Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.411.033.2-54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Бондаренко Н.П. 
Комплексне лікування вагітних з ранніми гестозами, що обтяжені залізодефіцитною анемією з застосуванням мінеральної води "Миргородська" та нормобаричної гіпоксітерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.П. Бондаренко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Показано, що зміни водно-електролітного балансу за різних гестозів у вагітних спричинюють пригнічення секреторної функції шлунка за типом гіпохлоргідрії та ахлоргідрії, що призводить до порушення всмоктування заліза та розвитку залізодефіцитних анемій. Доведено, що для вагітних з раннім гестозом характерні зміни психоемоційного стану з переважанням іпохондричності, виснаженості та високим рівнем реактивної тривожності. Визначено порушення вегетативного балансу за типом патологічної ваготонії з вираженим стресорним напруженням всіх ланок вегетативної регуляції. Показано, що комплексне застосування нормобаричної гіпоксітерапії та маломінералізованих хлоридних натрієвих вод у вагітних з ранніми гестозами на фоні залізодефіцитної анемії є ефективним засобом корекції водно-електролітного обміну та кислотно-лужної рівноваги, сприяє засвоєнню екзогенного заліза, нормалізації вегетативного балансу, стабілізації та покращенню психоемоційного стану. Доведено, що застосування комплексної терапії ранніх гестозів на фоні залізодефіцитної анемії з використанням нормобаричної гіпоксітерапії та маломінералізованої хлоридної натрієвої води "Миргородська" знижує частоту мимовільних переривань вагітності, збільшує кількість фізіологічних пологів та є фактором профілактики фетоплацентарної недостатності, і як її наслідків - гіпоксії та гіпотрофії плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-544 + Р716.216.411.033.2-544 +
Шифр НБУВ: РА340310

Рубрики:

      
2.

Тофан Н.І. 
Патогенетичне обгрунтування і розробка системи санаторно-курортного лікування і реабілітації вагітних жінок з анемією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Н.І. Тофан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 38 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено систему лікування та реабілітації жінок з анемією, що грунтується на патогенетично орієнтованому застосуванні санаторно-курортних методів - комплексному використанні фізичних, природних і преформованих засобів залежно від виду анемії, ступеня її тяжкості, стану різних функціональних систем і фетоплацентарного комплексу, терміну вагітності та супутньої патології. На підставі результатів комплексного обстеження 647-ми вагітних, з них 66 - з латентним дефіцитом заліза, 312 - з анемією, в тому числі 211 - з залізодефіцитною і 101 - з полідефіцитною анемією та 29 - з нормативними показниками периферичної крові (без анемії), розроблено диференційовані програми санаторного лікування вагітних з різними видами анемії. Доведено, що диференційовані патогенетично обгрунтовані комплекси лікувальних заходів позитивно впливають на перебіг захворювання, якість життя та стан різних функціональних систем вагітної (центральну і внутрішньосерцеву гемодинаміку, скоротливу функцію міокарда, фізичну працездатність, зовнішнє дихання, еритроцитарну ланку гемопоезу й обмін заліза, імунологічний статус, психоемоційний стан і характер особистості) та на фетоплацентарний комплекс. Установлено, що у жінок, які одержали санаторне лікування, зменшується частота ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології, а також кращим є стан плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-54 +
Шифр НБУВ: РА340330

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського