифр НБУВ: РА358183

Рубрики:

      
7.

Глазкова І.Б. 
Порівняльні аспекти контрацепції у молодих жінок, які не народжували: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Глазкова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі проведення клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження встановлено порівняльні аспекти гормональної та внутрішньоматкової контрацепції у молодих жінок, які не народжували. Науково обгрунтовано та впроваджено методику комбінованого використання фемодена та "Нова Т Cu-200 Ag" для підвищення ефективності та прийнятності контрацепції у молодих жінок, які не народжували, за наявності протипоказань для тривалого застосування гормональних препаратів. Запропоновано методи контролю з використанням ендокринологічних, імунологічних і гемостазіологічних показників у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61
Шифр НБУВ: РА312898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Підвальнюк В.М. 
Порушення мікробіоценозу піхви і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Підвальнюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості мікробіоценозу піхви у здорових користувачів внутрішньоматкових засобів контрацепції та пацієнток із запальними захворюваннями органів малого тазу. Досліджено стан імунітету залежно від ступеня вираженості дисбіотичних порушень. Розроблено раціональний комплексний метод корекції порушеного мікробіоценозу піхви з використанням гідролазерного ендовагінального опромінення. У процесі дослідження встановлено високий ступінь ризику розвитку запальних процесів придатків матки у жінок не лише з порушеним мікробіоценозом піхви, але й з порушеними параметрами системного та локального імунітету. На підставі отриманих даних визначено, що глибина порушень клітинного і гуморального імунітету, неспецифічної імунорезистентності та місцевого захисту корелює зі ступенем виразності дисбіозу та тяжкістю перебігу запального процесу. Розроблено й апробовано диференційований комплексний метод лікування та профілактики дисбіозів у користувачів внутрішньоматкових засобів, який передбачає використання гідролазерного ендовагінального опромінення (ГЛЕВО) в комплексі з застосуванням розчинів, які сприяли більш швидкому відновленню нормального біоценозу піхви. Метод базується на врахуванні етіологічного фактора та ступеня обсіменіння, кількості патогенних асоціантів, вираженості імунних порушень і присутності сапрофітної флори на слизових оболонках піхви. У разі дисбіозів і вагінітів з вираженими порушеннями та клінічними проявами, санація піхви проводиться за допомогою ГЛЕВО з використанням дезінфікуючих розчинів - "Бетадін" і "Гіпохлорит" натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61
Шифр НБУВ: РА312573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ласачко С.А. 
Профілактика непланованої вагітності при дифузній доброякісній гіперплазії молочних залоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.А. Ласачко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання збереження репродуктивного здоров'я, зниження числа медичних абортів, гінекологічної захворюваності сереж жінок із доброякісною гіперплазією молочних залоз (ДГМЗ) та особливості репродуктивного анамнезу, методів контрацепції, що використовуються, а також - стан гіпофізарно-яєчникової сиcтеми у 162 хворих на ДГМЗ. Доведено позитивний вплив оральних контрацептивів на гормональний гомеостаз, стан молочних залоз і перебіг захворювання. Розроблено і науково обгрунтовано алгоритм індивідуального диференційованого добору методів контрацепції для хворих дифузними формами ДГМЗ, застосування якого дозволяє знизити частоту штучних абортів у даній групі жінок з 19,8% до 4,5%, а гінекологічну захворюваність з - 72,0% до 35,9%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р714.61
Шифр НБУВ: РА307776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лещева Т.В. 
Репродуктивне здоров'я жінок при різних методах контрацепції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Лещева ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше встановлено причини, частоту та структуру порушень репродуктивного здоров'я та соматичних ускладнень у жінок, які використовують внутрішньоматкову і гормональну контрацепцію. Показано роль тривалого використання внутрішньоматкового контрацептива в розвитку ендометриту та гнійно-запальних захворювань органів репродуктивної системи. Наведено клініко-морфологічні, імунологічні та мікробіологічні особливості розвитку запальних ускладнень внутрішньоматкової контрацепції з урахуванням моделі та тривалості знаходження контрацептива в порожнині матки. Показано роль гормональної контрацепції в розвитку порушень менструальної функції та соматичних ускладнень, залежно від складу та тривалості використання конкретного препарату. На основі вивчення взаємозв'язку між клінічними, гемостазіологічними та мікробіологічними показниками встановлено нові аспекти патогенезу запальних ускладнень внутрішньоматкової контрацепції та порушень менструальної функції за гормональної контрацепції. Науково обгрунтовано необхідність розробки алгоритму прогностичних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я та соматичних ускладнень у разі використання внутрішньоматкової та гормональної контрацепції. Вперше розкрито порівняльні аспекти клінічного перебігу вагітності, пологів і перинатальних наслідків розродження у жінок, які використовують внутрішньоматкову та гормональну контраценпцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 +
Шифр НБУВ: РА367011

Рубрики:

      
11.

Миронюк Ю.М. 
Репродуктивне здоров'я жінок при тривалій внутрішньоматковій контрацепції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.М. Миронюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я жінок у разі тривалого використання внутрішньоматкової контрацепції. Вивчено клініко-морфологічні, мікробіологічні й імунологічні особливості. Розроблено та впроваджено комплекс лікувально-діагностичних заходів. У порівняльному аспекті вивчено вплив різних термінів тривалості та конкурентного варіанта внутрішньоматкового контрацептива на стан репродуктивного здоров'я жінок. Установлено морфологічні особливості ендометрія, а також клінічні особливості: структуру, симптоматику та методи лікування запальних процесів геніталій у пацієнток без і на фоні внутрішньоматкової контрацепції. На підставі одержаних даних обгрунтовано зміст цілеспрямованої профілактики порушень імунорезистентності та мікробіоценозу генітального тракту за тривалого використання внутрішньоматкової контрацепції. З урахуванням результатів проведених досліджень розроблено алгоритм дій практичного лікаря за зазначених умов, а також у разі розвитку у пацієнток запальних захворювань репродуктивної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 +
Шифр НБУВ: РА358182

Рубрики:

      
12.

Пушак К.І. 
Фармакоекологічні дослідження лікарських засобів для запобігання вагітності та лікування клімактеричних розладів у жінок: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / К.І. Пушак ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Зроблено фармакоекономічне оцінювання контрацептивів і схем фармакотерапії клімактеричних розладів. Розроблено інформаційну складову для оптимізації лікарського забезпечення жінок. Вперше теоретично обгрунтовано й апробовано методику фармакоекономічного аналізу гормональних контрацептивів і препаратів для лікування клімактеричних розладів, яка базується на використанні методів "вартість - ефективність" і "мінімізація вартості". Наведено перелік перспективних препаратів для формулярної системи в Україні. Визначено роль провізора та напрямки фармацевтичної опіки жінок репродуктивного та постменопаузального віку. Створено комп'ютерну базу даних "Інформаційне забезпечення та моніторинг застосування лікарських засобів - гормональних контрацептивів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА361349

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського