Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.414$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Сафонова І.М. 
Діагностичне значення показників внутрішньосерцевої і периферичної гемодинаміки плода та прогнозування стану новонароджених у вагітних з запальними захворюваннями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.М. Сафонова ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 20 c. — укp.

Досліджено питання прогнозування у III триместрі гестації розвитку перинатальних ускладнень (дистресу плода, внутрішньоутробного інфікування, зокрема, пневмонії) у вагітних з запальними захворюваннями нирок. Вивчено особливості материнсько-плодових взаємовідносин, гемодинаміку фетоплацентарного комплексу та фетальної серцевої функції у III триместрі гестації у жінок з запальною патологією нирок, проаналізовано перебіг раннього неонатального періоду їх новороджених з визначенням рівня сатурації кисню та динаміки ремоделювання серця у ранньому неонатальному періоді. Проведено порівняльний аналіз діагностичної цінності ультразвукових досліджень фетоплацентарної системи, визначено біофізичний профіль плода, проаналізовано результати антенатальної кардіотокографії, розкрито роль гемодинамічних показників у прогнозуванні перинатальних гіпоксемічних ускладнень. Показано діагностичне значення методики доплерометрії артеріальних судин фетоплацентарного комплексу, що полягає у можливості виявлення станів плода, що призводять до розвитку дистресу. Запропоновано алгоритм прогнозування ризику зниження рівня сатурації кисню у ранньому неонатальному періоді новонароджених. На підставі порівняльного аналізу ефективності бактеріологічних, ультразвукових і доплерографічних досліджень вагітних розкрито діагностично-прогностичну роль ознак дилатації правих відділів серця плода та підвищення резистентності фетальних легеневих судин у прогнозуванні внутрішньоутробного інфікування. Розроблено рекомендації для медичних установ щодо проведення своєчасної діагностики ускладнень вагітності та пологів у жінок з запальними захворюваннями нирок з метою зниження перинатальних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414 + Р716.212.2.-4 +
Шифр НБУВ: РА368146

Рубрики:

      
2.

Левицький І.В. 
Ефективність комплексної терапії загострення хронічного пієлонефриту у вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Левицький ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку ефективності різних видів терапії пієлонефриту у вагітних. Встановлено, що ефективність лікування перебуває у прямопропорційній залежності від швидкості розпочатої терапії, комплексу призначених препаратів і дотримання режиму лікування. Вперше доведено залежність клінічної картини пієлонефриту від глибини порушень процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і системи антиоксидантного захисту (АОЗ) організму, встановлено обернений кореляційний взаємозв'язок між рівнем концентрації вторинних продуктів ПОЛ, пептидів середньої молекулярної маси і кількістю сульфгідрильних груп та активністю ряду ферментів сироватки крові. Встановлено позитивний вплив зазначених препаратів на процеси ПОЛ, відновлення рівноваги в системі ПОЛ<<=>>АОЗ і стабілізації ферментативної активності сироватки крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-5
Шифр НБУВ: РА320090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Гуменюк О.В. 
Клініко-біохімічні параметри у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Гуменюк ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування хронічного пієлонефриту у вагітних. Встановлено, що загострення хронічних пієлонефритів у вагітних супроводжується активацією пероксидації ліпідів, пригніченням антиоксидантної системи захисту, показників клінічного та гуморального імунітету, гормональним та цитокіновим дисбалансом, розвитком хронічної плацентарної недостатності за ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку плода. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження встановлено закономірності патогенетичного перебігу хронічного пієлонефриту, обгрунтовано методи комплексного лікування вагітних з використанням препаратів "Гінкто" та "Лівоміну", які підвищують ефективність лікування хворих і зменшують ускладнення перебігу вагітності, родів, післяродового періоду, стану внутрішньоутробного плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА320236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Андон'єва Н.М. 
Клініко-імунологічні особливості нефропатій вагітних і їх еволюція в катамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Андон'єва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто особливості порушень імунного гомеостазу у вагітних із різними формами поєднаного гестозу. Виявлено особливості еволюції клініко-лабораторних характеристик первинних та поєднаних нефропатій вагітних (НВ) у катамнезі. Наведено порівняльну характеристику ступеня відхилення показників клітинного та гуморального імунітету через вплив НВ у вагітних із різними формами хронічного гломерулонефриту (ХГН). Використано системний аналіз з метою проведення комплексної оцінки порушень клітинного та гуморального імунітету у вагітних із первинною та поєднаною НВ. Запропоновано новий показник комплексної оцінки ступеня регресії порушень клітинного та гуморального імунітету в даних жінок із поєднаними гестозами. Оцінено величини регресії порушень імунологічного гомеостазу в катамнезі. Розроблено схеми порушень імунітету за різних варіантів поєднаних гестозів у різні строки диспансерного спостереження. За допомогою математичного аналізу визначено прогностичну чутливість та інформативність клініко-лабораторно-імунологічних показників, а також розроблено алгоритми прогнозу розвитку ХГН і гіпертонічної хвороби у вагітних із НВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011
Шифр НБУВ: РА309680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Нерянов К.Ю. 
Особливості становлення лактації у жінок з пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.Ю. Нерянов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено перебіг вагітності та її результатів у 138-ми вагітних, а також стан їх новонароджених. Проведено комплексне дослідження лактаційної функції на 3-ю та 5-ту добу післяродового періоду, визначено фетоплацентарний комплекс у третьому триместрі вагітності з використанням клінічних, ехографічних, гістологічних і радіоімунних методів дослідження, наведено практичні рекомендації щодо ведення вагітних з пієлонефритом. Доведено, що розвиток фетоплацентарної недостатності у жінок з різними формами пієлонефриту призводить до підвищеного вироблення гормонів у ФПК, внаслідок чого відбувається дезорганізація процесів лактації. Встановлено позитивний вплив санаторного оздоровлення на перебіг вагітності, пологів, стан ФПК у вагітних з різними формами пієлонефриту та відповідне зниження перинатального ризику, що дозволяє рекомендувати його у комплексі лікувально-профілактичних заходів у даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011-3 + Р712.16 +
Шифр НБУВ: РА324325

Рубрики:

      
6.

Сумцов Д.Г. 
Патогенетичне обгрунтування діагностики і лікування вагітних з хронічним пієлонефритом, ускладненим анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.Г. Сумцов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості патогенезу хронічного пієлонефриту, ускладненого анемією в період гестації у вагітних, з урахуванням стану імунного статусу, змін системи гемостазу та морфофункціонального стану плацент. Розроблено методи корекції та профілактики виявлених порушень. З використанням клініко-біохімічних, мікробіологічних, імуноморфологічних, гемостазіологічних, ультразвукових методів дослідження надано комплексну оцінку основних ланок патогенезу хронічного пієлонефриту, ускладненого анемією, у 117-ти жінок. Запропоновано диференційований підхід до лікування та профілактики хронічного пієлонефриту, ускладненого анемією в період гестації, з урахуванням виявлених порушень в основних ланках патогенезу. Створено новий препарат "Мемоплант", який сприяє нормалізації імунних порушень і показників системи гемостазу у даних вагітних, що сприяє зниженню перинатальних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 + Р716.216.414.011-3 +
Шифр НБУВ: РА332181

Рубрики:

      
7.

Волошина Т.В. 
Перебіг вагітності, пологів та стан новонароджених у жінок з хронічними запальними захворюваннями нирок на фоні підвищеного рівня антифосфоліпідних антитіл: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Волошина ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414-3 + Р716.216.69-3 +
Шифр НБУВ: РА363776

Рубрики:

      
8.

Івасечко О.М. 
Прогнозування та профілактика гіпотрофії плода у вагітних з хронічним гломерулонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Івасечко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено особливості стану гормонів кори наднирників та серотонінергічної системи в динаміці вагітності в жінок з хронічним гломерулонефритом (ХГН) та гіпотрофією плода. Показано зв'язок порушення в стрес-реалізуючих та стрес-лімітуючих системах з частотою розвитку гіпотрофії плода. Визначено особливості гормональної функції фетоплацентарного комплексу в хворих на ХГН та з гіпотрофією плода, чинники ризику розвитку та розроблено додаткові критерії для його прогнозування. Удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання розвитку гіпотрофії плода жінок, хворих на ХГН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-52 + Р716.212.2-52 +
Шифр НБУВ: РА323483

Рубрики:

      
9.

Деменіна Н.К. 
Прогнозування та профілактика післяпологових гнійно-запальних захворювань у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.К. Деменіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу визначено фактори ризику виникнення деяких ускладнень та гнійно-запальних захворювань пуерперію у хворих на хронічний пієлонефрит (ХП). Розроблено алгоритми прогнозування лихоманки, субінволюції матки, метроендометриту, встановлено їх прогностичну точність. Комплексно досліджено у вагітних з ХП напередодні пологів протективні властивості цервікального слизу, фагоцитарну активність нейтрофілів та імуноглобуліновий склад крові. Визначено протективні властивості грудного молока у породіль з ХП на 5 - 7-му добу пуерперію. Вивчено особливості живих штамів Lactobacillus plantarum ВКПМ В-5002 і Streptococcus salivarius subsp. thermophilus ВКПМ В-3813; встановлено рівень адгезії до епітелію піхви напередодні пологів у здорових вагітних та вагітних, хворих на ХП, виявлено здатність забезпечувати сінергізм антагоністичної дії щодо E.coli, Pr.vulgaris, St.aureus, Pseud.aeroginosa, Candida albicans; визначено роль адгезивних властивостей штамів L.plantarum ВКПМ В-5002 і Str. salivarius subsp.thermophilus ВКПМ В-3813. Показано їх адгезію до трансферину, J-глобуліну, конкаваліну-А, муцину та фібронектину, які входять до складу епітеліальних клітин піхви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-3 + Р716.230.166-3 +
Шифр НБУВ: РА330736

Рубрики:

      
10.

Лавріненко В.П. 
Профілактика переношування вагітності у жінок з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.П. Лавріненко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено стан гормонів фетоплацентарного комплексу (ФПК), кори наднирників та серотонінергічної системи в динаміці вагітності у жінок з хронічним пієлонефритом (ХПН). Виявлено зв'язок порушень в стрес-реалізуючих та стрес-лімітуючих системах з частотою переношування вагітності. Встановлено особливості гормональної функції ФПК у вагітних з ХПН і переношуванням вагітності, виявлено фактори ризику щодо його розвитку, виділено найбільш значущі клініко-лабораторні показники. Розроблено комплекс профілактичних заходів, спрямованих на запобігання переношування вагітності у жінок з ХПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-52 +
Шифр НБУВ: РА329869

      
11.

Іщенко Г.І. 
Профілактика прееклампсії у вагітних з хронічними запальними захворюваннями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.І. Іщенко ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено ретроспективний клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності, пологів, стану плода та новонародженого за останні 25 років у вагітних з хронічним пієло- та гломерулонефритом. Вивчено регіонарну гемодинаміку нирок і матково-плацентарно-плодовий кровоток у вагітних з хронічними запальними захворюваннями нирок. З'ясовано патогенетичну роль порушень системи L-аргінін/оксид азоту в розвитку прееклампсії у цих жінок. Визначено гормональний статус і особливості реагування системи біогенних амінів під час розвитку прееклампсії у вагітних з хронічними запальними захворюваннями нирок. Удосконалено комплекс профілактичних заходів, спрямованих на зниження частоти прееклампсії, показано їх ефективність щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності і порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414-5 + Р716.213.026-5 + Р716.216.41.030-5 +
Шифр НБУВ: РА358098

Рубрики:

      
12.

Павлюченко М.І. 
Роль переривистої нормобаричної гіпоксії в профілактиці пізнього гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.І. Павлюченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Застосовано переривчасту нормобаричну гіпоксію у вагітних з хронічним пієлонефритом (ХП) з метою профілактики пізнього гестозу. Одержано нові дані про зміни в показниках центральної гемодинаміки за умов вагітності на фоні ХП та результати використання комп'ютерної кардіоінтервалографії для доклінічної діагностики пізнього гестозу. Досліджено вплив переривистої нормобаричної гіпоксії на показники природнього імунітету у даних вагітних. Оцінено стан їх фетоплацентарного комплексу після використання курсу переривистої нормобаричної гіпоксії на стан внутрішньоутробного плода та з'ясовано кардіотокографічні ознаки його компенсації до дії гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52 + Р716.216.414.011.6-52
Шифр НБУВ: РА326809

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського