Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.213-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Талалаєнко Ю.О. 
Динамічна міжфазна тензіометрія біологічних рідин при нормальній вагітності та гестозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Талалаєнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню методу динамічної міжфазної тензіометрії в акушерстві. Вивчено стан динамічного поверхневого натягу сироватки крові, сечі та навколоплодових вод у здорових невагітних жінок, за різного терміну нормальної вагітності та при гестозі. Визначено білково-ліпідні та гормональні фактори, які впливають на стан динамічного поверхневого натягу вивчених біологічних рідин. Розроблені та науково обгрунтовані показники перебігу нормальної вагітності, пологів, стану новонародженого, виділені додаткові критерії діагностики гестозу та його тяжкості за даними динамічної міжфазної тензіометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4

Рубрики:

      
2.

Черипко М.В. 
Особливості ранньої діагностики прееклампсії вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Черипко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше виявлено та доведено інтенсифікацію процесів окисної модифікації білка, підвищення кількості середньомолекулярних пептидів сироватки крові, модифікованих форм альбуміну у вагітних з прееклампсією. Установлено роль порушень структури білка та процесів перекисного окиснення білків у патогенезі зазначеного ускладнення вагітності. Визначено, що рівень активації цих процесів знаходиться у пропорційній залежності від ступеня тяжкості прееклампсії. Вивчено механізми перекисного окиснювання білків, утворення середньомолекулярних пептидів і модифікованих форм альбуміну, зроблено припущення щодо глибоких, часом необоротних руйнівних змін у структурі білка і, як наслідок, його функціональної неспроможності за тяжких форм прееклампсії. Розроблено комплекс заходів щодо ранньої діагностики прееклампсії вагітних, диференціальної діагностики набряків і прееклампсії різного ступеня тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4 +
Шифр НБУВ: РА337941

Рубрики:

      
3.

Кожаков В.Л. 
Прогнозування та діагностика ступеня тяжкості пізніх гестозів та ефективності терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Л. Кожаков ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше зроблено аналіз субфракційного складу піхвових змивів у широкому діапазоні розмірів біомолекул та ідентифіковані найбільш інформативно значимі біоінгредієнти, що відображають функціональну спрямованість метаболізму у клітинах тканин родових шляхів. Доведено, що залежно від терміну вагітності, віку вагітних і кількості попередніх вагітностей змінюються співвідношення імуномодифікуючих та інтоксикаційно-дистрофічних процесів у тканинах родових шляхів, які виявляються за допомогою лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС). Вперше показано, що на підставі реєстрації внеску імуномодифікуючих та інтоксикаційно-дистрофічних процесів можна диференціювати тяжкість супутніх пізнім термінам вагітності патологій: анемій, гестозів, ендокринних порушень, запальних процесів з боку дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту та нирок. На підставі результатів порівняння ЛКС зрушень у піхвових змивах, сечі та ротоглоткових змивах встановлено критерії, які дають змогу визначати характер внутрішніх і міжсистемних порушень на різних термінах вагітності за різних супутніх захворювань. На основі встановлення характеру обтяженості різних ЛКС зрушень у піхвових змивах обгрунтовано принципи патогенетичної терапії пізніх гестозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4 +
Шифр НБУВ: РА322839

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського