Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.415.160.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Красова Н.С. 
Вплив соціально-емоційного стресування вагітних щурів з різним ступенем інсулінової забезпеченості на глюкозний гомеостаз та антиоксидантну систему захисту у нащадків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / Н.С. Красова ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено статевий диморфізм дії материнського соціально-емоційного стресу у першій третині вагітності за умов нормальної та зниженої інсулінової забезпеченості на формування порушень глюкозного гомеостазу та оксидантний статус у нащадків щурів першого покоління. Виявлено кумулятивний ефект материнського стресу та гестаційної інсулінової недостатності (ГІН) на розвиток глюкозної інтолерантності, функціональну напругу бета-клітин підшлункової залози та інтенсивність ліпопероксидації у нащадків-самців протягом онтогенезу. У самців-нащадків стресованих матерів з ГІН виявлено в період статевого дозрівання підвищення чутливості до діабетогенної дії стрептозотоцину за біохімічними маркерами глюкозного гомеостазу та антиоксидантної системи захисту. Зазначено, що стресування матерів у першому триместрі вагітності за наявності ГІН не виказувало аналогічного впливу на нащадків-самиць. Доведено знижені адаптаційні можливості у самців-нащадків матерів зі стресом за умов недостатньої інсулінової забезпеченості, визначені під час дослідження реактивності глюкозного гомеостазу та антиоксидантної системи захисту на короткочасну гіпокінезію. Установлено ефективність перорального застосування вітаміну Е під час перших двох третин вагітності у матерів з гестаційним стресом та експериментальним діабетом щодо запобігання розвитку у нащадків порушень глюкозного гомеостазу та зниження дисбалансу антиоксидантної системи. Визначено патогенетичну роль гестаційного оксидативного стресу у розвитку порушень глюкозної толерантності у нащадків з патологічним перебігом вагітності (стрес, гестаційний діабет). Обгрунтовано ефективність проведення у нащадків з нормальною та зниженою інсуліновою забезпеченістю комбінованої пероральної антиоксидантної терапії (вітаміни E та C) у препубертатному періоді з метою зменшення інтолерантності до глюкози та функціональної напруги бета-клітин підшлункової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА333852

Рубрики:

      
2.

Жданович О.І. 
Геморагічний синдром у новонароджених, матері яких хворі на цукровий діабет: патогенетичне обгрунтування і розробка системи лікувально-профілактичних заходів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.І. Жданович ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено концепцію розвитку тромбогеморагічних ускладнень у дітей від жінок з цукровим діабетом на підставі визначення анте-, інтра- та неонатальних факторів ризику. Вперше у дітей з діабетичною фетопатією досліджено стан судинно-тромбоцитарної, коагуляційної, фібринолітичної та антизгортуючої ланок системи гемостазу у їх взаємозв'язку в динаміці раннього неонатального періоду. З'ясовано роль порушень окремих ланок системи згортання крові в розвитку тромбо-геморагічних ускладнень. Визначено зв'язок порушень метаболічної адаптації, судинного фактору, функціонального стану печінки, порушень мікроциркуляції та мозкового кровообігу з виникненням геморагічного синдрому. Досліджено патогенетичний механізм розвитку тромбо-геморагічних ускладнень у новонароджених, матері яких хворі на цукровий діабет, створено математичну модель та алгоритм прогнозування ризику цих ускладнень. Розроблено мікрометод оцінки стану системи гемостазу новонароджених, а також систему організаційних, прогностично-діагностичних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зниження частоти та тяжкості геморагічних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-52 + Р733.411.023-52 +
Шифр НБУВ: РА343366

Рубрики:

      
3.

Базилів Є.Б. 
Особливості фетоплацентарного комплексу при цукровому діабеті у вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Є.Б. Базилів ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему цукрового діабету в період гестації. На підставі даних клінічного дослідження виявлено високий рівень ускладнень, що виникають під час вагітності, пологів, післяпологового періоду, а також у разі порушень розвитку плоду та новонародженого. За результатами морфологічного дослідження плаценти виявлено динаміку її тканинних структур, що відображають компенсаторно-пристосувальні реакції органу або дегенеративно-дистрофічні зміни, що призводять до його декомпенсації. Дані гістохімічного, макро-, мікро- та ультрамікроскопічного досліджень плаценти об'єднано в загальну цілісну систему оцінки морфофункціонального стану органу за умов цукрового діабету в поєднанні з характеристикою стану вагітної та новонародженого. На базі співставлення даних клінічного та морфологічного досліджень показано, що з обтяженням основного захворювання зростають дегенеративно-дистрофічні зміни, які обумовлюють високу перинатальну захворюваність і смертність. Відзначено залежність даних змін від проведення ранньої діагностики та своєчасної компенсації цукрового діабету. Зміни на ультрамікроскопічному рівні наступають раніше, ніж на інших рівнях (мікро- та макроскопічному), це надає можливість враховувати їх у більш ранні терміни вагітності. Зазначено, що правильне трактування виявлених порушень з боку хоріону та фетальних судин на макро-, мікро- та ультрамікроскопічному рівнях дають змогу контролювати ефективність проведеної терапії та прогнозувати результат вагітності для матері та плоду на пренатальному етапі за умов біопсії плаценти шляхом парацентезу. На підставі одержаних результатів розроблено та впроваджено до практики охорони здоров'я методи пренатальної діагностики, лікування та профілактики цукрового діабету, спрямованих на зниження рівня перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 + Р716.212.1-3 +
Шифр НБУВ: РА323052

Рубрики:

      
4.

Купріянова 
Патоморфологічні особливості тимуса плодів від матерів, хворих на цукровий діабет I типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Лариса Сергіївна Купріянова ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.27-2 + Р716.216.415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА359345

Рубрики:

      
5.

Коханов І.В. 
Перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого при антифосфоліпідному синдромі у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Коханов ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 23 с. — укp.

За результатами досліджень установлено особливості перебігу вагітності, стану плода та новонародженого у жінок, хворих на цукровий діабет (ЦД), залежно від рівня антифосфоліпідних антитіл (АФА). Установлено взаємозв'язок підвищення цього рівня й ускладнень ЦД, перебігу вагітності, порушень стану плода та новонародженого. Уперше визначено особливості системи гемостазу в жінок, хворих на ЦД з антифосфоліпідним синдромом, а саме: тромбоцитопенію, порушення процесів руйнування тромбоцитів, збільшення кількості "молодих" форм кров'яних пластинок зі збільшеним об'ємом, підвищення гетерогенності популяції тромбоцитів (анізоцитоз), зростання їх агрегаційних і адгезивних властивостей на тлі гіперкоагуляції крові. Виявлено порушення стану єдиного комплексу мати - плацента - плід (плацентарну недостатність у сполученні з вираженими циркуляторними порушеннями, затримку росту плода, зниження його адаптаційно-пристосувальних можливостей), які зумовлюють патогенез перинатальних втрат за умов антифосфоліпідного синдрому в жінок, хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 + Р716.226.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА351787

Рубрики:

      
6.

Данилків О.О. 
Перебіг вагітності, стан плода і кардіо-респіраторна система у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Данилків ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Досліджено стан кардіо-респіраторної системи у вагітних, хворих на цукровий діабет, удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо поліпшення перебігу та результатів вагітності. Встановлено істотні порушення центральної гемодинаміки (зниження серцевого викиду, підвищення периферичного опору судин), функції зовнішнього дихання (зниження альвеолярної вентиляції, резервних можливостей апарату зовнішнього дихання, погіршення бронхіальної прохідності), легеневої гемодинаміки (зменшення артеріального притоку та інтенсивності органного кровотоку, підвищення тонусу та зниження еластичності артерій). Виявлено, що в легеневих судинах розвиваються діабетичні ангіопатії подібно до того, як уражаються судини великого кола кровообігу. З'ясовано роль порушень центральної гемодинаміки, легеневого кровотоку і зовнішнього дихання у патогенезі ускладнень вагітності, патології плода та новонародженого та їх залежність від терміну вагітності й тяжкості захворювання. Визначено універсальний механізм розвитку змін кардіо-респіраторної системи (гіпоксії та оксидативного стресу, порушень структурно-функціональних властивостей клітинних мембран). Запропоновано комплекс диференційованих з урахуванням тяжкості хвороби медикаментозних заходів, спрямованих на корекцію виявлених змін, встановлено їх ефективність щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА330008

Рубрики:

      
7.

Данилко В.О. 
Перебіг вагітності, стан плода і тиреоїдний гомеостаз у вагітних з цукровим діабетом I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.О. Данилко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено наявність прихованого антитиреоїдного автоімунного процесу у майже половини вагітних з цукровим діабетом (ЦД) I типу та з'ясовано його клінічне значення у розвитку ускладнень вагітності та перинатальної патології. Досліджено особливості функціонального стану тиреоїдної системи та гормональної функції фетоплацентарного комплексу (ФПК) залежно від вираженості антитиреоїдного автоімунного процесу. Доведено зв'язок порушень тиреоїдного гомеостазу з автоімунним антитиреоїдним процесом у вагітних, хворих на ЦД. Обгрунтовано доцільність введення у комплекс обстеження вагітних з ЦД I типу процедури визначення антитіл до тиреоїдної пероксидази та гормональних показників тиреоїдного гомеостазу. Створено новий напрям попередження та лікування перинатальної захворюваності, спрямований на зменшення інтенсивності автоімунного процесу, корекцію тиреоїдного гомеостазу та порушень плацентарно-плодової гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА340453

Рубрики:

      
8.

Грицай І.М. 
Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно-метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.М. Грицай ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У динаміці вагітності досліджено функціональний стан і регіонарну гемодинаміку печінки у вагітних, хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу. Встановлено додаткові критерії для прогнозування ускладнень вагітності та перинатальної патології. На підставі результатів комплексного інструментально-лабораторного дослідження встановлено, що у більш, ніж половини вагітних жінок, хворих на ЦД I типу мають місце циркуляторно-функціональні порушення печінки, проявом яких є істотні фазні зміни регіонарної печінковоартеріальної та портальної гемодинаміки, підвищення концентрації фібронектину, а також білоксинтезувальної, ферментної та ліпідної функцій печінки. Доведено, що циркуляторно-функціональні порушення печінки суттєво впливають на розвиток плацентарної недостатності, виникнення ускладнень вагітності та перинатальної патології у разі ЦД. Обгрунтовано новий напрямок поліпшення наслідків вагітності у даної категорії хворих, який полягає у корекції порушень печінкової гемодинаміки та нормалізації метаболічних функцій печінки. Запропоновано новий патогенетично обгрунтований спосіб лікування для вагітних, хворих на ЦД I типу за наявності циркуляторно-метаболічних порушень печінки, спрямований на їх корекцію. Встановлено ефективність запропонованого методу щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА357010

Рубрики:

      
9.

Сапожак І. М. 
Передгравідарна підготовка та завершення вагітності у жінок з синдромом полікістозних яєчників на тлі інсулінорезистентності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.01 / І. М. Сапожак ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто питання профілактики ускладнень вагітності й пологів у жінок з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) на фоні інсулінорезистентності (ІР) на етапі планування родини. Доведено вплив окиснювального стресу на перебіг вагітності та пологів у жінок з СПКЯ на фоні ІР. Запропоновано комплексну схему передгравідарної підготовки цим пацієнткам. Обгрунтовано показання для призначення антиоксиданту-антигіпоксанту - солі емоксипіну та бурштинової кислоти, а також доведено позитивний вплив на відновлення перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи. З метою своєчасного спрямування пацієнток з безпліддям на стимуляцію овуляції після закінчення передгравідарної підготовки вперше створено модель прогнозування настання вагітності без застосування допоміжних репродуктивних технологій. Визначено нові критерії для виділення груп ризику ускладнення вагітності та пологів у даної категорії жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р716.216.415.160.23 +
Шифр НБУВ: РА380728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Авраменко Т.В. 
Перинатальна патологія у вагітних, хворих на цукровий діабет (патогенез, клініка, прогнозування, удосконалення системи профілактики та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Авраменко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Уперше розроблено концепцію стосовно особливостей нейро-гормональної та метаболічної адаптації у системі мати - плацента - плід - новонароджений, а також ролі порушень у цій системі у розвитку перинатальної патології. Визначено фактори, що призводять до перинатальних втрат за цукрового діабету (ЦД). На підставі даних комплексного вивчення материнсько-плодових взаємовідносин і, базуючись на математичному аналізі, доведено патогенетичну роль ендотеліальної дисфункції, гормонально-метаболічних й імунологічних зрушень у виникненні діабетасоційованих і акушерських ускладнень, перинатальної патології та смертності. Одержано дані про стан систем, що приймають участь у становленні процесів адаптації у матері, плода і новонародженого, зокрема, гіпофізарно-наднирникової, симпато-адреналової, простаноідів, нейропептидів, циклічних нуклеотидів, ендотеліальної й імунологічної залежно від ступеня тяжкості та компенсації ЦД, рівня інсуліно-глюкагонового фону, наявності та поширеності ангіопатій і акушерських ускладнень. Математично доведено взаємозв'язок між рівнем функціонування цих систем і станом плода та новонародженого. Вивчено зміни матково-плацентарного і плодового кровообігу та гормональної функції плаценти. Запропоновано критерії ранньої діагностики порушень стану плода та розроблено тактику ведення вагітності залежно від їх характеристик. З застосуванням сучасних інформаційних технологій, базуючись на аналізі показників, що характеризують стан нейро-гормональної та метаболічної адаптації у системі мати - плацента - плід - новонароджений, створено математичну модель та розроблено алгоритм прогнозування перинатальних втрат за цукрового діабету (ЦД). Запропоновано принципово нові підходи до лікування хворих на ЦД у період гестації, ведення у них вагітності та вибору методу і терміну розродження. На підставі комплексної оцінки стану вагітної та плода, змін різних функціональних показників у материнсько-плодовому комплексі обгрунтовано та розроблено патогенетично орієнтовану диференційовану систему лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів у разі ЦД у вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА337315

Рубрики:

      
11.

Мединський Я.Т. 
Плацентарна недостатність і її корекція у вагітних хворих на цукровий діабет I типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Я.Т. Мединський ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано роль судинного фактора у формуванні плацентарної недостатності (ПН) у вагітних хворих на ЦД. Виявлено патоморфологічні та гістохімічні особливості плаценти, які є субстратом ПН у випадку ЦД. Показано, що у таких хворих ПН, яка проявляється порушеннями гормональної функції плаценти з ранніх термінів вагітності, в тяжких випадках призводить до формування мікросомії. Встановлено глибокий дисбаланс судинорегулювальних систем, який проявляється порушенням їх рівноваги в бік вазоконстрикції, на що вказує значне зростання співвідношень ендотелін/оксид азоту та тромбоксан/простациклін. За результатами оцінки специфічності та чутливості 44-х показників підтверджено провідну роль ендотеліальної дисфункції в патогенезі розвитку мікросомії. Удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів для вагітних з ЦД і високим ризиком формування тяжкої плацентарної недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-5 + Р716.212.2-37 +
Шифр НБУВ: РА368324

Рубрики:

      
12.

Сафонова О.В. 
Плацентарна недостатність при цукровому діабеті та шляхи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.В. Сафонова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ультраструктурних та ультрагістохімічних особливостей плацентарного бар'єру, дослідженню порушень вуглеводного обміну та гуморального імунітету при цукровому діабеті в залежності від ступеня важкості, стадії компенсації, методу розродження та стану плода. Показано, що при порушеннях вуглеводного обміну, зумовлених пригніченням окислювальних процесів та гіпоксією, спостерігається підвищення напруженості гуморального імунітету, яке сприяє розвитку діабетичної ангіопатії. Структурно-функціональні зміни плаценти, які виникають при цукровому діабеті, безпосередньо пов'язані зі станом його компенсації. Встановлено, що стан компенсації вуглеводного обміну, який досягається за допомогою інтенсифікованої інсулінотерапії, нормалізує показники гуморального імунітету та сповільнює розвиток діабетичних змін плаценти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3

Рубрики:

      
13.

Галенко Я.А. 
Профілактика і лікування гестаційних та перинатальних ускладнень у вагітних з цукровим діабетом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Я.А. Галенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у вагітних, хворих на цукровий діабет (ЦД) в порівнянні з загальною популяцією відносний ризик загрози переривання вагітності складає 2,65, прееклампсії - 3,71, багатоводдя - 15,50, анемії - 1,69, загострення хронічного пієлонефриту - 7,91, гестаційного пієлонефриту - 4,43, безсимптомної бактеріурії - 9,97, передчасних пологів - 14,8, дистресу плода в пологах - 3,66, перинатальної захворюваності - 24,80. Показано, що для вагітних характерна зміна допплерометричних і тензіометричних показників, доведена їх роль в патогенезі розвитку гестаційних і перинатальних ускладнень. Розроблено новий метод профілактики та лікування гестаційних і перинатальних ускладнень у вагітних з ЦД з використанням озонотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА371502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Лапа В.І. 
Профілактика та лікування пізнього гестозу у жінок з діабетичними ангіопатіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.І. Лапа ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості стану симпато-адреналової системи, серотонінергічної та системи простагладинів, досліджено гормональну функцію фето-плацентарного комплексу. Визначено спільні патогенетичні ланки розвитку пізнього гестозу (ПГ) і діабетичних ангіопатій у вагітних, показано зв'язок порушення в системах простагладинів і біогенних амінів з частотою розвитку гіпертензивних форм ПГ, ступенем його тяжкості та характером перебігу. Виявлено особливості гормональної функції фето-плацентарного комплексу в хворих з прееклампсією на фоні діабетичних ангіопатій та багатоводдя. Розроблено додаткові критерії для оцінки тяжкості ПГ та подальшого його перебігу на фоні цукрового діабету. Запропоновано комплекс диференційованих (з урахуванням наявності та поширеності ангіопатій) медикаментозних заходів, спрямованих на запобігання розвитку та прогресування ПГ, доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-5 + Р716.216.415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА316833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Клєцова М.І. 
Профілактика та лікування післяопераційних ускладнень у породіль із цукровим діабетом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.І. Клєцова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено механізми ускладненого та неускладненого загоєння рани у породіль. Показано, що результат відновлення залежить від стрес-реакції на оперативне втручання, а неускладнене загоєння триває на фоні еустресу породіль за умов збалансованості гармональних і окиснювальних систем з синхронізацією некротичних і репаративних процесів. У породіль, хворих на цукровий діабет (ЦД) встановлено гіперреактивну реакцію на кесарів розтин, що супроводжується ускладненим загоєнням післяопераційних ран. Визначено динаміку швидкості осідання еритроцитів, лейкоцитарного індексу інтоксикації, продуктів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи, середньомолекулярного пептиду, тиреоїдних і статевих гормонів, морфологічних змін залежно від реактивності породіль. Встановлено, що змінне магнітне поле (ЗМП) послабляє стрес-реакцію організму, призводить до розвитку адаптаційного синдрому. Досліджено вплив ЗМП на клінічні, біохімічні, гормональні показники крові. Наведено оцінку ефективності використання ЗМП для оптимізації відновлювальних процесів у рані у гіперреактивних породіль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 + Р716.254.3-82
Шифр НБУВ: РА317999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Євтерєва І.О. 
Удосконалення комплексної терапії та профілактика ускладнень вагітності при цукровому діабеті типу I: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.О. Євтерєва ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. Н.-д. ін-т мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше вивчено роль факторів ендотеліальної дисфункції (ендотеліну-1, фактора Віллєбрандта та оксиду азоту) у розвитку прееклампсії та плацентарної недостатності (ПН) у вагітних з цукровим діабетом типу I. Розроблено критерії доклінічної діагностики прееклампсії у досліджених вагітних за даними вмісту у крові факторів дисфункції ендотелію. Показано роль дефіциту С-пептиду та деяких мікроелементів (марганцю, цинку, хрому) у прогресуванні судинних ускладнень у вагітних з ЦД типу I та розвитку у них прееклампсії та ПН. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зменшення частоти цих ускладнень, який передбачає застосування ангіопротектора, низькомолекулярного гепарину та гепатопротектора з властивостями ендогенного донатора оксиду азоту. За результатами дослідження установлено, що використання розробленого комплексу лікувально-профілактичних заходів від час вагітності у хворих на ЦД типу I призводить до зменшення частоти розвитку ускладнень вагітності й сприяє зменшенню перинатальної смертності та захворюваності серед новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА334302

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського