Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.410.111-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Пишкіна Л.В. 
Діагностика, клініка та лікування генітального ендометріозу, поєднаного з хронічними запальними процесами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Пишкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На підставі порівняльного вивчення гормонального гомеостазу, місцевого імунітету, вагінального біоценозу клінічно й науково обгрунтована необхідність корекції місцевого імунітету та санації хронічних очагів кандидозу. Використання в комплексній терапії жінок з генітальним ендометріозом, поєднаним з хронічними запальними процесами, поряд з гормональними та протизапальними препаратами, ВЛОК та пімафуцину дозволяє суттєво знизити клінічні прояви захворювання, сприяє нормалізації ендокринної функції гіпофіза, яєчників, показників місцевого імунітету, біоценозу піхви, підвищенню психосоціальної адаптації подружніх пар та відновленню сексуальної функції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
2.

Костіков Р.Р. 
Клініко-гормональні особливості та основи медичної допомоги хворим генітальним ендометріозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.Р. Костіков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено нейроендокринний гомеостаз, роль психоемоційного фактора у патогенезі генітального ендометріозу, місце МРТ у діагностичному процесі для створення науково обгрунтованої системи організації спеціалізованої допомоги, що включає діагностичну програму, визначену лікувальну тактику з наступною реабілітацією даного контингенту хворих. Для вирішення поставленої мети обстежено 150 жінок, з них 130 жінок із різними формами ендометріозу та 20 практично здорових жінок із збереженою менструальною і репродуктивною функцією. Діагноз генітальний ендометріоз ставився на основі клінічних даних, вивчення ендокринного гомеостазу, параметрів МРТ-дослідження та стану психоемоційного статусу, що визначає "внутрішню картину хвороби". Визначено значимість магнітно-резонансно-топографічних критеріїв генітального ендометріозу, доведено доцільність гормонального моніторингу для оцінки ефективності консервативної тактики ведення хворих, що у подальшому визначило місце гормонотерапії до і після оперативного лікування. Розроблено клініко-гормонально-функціональні критерії генітального ендометріозу, що сприяло поліпшенню діагностики і дозволило визначити етапність лікувальної тактики та своєчасний перегляд показань до оперативного лікування комплексу проведеної консервативної терапії. Сучасна патогенетично обгрунтована лікувально-реабілітаційна програма у хворих з генітальним ендометріозом сприяла відновленню репродуктивної функції у 40 % хворих, підвищенню їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3
Шифр НБУВ: РА309964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Носенко О.М. 
Клініко-морфологічна діагностика внутрішнього ендометріозу матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Носенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

На основі вивчення і зіставлення клінічних, інструментальних даних обстеження пацієнток з внутрішнім ендометріозом матки та результатів гістологічного дослідження відповідних операційних матеріалів виявлені можливості гістеросальпінгографії, ультразвукового дослідження та гістероскопії в діагностиці цього захворювання та відповідні специфічні інструментальні маркери. Простежено клініко-морфологічні паралелі у хворих на внутрішній ендометріоз матки з різними його формами та в різні періоди життя жінки. Розроблено пристрій для голкової пункційної біопсії міометрія. Розроблено спосіб діагностики внутрішнього ендометріозу матки з застосуванням гістероскопічної голкової пункційної біопсії міометрія, попереднього трансвагінального та одночасного трансабдомінального ультразвукового дослідження. Вивчено морфофункціональні особливості еутопічного ендометрія, ендометріоїдних гетеротопій і яєчників у залежності від клініко-морфологічної форми захворювання та періодів життя жінки. Висвітлена роль внутрішнього ендометріозу матки в розвитку поєднаної доброякісної патології матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
4.

Кучеренко С.М. 
Клініко-морфофункціональне обгрунтування гормонотерапії аденоміозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.М. Кучеренко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-морфофункціональні особливості аденоміозу за впливу гормонотерапії з метою вдосконалення лікування. Проведено клініко-інструментальні, радіоімунологічні гормональні, цитологічні, морфологічні дослідження, а також статистичний аналіз результатів та клініко-акустичні паралелі у разі аденоміозу з гістологічним обгрунтуванням ехоскопічної картини у зіставленні зі зсувами гормонального балансу залежно від форми та стадії процесу. Запропоновано та науково обгрунтовано метод діагностичного цитологічного контролю ступеня апоптозу як критерію ефективності гормонального лікування аденоміозу. Установлено, що гормонотерапія аденоміозу з урахуванням клініко-ехо-морфофункціональних особливостей процесу, характеру гормональних порушень і цитологічного рівня апопотозу еутопічного ендометрію у динаміці спостереження підвищує ефективність лікування до 72,5 %, що у 1,6 разів достовірно переважає результати від традиційної терапії захворювання за стандартними схемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-37 +
Шифр НБУВ: РА343856

Рубрики:

      
5.

Козицька І.Ю. 
Клініко-патоморфологічні критерії оптимізації гормональної терапії аденоміозу матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Ю. Козицька ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено клінічні та патоморфологічні особливості аденоміозу матки під час лікування різними групами прогестагенних препаратів для оптимізації гормонального та комплексного лікування хворих на аденоміоз матки. За допомогою комплексного клініко-параклінічного та патоморфологічного досліджень вивчено особливості впливу 17-ОПК, норетістерону та медроксипрогестерон-ацетату на організм хворих, динаміку ультразвукових та гормональних зсувів у процесі лікування. Досліджено морфологічні, морфометричні та гістохімічні особливості змін ендометріоїдних гетеротопій залежно від клініко-анатомічної форми аденоміозу матки та виду і тривалості терапії прогестагенами. Розроблено математичну модель прогнозування ефективності гормонмодулювальної терапії аденоміозу матки. Запропоновано, апробовано та впроваджено алгоритм застосування прогестагенів у лікуванні аденоміозу матки, що дало змогу отримати позитивний ефект лікування для 86,7 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3
Шифр НБУВ: РА312880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Берестовий О.О. 
Конституціональні особливості жінок з генітальним ендометріозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Берестовий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено особливості соматотипу, компонентного складу, площі поверхні та індексів маси тіла у жінок з генітальним ендометріозом центральноукраїнської геногеографічної зони. Проаналізовано характеристики анамнезу та специфіку клінічного перебігу даної патології на базі вивчення конституціональних параметрів. Досліджено типові прояви гормональних розладів у разі генітального ендометріозу з урахуванням основних фенотипових показників людського організму. За допомогою методу доплерографії визначено особливості кровоплину у судинах репродуктивних органів за генітального ендометріозу залежно від антропологічних даних і розроблено математичні моделі прогнозу виникнення та перебігу даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3 +
Шифр НБУВ: РА335812

Рубрики:

      
7.

Слєпічко Ю.М. 
Особливості клініки, діагностики та лікування генітального ендометріозу в дитячому і підлітковому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.М. Слєпічко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Співставлено клінічні, патоморфологічні, інструментальні дані для визначення імунного, нейро-ендокринного, психоемоційного стану розвитку у дівчат-підлітків, які хворіють на генітальний ендометріоз (ГЕ), з урахуванням перебігу атентального періоду розвитку захворювання. Удосконалено схему лікування ГЕ, яка зважає на вікові особливості пацієнток. Доведено ефективність консервативної терапії ГЕ препаратами "Діане-35" та "Оргаметрил". На підставі отриманих даних розроблено алгоритм діагностики, лікування та профілактики ГЕ. Визначено, що гіпофізарно-оваріальні та імунні розлади у дівчат, хворих на ГЕ, є первинними, обумовленими патологічним впливом факторів ризику в антенатальному періоді. Зроблено висновок, що застосування у комплексній терапії діане-35 сприяє зникненню альгодисменореї, пубертатних маткових кровотеч, запобігає формуванню незворотніх морфологічних змін у статевих органах за наявності мінімальних побічних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3
Шифр НБУВ: РА317304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гроховська М.В. 
Особливості перебігу гіперпластичних процесів ендометрію у жінок з екстрагенітальною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Гроховська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу гіперпластичних процесів ендометрія та встановлення гормонального балансу за екстрагенітальної патології, яка супроводжується порушеннями ліпідного та вуглеводного обмінів і метаболізму тиреоїдних гормонів. Розглянуто гормональні зміни за гіперпластичних процесів ендометрія у жінок з екстрагенітальною патологією. Проведено порівняльний аналіз інформативності методів діагностики патології ендометрія на догоспітальному етапі, встановлено їх вплив на подальшу тактику лікування хворих. Розроблено генетично обгрунтований підхід щодо прогнозування перебігу й ефективності лікування гіперплазії ендометрія за екстрагенітальної патології. Впроваджено у клінічну практику та вивчено результати запропонованого комплексу діагностично-лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3 + Р715.410.111-3
Шифр НБУВ: РА346200

Рубрики:

      
9.

Берегова Ю.П. 
Особливості перебігу ендометріозу у робітниць, контактуючих з малими дозами летючих ароматичних вуглеводнів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.П. Берегова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ранньої діагностики та лікування зовнішнього ендометріозу I - II ступеня у робітниць, що тривалий час контактують з летючими ароматичними вуглеводнями (ЛАВ), шляхом застосування лазерно-кореляційної спектроскопії (ЛКС) та диференційованого призначення залежно від репродуктивних намірів лапароскопічного лікування, кріокорду-С і біотріту-С. За матеріалами досліджень вивчено результати застосування ЛКС, а також основні показники ензимно-ендокринного стану у хворих на зовнішній ендометріоз I - II ступеня жінок-робітниць залежно від віку, тривалості дії малих доз ЛАВ. Установлено, що зміни ензимно-гормонального стану не залежать від стадії захворювання та виражені найбільшою мірою за довготривалої дії малих доз ЛАВ та наявності екстрагенітальної патології. Експериментально обгрунтовано клінічну ефективність розробленого та впровадженого до практики комплексного методу лікування хворих на зовнішній ендометріоз I - II ступеня залежно від репродуктивних намірів. Відзначено, що його диференційоване застосування сприяло покращенню найближчих і віддалених результатів, підвищило якість життя хворих на зовнішній ендометріоз робітниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3 + Р715.410.111-3
Шифр НБУВ: РА342041

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського