Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (595)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.016$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гайдучок І.Г. 
Взаємозв'язки хламідійної інфекції та імунодефіциту: імунопатогенез та імунодіагностика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Г. Гайдучок ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2008. — 18 с. — укp.

З'ясовано особливості змін NO-залежної активності нейрофілів і моноцитів крові щурів на формування у них фагоцитарного імунодефіциту за наявності глибоких структурних змін цих клітин у разі експериментального хронічного гіперімунокомплексного синдрому. Досліджено хворих на цей синдром за наявності хламідійної інфекції на фоні проявів імунодефіциту за кількісним і функціональним типом. Оцінено прояви імунодефіциту у хворих на хламідійну інфекцію на підставі адаптаційної гуморальної імунної відповіді, взаємопов'язаної з інтенсивністю синтезу специфічних антитіл та їх авідністю. Охарактеризовано внутрішньоклітинні цитокіно-регуляторні механізми T-хелперів I та II типів у хворих на зазначену інфекцію за наявності гіперімунокомплексного синдрому й імунодефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016 + Р715.016 + Р59 +
Шифр НБУВ: РА355145

Рубрики:

      
2.

Воропай А. Ю. 
Гетерогенність популяцій мікроорганізмів, що обумовлюють гнійно-запальні захворювання в урологічній клініці: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / А. Ю. Воропай ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Означено провідні збудники хронічного рецидивного циститу у жінок. Охарактеризовано мікробіоценози екологічної ніші сечостатевої системи у пацієнтів. Вилучено та всебічно охарактеризовано 456 ізоляторів мікробів, вегетуючих в нижніх відділах сечовивідної системи. Доведено виражену гетерогенність провідних збудників цистіту за критеріями біологічних властивостей та чутливості до протимікробних засобів. Проведено клініко-імунологічні паралелі у жінок, хворих на хронічний рецидивний цистит, в залежності від віку та впровадження перебігу хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.560.11-3 + Р715.016-3
Шифр НБУВ: РА377721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Маркевич К.Г. 
Діагностика і комплексна терапія генітальної герпетичної інфекції з урахуванням персистенції збудників та особливостей клінічного перебігу захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.Г. Маркевич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностики, лікування та профілактики генітальної герпетичної інфекції з урахуванням особливостей патогенезу, хронічного рецидивного перебігу та чинників ризику розповсюдження захворювання. Установлено достатньо високий рівень і тенденцію щодо зростання захворюваності на рецидивний генітальний герпес (РГГ) серед меншканців Києва. Виявлено, що на РГГ хворіють переважно особи молодого репродуктивного віку. За цього чисельність жінок більша у порівнянні з чоловіками. Визначено, що на частоту та тяжкість загострень РГГ впливають мікстінфекційні ураження сечостатевого тракту, а також певні чинники ризику, зокрема, незастосування бар'єрних контрацептивів під час статевих контактів, переохолодження, нервово-психологічний стрес, вживання алкоголю. Запропоновано раціональну методологію загально клінічного, лабораторного та спеціального обстеження хворих на РГГ, а також контролю ефективності проведеного лікування. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи комбінованої терапії РГГ на різних етапах перебігу захворювання. Установлено, що проведення короткочасного курсу противірусної системної терапії препаратом валацикловір з використанням імунопротектора - препарату кагоцел, сприяє суттєвому прискоренню негативації клінічних проявів рецидиву генітального герпесу. Виявлено, що застосування пролонгованого курсу відповідної етіотропної та імунокоригувальної терапії на етапі ремісії захворювання дозволяє зменшити кількість рецидивів і тяжкість їх проявів, а також знижує ризик інфікування статевих партнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016 + Р696.016 +
Шифр НБУВ: РА356575

Рубрики:

      
4.

Степаненко Р. Л. 
Діагностика і комплексна терапія генітальної папіломавірусної інфекції з урахуванням персистенції збудників, особливостей патогенезу, клінічних проявів та перебігу захворювання: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / Р. Л. Степаненко ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Встановлено високий рівень захворюваності на папіломавірусну генітальну інфекцію (ПВГІ) серед жінок хворих на запальні процеси сечостатевих органів. Виявлено існування взаємозв'язку між формами перебігу ПВГІ й інфікованістю генітальними типами вірусу папіломи людини (ВПЛ) різного ступеня онкогенного ризику. Розроблено патогенетично обгрунтований індивідуалізований метод противірусної й імунокоригувальної терапії ПВГІ, який передбачає у разі клінічної форми інфекції системне введення препарату противірусної дії - панавір з одночасним змащуванням гострокінцевих кондилом препаратом панавір (гель) і проведення аплікацій на кондиломи препаратом подофілотоксин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-5 + Р715.016-5
Шифр НБУВ: РА374743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Романкова О.І. 
Діагностика і лікування сечостатевого трихомоніазу у жінок з урахуванням показників стану піхвового середовища та клінічного перебігу захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.І. Романкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Удосконалено заходи комплексної терапії та попередження розвитку ускладнень і рецидивів сечостатевого трихомоніазу у жінок з урахуванням показників стану піхвового середовища та характеру клінічного перебігу захворювання. Доведено діагностично-прогностичну значимість комбінованого дослідження показників стану загального та місцевого імунітету репродуктивного тракту у хворих на сечостатевий трихомоніаз жінок для своєчасної індивідуалізованої корекції терапевтичних заходів. Розроблено новий патогенетично обгрунтований комплексний метод лікування сечостатевого трихомоніазу у жінок, спрямований на повну ерадикацію збудників запального процесу, нормалізацію загального та місцевого імунного статусу в організмі, відновлення фізіологічної піхвової мікрофлори та нормальне функціонування уражених органів і тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА334588

Рубрики:

      
6.

Айзятулова Е.М. 
Діагностика та лікування гормональних порушень у жінок з безплідністю, які перенесли хламідійну інфекцію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Е.М. Айзятулова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА316333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Севостьянова Т.В. 
Діагностика, перебіг та лікування генітального хламідіозу у жінок з урахуванням імунного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Севостьянова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3
Шифр НБУВ: РА312739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ковальська О.Р. 
Епідеміологічні особливості інфекцій невенеричної природи, що передаються статевим шляхом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.Р. Ковальська ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено особливості поширення хламідіозу, мікоплазмозу та генітального герпесу впродовж 11-ти років у 7-ми західних областях. Уперше визначено території, групи та час ризику, тенденції розвитку епідеміологічного процесу на заході України. Показано, що існуюча система обліку інфекції невенеричної природи, що передаються статевим шляхом, неадекватно відтворює розвиток епідеміологічного процесу через невідповідність організації лабораторної верифікації цих захворювань. Охарактеризовано виявлені патології та патогени з урахуванням віку та статі населення. Обгрунтовано необхідність введення лабораторного обстеження осіб, що належать до груп ризику. Установлено провідні чинники ризику, що сприяють поширенню зазначених інфекцій. Доведено необхідність залучення профілактичних програм серед населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-1 + Р715.016-1 +
Шифр НБУВ: РА336965

Рубрики:

      
9.

Лебедюк М.М. 
Епідеміологія, клінічний патоморфоз хламідійної і змішаної урогенітальної інфекції, комплексна діагностика, лікування, профілактика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / М.М. Лебедюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 37 с.: рис. — укp.

Проаналізовано статистичні дані щодо поширення хламідійної та мікстхламідійних урогенітальних інфекцій в Одеському та деяких інших регіонах України. Вивчено клініко-епідеміологічні особливості змішаних урогенітальних інфекцій, доведено необхідність їх реєстрації у зв'язку з можливістю значного поширення. Визначено групи ризику в Одеському регіоні, що сприяють поширенню хламідійної інфекції та її асоціацій: комівояжери, безробітні, працівники автомобільного транспорту, сфери харчування. Досліджено патоморфоз клінічного перебігу та особливості імунологічного статусу в хворих на хламідійну та містхламідійну урогенітальні інфекції. Запропоновано комплексну систему заходів для діагностики, лікування та профілактики цих захворювань. Розроблено високоефективний алгоритм обстеження пацієнтів з урогенітальним хламідіозом та його асоціаціями з застосуванням комплексу лабораторних методів. Доведено необхідність серологічного моніторингу з визначенням IgG, IgA, IgM для підтвердження діагностики стадії перебігу захворювання та ефективності лікування. Установлено значення системи фактора некрозу пухлини та його розчинних рецепторів для діагностики характеру враження та оцінки ефективності лікування хронічної урогенітальної патології хламідійної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА324342

Рубрики:

      
10.

Ващенко С.М. 
Імунопатогенез, діагностика і нові методи імунокорекції у хворих з хронічними запальними сечостатевими захворюваннями хламідійної етіології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / С.М. Ващенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення імунних механізмів визначено особливості імунопатогенезу хронічного сечостатевого хламідіозу (ХССХ) та оптимізовано методи його діагностики та прогнозування перебігу. Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих з даною патологією з використанням методів імунокорекції. Досліджено частоту розповсюдженості ХССХ. У хворих на ХССХ виявлено активацію гуморальної ланки зі зниженням показників клітинного імунітету. На підставі дослідження цитокінової ланки імунітету обгрунтовано концепцію імунопатогенезу ХССХ. Зокрема, виявлено, що за умов генетично детермінованої високої продукції протизапального цитокіну ІЛ-10 пригнічується функція моноцитів-макрофагів і Т-хелперів I типу, що обумовлює зниження продукції ІЛ-12, необхідного для переходу Т-хелперів нульових у Т-хелпери I типу (ТХI). Проведено in vitro дослідження впливу препаратів "Манакс" і "Мікотон" і показано доцільність їх використання для лікування хворих на ХССХ. Патогенетично обгрунтовано й впроваджено у практику 3-етапне лікування хворих з використанням антибіотиків та імунотропних препаратів (тималіну, мікотону, лаферону, манаксу). За даними клініко-лабораторних показників встановлено, що запропонована методика лікування більш ефективна у порівнянні з традиційною терапією. Запропонований підхід рекомендовано для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016 + Р715.016 +
Шифр НБУВ: РА348946

Рубрики:

      
11.

Федчук 
Клініко- епідеміологічна характеристика сімейного урогенітального хламідіозу в умовах Одеського регіону (діагностика, лікування, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Володимир Петрович Федчук ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5
Шифр НБУВ: РА309311

Рубрики:

      
12.

Руденський В. Г. 
Клініко-імунологічна та епідеміологічна характеристика первинного генітального герпесу другого типу в умовах екокризового регіону: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / В. Г. Руденський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

Показано, що розвиток первинного генітального герпеса другого типу (ПГГ-2) відбувається на тлі комбінованого імунодефіциту з переважним ураженням Т-системи імунітету за інфекційним типом із другим ступенем імунологічної та функціональної недостатності. Визначено, що одним з механізмів формування імунодефіциту є низька активність ендогенного інтерлейкіну-2. Диференційовано використання валацикловіра, імунофана, протефлазіда з обліком діючих факторів ризику в епідемічних вогнищах, яке зменшує тривалість клінічних проявів захворювання в 1,4 раза, відновлює порушені імунологічні та цитогенетичні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-52 + Р696.610.16-52
Шифр НБУВ: РА373084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Берая Д.Ю. 
Клініко-патогенетичне лікування урогенітальних мікоплазмозів у жінок репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.Ю. Берая ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти патології продуктивної системи у жінок з урогенітальним мікоплазмозом (УГМ) на підставі вивчення клініко-імунологічних і мікробіологічних особливостей, а також досконалення лікувально-профілактичних заходів. Вивчено порівняльні аспекти клінічного перебігу УГМ та урогенітального уреаплазмозу (УГУ) в жінок репродуктивного віку залежно від мікробіологічної характеристики збудника. Надано оцінку стану системного та місцевого імунітету у пацієнток з УГМ і УГУ з урахуванням варіанта антибактеріальної та імуномодулювальної терапії. Уточнено певні аспекти патогенезу мікоплазменної інфекції в жінок, що обумовлюють механізми резистентності, персистенції збудника, прогресування захворювання, тканних пошкоджень, приєднання нозокоміальних інфекцій. Удосконалено методику лікувально-профілактичних заходів за умов УГМ, застосування яких не призводило до позитивного ефекту після лікування з використанням антибактеріальних та імуномодулювальних препаратів. Запропоновано методи контролю за ефективністю етіотропної терапії за використання основних параметрів місцевого імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5 +
Шифр НБУВ: РА350456

Рубрики:

      
14.

Юрчик 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування імуномодуляторів та ензимотерапії у вагітних з хламідійною інфекцією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олег Миколайович Юрчик ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5 + Р716.11
Шифр НБУВ: РА358742

Рубрики:

      
15.

Мальцева 
Комплексе лікування ускладнених форм хламідіозу спіраміцином у поєднанні з лазерною терапією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Тетяна Володимирівна Мальцева ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5
Шифр НБУВ: РА346701

Рубрики:

      
16.

Мельник О.П. 
Комплексне лікування ускладненого сечостатевого хламідіозу у жінок доксициліном у поєднанні із вобензимом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Мельник ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно обстежено жінок з хронічною рецидивуючою хламідійною інфекцією, установлено поліморфізм клінічної симптоматики та ускладнень заданого захворювання. Установлено порушення продукції найважливіших регуляторів антиген-специфічної імунної відповіді цитокінів IL-2, IL-3, IL24 та IL-6, пригнічення проліферації та зниження функціональної активності Т-хелперів I і II типів у разі хронічного сечостатевого хламідіозу. Показано, що внаслідок зниження рівня IL-2 у 1,52 рази пригнічується продукція цитокінів, проліферація та диференціювання Т-лімфоцитів, цитотоксичність Tcyt-лімфоцитів і диференціювання D-лімфоцитів, мікробоцидна і цитотоксична активність і продукція цитокінів моноцитами, а також порушується біосинтез IgM і IgG B-лімфоцитами. Уперше у комплексі показано підвищення рівнів: IL-6 у 3,35 разів, що свідчить про посилену проліферацію та диференціювання B-лімфоцитів, синтез і секрецію імуноглобулінів та проліферацію і диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів (CD-8); протизапального IL-4 у 1,55 разів, що дозволяє зробити висновок щодо загострення, хронізації гострого запального процесу та його прояву, за цього відзначено, що IL-4 посилює диференціювання TH-0-лімфоцитів у TH-2-клітини, гуморальну імунну відповідь опосередкованою участю TH-2-лімфоцитів, диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів, а також пригнічує звільнення цитокінів з активованих моноцитів і продукцію IL-2 TH-1-лімфоцитами. Зазначено щодо підвищення рівнів IL-3 у 1,33 разів, який може мати вплив на дозрівання T-лімфоцитів, проліферацію та фагоцитарну активність макрофагів. Розроблено оригінальний метод комплексного лікування хворих жінок з хронічною рецидивною сечостатевою хламідійною інфекцією з використанням доксицикліну у поєднанні з вобензимом, гепатопротектором - дарсілом і місцевою терапією за допомогою свічок і метронідазолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 + Р715.016-52 +
Шифр НБУВ: РА336694

Рубрики:

      
17.

Нагорний О.Є. 
Комплексне лікування хворих на генітальний хламідіоз з урахуванням стану неспецифічних факторів захисту організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Є. Нагорний ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

На підставі результатів дослідження стану 101-го хворого на генітальний хламідіоз (ГХ) установлено порушення балансу оксидантно-антиоксидантної системи та підвищення рівня малонового діальдегіду в плазмі крові, в еритроцитах і мононуклеарах, а також спостережено посилення перекисного гемолізу еритроцитів та порушення функціонального стану клітинних мембран імунокомпетентних клітин, що виявляється в підвищенні активності АТФази в лімфоцитах. Розроблено ефективний, зручний метод лікування хворих на хронічний генітальний хламідіоз - джозаміцином у сполученні з ехінацином і сілібініном. Не виявлено негативного впливу на печінку. Розроблений метод лікування призводить до відновлення балансу між перекисним окисненням і антиоксидантним захистом і до нормалізації функціонального стану мембран лімфоцитів у хворих на ГХ. Зроблено висновок, що визначення малонового діальдегіду в плазмі крові, еритроцитах, мононуклеарах, перекисного гемолізу еритроцитів, а також активності каталази еритроцитів і активності ферментних комплексів Na/K-АТФази і Ca-АТФази в лімфоцитах дає змогу оцінити стан неспецифічних факторів захисту та визначити показання для застосування антиоксидантів і гепатопротекторів у хворих на генітальну хламідійну інфекцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-52
Шифр НБУВ: РА326471

Рубрики:

      
18.

Лебединська Л.А. 
Комплексне лікування хворих на рецидивуючий генітальний герпес із застосуванням ацикловіру та бакплану (клінічне, цитогенетичне та імунологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.А. Лебединська ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-52
Шифр НБУВ: РА310774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сенчук Л.О. 
Комплексне лікування хронічного сечостатевого хламідіозу з урахуванням порушень метал-металоферментних систем та функціонального стану печінки: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.20 / Л.О. Сенчук ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності лікування хворих хронічним сечостатевим хламідіозом (ХССХ) з урахуванням порушень метал-металоферментних систем і функціонального стану печінки. У хворих ХССХ встановлено розбалансованість мікроелементного гомеостазу (дефіцит цинку та заліза, збільшення вмісту міді у крові), порушення балансу оксидантно-антиоксидантної системи (посилення процесів перекисного окиснення ліпідів і зниження антиоксидантної системи захисту). Запропоновано метод комплексного лікування хворих ХССХ з використанням гепатопротекторної (глутаргін) і антиоксидантної терапії (кверцетин), який дозволяє скоротити терміни нормалізації клінічних ознак захворювання та санації організму від хламідій, а також нормалізації біохімічних показників організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5 +
Шифр НБУВ: РА367111

Рубрики:

      
20.

Гопчук 
Корекція порушень менструального циклу у жінок з герпетичною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олена Миколаївна Гопчук ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5 + Р712.56-5
Шифр НБУВ: РА346716

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського